Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 15:33



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 87 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
 Masz "swojego" świetego? 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt paź 03, 2006 8:24
Posty: 271
Lokalizacja: Rymanów Zdrój, Podkarpackie
Post 
I ja mam swojch patronów :) Św.Franciszek z Asyżu :
Założycielem zakonów franciszkańskich jest św. Franciszek z Asyżu (1182-1226). Był on synem bogatego kupca. Jako młodzieniec prowadził życie beztroskie. Przeżył wielki przełom duchowy. Zerwał z tym wszystkim, co dotychczas było treścią jego życia, oddając się całkowicie Bogu.
Usłyszawszy polecenie Chrystusa ukrzyżowanego:
"Franciszku, idź odbuduj mój kościół, gdyż popada w ruinę!",
Św. Franciszek pozostawił po sobie kilkanaście różnych pism, a wśród nich Regułę dla zakonu braci mniejszych i słynną Pieśń Słoneczną. W 1980 roku Jan Paweł II ogłosił go patronem ekologów, zabiegających o ochronę naturalnego środowiska człowieka.
Św. Franciszek cieszy się wciąż powszechnym szacunkiem, sympatią i miłością, nie tylko wśród katolików, ale także ze strony chrześcijan innych wyznań, a nawet nie-chrześcijan. Bez niego również i w dzisiejszym świecie byłoby mniej miłości, wiary i nadziei w miłosierdzie Stwórcy. :)
Drugi mój patron to: Matka Boża Fatimska :)

Pozdrawiam :) :) :)

_________________
:)


Pn lis 20, 2006 11:32
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt lis 21, 2006 10:34
Posty: 20
Post 
Moja ulubiona święta:
św. Agnieszka
Patronka Wspólnoty Dzieci Maryi. Według legendy św. Agnieszka, całkowicie obnażona na stadionie, została rzucona na pastwę spojrzeń tłumu. Za sprawą cudu okryła się płaszczem włosów. Według przekazów o rękę Agnieszki rywalizowało wielu zalotników, a wśród nich pewien młody rzymski szlachcic oczarowany jej urodą. Ona jednak odrzuciła wszystkich, mówiąc, że wybrała Małżonka, którego nie potrafią zobaczyć oczy śmiertelnika. Zalotnicy, chcąc złamać jej upór, oskarżyli ją, że jest chrześcijanką. Doprowadzona przed sędziego nie uległa ani łagodnym namowom, ani groźbom. Rozniecono ogień, przyniesiono narzędzia tortur, ale ona przyglądała się temu z niewzruszonym spokojem.

_________________
"Pan jest moim pasterzem..."


Śr lis 29, 2006 18:12
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N wrz 24, 2006 18:13
Posty: 2267
Lokalizacja: Poznań
Post 
Pierwszym moim patronem jest św. Wojciech, ponieważ urodziłem się w dniu jego męczeńskiej śmierci i otrzymałem to imię na chrzcie świętym Bartosz Wojciech. Pokazał swoim męczeństwem jak się naśladuje Chrystusa.

Drugim jest św. Franciszek z Asyżu. Imię to przyjąłem wchodząc w dojrzałość chrześcijańską.

_________________
[i]Żyj z całych sił i uśmiechaj się do ludzi, bo nie jesteś sam[/i] :)


Wt paź 16, 2007 10:28
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): N mar 23, 2008 7:11
Posty: 5
Post 
Moją patronką z bierzmowania jest święta Faustynka, wiem że nie mogłam wybrać lepiej:) natomiast również szczególne mocno czuję przywiązanie do św.O Pio, kt zresztą mam piękny portret naprzeciwko łóżka. Również ogromne przywiązanie czuję do św Krzysztofa, niewiem czy dlatego że jestem kierowcą :D ale czasem czuję, że Sam św nade mną i samochodem czuwa :D

_________________
"Przyjdź Duchu Święty, przyjdź i odnów oblicze tej ziemi!"
JPII


Wt kwi 08, 2008 18:36
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz gru 27, 2007 15:17
Posty: 1233
Lokalizacja: Nowy Sącz
Post 
Mam i nie oddam :) to najwspanialsza kobieta i najlepsza przyjaciółka jaką mogłem spotkać. Ma na imię Faustyna i uciekam się do Niej niezależnie od tego, czy mam dobry czy zły dzień. W każdym momencie mojego życia zawsze tylko Ona! I niech tak będzie jak najdłużej!

_________________
"Nauka robi 95 kroków. Pozostałe 5 trzeba przejść na klęczkach."
Zenon Ziółkowski

http://blog.wiara.pl/nomines/ zapraszam :)


N kwi 20, 2008 10:03
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N maja 04, 2008 11:40
Posty: 39
Post 
Do mojego imienia nie ma świętego odpowiednika. Na bierzmowanie wybrałam imię Maria - od świętej Marii Goretti. Jest to moja ulubiona święta i wzór do naśladowania. Podziwiam jej odwagę i mądrośc mimo młodego wieku. Poza tym, innymi świętymi, których lubię w sposób szczególny są św. Jan Bosco, św. Dominik Savio, św. Ojciec Pio, św. Maksymilian Maria Kolbe.


N maja 25, 2008 16:19
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt cze 20, 2008 11:58
Posty: 105
Post 
Mam trzy swięte: Justyne, Marię i Faustynę (ta ostatnia wybranaswiadomie przeze mnie) O pierwszej niewiele wiem, ale za to TRZECIA....
Moja Mama mówi mi że wymodliła mnie gdy w naszej diecezji dyla peregrynacja obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej :D ( to było w stanie wojennym)
W moim życiu są takie znaki obecności Matki Boskiej. Gdy w mojej parafii była peregrynacja kopii codownego częstochowskiego obrazu,nasz Proboszcz wybrał mnie jako jedną z 4 dziewczyn, które niosły obraz :biggrin: No a ślub biorę 16 sierpnia dzień po święcie Maryjnym :-D


Pn cze 30, 2008 11:39
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz cze 26, 2008 17:43
Posty: 26
Post 
Na razie mam tylko błogosławioną Karolinę. (Moje pierwsze imię nie ma świętego). A prawdopodobnie za 10 miesięcy będę miała św. s. Faustynę Kowalską jako patronkę. :-D

_________________
"To On ma wzrastać, ja mam się umniejszać..."
Św. Jan Chrzciciel


Wt sie 19, 2008 15:04
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt cze 27, 2008 13:26
Posty: 163
Post 
Moją pierwszą,ukochaną świętą jest mała święta Tereska od Dzieciątka Jezus, obecnie Doktor Kościoła, który to tytuł nadał Jej nasz rodak, papież JP2. Od lat zaczytywałam się w Jej Dziejach duszy starając się Ją naśladować...W następnej kolejności, mam nabożeństwo do Ojca Maksymiliana, Marii Kolbego ( to niesamowite, bo kiedyś śnił mi się wizerunek Jego twarzy na monecie, i po jakimś czasie, sen stał się rzeczywistością-dostałam nawet taką monetę na pamiątkę!), podobnym nabożeństwem i to szczególnym, darzę również świętą siostrę Faustynę, Apostołkę Miłosierdzia Bożego :) której Dzienniczek swego czasu czytałam...ten testament Króla Miłosierdzia dla nas...!


So sie 23, 2008 15:30
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt wrz 23, 2008 8:59
Posty: 1
Post 
snakee napisał(a):
A ja mam wala bo nie ma sw. Iwony ... hmmm ... a sw. Iwo to nie to samo ...


baranek napisał(a):
Kornelia ( dziewica i męczennica)

Jest to łacińskie imię żeńskie pochodzące od imienia rodowego Cornelius (gens Cornelia). Nazwa zaś rodu pochodzi od nazwy pola Corne w Tusculum.

[...]

Niestety, snakee, św. Iwony rzeczywiście nie ma. Ilony zresztą także :)
Ale nic straconego.... zawsze możemy być pierwsze :D


Świętą Iwonę znalazłam -> http://kartki.onet.pl/S,0,imiona.html?Param=131724

Ze świętą Iloną było trudno ale też powinna być wg
"http://www.bicycle.pl/content/view/111/116/" bo pisze tam, że w Wiłoku znajduje się franciszkański kościół świętej Ilony z 1788 roku.

Na niemieckiej stronce znalazłam natomiast całą historię świętej Ilony, niestety nie wiem czy to nie jest po prostu zmyślona historyjka do jakiejś gry typu RPG czy jak tam się to nazywa. Mogę to w wolnej chwili przetłumaczyć gdybyś języka nie znała a była tym zainteresowana.

http://www.lomondia.de/index.php?id=121

Tutaj też jest święta Ilona wymieniona -> http://forum.sg.hu/listazas.php3?azonos ... 1127385460


***

Moimi imionami są:

Agnieszka (urodziłam się w dniu tej świętej)
Maria (imiona babć)
Jadwiga (imię prababci)

Raczej nie trzeba się zastanawiać nad tym czy były święte o tych imionach ;-)

_________________
Szczęśliwi, którzy potrafią poczekać - doczekają się prawdziwego dobra (ks. Tadeusz Fedorowicz)


Wt wrz 23, 2008 11:20
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn wrz 22, 2008 9:28
Posty: 9
Post 
moimi świętymi których podziwiam,których darze wielkim szacunkiem są św.Matka Teresa z Kalkuty i św.Jan Paweł II..dzięki nim zrozumiałam jak ważne jest to by być dobrym dla drugiego człowieka,nie chodzić obojętnie obok ludzi potrzebujących pomocy..to jak wielką miłością darzyli nas wszystkich nie tylko chorych jest wprost zadziwiające..zawsze będą dla mnie wzorem do naśladowania..i zostaną w moim sercu na zawsze..

_________________
smerfetka;)


Wt wrz 23, 2008 11:21
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sie 20, 2009 16:20
Posty: 22
Post 
Mój ulubiony święty:) raczej święte

Św.Anna- patronka matek , wdów, ludzi starszych i wychowawców

Św.Małgorzata z Kortony- patronka ludzi nawróconych

Św.Barbara -patronka dobrej śmierci :aniol:

_________________
Jeśli zastanowię się nad sobą w odniesieniu do wszechświata, to kim ja jestem...?
Ludwig van Beethoven
Głęboki upadek prowadzi często do głębokiego szczęscia.
Johann Wolfgang Goethe


Cz lis 26, 2009 19:50
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lis 17, 2009 12:00
Posty: 37
Post Re: Masz "swojego" świetego?
A ja nosze swoją świętą której imię jest Agnieszka. ;D

_________________
adzia1989


N lis 29, 2009 15:59
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lis 17, 2009 12:00
Posty: 37
Post Re: Masz "swojego" świetego?
Ale Ogólnie jestem zamiłowana w Świętym Franciszku z Asyżu. :)

_________________
adzia1989


N lis 29, 2009 16:10
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sty 14, 2009 11:22
Posty: 59
Post Re: Masz "swojego" świetego?
Moimi najlepszymi nauczycielami są: św. Faustyna, o. Pio, św. Antoni, św. Józef i ostatnio św. Rita. Nadto zawsze Pan Jezus i Matka Boża. Nie mniej jednak nie zamykam się jedynie na Nich. Wszakże świętych było wielu i wciąż poznaję nowych, szczerze ufam, że pomagają mi :-)

_________________
Miłość jest miarą, według której Pan będzie sądził nas wszystkich (Ojciec Pio)
www.catholicus.pl


N lis 29, 2009 20:27
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 87 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL