Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 18:59



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 427 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 25, 26, 27, 28, 29  Następna strona
 Piłka nożna :) 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt wrz 18, 2009 9:51
Posty: 3963
Post Re: Piłka nożna :)
Robek napisał(a):
Ta twoja teoria, jest oparta na Realu Barcelonie i Atletico, z których jest zbudowana znaczna część reprezentacji Hiszpanii


Przykładów jest więcej. W Niemczech 8 piłkarzy przychodzi z Bayern Monachium, we Włoszech Juventus i Mediolan wystawiają po czterech zawodników, w Anglii ManU ma pięciu graczy. Te liczby szwankują, bywało, że reprezentacja Niemiec to był Bayern z dodatkami, nawet trenera "wypożyczali".

Cytuj:
:mrgreen: w Polsce jest inaczej,


Zdaję sobie sprawę, że w Polsce jest inaczej. Właśnie o to chodzi, że jest inaczej. Gdybym narzekał na jakość polskich dróg, tłumaczyłbyś mi, że w Polsce asfalt się kładzie inaczej?

Cytuj:
kluby kupują piłkarzy z zagranicy, i to stanowi o jakiejkolwiek sile polskich klubów, bo im niej Polaków w składzie tym lepiej dla drużyny, tym lepsze wyniki, w Polskich klubach grają Polacy, bo zwyczajnie klubów nie stać na prawdziwych piłkarzy,


Nie zauważasz, że sam sobie zaprzeczasz? Opisujesz samobójczą taktykę, według której kluby sprzedają wartościowy narybek za granicę, a pieniądze przeznaczają na zakup jakichś drogich graczy. W gospodarce to nazywa się negatywny bilans wymiany handlowej, gdyż eksportujemy surowce i półprodukty a importujemy produkty wysokiej jakości. To po prostu musi wychodzić bokiem.

Cytuj:
jeśli przyjdą lepsze czasy, i kluby sie wzbogacą,


To jest typowe marudzenie utracjusza, że gdyby więcej zarabiał, więcej dotacji dostawał, więcej sponsorów zyskał, to by jego marnotrastwo nie raziło tak mocno. Niestety, pieniądz od sponsorów podąża za jakością. A nie za objektami deficytowymi.

Cytuj:
to praktycznie cała Ekstraklasa będzie sie składała z obcokrajowców, no i dobrze, w końcu będziemy mieli jakiś prawdziwych piłkarzy, zrezygnujemy z tej Polskiej tragedii.


Ktoś przed chwilą zarzucał mi jakieś "typowo polskie" likwidowanie. A Ty akurat zachwalasz (?) rozwiązanie, w którym kluby całkowicie przerzucają się na piłkarzy z importu? Czy może to był głęboki sarkazm?

Z drugiej strony taka sytuacja jest właśnie w reprezentacji, mamy piłkarzy z re-importu. Eksportowani na początku kariery, teraz grają pod polskimi barwami.

Cytuj:
Kiedyś mieliśmy słabych piłkarzy, którzy umieli ze sobą grać, tworzyli razem drużynę, obecnie to nie ma nic, bo co do trenera to też nie jestem aż tak bardzo przekonany.


Tyle krawiec kraje ile mu materiału staje. Już stwierdziliśmy zgodnie, że polska liga leży i kwiczy. Ze nie ma bazy krajowej, na której można by budować. Jest zbieranina 21 legionistów + 2 krajowców, każdy z innego klubu.

Cytuj:
Mówimy tutaj cały czas o Polskiej reprezentacji

... która gra na arenie międzynarodowej. Nie można oceniać Polski w oderwaniu od konkurencji, w prost przeciwnie, tylko na podstawie porównania można oceniać wady i zalety.

Cytuj:
, a ta zależy niemal wyłącznie od szkolenia młodzieży,


Może powinna, ale tego nie robi. Zresztą nie mówimy o "młodzieży" w sensie, młodzieży szkolnej. Mówimy o traktowaniu młodych polskich piłkarzy przez kluby na zasadzie materiału eksportowego. Zresztą z tego co widzę sami piłkarze tak sią traktują, ta mentalność "byle wyjechać" jest od góry do dołu.

Cytuj:
która w Polsce jest szkolona w mikroskopijnym stopniu, względem tego co jest w Belgii, więc nie wiem co chcesz tutaj porównywać? jak już wcześniej mówiłem dużo idzie na dyscypliny olimpijskie, dzięki temu mamy te medale, a skoro starczyło na olimpiadę, to brakło na piłkę.


Dużo mówisz, mało uzasadniasz. Twoje wnioskowanie jest oparte praktycznie tylko na założeniu, że jak jakaś dyscyplina ma lepsze osiągi to widocznie tam więcej kasy idzie. Co jest argumentacją błędnego koła. Sam zresztą podważasz tę logikę zauważając, że nawet za miliard baksów na łebka Legia nie zacznie nagle grać jak Real. Tak więc i na odwrót, słabe - w porównaniu - zarobki olimpijczyków nie sprawiają, że rezygnują oni z występów lub nagle zaczynają niżej skakać.

Cytuj:
Inwestowanie w olimpijczyków, polega na tym że inwestuje sie w szkolenie przyszłych olimpijczyków, można by powiedzieć, że za pieniądze trzeba wyprosukować ludzki, którzy będą zdobywać medale olimpijskie.


Oczywiście na korzyść olimpijczyków wpływa to, że ten rynek nie jest tak "płynny", jak futbol. Niemniej regularnie w barwach USA występują zawodnicy i zawodniczki o typowo rosyjskich nazwiskach. Ten zewnętrzny drenaż kadr do Polski nie doszedł, stąd i więcej zostaje w kraju i tu buduje karierę.

Cytuj:
Nie bardzo rozumiem skąd wziąłeś pomysł, że inwestowanie w sport polega na płaceniu sportowcom coraz więcej?


Też nie wiem, bo nigdy tak nie twierdziłem. Twierdzę natomiast, że zarobki sportowców są w korelacji z nakładami na nich czynionymi. Jeżeli sztafeciarz dostaje sumę X, to zarobki jego trenera, lekarza, właściciela bieżni czy nawet budżet na zakup butów są do tego proporcjonalne. Na podstawie wierzchołka góry lofowej można ocenić jej wielkość pod wodą, a przynajmniej proporcje do innych gór.

Twierdzę natomiast cały czas, że polska piłka jest źle zarządzana (truizm), i że spora część środków jest marnotrawiona (chyba też truizm). Mój wniosek jest taki, żeby zamiast żądać większych dotacji i lepszych sponsorów zacząć stosować myślenie rynkowe. Gdyż ta niegospodarność organizacyjna odbija się też na niegospodarności monetarnej. A jeżeli zaczniemy myśleć rynkowo, to możemy dojść do wniosku, że bez poważnego przeczyszczenia rynku nigdy nie dojdzie do uzdrowienia.

Cytuj:
Nie chodzi o dotacje, chodzi o nieudolne zarządzanie,


W tym punkcie się zgadzamy. Nie chodzi o to, żeby sypać kasy w tę studnię bez dna. Chodzi o to, żeby niektóre studnie zaplombować, inne osuszyć a te które rokują na poprawę wyremontować. Zarządzanie jest kluczem do efektów.


PS:

Robek napisał(a):
"bert04" jest natomiast zdania że wygrywa ten kto jest lepiej opłacany


To już jest bzdura tak wielka, że stawia pod znakiem zapytania Twoje zdolności czytania ze zrozumieniem. Od początku tej ostatniej wymiany zdań twierdzę, że:

- olimpijczycy zarabiają ułamek tego, co piłkarze
- olimpijczycy na Tokio dali Polsce lepszą pozycję w porównaniu międzynarodowym, niż piłkarze.

Teraz idź i nie grzesz więcej odwracaniem sensu wypowiedzi adwersarzy.

_________________
Wszystko ma swój czas
i jest wyznaczona godzina
na wszystkie sprawy pod niebem
...

(Koh 3:1nn)


Wt wrz 14, 2021 10:36
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Piłka nożna :)
bert04 napisał(a):
Zdaję sobie sprawę, że w Polsce jest inaczej. Właśnie o to chodzi, że jest inaczej. Gdybym narzekał na jakość polskich dróg, tłumaczyłbyś mi, że w Polsce asfalt się kładzie inaczej?


Ja nie wiem jak sie kładzie asfalt :mrgreen: natomiast widziałem w telewizji, te burdy na stadionach, i to że Polska nie była przez kilak dekad w stanie sobie z tym poradzić, a to już pokazuje jak radzimy sobie z problemami, zawodowa piłka to biznes, który w Polsce jest nieudolnie zarządzany.
Gdyby w połowie lat dziewięćdziesiątych, przegonić kiboli ze stadionów, to normalni kibice by wrócili na stadion, może i nawet całymi rodzinami, biznes by sie trochę szybciej rozwijał, no ale niestety, nic nie zrobiono, więc jest jak jest.

bert04 napisał(a):
Opisujesz samobójczą taktykę, według której kluby sprzedają wartościowy narybek za granicę, a pieniądze przeznaczają na zakup jakichś drogich graczy. W gospodarce to nazywa się negatywny bilans wymiany handlowej, gdyż eksportujemy surowce i półprodukty a importujemy produkty wysokiej jakości.


Widzę że rozumiesz, na jakiej zasadzie działa Polska piłka klubowa.

bert04 napisał(a):
Ktoś przed chwilą zarzucał mi jakieś "typowo polskie" likwidowanie. A Ty akurat zachwalasz (?) rozwiązanie, w którym kluby całkowicie przerzucają się na piłkarzy z importu? Czy może to był głęboki sarkazm?


Jakby było stać na dobrych piłkarzy z importu, to wreszcie moglibyśmy mieć jakieś prawdziwe sukcesy w klubowej piłce.
A po co szkolić młodzież? przecież to wymaga czasu, lepiej kupić dobrych piłkarzy, niż samemu ich sobie wyprodukować.
Taka sytuacja dla Polskich klubów, by była bardzo wygodna, i chyba lepiej jakby tak właśnie było.

bert04 napisał(a):
Tyle krawiec kraje ile mu materiału staje. Już stwierdziliśmy zgodnie, że polska liga leży i kwiczy. Ze nie ma bazy krajowej, na której można by budować. Jest zbieranina 21 legionistów + 2 krajowców, każdy z innego klubu.


I najbliższe dekady będą wyglądać podobnie, bo jakby ruszyło szkolenie młodzieży, i to na dość dużą skalę, to za 10 może 15 lat, coś by z tego było, tyle że takiego czegoś nie będzie, nie ma na to pieniędzy nie ma pomysłu, nie ma nic.

bert04 napisał(a):
Może powinna, ale tego nie robi. Zresztą nie mówimy o "młodzieży" w sensie, młodzieży szkolnej. Mówimy o traktowaniu młodych polskich piłkarzy przez kluby na zasadzie materiału eksportowego. Zresztą z tego co widzę sami piłkarze tak sią traktują, ta mentalność "byle wyjechać" jest od góry do dołu.


Polska posiada jakiekolwiek prawdziwe szkółki piłkarskie? miejsce gdzie dzieciak ma w jednym miejscu internat, szkołę, i boisko do codziennych treningów? mamy u nas coś takiego?

bert04 napisał(a):
Od początku tej ostatniej wymiany zdań twierdzę, że:

- olimpijczycy zarabiają ułamek tego, co piłkarze
- olimpijczycy na Tokio dali Polsce lepszą pozycję w porównaniu międzynarodowym, niż piłkarze.


Bo wytrenowanie ludzi do medali olimpijskich, wychodzi taniej, niż wytrenowanie piłkarzy do sukcesów w piłce nożnej, Polska jest biedna nie stać nas na więcej, a nawet jakby było stać, to i tak podjęto decyzje, że medale olimpijskie są ważniejsze od piłki.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Wt wrz 14, 2021 16:57
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt wrz 18, 2009 9:51
Posty: 3963
Post Re: Piłka nożna :)
Robek napisał(a):
Polska posiada jakiekolwiek prawdziwe szkółki piłkarskie? miejsce gdzie dzieciak ma w jednym miejscu internat, szkołę, i boisko do codziennych treningów? mamy u nas coś takiego?


Pojęcia nie mam, bo opisujesz jakieś piłkarskie Hogwarts. W jakim kraju masz tego typu edukację sportową? Chyba tylko w ZSRR było coś w tym stylu. Chyba że wiesz coś, czego ja nie wiem.

Cytuj:
Bo wytrenowanie ludzi do medali olimpijskich, wychodzi taniej, niż wytrenowanie piłkarzy do sukcesów w piłce nożnej, Polska jest biedna nie stać nas na więcej, a nawet jakby było stać, to i tak podjęto decyzje, że medale olimpijskie są ważniejsze od piłki.


Z tym, że wytrenowanie olimpijczyka jest tańsze można się zgodzić, co do reszty nie.

https://forsal.pl/artykuly/870962,polsk ... elgii.html

PKB Polski w 2015 prześcignęło PKB paru europejskich państw. M.in. Belgii. Oczywiście to absolutna liczba, w PKBpc nadal jesteśmy niżej. No ale właśnie to powinno prowadzić do konkluzji, że należy skonsolidować jakość w kilku dobrych klubach, zamiast lać konewką po trochu wszystkim. Według szybkiego gugla Polska ma 6000 klubów piłkarskich. Belgia - 2000. Można wprawdzie twierdzić, że odpowiada to różnicy ludności. Ale ja widzę tu inny efekt. Gdyby w Polsce zredukować te 6000 klubów do jakichś chociażby 4000, to można by skuteczniej pocharatać gałę. Ale cóż, łatwiej "inwestować" w ilość niż w jakość. Zwłaszcza że ilością można łatwiej pozyskać głosy elektoratu. Dotacja dla lokalnego klubu, jakiś bieda-stadion na ugorze i już słupki wyborcze rosną.

Last but not least:

https://stat.gov.pl/download/cps/rde/xb ... cznych.pdf

Z Polaków uprawiających sport, 36,9% uprawia piłkę nożną. Lekkoatletykę uprawia 5,4%. Natomiast 9 z 14 medali zdobyliśmy w lekkoatletyce właśnie, to więcej niż połowa. Czasy, kiedy polscy piłkarze potrafili uzyskać olimpijskie złoto (1972) czy srebro (1976 + 1992) to przeszłość. Jeszcze jeden przykład, kiedy ilość i jakość są po przeciwnych stronach skali.

W Polsce piłka nożna nadal traktowana jest jako sport masowy. Porównanie efektów z nakładami pokazuje, że od pewnego poziomu to jest sport luksusowy. Trzeba zacząć go tak traktować, jako pewien luksus, przy którym należy inwestować rozsądnie, stawiając na jakość.

_________________
Wszystko ma swój czas
i jest wyznaczona godzina
na wszystkie sprawy pod niebem
...

(Koh 3:1nn)


Wt wrz 14, 2021 17:23
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Piłka nożna :)
bert04 napisał(a):
Pojęcia nie mam, bo opisujesz jakieś piłkarskie Hogwarts. W jakim kraju masz tego typu edukację sportową? Chyba tylko w ZSRR było coś w tym stylu. Chyba że wiesz coś, czego ja nie wiem.


Chyba lepiej jest, jeśli z budynku szkoły, młodzież ma bliżej do boisk na których trenują?

bert04 napisał(a):
Z Polaków uprawiających sport, 36,9% uprawia piłkę nożną. Lekkoatletykę uprawia 5,4%. Natomiast 9 z 14 medali zdobyliśmy w lekkoatletyce właśnie, to więcej niż połowa. Czasy, kiedy polscy piłkarze potrafili uzyskać olimpijskie złoto (1972) czy srebro (1976 + 1992) to przeszłość. Jeszcze jeden przykład, kiedy ilość i jakość są po przeciwnych stronach skali.


Tutaj to już nie wiem o co ci chodzi? to popularność danego sportu, wpływa na jego wyniki? jakby zamiast 36%, to 70% Polaków uprawiało sport, to byśmy byli mistrzem świata? :mrgreen:

bert04 napisał(a):
W Polsce piłka nożna nadal traktowana jest jako sport masowy. Porównanie efektów z nakładami pokazuje, że od pewnego poziomu to jest sport luksusowy. Trzeba zacząć go tak traktować, jako pewien luksus, przy którym należy inwestować rozsądnie, stawiając na jakość.


Aktualnie inwestujemy śmiesznie małe pieniądze, i mamy tego efekty, no i puki co, raczej nic sie nie zmieni.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Wt wrz 14, 2021 20:10
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt wrz 18, 2009 9:51
Posty: 3963
Post Re: Piłka nożna :)
Robek napisał(a):
Chyba lepiej jest, jeśli z budynku szkoły, młodzież ma bliżej do boisk na których trenują?


No a jeszcze lepiej by było, jakby na latających miotłach grali. Ale opuśćmy świat fantazji, gdyż Twoja recepta na uzdrowienie polskiej piłki tylko do książek dla młodzieży się nadaje. Internaty z boiskiem, sorry.

Robek napisał(a):
Tutaj to już nie wiem o co ci chodzi? to popularność danego sportu, wpływa na jego wyniki? jakby zamiast 36%, to 70% Polaków uprawiało sport, to byśmy byli mistrzem świata?


bert04:
- Należy zredukować ilość klubów z 6000 do 4000 (choć lepiej by było do 2000)
- W Polsce inwestuje się w ilość, a powinno w jakość piłkarzy
- W Polsce piłka jest traktowana jako sport masowy, a na profesjonalnym poziomie powinna być traktowana jako sport luksusowy
- Lekkoatleci stanowią 5% ogółu sportowców a wyrabiają ponad 50% medali

Robek:
- Czy uważasz, że receptą na uzdrowienie piöki nożnej jest zwiększenie ilości graczy?

:o :o :o :o :o :o :o :o :o

Kolejny raz potwierdzasz, że nie czytasz ze zrozumieniem. Po raz kolejny Twoje "wnioski" są przeciwne do moich wpisów. Nie wiem, dlaczego to robisz, ale ja nie lubię się powtarzać, więc albo zacznij się odnosić do tego co piszę, albo darujmy to sobie.

_________________
Wszystko ma swój czas
i jest wyznaczona godzina
na wszystkie sprawy pod niebem
...

(Koh 3:1nn)


Śr wrz 15, 2021 12:27
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Piłka nożna :)
bert04 napisał(a):
- Należy zredukować ilość klubów z 6000 do 4000 (choć lepiej by było do 2000)


To nie ma większego sensu, no chyba żeby tak samo zrobić z wszelkimi innymi dyscyplinami sportu, żeby ludzie nie mieli możliwości iść na siatkówkę czy koszykówkę, żeby została jedynie piłka na poziomie bliskim zera.
Doprowadzić do sytuacji, w której w całym Polskim sporcie, bedzie istniała jedynie ekstraklasa, wtedy albo pójdę na Legie grającą beznadziejnie, albo nie pójdę nigdzie.

bert04 napisał(a):
- W Polsce inwestuje się w ilość, a powinno w jakość piłkarzy


W Polsce nikt nie potrafi inwestować w jakoś, więc zostaje ilość.

bert04 napisał(a):
- W Polsce piłka jest traktowana jako sport masowy, a na profesjonalnym poziomie powinna być traktowana jako sport luksusowy


Bo w tej chwili mamy dużo piłkarzy na bardzo niskim poziomie, jeśli zmniejszymy ilość klubów z 6 do 2 tysięcy, to wtedy ilość beznadziejnie grających piłkarzy zmniejszy sie trzykrotnie, i co dalej?

bert04 napisał(a):
- Lekkoatleci stanowią 5% ogółu sportowców a wyrabiają ponad 50% medali


Co to za jakieś dziwaczne filozofie tutaj wymyślasz :mrgreen: więcej sie w te dyscypliny inwestuje to i więcej jest medali.
No i dyscypliny biegowe, to dyscypliny biednych krajów, bo na trenowanie biegania nie trzeba aż tak dużo pieniędzy, tańszym kosztem da radę ten medal olimpijski zdobyć.
Łatwiej w Polsce jest znaleźć młodych utalentowanych biegaczy, w porównaniu do znaleźienia młodych i utalentowanych hokeistów.

bert04 napisał(a):
- Czy uważasz, że receptą na uzdrowienie piöki nożnej jest zwiększenie ilości graczy?


Zawodowa piłka to jest biznes, do jego rozwoju trzeba biznesmenów którzy będą w stanie tym w odpowiedni sposób zarządzać, wątpię czy w Polsce są tacy ludzie, i chyba dlatego że w Polsce nie ma takich ludzi, tutaj jest taka bieda.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Śr wrz 15, 2021 23:35
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt wrz 18, 2009 9:51
Posty: 3963
Post Re: Piłka nożna :)
Robek napisał(a):
To nie ma większego sensu, no chyba żeby tak samo zrobić z wszelkimi innymi dyscyplinami sportu


Gdyby tak zrobić ze wszystkimi innymi dyscyplinami sportu, to proporcje nadal by były takie same, nadal ponad 1/3 sportowców to by byli piłkarze. A już ta sama proporcja jest dysproporcją.

Robek napisał(a):
żeby ludzie nie mieli możliwości iść na siatkówkę czy koszykówkę, żeby została jedynie piłka na poziomie bliskim zera.


Piłka nożna jest specyficznym sportem, do którego potrzeba pewnej kombinacji talentów, z głównym, atletycznym, żeby nie powiedzieć jednostronnym naciskiem na trening nóg. W innych dziedzinach sportu te wymagania są rozłożone inaczej. Jeżeli w Polsce piłkarzy jest więcej niż siatkarzy, koszykarzy i szczypiornistów razem wziętych (36,9% > 20,2%) to na pewno nie dlatego, że odziedziczyliśmy jakieś geny po Wielkiej Lechii, dzięki którym Polacy szczególnie silne nogi majo. Nie, ta dysproporcja wynika tylko i jedynie z nadproporcjonalnej popularności piłki. Kosztem tak różnorodności jak i kosztem przeciętnej jakości piłkarstwa. Każdy* ojciec chętniej pośle syna na futbol niż na, powiedzmy, balet.

(*prawie)

Robek napisał(a):
Doprowadzić do sytuacji, w której w całym Polskim sporcie, bedzie istniała jedynie ekstraklasa, wtedy albo pójdę na Legie grającą beznadziejnie, albo nie pójdę nigdzie.


Na mecze kiepskich drużyn chodzą głównie kibole, dla nich jakość piłki jest drugorzędna, ważniejsze są barwy szalika. Jeżeli chcesz na stadionach widza, który karnet wykupi i rodzinę zabierze, to bez jakości się nie obejdzie. Taki widz nie będzie sobie kompensował frustracji tanim piwem i pałowaniem się z kibolami drużyny przeciwnej.

Robek napisał(a):
W Polsce nikt nie potrafi inwestować w jakoś, więc zostaje ilość.


To defetyzm. W Polsce takie nastawienie jest głównie w reliktach PRL, państwowych molochach czy po-państwowych spółkach. Tam, gdzie doszło do przeczyszczenia "balcerowiczowego", tam na popiołach wyrosły nowe młode lasy. Polska piłka nożna właśnie takiego planu balcerowicza potrzebuje.

Robek napisał(a):
Bo w tej chwili mamy dużo piłkarzy na bardzo niskim poziomie, jeśli zmniejszymy ilość klubów z 6 do 2 tysięcy, to wtedy ilość beznadziejnie grających piłkarzy zmniejszy sie trzykrotnie, i co dalej?


Selekcja będzie ostrzejsza, wymogi będą wyższe, a dotacje budżetowe czy środki od sponsorów będą wyższe w przeliczeniu na jednego gracza. Sportowcy o innych talentach niż bieganie przez 90 minut po boisku o powierzchni 7 tys. m2 zasilą inne dyscypliny. Jedynym minusem byłby polityczny sprzeciw.

Robek napisał(a):
więcej sie w te dyscypliny inwestuje to i więcej jest medali.


Powtórz to jeszcze 97 razy. I tak nie stanie się prawdą.

Cytuj:
Łatwiej w Polsce jest znaleźć młodych utalentowanych biegaczy, w porównaniu do znaleźienia młodych i utalentowanych hokeistów.


Nie wiem, skąd tych hokeistów wytrzasnąłeś, ale zgodnie z Twoją tezą łatwiej też byłoby znaleźć młodych i utalentowanyc biegaczy w porównaniu do młodych i utalentowanych piłkarzy. A jednak mamy w kraju SIEDEM RAZY więcej piłkarzy niż wszystkich lekkoatletów razem wziętych! Siedem razy więcej niż biegaczy, skoczków i "rzucaczy" (osczep, kula itd.). To jakieś 10+ dyscyplin, które łącznie składają się na te 5,4%.

Robek napisał(a):
Zawodowa piłka to jest biznes, do jego rozwoju trzeba biznesmenów którzy będą w stanie tym w odpowiedni sposób zarządzać, wątpię czy w Polsce są tacy ludzie, i chyba dlatego że w Polsce nie ma takich ludzi, tutaj jest taka bieda.


Defetyzmu ciąg dalszy. Ale uwaga o tyle słuszna, że w polskiej piłce za dużo uwagi zwraca się na stronę sportową, a za mało na gospodarczą. Ta zmiana paradygmatów udała się w innych krajach, w których pozycja menedżera drużyny jest traktowana jako uzupełnienie i wsparcie trenera. A nie jako faceta od sprzedawania młodych piłkarzy i kupowania starych.

_________________
Wszystko ma swój czas
i jest wyznaczona godzina
na wszystkie sprawy pod niebem
...

(Koh 3:1nn)


Cz wrz 16, 2021 9:03
Zobacz profil
Post Re: Piłka nożna :)
Robek pisałeś o dofinansowaniu. O jakie finansowanie ci chodzi?

Proszę zauważyć że Legia wygrała wczoraj ze Spartakiem Moskwa. PSG zremisowało z Club Brugge, a Sheriff ograł Szachatr


Cz wrz 16, 2021 11:16
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Piłka nożna :)
bert04 napisał(a):
Na mecze kiepskich drużyn chodzą głównie kibole, dla nich jakość piłki jest drugorzędna, ważniejsze są barwy szalika. Jeżeli chcesz na stadionach widza, który karnet wykupi i rodzinę zabierze, to bez jakości się nie obejdzie.


Skąd ty weźmiesz jakość w Polskich klubach, przecież u nas nie ma czegoś takiego.

bert04 napisał(a):
To defetyzm. W Polsce takie nastawienie jest głównie w reliktach PRL, państwowych molochach czy po-państwowych spółkach. Tam, gdzie doszło do przeczyszczenia "balcerowiczowego", tam na popiołach wyrosły nowe młode lasy. Polska piłka nożna właśnie takiego planu balcerowicza potrzebuje.


Plan to był potrzebny 30 lat temu, teraz jest już za późno.

bert04 napisał(a):
Selekcja będzie ostrzejsza, wymogi będą wyższe, a dotacje budżetowe czy środki od sponsorów będą wyższe w przeliczeniu na jednego gracza. Sportowcy o innych talentach niż bieganie przez 90 minut po boisku o powierzchni 7 tys. m2 zasilą inne dyscypliny. Jedynym minusem byłby polityczny sprzeciw.


Jaka selekcja? już mówiłem że nie ma na to pieniędzy.

bert04 napisał(a):
Powtórz to jeszcze 97 razy. I tak nie stanie się prawdą.


Widzę że z ciebie typowy kibic :biggrin: no przecież Polska miliardy inwestuje w piłkę, jakim cudem oni grają tak beznadziejnie :D :D
Co z tego że jeden zachodni klub, ma większy budżet niż cała Polska piłka, no przecież kogo to obchodzi :D

bert04 napisał(a):
Nie wiem, skąd tych hokeistów wytrzasnąłeś, ale zgodnie z Twoją tezą łatwiej też byłoby znaleźć młodych i utalentowanyc biegaczy w porównaniu do młodych i utalentowanych piłkarzy. A jednak mamy w kraju SIEDEM RAZY więcej piłkarzy niż wszystkich lekkoatletów razem wziętych! Siedem razy więcej niż biegaczy, skoczków i "rzucaczy" (osczep, kula itd.). To jakieś 10+ dyscyplin, które łącznie składają się na te 5,4%.


Skąd wniosek że ci wszyscy piłkarze są utalentowani :D :D aż mnie rozbawiłeś, Polska piła klubowa znajduje sie na samym dnie, i grają w niej sami utalentowanie piłkarze :D
No i oczywiście że łatwiej znaleźć utalentowanego piłkarza od hokeisty, w końcu takiego piłkarza można wypatrzeć nawet pod jakimś blokiem, gdzie sobie gra w tą piłkę, a do hokeisty potrzeba trochę więcej, w Polsce nie ma za dużo boisk do hokeja.

Quinque napisał(a):
Robek pisałeś o dofinansowaniu. O jakie finansowanie ci chodzi?


Nie wiem o co konkretnie sie pytasz? jeśli chodzi ci o szkolenie młodzieży to go prawie że nie ma, i tutaj można by zacząć to finansować.

Quinque napisał(a):
Proszę zauważyć że Legia wygrała wczoraj ze Spartakiem Moskwa. PSG zremisowało z Club Brugge, a Sheriff ograł Szachatr


A co to ma do rzeczy, że Legia z kimś wygrała? swego czasu Wisła Kraków wygrała z Barceloną, no i co z tego? co to Niby dało, teraz Wisła jest praktycznie bankrutem.
Zwracać uwagę to by można było na to jakby Legia co roku grała w Lidze Mistrzów, a to że gdzieś tam z z kimś tam wygrała, to co z tego?

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Pt wrz 17, 2021 0:09
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt wrz 18, 2009 9:51
Posty: 3963
Post Re: Piłka nożna :)
Pisałem długą odpowiedź, ale mi wcięło, więc będzie komentarz skrócony i bez linków:

Robek napisał(a):
Skąd ty weźmiesz jakość w Polskich klubach, przecież u nas nie ma czegoś takiego.


Czyżbyś twierdził, że Polacy to jacyś podludzie lub że w ostatnich 30 latach była jakaś genetyczna degeneracja? Lewandowski i pozostali legioniści przeczą tej tezie, ta jakość jest. Tyle że albo się rozpływa w masie bylejakości, albo jest przedwcześnie eksportowana.

Cytuj:
Plan to był potrzebny 30 lat temu, teraz jest już za późno.


To o czym piszę i tak się odbędzie, z planem lub bez. Słabe kluby upadną, mocne przetrwają. "Plan" 30 lat temu by dał szybsze owoce, ale i dziś może zadziałać. Niestety mamy "Antyplan", przez ktróry bylejakość jest na państwowej kroplówce.

Cytuj:
Jaka selekcja? już mówiłem że nie ma na to pieniędzy.


Jest wielka kasa na bylejakość. Budżet PZPN to 300 milionów, budżet ekstraklasy to 230 milionów, żeby tylko wierchuszkę podliczyć. O dotacjach samorządowych już pisałem. A nie wspomniałem jeszcze o takich sprawach jak efekty Euro 2012, trzy nowe stadiony i trzy przebudowane. Albo o sponsorach, przecież tak Orange, Fortuna czy PKO to sporo kasy poza państwowymi dotacjami. A przecież nawet lokalny producent sznurka do snopowiązałki chętniej umieści swoje logo na koszulkach piłkarzy niż, nie wiem, szermierzy.

Tej kasy jest niemało. Tylko wykorzytanie do bani.

Cytuj:
Widzę że z ciebie typowy kibic :biggrin: no przecież Polska miliardy inwestuje w piłkę, jakim cudem oni grają tak beznadziejnie :D :D
Co z tego że jeden zachodni klub, ma większy budżet niż cała Polska piłka, no przecież kogo to obchodzi :D


No bo i polski PKB jest mniejszy. Dlatego porównuję Polskę do Belgii, tu przynajmniej PKB jest mniej więcej równy. Budżet Jupiter Ligue to 70 milionów Euro. To na serio niewielka różnica do 230 milionów polskiej Ekstraklasy. Oczywiście nie do końca przekłada się to na budżet klubów, FC Bruegge ma więcej niż Jupiter ligue (jakieś 80 eurosowych baniek), ale cóż, tu sponsorzy mają więcej do gadania. A sponsorzy idą za jakością.

Cytuj:
Skąd wniosek że ci wszyscy piłkarze są utalentowani :D :D aż mnie rozbawiłeś, Polska piła klubowa znajduje sie na samym dnie, i grają w niej sami utalentowanie piłkarze :D


Nigdzie nie pisałem, że "wszyscy" są utalentowani, a nawet pisałem wprost przeciwnie, że słabość polskiej piłki wynika ze stawiania na ilość, nie jakość. Jeżeli jeszcze raz przekręcisz tak otwarcie moje wypowiedzi, zacznę nazywać Ciebie kłamcą.
Cytuj:
No i oczywiście że łatwiej znaleźć utalentowanego piłkarza od hokeisty, w końcu takiego piłkarza można wypatrzeć nawet pod jakimś blokiem, gdzie sobie gra w tą piłkę, a do hokeisty potrzeba trochę więcej, w Polsce nie ma za dużo boisk do hokeja.


Być może masz rację, ale na temat hokeju nie mam żadnych danych porównawczych. Jedyne co odnalazłem to to, że w rankingu międzynarodowym jesteśmy na średnim 22 miejscu. To słabo, ale Belgia jest na 38. Być może tradycji nie mają. Niemniej z braku nawet takich danych, jak wielki jest udział hokeistów w polskim sporcie, nie mogę ich uwzględniać w porównaniu. Podobnie jak trudno jest porównywać do jeździectwa konnego albo do kierowców rajdowych. No chyba że Ty masz jakieś dane, z którymi się kryjesz.

Cytuj:
Nie wiem o co konkretnie sie pytasz? jeśli chodzi ci o szkolenie młodzieży to go prawie że nie ma, i tutaj można by zacząć to finansować.


Jeszcze więcej kasy sypać na masowość? Przy takim podejściu jakość polskiej piłki na zawsze pozostanie na poziomie podwórkowym.

PS: Linki do moich źródeł, nieposortowane:

https://www.sport.pl/pilka/7,180551,273 ... klasy.html

https://eurosport.tvn24.pl/pilka-nozna, ... 78355.html

https://www.iihf.com/en/worldranking

https://www.voetbalbelgie.be/specials/d ... 020/08/12/

_________________
Wszystko ma swój czas
i jest wyznaczona godzina
na wszystkie sprawy pod niebem
...

(Koh 3:1nn)


Pt wrz 17, 2021 9:22
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Piłka nożna :)
bert04 napisał(a):
Czyżbyś twierdził, że Polacy to jacyś podludzie lub że w ostatnich 30 latach była jakaś genetyczna degeneracja?


W Polsce jest piłka pół zawodowa, poziom dzikich lig w Afryce, czy też gdzieś w Australii.

bert04 napisał(a):
Jest wielka kasa na bylejakość. Budżet PZPN to 300 milionów, budżet ekstraklasy to 230 milionów, żeby tylko wierchuszkę podliczyć. O dotacjach samorządowych już pisałem. A nie wspomniałem jeszcze o takich sprawach jak efekty Euro 2012, trzy nowe stadiony i trzy przebudowane. Albo o sponsorach, przecież tak Orange, Fortuna czy PKO to sporo kasy poza państwowymi dotacjami. A przecież nawet lokalny producent sznurka do snopowiązałki chętniej umieści swoje logo na koszulkach piłkarzy niż, nie wiem, szermierzy.


Jakie 300 milionów? większość klubów w Lidze mistrzów, ma wielokrotnie większe budżety, przecież to jakieś grosze są.

bert04 napisał(a):
No bo i polski PKB jest mniejszy. Dlatego porównuję Polskę do Belgii, tu przynajmniej PKB jest mniej więcej równy. Budżet Jupiter Ligue to 70 milionów Euro. To na serio niewielka różnica do 230 milionów polskiej Ekstraklasy. Oczywiście nie do końca przekłada się to na budżet klubów, FC Bruegge ma więcej niż Jupiter ligue (jakieś 80 eurosowych baniek), ale cóż, tu sponsorzy mają więcej do gadania. A sponsorzy idą za jakością.


Tutaj nic sie nie zmieni, o co ci chodzi? Polska była jest i będzie biednym krajem, tak samo była jest i będzie niegospodarność, to sie nie zmieni, przez wiele dekad sie nie zmieniło, to teraz sie zmieni?

bert04 napisał(a):
Być może masz rację, ale na temat hokeju nie mam żadnych danych porównawczych. Jedyne co odnalazłem to to, że w rankingu międzynarodowym jesteśmy na średnim 22 miejscu. To słabo, ale Belgia jest na 38. Być może tradycji nie mają. Niemniej z braku nawet takich danych, jak wielki jest udział hokeistów w polskim sporcie, nie mogę ich uwzględniać w porównaniu. Podobnie jak trudno jest porównywać do jeździectwa konnego albo do kierowców rajdowych. No chyba że Ty masz jakieś dane, z którymi się kryjesz.


Na hokej to trzeba mieć pieniądze, a u nas tego nie ma, tak samo Polska nie jest krajem w którym hokej jest popularny, więc i sukcesów w tej dyscyplinie raczej nie będzie, bardziej sukcesy by były w piłce, bo to jest dość popularny w Polsce sport, no ale do tego to trzeba nie tylko mieć pieniądze, ale i jakiś pomysł, a tego zwyczajnie nie ma, i jak przez tyle dekad nie było to i teraz nie będzie.

bert04 napisał(a):
Jeszcze więcej kasy sypać na masowość? Przy takim podejściu jakość polskiej piłki na zawsze pozostanie na poziomie podwórkowym.

PS: Linki do moich źródeł, nieposortowane:

https://www.sport.pl/pilka/7,180551,273 ... klasy.html

https://eurosport.tvn24.pl/pilka-nozna, ... 78355.html

https://www.iihf.com/en/worldranking

https://www.voetbalbelgie.be/specials/d ... 020/08/12/


A co niby te źródła pokazują? przecież tam nie ma nic o szkoleniu młodzieży, więc tak jak mówiłem, reprezentacja jest i bedzie słaba, a jeśli chodzi ci o piłkę klubową, to nawet jakby w Polsce był tylko jeden klub piłkarski, w niego zainwestować te 300 mionów, to i tak by nie było Ligi Mistrzów, to są za małe pieniądze na sukces w europejskiej piłce.
Co prawda, jest tutaj ta cała masowość, bo i kasa idzie na piłkę w wykonaniu kobiet, także osoby niepełnosprawne, też coś dostają, PZPN chce wszystkich obdarować tymi pieniędzmi.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


So wrz 18, 2021 0:06
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 13:57
Posty: 935
Post Re: Piłka nożna :)
Robek napisał(a):
Aktualnie inwestujemy śmiesznie małe pieniądze, i mamy tego efekty, no i puki co, raczej nic sie nie zmieni.

Puki na pewno by się tu komuś przydały i to takie konkretne, w czerep. Piewcom wszechmocy pieniądza zawsze się wydaje, że dzięki kasie wszystko da się. Jakim cudem w innych dyscyplinach jakoś się da osiągać sukces, bez wielomiliardowych nakładów, bo przecież miliony wg robka nic nie załatwiają.

_________________
Tylko Bogu chwała


Pn wrz 20, 2021 11:01
Zobacz profil
Post Re: Piłka nożna :)
Robek napisał(a):
A co niby te źródła pokazują? przecież tam nie ma nic o szkoleniu młodzieży, więc tak jak mówiłem, reprezentacja jest i bedzie słaba, a jeśli chodzi ci o piłkę klubową, to nawet jakby w Polsce był tylko jeden klub piłkarski, w niego zainwestować te 300 mionów, to i tak by nie było Ligi Mistrzów


Man City - wartość składu 1 mld euro - brak LM
PSG - wartość składu 1mld euro - brak LM
Athletico Madryt - wartość składu 755 mln euro - brak LM
Arsenal - wartość 550 mln - brak LM
długo by jeszcze wymieniać

Crvena Zvezda - wartość 57 mln euro - jedno trofeum LM

Zaraz Robek zarzuci ze Crvena wygrywała 30 lat temu, owszem ale w 2004 LM wygrywało FC Porto czyli w czasach gdzie triumfy odnosiły Milan, Liverpool, Real, Bayern, Barca
https://www.youtube.com/watch?v=foJ62Hm ... Fanfutbolu

https://www.youtube.com/watch?v=0T8W1iv ... nnel=abusz


Pn wrz 20, 2021 11:34
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt wrz 18, 2009 9:51
Posty: 3963
Post Re: Piłka nożna :)
Robek napisał(a):
Jakie 300 milionów? większość klubów w Lidze mistrzów, ma wielokrotnie większe budżety, przecież to jakieś grosze są.


Korelacja wielkich budżetów z wysokimi osiągnięciami jest tylko w ścisłej czołówce, top 10. Potem jest coraz więcej rozbieżności i coraz więcej klubów, które wchodzą wysoko mimo nieporównywalnie niższch nakładów.

https://de.uefa.com/memberassociations/ ... /#/yr/2022

Robek napisał(a):
Tutaj nic sie nie zmieni, o co ci chodzi? Polska była jest i będzie biednym krajem, tak samo była jest i będzie niegospodarność, to sie nie zmieni, przez wiele dekad sie nie zmieniło, to teraz sie zmieni?


Porównywałem do Belgii, to mogłeś w ten sposób tłumaczyć. Ale w powyższym linku można porównać Polskę do Ukrainy. Kraju, w którym część terenów została anektowana przez nieprzyjazne mocarstwo a inna część jest w stanie permanentnej wojny domowej, z którego robotnicy przyjeżdżają do Polski na budowy i wykopki, w którym korupcja stawia w cień nasze małe afery i aferki. A mimo to, jeden klub na miejscu 18, drugi na 27, trzeci na 100. Polska? Pierwszy klub na miejscu 111, drugi na 190, trzeci na 303.

Ale przecież nie tylko Ukraina wystawia kluby lepsze od Legii Warszawa, są tam i Czechy, Cypr, Chorwacja, Serbia, Bułgaria, Mołdawia, Białoruś, Azerbejdżan. Marzą Ci się zarobki klubów niemieckich, angielskich, włoskich czy hiszpańskich, ale przecież nasz poziom jest niższy niż Azerbejdżanu. Mołdawii. Białorusi. Jeżeli uważasz, że Polska gra bieda-piłkę bo jest biednym krajem, to emigruj na Ukrainę, tam to musi mleko i miód płynąć, zgodnie z Twoją logiką. Ewentualnie na Białoruś, Mołdawię lub do Azerbejdżanu.

Cytuj:
A co niby te źródła pokazują? przecież tam nie ma nic o szkoleniu młodzieży,


Daję linki do moich argumentów, nie cudzych. "Szkolenie młodzieży" to Twój argument, więc to nie ja musiałbym wrzucać na ten temat jakieś źródła. Prezentujesz tezę, że brak internatów futbolowych jest przyczyną słabości polskiej piłki więc nie przeszkadzaj sobie, syp linkami i cytatami na ten temat.

Robek napisał(a):
Co prawda, jest tutaj ta cała masowość, bo i kasa idzie na piłkę w wykonaniu kobiet, także osoby niepełnosprawne, też coś dostają, PZPN chce wszystkich obdarować tymi pieniędzmi.


No to już nie masz kogo obwiniać, to wyciągasz kobiety i niepełnosprawnych. Może jeszcze weganocyklistów dołącz i ideologię LGBT czy powszechny klerykalizm?

Winne nie są ani kobiety ani jednoręcy. Ani p. Margot ani o. Rydzyk. Brak pieniędzy tłumaczy tylko, dlaczego nie jesteśmy w pierwszej dziesiątce. A nie, dlaczego jesteśmy poza pierwszą setką Uefa. W jednym się zgodzę, jest biednie. Ale ta bieda leży przede wszystkim w strukturach.

_________________
Wszystko ma swój czas
i jest wyznaczona godzina
na wszystkie sprawy pod niebem
...

(Koh 3:1nn)


Pn wrz 20, 2021 13:56
Zobacz profil
Post Re: Piłka nożna :)
Już tłumaczyłem że nie ma sensu patrzeć na ten ranking. Gdyż punkty naliczają się w ciągu pięciu sezonow. Np. Takie Notthingam Forest na arenie międzynarodowej jest bardziej utytułowane niż prawie wszystkie kluby z Anglii. A obecnie nie grają nawet w Premier League tylko w Championship League

Slavia Praga czy Spartak Moskwa są historycznie lepszymi zespołami od Sheriffa a Legia z nimi wygrała. I nie chce słyszeć że to nic nie znaczy bo to Liga Europy. Niech jeden z drugim sobie spojrzy jakie kluby grają obecnie w LE

Zresztą i w tym rankingu poniżej Legii są lepsze zespoły jak Fenerbache czy kilka zespołów z Ligue 1


Pn wrz 20, 2021 14:23
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 427 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 25, 26, 27, 28, 29  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL