Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt mar 19, 2024 4:49



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 19 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 Brak mieszkania 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): So lis 27, 2021 22:00
Posty: 1
Post Brak mieszkania
Szczęść Boże.
Nie mogę przestać o tym myśleć. Żyję w strasznym stresie przez to, że nie mamy swojego kąta na ziemi. Wiem to nasza wina, że najpierw zdecydowaliśmy się na dzieci, po czesci też życie samo tak się potoczyło. A teraz zdolność kredytowej brak i ciągłe przeprowadzki. Zdolności kredytowej nie mamy mimo opłacania wynajmu w kwocie 2 tys/msc.. banku to nie interesuje. Wiem, że rzeczy materialne nie powinny być dla mnie takie ważne a zdrowie nasze i naszych dzieci oraz reszty rodziny..


So lis 27, 2021 22:04
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 26, 2017 15:16
Posty: 2261
Post Re: Brak mieszkania
Dla uzyskania pozyczki hipotecznej musisz posiadac wklad wlasny w wysokosci ustalonej przepisami. Nie wiem jak jest w Polsce ale u nas w Ontario to 5% ceny domu / mieszkania. Wydaje sie niewiele, ale nie w miescie gdzie buda dla psa kosztuje prawie mln $. Nie wszyscy jednak uwazaja ze posiadanie "wlasnego kata" to najlepsze rozwiazanie, moj kuzyn w Szwajcarii preferuje wynajem i to na spolke zamiast wyrzeczen finansowych zwiazanych z posiadaniem czegos wlasnego. Czy myslales o np wynajeciu domu lub duzego mieszkania z jakas inna rodzina z dziecmi na spolke?


N lis 28, 2021 19:17
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sty 03, 2015 12:30
Posty: 2000
Post Re: Brak mieszkania
To dobrze, że jako głowa rodziny, starasz się zapewnić bezpieczeństwo własnej rodzinie i nie daje Ci to spokoju, nie obwiniajcie się o to, że najpierw zdecydowaliście się na dzieci, bo przyszłość to zawsze niewiadoma, życie nie jest przewidywalne, a każdy ma jakieś problemy i troski na głowie, ważne żeby serce nie stało się ociężałe pod wpływem trosk doczesnych, bo zdrowie masz tylko jedno, a permanentny stres wpływa na ciało negatywnie narażając nas na różne choroby.

Od Nowego Roku w ramach Nowego Ładu rodzina będzie mogła starać się o kredyt hipoteczny bez wkładu własnego, dofinansowaniu będą podlegały mieszkaniowe kredyty hipoteczne, udzielane przez banki przystępujące do programu na podstawie zawartej z BGK umowy. Nie wiem jaka jest sytuacja Twojej rodziny, ale być może zakwalifikujecie się do programu?

_________________
Otóż nic nie znaczy ten, który sieje, ani ten, który podlewa, tylko Ten, który daje wzrost - Bóg. 1 Kor 3, 7


N lis 28, 2021 21:06
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Brak mieszkania
wojopa napisał(a):
Żyję w strasznym stresie przez to, że nie mamy swojego kąta na ziemi. Wiem to nasza wina, że najpierw zdecydowaliśmy się na dzieci,


Jeśli nie byłeś w stanie ogarnąć tego, że nie stać cie na dzieci, to tym bardziej trudno będzie ci ogarnąć kredyt hipoteczny, no ale próbować możesz nikt ci tego nie zabroni.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


N lis 28, 2021 23:46
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sty 28, 2019 10:17
Posty: 1834
Post Re: Brak mieszkania
subadam napisał(a):
Dla uzyskania pozyczki hipotecznej musisz posiadac wklad wlasny w wysokosci ustalonej przepisami. Nie wiem jak jest w Polsce ale u nas w Ontario to 5% ceny domu / mieszkania. Wydaje sie niewiele, ale nie w miescie gdzie buda dla psa kosztuje prawie mln $. Nie wszyscy jednak uwazaja ze posiadanie "wlasnego kata" to najlepsze rozwiazanie, moj kuzyn w Szwajcarii preferuje wynajem i to na spolke zamiast wyrzeczen finansowych zwiazanych z posiadaniem czegos wlasnego. Czy myslales o np wynajeciu domu lub duzego mieszkania z jakas inna rodzina z dziecmi na spolke?

A to tak się żyje w tej postępowej Kanadzie. Małe skromne mieszkanko nie dla szaraczków. Pozostał jedynie wynajem aby nabijać kiesę prominentom.


N gru 05, 2021 20:51
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 26, 2017 15:16
Posty: 2261
Post Re: Brak mieszkania
Katon, czasami jak walniesz to nie wiem czy sie smiac czy plakac. W tej postepowej Kanadzie zyje sie roznie w zaleznosci od wielu roznych czynnikow, ale ogolnie lepiej niz w wiekszosci innych panstw swiata.


Pn gru 06, 2021 23:29
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt wrz 18, 2009 9:51
Posty: 3963
Post Re: Brak mieszkania
subadam napisał(a):
Katon, czasami jak walniesz to nie wiem czy sie smiac czy plakac. W tej postepowej Kanadzie zyje sie roznie w zaleznosci od wielu roznych czynnikow, ale ogolnie lepiej niz w wiekszosci innych panstw swiata.


Chyba u katona chodziło o coś innego. Cytuję: "nabijać kiesę prominentom". W Polsce jest taki etos, żeby nawet najmniejsze zapuszczone jednopokojowe mieszkanko w zdechłej dzielnicy było własnościowe, coby jakiemuś kamienicznikowi pieniędzy w gardło nie wrzucać. Czyli: Lepiej bidnie ale na swoim niż wygodnie ale za czynsz. Mogę się mylić, ale takie wrażenie mam.

_________________
Wszystko ma swój czas
i jest wyznaczona godzina
na wszystkie sprawy pod niebem
...

(Koh 3:1nn)


Wt gru 07, 2021 9:34
Zobacz profil
Post Re: Brak mieszkania
A ja mam wrazenie, ze z braku duzych graczy na rynku wynajmow, ceny wynajmow w Polsce to wolna amerykanka i lepiej tyle samo placic za swoj kredyt niz komus do kieszeni.

No ale wtedy jest sie (psychologicznie) "uwiazanym" do mieszkania, czyli tez niedobrze dla wolnej duszy.


Wt gru 07, 2021 11:52

Dołączył(a): Śr kwi 26, 2017 15:16
Posty: 2261
Post Re: Brak mieszkania
Wszystko zalezy od tego jakich wyborow dokonasz, mozesz miec wlasny dom, ale mniej pieniedzy na wyjazdy wakacyjne, czy oszczedzanie na emeryture / nauke dzieci czy cokolwiek innego. My zdecydowalismy sie na domek bo chcielismy by dzieci mialy jakas podstawe, ktora nie straci na wartosci w dlugim okresie czasu i tak robi bardzo wiele ludzi w naszej prowincji. Tyle ze sytuacja swiatowa robi sie mniej stabilna wiec ludzie z calego swiata wykupuja domy i mieszkania w naszym miescie, bo Kanada jest widziana jako bezpieczne miejsce do mieszkania w razie draki. Tak ze ceny zarowno w Vancouver jak w Toronto poszybowaly w stratosfere, a my jestesmy zachodnim przedmiesciem Toronto. Mozna oczywiscie kupic dom za nawet 50 tys w innej prowincji, ale my zwiazani bylismy naszym biznesem do miejsca gdzie mieszkamy. W innej sytuacji moze byc np nasza corka, ktora bedzie zawsze pracowala zdalnie, wiec nie bedzie mialo znaczenia gdzie wybierze sobie miejsce do zamieszkania. Natomiast zdanie katona o "nabijaniu kiesy prominentom" jako zywo przypomnialo mi prlowska propagande. :) W kazdej sytuacji "nabijasz kiese prominentom", bo nie mieszkasz na bezludnej wyspie i musisz zaplacic miastu / gminie za uslugi jakie otrzymujesz od nich. A jesli wynajmujesz to taki "prominent" musial najpierw wysuplac jakas niemala sume na zakup budynku i jego codzienne utrzymanie, co lokatorzy zwracaja w oplatach za wynajem. Tylko czesc tej oplaty jest zyskiem wlasciciela budynku i to w momencie gdy jego inwestycja bedzie calkowicie splacona. Co moze sie udac, albo nie.


Wt gru 07, 2021 14:59
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sty 28, 2019 10:17
Posty: 1834
Post Re: Brak mieszkania
subadam napisał(a):
Katon, czasami jak walniesz to nie wiem czy sie smiac czy plakac. W tej postepowej Kanadzie zyje sie roznie w zaleznosci od wielu roznych czynnikow, ale ogolnie lepiej niz w wiekszosci innych panstw swiata.

A czy mógłbyś posłużyć się cytatami moich wypowiedzi które by uzasadniały jakieś głupie i bezsensowne moje wypowiedzi?

Sam napisałeś:

"
Dla uzyskania pozyczki hipotecznej musisz posiadac wklad wlasny w wysokosci ustalonej przepisami. Nie wiem jak jest w Polsce ale u nas w Ontario to 5% ceny domu / mieszkania. Wydaje sie niewiele, ale nie w miescie gdzie buda dla psa kosztuje prawie mln $.

Czyli nie dla przeciętnego obywatela ta buda dla psa i trudno to nazwać czymś normalnym.
Na budę dla psa mogą sobie pozwolić jedynie zamożni obywatele. :(
A kogo tam stać na coś przyzwoitszego niż na budę dla psa?


Wt gru 07, 2021 17:11
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sty 28, 2019 10:17
Posty: 1834
Post Re: Brak mieszkania
bert04 napisał(a):
Chyba u katona chodziło o coś innego. Cytuję: "nabijać kiesę prominentom". W Polsce jest taki etos, żeby nawet najmniejsze zapuszczone jednopokojowe mieszkanko w zdechłej dzielnicy było własnościowe, coby jakiemuś kamienicznikowi pieniędzy w gardło nie wrzucać. Czyli: Lepiej bidnie ale na swoim niż wygodnie ale za czynsz. Mogę się mylić, ale takie wrażenie mam.

Nie bardzo rozumiem jak może być wygodnie za czynsz.
Bardzo to stresujące gdyż czynsz może gwałtownie wzrosnąć a także z dnia na dzień może się okazać że musisz szukać czegoś nowego.
Ileż można się przeprowadzać w życiu?
Niestety przez politykę prawie zerowych stóp procentowych banków centralnych mieszkania ostatnio rosną jak na drożdżach bo gdzieś musi ulokować swoje środki klasa ludzi najbogatszych a potem będzie się je wynajmować plebsowi.
Nie mówmy że to normalne. Własny kąt to własny kąt.


Wt gru 07, 2021 17:36
Zobacz profil
Post Re: Brak mieszkania
W Niemczech np, wcale tak latwo nie jest sie pozbyc wynajmujacego. Ceny wynajmu sa zwykle w miare stabilne, bo jest to wszystko regulowane popytem i podaza. Sa wahania i problemy w duzych miastach, ale poza nimi zawsze mozna znalezc mieszkanie, ktore mozna oplacic. No i wlasciciel ma zalatwiac wszystkie problemy, remonty itp.
Ale tez nie wolno robic zadnych przetobek itp.
A jesli znajdziesz prace gdzie indziej, to rezygnujesz z wynajmu i sie przeprowadzasz.


Wt gru 07, 2021 19:05
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt wrz 18, 2009 9:51
Posty: 3963
Post Re: Brak mieszkania
katon napisał(a):
Nie bardzo rozumiem jak może być wygodnie za czynsz.


Wszystko zależy od ram prawnych. W krajach jak Niemcy, jak wspomniała Kael, prawo nie tylko chroni wynajmującego przed wyrzuceniem, ale też przed tym:

katon napisał(a):
Bardzo to stresujące gdyż czynsz może gwałtownie wzrosnąć a także z dnia na dzień może się okazać że musisz szukać czegoś nowego.


Czynsz może wzrosnąć, ale nie gwałtownie. Wyrzucać można tylko w niewielu wyjątkach, przy wynajmie prywatnym, a i to mocno ograniczone. Prawo tutaj tak mocno chroni mieszkańca, że raczej słychać narzekania właścicieli na "nomadów mieszkalnych", których się pozbyć nie mogą, niż na odwrót.

No ale to wyjaśnia może, dlaczego w Polsce ten etos to nie tylko sprawa "w głowie", ale też realne podłoże ekonomiczno prawne. Pojechałem nieco stereotypem, sorry.

katon napisał(a):
Niestety przez politykę prawie zerowych stóp procentowych banków centralnych mieszkania ostatnio rosną jak na drożdżach bo gdzieś musi ulokować swoje środki


Czytałem taką teorię, że ceny mieszkań i domów własnościowych są zawsze pochodną możliwości klasy średniej. Jak były kredyty we frankach, to ceny były takie, że tylko frankowiczom się opłacało (przynajmniej teoretycznie, w praktyce to wiadomo). Jak są stopy zerowe, to ceny rosną tak, żeby i to pokryć.

A przykład frankowiczów może pokazać, że w warunkach braku ochrony prawnej konsumenta i "dzikiego rynku" nawet kupowanie na własność nie jest bezpieczne, jeżeli kupuje się na kredyt. Stopy procentowe też mogą się zmieniać, w zależności od warunków umowy. Tylko najbogatsza klasa, która może kupić za gotówkę, jest bezpieczna. Ale jej i tak nie potrzeba zabezpieczeń.

_________________
Wszystko ma swój czas
i jest wyznaczona godzina
na wszystkie sprawy pod niebem
...

(Koh 3:1nn)


Śr gru 08, 2021 11:10
Zobacz profil
Post Re: Brak mieszkania
Ech, w Polsce to właśnie wynajmujący ma większe prawa niż właściciel. Poczytaj sobie jakie są problemy z wyrzucaniem lokatorów co robią syf i nie płacą czynszu. Ja naszczęscie nie mam tego problemu bo mieszkam w ładnym i nowym domu


Śr gru 08, 2021 11:34

Dołączył(a): Śr kwi 26, 2017 15:16
Posty: 2261
Post Re: Brak mieszkania
Tak samo jest w Kanadzie, choc prawa i obowiazki lokatorow i wlascicieli roznia sie troche w zaleznosci od prowincji. Lokator nie moze byc ot tak sobie usuniety, a podwyzki czynszow musza opierac sie na rzeczywistych remontach i usprawnieniach zrobionych w tych domach, a nie na widzimisie wlasciciela. Zreszta w budynkach czynszowych ludzie potrafia mieszkac cale zycie bo przeciez po to te budynki sa zbudowane. Wlasciciele nie pozbywaja sie dobrych lokatorow bo to by dzialalo wbrew ich interesom. Dotyczy to rowniez wynajmow domow czy condo, nikt nie pozbywa sie dobrego lokatora, bo jest spora liczba tych ktorzy mieszkaja bez placenia czynszu za to potrafia niszczyc wynajete mieszkanie. Dla mnie wynajmowanie ludziom mieszkan to spore ryzyko, jako ze bylem czlowiekiem naprawiajacym mieszkania po takich lokatorach i slyszalem opowiesci wlascicieli o ich przygodach.
Katon chodzilo mi o twoje zdanie o "prominentach" co chyba wyraznie napisalem w poprzednim poscie i nie uznalem go za glupie tylko raczej "facepalmowe". Piszesz zdanie dotyczace calego kraju na podstawie mojej infomacji o warunkach w Toronto, ktore jest jednym z najdrozszych miast swiata i to o kraju ktorego jedna prowincja w ktorej mieszkam jest 3 x wieksza od Polski. Zareczam ci ze w mojej prowincji znajdziesz tanie lokum do zamieszkania, czym bardziej na polnoc tym tansze. :) Ale sa prowincje gdzie wszedzie jest tanio, w Manitobie czy Saskatchewan, PEI czy New Brunswick placisz za dom / mieszkanie ulamek tego co w Toronto. Powiem ci wiecej, sa w tych prowincjach miejsca / miasteczka ktore chcac sprowadzic fachowca z poszukiwanym przez nich wyksztalceniem dadza im mieszkanie za darmo.


Śr gru 08, 2021 15:53
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 19 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL