Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt kwi 23, 2024 16:40



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 81 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
 kim jestem 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Pt sie 31, 2018 23:04
Posty: 45
Post Re: kim jestem
Już wiem. Nie uda się dzisiaj. Znowu jestem sam z dziećmi. :(


Cz lis 08, 2018 17:12
Zobacz profil
Post Re: kim jestem
Trudno, może potrzebujesz tego czasu, żeby sobie przypomnieć jeszcze jakieś grzechy...

To jest obiektywna przeszkoda, była chęć spowiedzi...

Ja kiedyś czekałam w kolejce do spowiedzi i ksiądz nie zdążył nas wyspowiadać i powiedział, że możemy przystąpić do komunii, bo była chęć spowiedzi...a przystąpimy do spowiedzi po Mszy ...ja byłam trochę w szoku, ale powiedział to kapłan...także myślę, że w Twoim przypadku też to ma zastosowanie...w sensie, że jakby Ci się coś nagle stało, to Bóg to uwzględni... :)


Cz lis 08, 2018 17:18

Dołączył(a): Pt sie 31, 2018 23:04
Posty: 45
Post Re: kim jestem
Pójdę wieczorem do proboszcza i umowię się z nim na "godzinę". Myślę że się zgodzi


Cz lis 08, 2018 17:24
Zobacz profil
Post Re: kim jestem
Super :)


Cz lis 08, 2018 17:29

Dołączył(a): Pt sie 31, 2018 23:04
Posty: 45
Post Re: kim jestem
Kiedyś miałem kontakt z ludźmi z kościoła Adwentystów Dnia Siódmego. Wyznają oni wiarę, iż ksiądz nie jest potrzeby do spowiedzi, gdyż spowiadamy się ze swoich grzechów przed Bogiem. Pozostaje niewyjaśniony wątek pokuty... Ich zdaniem wiara,nawrócenie, szczera rozmowa z Panem, żal za grzechy, są naszym rozgrzeszeniem


Cz lis 08, 2018 17:36
Zobacz profil
Post Re: kim jestem
Ja za to pamiętam myśl, chyba to była siostra Wanda Boniszewska, mówiła "Z dwóch krzyży wybieram cięższy"...trudniej się wyspowiadać oko w oko...

Adwentyści Dnia Siódmego wierzą w księgę Mormona...że jakiś gość w XIX wieku wykopał dodatek do Ewangelii...trochę to nieracjonalne... :?

Cytuj:
Według doktryny mormońskiej 21 września 1823 r. prorok Moroni ukazał się Josephowi Smithowi w rodzinnym domu w Palmyrze, w sypialni, gdy wszyscy już spali i gdy ten żarliwie się modlił. Niebiański posłaniec Moroni jaśniał w najwspanialszej bieli. Moroni przekazał Smithowi, że na pobliskim wzgórzu Cumorah znajdzie złote płyty z wyrytymi na nich inskrypcjami w języku reformowanym egipskim. Płyty te Moroni, ostatni prorok Nefitów, miał zakopać przed wiekami. Zawierały one tekst Księgi Mormona, a Moroni posiadał klucze do ich odczytania. Następnego dnia Moroni pokazał Smithowi złote płyty, jednak miał on je otrzymać dopiero po 4 latach. Zakazał też Smithowi pod karą jego zniszczenia pokazywania płyt komukolwiek poza wyznaczonymi osobami. Celem misji Moroniego było w odpowiedzi na modlitwy Josepha Smitha przekazanie mu posłania, że Bóg przebaczył mu grzechy i powierzył mu zadanie przetłumaczenia Księgi Mormona oraz ujawnienie jej całemu światu


Cz lis 08, 2018 17:47

Dołączył(a): Pt sie 31, 2018 23:04
Posty: 45
Post Re: kim jestem
Nie wiedziałem o tym. W ciągu kilkuletniej znajomości i dość częstych tematach religijnych, nigdy nie wspomnieli o tym.


Cz lis 08, 2018 18:13
Zobacz profil
Post Re: kim jestem
A jak wszedłeś w kontakt z nimi?


Cz lis 08, 2018 18:19

Dołączył(a): Pt sie 31, 2018 23:04
Posty: 45
Post Re: kim jestem
Prowadziłem w tamtych latach firmę handlową, złożyłem im ofertę i tak zaczęła się nasza znajomosc


Cz lis 08, 2018 18:43
Zobacz profil
Post Re: kim jestem
Jak uważasz, jesteś wolny...ale wg mnie ta historia z Księgą Mormona jest niewiarygodna...


Cz lis 08, 2018 18:47

Dołączył(a): Pt sie 31, 2018 23:04
Posty: 45
Post Re: kim jestem
Dużo by pisać. Z pewnością mogę stwierdzić że nie przepadali za "kultem " Maryi ,rozancem itp. Tylko Jezus jest drogą. Sobota dniem świętym


Cz lis 08, 2018 18:47
Zobacz profil
Post Re: kim jestem
Dla mnie Maryja jest bardzo ważna...ratowała mnie naprawdę w trudnych okolicznościach...ale każdy jest wolny...


Cz lis 08, 2018 18:49

Dołączył(a): Pt sie 31, 2018 23:04
Posty: 45
Post Re: kim jestem
Czego nie napiszę to ciągle mi się kasuje i muszę pisać od nowa 😡


Cz lis 08, 2018 19:00
Zobacz profil
Post Re: kim jestem
Hehe- może moderacja Cię kasuje?


Cz lis 08, 2018 19:01
Post Re: kim jestem
Jesteś mormonem? :)


Cz lis 08, 2018 19:08
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 81 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL