Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Śr kwi 24, 2024 1:32



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 81 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
 kim jestem 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Pt sie 31, 2018 23:04
Posty: 45
Post Re: kim jestem
Niestety nie 😥


Wt lis 06, 2018 23:15
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt sie 31, 2018 23:04
Posty: 45
Post Re: kim jestem
Szczerze mówiąc to wróciłem do punktu wyjścia. Straciłem nadzieję...wątpię...jestem całkowicie niezdolny do jakiegokolwiek życia


Śr lis 07, 2018 6:34
Zobacz profil
Post Re: kim jestem
Spokojnie...chyba nawarstwiło się w Twoim życiu wiele problemów...teoria mówi, że najlepiej jest zacząć od naprawienia relacji z Bogiem, bo "troszczcie się najpierw o Królestwo a wszystko inne będzie Wam dodane"...

O 15.00 jest godzina miłosierdzia Bożego- pomodlę się za Ciebie-może Ty też westchnij...jak nie jesteś w pracy :-)

Polecam Ci też Cudowny Medalik - nie trzeba nosić na szyi-na pewno wiesz o który chodzi...

Cytuj:
27 listopada 1830 roku siostrze Katarzynie Labouré ukazała się Najświętsza Maryja Panna i poleciła jej rozpowszechnić ten Medalik wśród ludzi, powiedziała: Postaraj się o wybicie medalika według tego wzoru. Wszyscy, którzy będą go nosili, dostąpią wielkich łask, szczególniej jeśli będą go nosili na szyi.


Jak nie chcesz medalika to polecam zakupić obraz Najświętszego Serca Pana Jezusa - jest z nim związana obietnica:

Cytuj:
9. Będę błogosławił domom, w których wizerunek Serca Mojego będzie czczony.


wszystkie obietnice:http://www.kasinawielka-kaplicanabrzegu.pl/obietnice-dla-czlicieli-najswietszego-serca-pana-jezusa/


Śr lis 07, 2018 11:10
Post Re: kim jestem
Jeszcze jest takie pogotowie duchowe, gdzie można dzwonić do kapłanów jakbyś chciał skorzystać... :-)

Cytuj:
Kim jesteśmy
Jesteśmy kapłanami Kościoła Rzymskokatolickiego. Chcemy być dla Ciebie 7 dni w tygodniu przez 18h na dobę. Możesz dzwonić w każdej chwili, którą uznasz za stosowną. Porozmawiamy o tym co Cię trapi i jak tylko będziemy mogli podpowiemy co możesz zrobić. Obok zdjęcia kapłana są dni i godziny, w których pełni dyżur przy telefonie. Zielona lampka oznacza dostępność kapłana. Może zdarzyć się tak, że ktoś z nas będzie zajęty w danej chwili i nie odbierze Twojego telefonu. Spróbuj wtedy zadzwonić później, bądź wybierz innego kapłana obecnie dyżurującego. Nie wysyłaj smsów - gdyż kapłani pełnią jedynie dyżury telefoniczne.


http://www.pogotowieduchowe.pl/kim-jestesmy


Śr lis 07, 2018 11:29

Dołączył(a): Pt sie 31, 2018 23:04
Posty: 45
Post Re: kim jestem
Dziękuję Tobie za podpowiedzi których mi udzielasz. O pogotowiu duchowym czytałam ostatnimi czasy. Medalik już mam. Odszukałem swój własny z komunii. Chyba czekał na mnie ;) Komunia 30 lat temu...rano wstałem, otwieram szuflade ze szpargałami a on sobie leży ;) Obrazu Najświętszego serca Pana Jezusa z pewnością też się znajdzie. Swoją drogą w miejscowości w której mieszkam jest piękny park i figura Najświętszego serca Pana Jezusa. Setki razy przechodziłem koło niej.


Cz lis 08, 2018 8:37
Zobacz profil
Post Re: kim jestem
kamykx4 napisał(a):
Medalik już mam. Odszukałem swój własny z komunii. Chyba czekał na mnie ;) Komunia 30 lat temu...rano wstałem, otwieram szufladę ze szpargałami a on sobie leży ;)


Super... :) Medalik jest fajny, bo można uzyskać łaski małym(zerowym) wysiłkiem... :)

Tak samo jak Obraz Najświętszego Serca Pana Jezusa...

A z tą spowiedzią, jak oczywiście będziesz jeszcze zwlekać to możesz ucelować w dzień święta Miłosierdzia Bożego, pierwsza niedziela po Wielkanocy...mnie kusi żeby w ten dzień odprawić spowiedź generalną...

Cytuj:
Ze świętem Miłosierdzia Bożego, a ściślej mówiąc z Komunią św. przyjętą w tym dniu, Pan Jezus związał niezwykłą obietnicę – łaskę zupełnego odpuszczenia win i kar. Do św. Siostry Faustyny powiedział: Która dusza przystąpi do spowiedzi i Komunii świętej, dostąpi zupełnego odpuszczenia win i kar (Dz. 699). Jest to – jak tłumaczy ks. prof. Ignacy Różycki, główny teolog w procesie beatyfikacyjnym Siostry Faustyny – łaska większa od odpustu zupełnego. Ten polega bowiem tylko na darowaniu kar doczesnych należnych za popełnione grzechy, ale nie jest nigdy odpuszczeniem samychże win. Najszczególniejsza łaska jest zasadniczo również większa niż łaski sześciu sakramentów z wyjątkiem sakramentu chrztu: albowiem odpuszczenie wszystkich win i kar jest tylko sakramentalną łaską chrztu świętego. W przytoczonych zaś obietnicach Chrystus związał odpuszczenie win i kar z Komunią świętą przyjętą w święto Miłosierdzia, czyli pod tym względem podniósł ją do rzędu „drugiego chrztu”.


https://www.faustyna.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=1324&Itemid=80&limit=1&limitstart=1


Cz lis 08, 2018 11:51

Dołączył(a): Pt sie 31, 2018 23:04
Posty: 45
Post Re: kim jestem
Do Wielkanocy? Mam nadzieję, że jednak uda mi się nieco wcześniej;) Przeczytałem właśnie o spowiedzi generalnej(przyznam, że pierwszy raz słyszę) i właśnie tak chciałbym się wyspowiadac. Myślałem nawet ze odpowiednio się przygotowałem, choć czytałem iż nie rachunkiem sumienia zaczyna się przygotowania, więc muszę jeszcze trochę przestudiowac. Zwlekanie na tyle wyszło na "dobre" ,że jeszcze kilka grzechów dopisałem. Chyba się ksiądz nie obrazi ,że ściągam z kartek ;)


Cz lis 08, 2018 14:55
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt sie 31, 2018 23:04
Posty: 45
Post Re: kim jestem
W ogóle, to skąd u Ciebie tyle informacji ;)


Cz lis 08, 2018 15:06
Zobacz profil
Post Re: kim jestem
Ja też miałam kartki na spowiedzi generalnej, ale i tak nie wyznałam wszystkiego...w sensie potem przypominały mi się coraz to nowe rzeczy oczywiście jako grzechy ciężkie, bo do lekkich się nie wraca...

PS.Nawet do zwykłej spowiedzi chodzę z karteczką...

Ksiądz mi powiedział: "Zobacz jak On o ciebie walczy"... :shock: nie widziałam, że jest tak źle, ale chyba było...i nawet nie pytał czemu chce przystąpić do spowiedzi generalnej...i miałam to szczęście, że było w "bunkrze"...taki pokoik u kapucynów... :-)

Słyszałam, że są nawet rekolekcje przygotowujące do spowiedzi generalnej- ja osobiście nie byłam...


Cz lis 08, 2018 15:10
Post Re: kim jestem
kamykx4 napisał(a):
W ogóle, to skąd u Ciebie tyle informacji ;)


A jakoś tak się interesuję tematem... :) Poza tym też byłam grzesznikiem wracającym po latach...I dalej jestem grzesznikiem niestety... :-X


Cz lis 08, 2018 15:22

Dołączył(a): Pt sie 31, 2018 23:04
Posty: 45
Post Re: kim jestem
Rozumiem. Życie bez grzechu wydaje się być niemożliwe...


Cz lis 08, 2018 15:39
Zobacz profil
Post Re: kim jestem
To kiedy nowa próba podejścia? :)


Cz lis 08, 2018 16:10

Dołączył(a): Pt sie 31, 2018 23:04
Posty: 45
Post Re: kim jestem
Jeśli będę mógł to dzisiaj.


Cz lis 08, 2018 16:52
Zobacz profil
Post Re: kim jestem
To daj znać jak poszło :)


Cz lis 08, 2018 17:00

Dołączył(a): Pt sie 31, 2018 23:04
Posty: 45
Post Re: kim jestem
Oczywiście;)


Cz lis 08, 2018 17:05
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 81 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL