Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 13:56



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 27 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 Homoseksualizm a związek z płcią przeciwna.. 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Pn paź 12, 2020 22:30
Posty: 1
Post Homoseksualizm a związek z płcią przeciwna..
Wiem, ze na tym forum są osoby homoseksualne.. wiem, ze ile ludzi tyle skomplikowanych odczuć i skomplikowanych relacji.. Proszę Was o pomoc w zrozumieniu wielu kwestii. Powiedzcie jak to jest. Czy związek homoseksualnego mężczyzny i heteroseksualnej kobiety jest możliwy ? Mówię o sytuacji kiedy kobieta wie o naturze swojego ewentualnego partnera i jest gotowa wiele poświecić dla zbudowania czegoś pięknego a mężczyzna chciałby stworzyć rodzinę, nie akceptuje swojego homoseksualizmu, nie jest szczęśliwy, chciałby stworzyć rodzine z kobieta tylko nie wie jak? Jest mu trudno? Nie odczuwa tego wszystkiego co powinien i bije się z własnymi myślami... czy takie coś w ogóle jest możliwe ???? Czy ktoś miał takie doświadczenia? Czy cały ten ból i samotność są w stanie zniknąć u takiego mężczyzny przy pełnej akceptacji przez kobietę takiej sytuacji ? Będę wdzięczna za każda odpowiedz i podzielenie się doświadczeniami.


Pn paź 12, 2020 22:41
Zobacz profil

Dołączył(a): So maja 14, 2011 18:46
Posty: 2603
Post Re: Homoseksualizm a związek z płcią przeciwna..
Wszystko jest możliwe, ale nie warto wchodzić we wszystko. Relacje i małżeństwo nie są terapią. Relacje mogą być lekiem, ale nie terapią konwersyjną.

Znałem trzy lata temu faceta, który jest po rozwodzie, wychowuje samotnie córkę. Ma skłonności homoseksualne, próbował żyć według stereotypu: małżeństwo mnie wyleczy. Jak widać małżeństwo go nie wyleczyło. Małżeństwo nie jest lekarstwem.

_________________
MODERATOR


Pn gru 28, 2020 17:13
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr gru 02, 2020 14:28
Posty: 536
Post Re: Homoseksualizm a związek z płcią przeciwna..
Zbigniew3991 napisał(a):
Wszystko jest możliwe, ale nie warto wchodzić we wszystko. Relacje i małżeństwo nie są terapią. Relacje mogą być lekiem, ale nie terapią konwersyjną.


Warto przy tym wspomnieć, że tzw. terapia konwersyjna jest metodą pseudonaukową.
https://www.europsyche.org/quality-standards/eap-guidelines/eap-statement-on-conversion-therapy/

_________________
Hasta la Victoria Siempre


Pn gru 28, 2020 17:31
Zobacz profil

Dołączył(a): So maja 14, 2011 18:46
Posty: 2603
Post Re: Homoseksualizm a związek z płcią przeciwna..
@No_Pasaran - jest pseudonaukowa, ale w kontekście pytania małżeństwo nie może być żadną terapią - ani naukową, ani pseudonaukową... ;)

_________________
MODERATOR


Pn gru 28, 2020 20:14
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt gru 01, 2020 15:01
Posty: 1701
Post Re: Homoseksualizm a związek z płcią przeciwna..
Jeśli homoseksualista się ożeni to może tylko zniszczyć życie żonie. Teoretycznie mógłby ożenić się z lesbijką ale też raczej robili by krzywdę sobie i ewentualnym dzieciom.


Pn gru 28, 2020 23:12
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 20, 2009 9:38
Posty: 4586
Post Re: Homoseksualizm a związek z płcią przeciwna..
Karolix napisał(a):
Czy związek homoseksualnego mężczyzny i heteroseksualnej kobiety jest możliwy ?


Z tego co mi ludzie opowiadają nie jest możliwy. Zdarza się, ze obie strony akceptują ten stan rzeczy ale - jak to już Zbigniew wspomniał - na dłuższą metę to nie funkcjonuje.

Ja spotkałem sie tez z sytuacją, ze heteroseksualna kobieta nie wiedziała o skłonnościach swego homoseksualnego męża i nie dopuszczała nawet myśli, ze on mógłby być homo.
Facet był czuły, opiekuńczy ale związek ten był jak relacja miedzy bratem i siostrą. Związek się rozpadł.

Możliwy jest związek homoseksualisty z lesbijką na zasadzie tzw. białego małżeństwa. Tez sie z tym spotkałem.

Co do badań nad terapią konwersyjną inaczej reparatywną.
Są one obciążone ideologią, zarówno z jednej (Kościoły, wspólnoty religijne) jak i z drugiej strony (środowiska LGBT).
Sprawa wywołuje duze emocje.

Jeśli mamy naukowo podchodzić do jakiegoś zagadnienia to nie możemy prosto z marszu odrzucać jakiejś hipotezy czy teorii tylko dlatego, ze nie odpowiada to naszym poglądom.

_________________
ksiądz


Wt gru 29, 2020 11:43
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 24, 2010 7:26
Posty: 448
Post Re: Homoseksualizm a związek z płcią przeciwna..
bramin napisał(a):
Co do badań nad terapią konwersyjną inaczej reparatywną.
Są one obciążone ideologią, zarówno z jednej (Kościoły, wspólnoty religijne) jak i z drugiej strony (środowiska LGBT).
Sprawa wywołuje duze emocje.

Jeśli mamy naukowo podchodzić do jakiegoś zagadnienia to nie możemy prosto z marszu odrzucać jakiejś hipotezy czy teorii tylko dlatego, ze nie odpowiada to naszym poglądom.


Bardzo mądre słowa. Dlatego polecam poczytać o historii tego typu terapii i ich skutkach dla osób poddawanych tym praktykom.

Takie terapie są dla psychiki człowieka tym, czym przed kilkoma dekadami była lobotomia dla jego mózgu.

Homoseksualizm ma podłoże biologiczne. Występuje wśród zwierząt i ludzi. Nie jest niczym godnym potępienia, chociaż w historii różnie do niego podchodzono.

Co do pomysłu wchodzenia w związek z gejem... cóż, mam wątpliwości, a już z pewnością nie warto do tego podchodzić na zasadzie "jakoś to będzie" czy "zmieni się po ślubie".

_________________
"Lud ten czci Mnie wargami,
ale ich serce jest daleko ode Mnie.
Daremne jednak cześć Mi oddają,
głosząc nauki, które są ludzkimi nakazami."
- Izajasz 29,13


Wt gru 29, 2020 12:21
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 20, 2009 9:38
Posty: 4586
Post Re: Homoseksualizm a związek z płcią przeciwna..
Zrobił się OT.
Posty niezwiązane z tematem będą usunięte, chyba ze otworzycie nowy wątek a ja tam przeniosę te posty lub wskażecie wątek powiązany z tymi postami. Jeśli nie, wylądują one w koszu.
No_Pasaan, potraktuj to jako nieformalne ostrzeżenie.
Nie pozwolę aby świeci Kościoła byli obrażani.
Ponadto posługuj sie merytorycznymi argumentami a nie ad personam, w dodatku nietrafionymi bo ja nigdy biretu nie nosiłem. :)


No_Pasaran zalozyl nowy wątek na temat reparatywnej terapii:
viewtopic.php?f=47&t=42445

_________________
ksiądz


Wt gru 29, 2020 14:33
Zobacz profil

Dołączył(a): So kwi 10, 2021 15:53
Posty: 377
Post Re: Homoseksualizm a związek z płcią przeciwna..
Jak najbardziej odpowiadam twierdząco na pytanie czy małżeństwo może leczyć z homoseksualizmu!

Ponieważ małżeństwo jest ze swojej natury, najlepszym pomysłem Boga, najdoskonalszą terapią. Z pomysłami Boga się nie dyskutuje, tylko realizuje bądź nie. wszelkie terapie wymyślone przez człowieka przynoszą tyle kasy, ano dlatego, że zostały zakłócone naturalne związki między kobietą i mężczyzną, przez rożnego rodzaju sztuczne pomysły, aby przynosiły zysk z kanapowych terapii. Bóg wszystko zabezpieczył, udany związek to doskonała terapia.


Pt kwi 23, 2021 21:12
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt gru 01, 2020 15:01
Posty: 1701
Post Re: Homoseksualizm a związek z płcią przeciwna..
Na jakiej podstawie tak twierdzisz? Badania naukowe? Osobiste doświadczenia albo znajomych? Czy może bierzesz to z ... głowy?


Pt kwi 23, 2021 21:59
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 20, 2009 9:38
Posty: 4586
Post Re: Homoseksualizm a związek z płcią przeciwna..
Dowiar napisał(a):
Jak najbardziej odpowiadam twierdząco na pytanie czy małżeństwo może leczyć z homoseksualizmu!

Małżeństwo nie wyleczy z homoseksualizmu. U wielu homoseksualistów jest fizyczny wstręt do kobiety, mówię to opierając się na relacjach osób homoseksualnych.

Są tzw. białe małżeństwa lub związki otwarte ale to już jest inna historia ponieważ nie można mówić w tym wypadku o małżeństwie w rozumieniu katolickim/chrześcijańskim.

_________________
ksiądz


So kwi 24, 2021 19:20
Zobacz profil

Dołączył(a): So kwi 10, 2021 15:53
Posty: 377
Post Re: Homoseksualizm a związek z płcią przeciwna..
bramin napisał(a):
Małżeństwo nie wyleczy z homoseksualizmu. U wielu homoseksualistów jest fizyczny wstręt do kobiety, mówię to opierając się na relacjach osób homoseksualnych.

Są tzw. białe małżeństwa lub związki otwarte ale to już jest inna historia ponieważ nie można mówić w tym wypadku o małżeństwie w rozumieniu katolickim/chrześcijańskim.


Jeżeli jesteś katolikiem, to bardzo się dziwię, podejrzewam, że następuje upadek wiary w sakrament małżeństwa, jako uświęconego związku między kobietą i mężczyzną. Przecież sam Bóg wspiera taki związek! Grzechem jest z tego nie skorzystać!

Po drugie, jeżeli homoseksualista nie chce, to nikt go nie zaciągnie wołami w związek z kobietą, ale jeżeli chce podjąć takową próbę leczenia się przez związek z kobietą, to uważam to za całkowicie słuszne, bo taki związek wynika z prawa naturalnego oraz Boskiego i jeżeli jest harmonijny, to on leczy najlepiej. I księża powinni w takiej sytuacji sprzyjać temu, a nie obwieszczać, że Małżeństwo nie wyleczy z homoseksualizmu!, to jest zamykanie drogi do wyjścia z matni!

To Bóg wymyślił związek kobiety i mężczyzny, aby w tym wzajemnym zjednoczeniu byli samowystarczalni nikt nie musiał na nich zarabiać, rożnego rodzaju "kanapowi" terapeuci!, którzy biorą właśnie kasę za to, że małżonkowie są pokłóceni ze sobą przez różnego sztuczne ideologie. Mocny związek małżeński, sam siebie napędza i sam siebie odreagowuje ze stresów. Terapeuci wówczas bankrutują i idą z torbami.


Pn kwi 26, 2021 17:11
Zobacz profil

Dołączył(a): So kwi 10, 2021 15:53
Posty: 377
Post Re: Homoseksualizm a związek z płcią przeciwna..
afilatelista napisał(a):
Na jakiej podstawie tak twierdzisz? Badania naukowe? Osobiste doświadczenia albo znajomych? Czy może bierzesz to z ... głowy?


Biorę to z Serca, jeżeli wiesz co to znaczy?!

Przeczytaj uważnie mój poprzedni wpis na ten temat. To jest kwestia wiary, a nie dowodów naukowych, medycyna zna takie przypadki, gdy człowiek był nieuleczalnie chory i ona postawiła na nim krzyżyk, siłą wiary się wyleczył. Małżeństwo harmonijne jest doskonałym gruntem do wyleczenia się.

Jeżeli do tego dołoży się prawdziwie wierząca żona, to w ogóle super. Czynnik kobiecy może bardzo dużo wobec męskiego jak odwrotnie męski dla kobiecego, po to tak nas stworzył Bóg jako kobietę i mężczyznę.

Powiedział Jezus Twoja wiara Ciebie uleczyła i nic innego, ja w to wierzę i ufam, mam tego potwierdzenia w swoim życiu + wszystko to co temu będzie sprzyjać, poza pesymizmem, zniechęceniem, lękiem, które tylko niszczą. Jestem zależny od Boga i Jezusa, a nie od nauki, którą można kupić i naginać pod różne interesy. Tego jestem pewien na 100%, że ani Boga, ani Jezusa nie da się kupić, można jedynie skorzystać z ich pomocy.

Spotykamy w naszym życiu wielu rożnego rodzaju Judaszy, którzy mącą, kłócą, sieją niepewność, zwątpienie, aby odciągnąć ludzi od Wiary w Boga i Jezusa, bo jak człowiek przestawia się na te duchowe wartości, to nie można go kupić, skłócić, ani zastraszyć.

Do tego potrzebne jest serce, żarliwie zaangażowane w sprawę. Powiedział Bóg letnich wypluję, połknę tylko gorących, albo zimnych, czyli jednoznacznie zaangażowanych. Tylko serce może nadążyć z stanem Tu i Teraz, a nauka, zawsze bada post factum. Tylko sercem można badać życie Teraz i pojąć zamysł Boga!


Pn kwi 26, 2021 17:54
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt wrz 18, 2009 9:51
Posty: 3963
Post Re: Homoseksualizm a związek z płcią przeciwna..
Dowiar napisał(a):
Jeżeli jesteś katolikiem, to bardzo się dziwię, podejrzewam, że następuje upadek wiary w sakrament małżeństwa, jako uświęconego związku między kobietą i mężczyzną. Przecież sam Bóg wspiera taki związek! Grzechem jest z tego nie skorzystać!


Równie dobrze można by twierdzić, że kapłaństwo jest sposobem na rozwiązłość seksualną, dlatego każdemu chętnemu należy dawać święcenia, bez jakiegoś sprawdzania, czy dana osoba ma psychiczne i religijne fundamenty do tego święcenia. No niestety, sakramenty to nie jest żadna magia, tak to nie działa.

Cytuj:
Po drugie, jeżeli homoseksualista nie chce, to nikt go nie zaciągnie wołami w związek z kobietą, ale jeżeli chce podjąć takową próbę leczenia się przez związek z kobietą, to uważam to za całkowicie słuszne, bo taki związek wynika z prawa naturalnego oraz Boskiego i jeżeli jest harmonijny, to on leczy najlepiej. I księża powinni w takiej sytuacji sprzyjać temu, a nie obwieszczać, że Małżeństwo nie wyleczy z homoseksualizmu!, to jest zamykanie drogi do wyjścia z matni!


W katolicyzmie małżeństwo jest w założeniu związkiem zawieranym raz na całe życie. Do ważności małżeństwa trzeba spełnić kilka warunków, a zadaniem księdza jest zapewnienie, żeby nie dawać małżeństwa potencjalnie nieważnego. Homoseksualizm poddaje pod wątpliwość ważność zgody małżeńskiej, nawet przy pełnej wiedzy drugiej strony może następować tutaj wada bojaźni.

Obowiązkiem duszpasterskim jest także nie wystawiać jednego z małżonków na potencjalną tragedię, jeżeli jedna ze stron nie dotrzyma przykładowo wierności. Co innego, gdyby w katolicyzmie rozwody były czymś normalnym, wtedy w razie niepowodzenia można ograniczyć szkody. A tak wystawia się współmałżonka na bycie ofiarą niewytrwałości jednej ze stron. Doświadczeni duszpasterze wiedzą, jak krucho bywa z wiernością małżeńską wśród par hetero, a co dopiero, jeżeli jedna ze stron już na wstępie ma awersję intymności do płci przeciwnej.

Cytuj:
To Bóg wymyślił związek kobiety i mężczyzny, aby w tym wzajemnym zjednoczeniu byli samowystarczalni nikt nie musiał na nich zarabiać, rożnego rodzaju "kanapowi" terapeuci!, którzy biorą właśnie kasę za to, że małżonkowie są pokłóceni ze sobą przez różnego sztuczne ideologie. Mocny związek małżeński, sam siebie napędza i sam siebie odreagowuje ze stresów. Terapeuci wówczas bankrutują i idą z torbami.


No tak, terapeuci są winni problemom małżeńskim, przed Freudem to normą była zgoda i wierność. Burdele nie istniały, metres nie było, zdrad małżeńskich także, sami święci ludzie chodzili po Ziemi.

_________________
Wszystko ma swój czas
i jest wyznaczona godzina
na wszystkie sprawy pod niebem
...

(Koh 3:1nn)


Wt kwi 27, 2021 9:48
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 20, 2009 9:38
Posty: 4586
Post Re: Homoseksualizm a związek z płcią przeciwna..
Nie będę powtarzał tego co napisał Bert.

Dowiar, gdyby tak było jak piszesz z tą wiarą to możesz zalecisz duchownym mającym problemy z homoseksualizmem małżeństwo z kobietą?

Dowiar napisał(a):
I księża powinni w takiej sytuacji sprzyjać temu, a nie obwieszczać, że Małżeństwo nie wyleczy z homoseksualizmu!, to jest zamykanie drogi do wyjścia z matni!


Nie, księża powinni obwieszczać, ze Pan Bog dal każdemu rozum i tym rozumem powinniśmy się jak najczęściej posługiwać.
Obowiązkiem księdza jest wyjaśnienie ludziom mającym zawrzeć związek małżeński, ze pewne choroby, przypadłości, zaburzenia mogą powodować, ze to małżeństwo już w chwili zawierania jest nieważne.
W tym konkretnym przypadku małżeństwo osoby homoseksualnej nie wchodzi w grę.

_________________
ksiądz


Wt kwi 27, 2021 11:35
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 27 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL