Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz maja 23, 2024 14:54



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 19 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 Bulwersujące reklamy 
Autor Wiadomość
Post Bulwersujące reklamy
Wpadła mi dziś w ręce reklama jednej z sieci handlowych gdzie w tle napisu
NIE MA CUDÓW / TANIEJ SIĘ NIE DA ! !
Przedstawiony jest młody ksiądz wyciągający rękę w "zapraszająco - trymfalnym" geście.
Zastanawia mnie - czy można sobie jeszcze dalej pozwalać na nadużywanie postaci zaczerpniętych z Kościołem do celów komercji ??

Ksiądz Artur Stopka zrobił w zimie zeszłego roku doskonałą akcję sprzeciwiającą sie nadużywaniu postaci świętych dla celów komercji.
Sądzę, ze również ta sprawa nie powinna pozostac bez echa.
A Forumowiczów - prosiłbym o dzielenie się podobnymi udzącymi niesmak sprawami, które zauważyli gdzieś obok siebie.


Pt kwi 15, 2005 14:40
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 14, 2003 13:04
Posty: 22
Post 
nie wiem na ile my możemy coś zrobić, ale ja także zauważyłam wiele "boskich reklam"
Od "Pójdźmy wszyscy do galerii " przed Bożym Narodzeniem, przez Pana Boga reklamującego proszek, a już najbardziej denerwuje mnie reklama, na której Pan Bóg stwarza piwo"

_________________
Z nich zaś największa jest MIŁOŚĆ(1Kor13,13b)


Pt kwi 15, 2005 20:52
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lut 17, 2005 22:28
Posty: 1652
Post 
Ja widziałam reklamę coli, w któej ksiądz podchodzi do młodej dziewczyny i zabiera jej ją... zastanawiam mnie czemu takie reklamy mają służyć?


Pt kwi 15, 2005 21:23
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 16, 2003 21:19
Posty: 5389
Post 
a z cola to podpucha bo np czeska wersja tego spotu wyglada tak ze rzeczywiscie ksiadz zabiera puszcze ale wcale nie za darmo - najpierw ja blogoslawi potem zabiera cole, a dziewczyna ogolnie wyglada na zadowolona (moze dlatego ze na plazy nie ma smietnikow i nei mialaby co zrobic z opakowaniem - przeciez i tak napoj juz sama zdazyla w tak upalny dzien wypic). Ta wersje pierwszy raz widzialam jakies pol roku przed pierwsza emisja w naszym kraju. Zastanawiam sie dlaczego w Polsce "ocenzurowano" ta rekalme, przeciez podobno narod taki katolicki...

Z dziwnych przypadkow rekalmaowych to bardzo kiczowaty spot z wielkanocnymi zajaczkami (przerosnieci faceci przebrani za zajace - makabra!), ktory wszedl z poczatkiem Wielkiego Postu w tym roku :/

Kiedys reklama pewnego prywatnego kanalu filmowego wzbudzila dyskusje gdy ksiadz spowiadal w korkach pilkarskich... takich reklam jakby sie zastanowic bylo dosc sporo... pytanie na ile one sa smaczne?

_________________
Nie nam, Panie, nie nam, lecz Twemu imieniu daj chwałę za łaskę i wierność Twoją...

Użytkownik rzadko obecny na forum.


Pt kwi 15, 2005 23:10
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sty 29, 2005 21:19
Posty: 401
Post 
.. każda reklama musi szokować .. dzięki temu więcej mówi się o reklamowanym produkcie .. to z kolei budzi niezdrową ciekawość .. już Ewka w Bereszit ukazała cały ten mechanizm (wąż niezwykle skutecznie namówił ją do skosztowania owocu z drzewa .. najstarszy zawód świata - agent reklamowy) - skuteczny, więc powielany do dziś .. całujący się xiądz z zakonnicą czy autentyczne skrwawione ubranie ofiary wojny w byłej Jugosławii (Benetton), to normalka na zgniłym Zachodzie ..
.. moim zdaniem, nie chodzi tu o bezpośredni atak na Kościół, tylko o propagowanie nowego stylu życia, opartego na konsumpcji ..
.. a zasuwające na kosiarkach, uniezależniające się spod opieki pasterza, po zjedzeniu dropsa, owieczki, to tylko taka symbolika ..
:diabel:

_________________
.. and still we laught / and still we run, and still we throw ourselves upon love's boats ..


So kwi 16, 2005 7:02
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lut 17, 2005 22:28
Posty: 1652
Post 
Ta z księdzem w korkach piłkarskich, nie wzbudziła we mnie jakiejś specjalnej niechęci, przecież co za różnica jak ksiądz jest ubrany. Reklama do kitu :)


So kwi 16, 2005 11:42
Zobacz profil WWW
Post 
sad234 napisał(a):
.. moim zdaniem, nie chodzi tu o bezpośredni atak na Kościół, tylko o propagowanie nowego stylu życia, opartego na konsumpcji ..
.. a zasuwające na kosiarkach, uniezależniające się spod opieki pasterza, po zjedzeniu dropsa, owieczki, to tylko taka symbolika ..[/color] :diabel:

I jednocześnie przedstawianie Kościoła w nieprawdziwym świetle.
Wiara to nie komercja Sad ...


So kwi 16, 2005 23:18
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N kwi 17, 2005 11:01
Posty: 15
Post 
DDv-qu zgadzam się z Tobą.
Co do reklam to reklama coli najpierw mi się spodobała - wow, jaki przystojny facet - pomyślałam. Ale zaraz mnie zniesmaczyła - ale ksiądz...
Nie podobają mi się takie reklamy, gdzie księża, zakonnice itp. dla aktorów zapewne niezły ubaw...
Heh... fajnie jakby agenci reklamowi stwierdzili, że księża są już przereklamowani i spowrotem przeżucili się na Arabów. ;-)

_________________
Nie pytaj świata dokąd zmierza, bo nie daj Boże prawdę powie...
Obrazek


N kwi 17, 2005 17:26
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz kwi 14, 2005 9:49
Posty: 10063
Lokalizacja: Trójmiasto
Post 
ddv163 napisał(a):
Zastanawia mnie - czy można sobie jeszcze dalej pozwalać na nadużywanie postaci zaczerpniętych z Kościołem do celów komercji :?:

Ksiądz Artur Stopka zrobił w zimie zeszłego roku doskonałą akcję sprzeciwiającą sie nadużywaniu postaci świętych dla celów komercji.

A ja zapytam tak - na jakiej zatem zasadzie, skoro tyle kontrowersji wiąże się z jakąś tam reklamą, na jakiej zasadzie Radio Maryja pod wszystkim co robi i lansuje (a głupot w tym wiele) podpisuje Maryję :?: Nawet gdy są tam treści typowo i owtarcie antysemickie :?:

_________________
Wiara polega na wierzeniu w to, czego jeszcze nie widzisz. Nagrodą wiary jest zobaczenie wreszcie tego, w co wierzysz. (św. Augustyn z Hippony)

Było, więc jest... zawsze w Bożych rękach - blog | www


N kwi 17, 2005 21:35
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N wrz 19, 2004 16:33
Posty: 56
Post 
Meg napisał(a):
Ja widziałam reklamę coli, w któej ksiądz podchodzi do młodej dziewczyny i zabiera jej ją... zastanawiam mnie czemu takie reklamy mają służyć?


Nie wiesz ? Chodzi o kase :-D Im więcej ludzi będzie coś szokować i poruszać, tym więcej będą o tom myśleć, rozmawiać itp. Dany produkt jest już na ustach, a to już krok do komercyjnego sukcesu ;]
Nie bardzo jestem w temacie reklam, a przynajmniej tych telewizyjnych, no ale po waszych opisach stwierdzam, że nic sie nie zmieniło. Szokować w coraz bardziej durny sposób... myślicie że jest szczyt durności ? :-)

PS: Reklame Coli z księdzem na plaży widziałem. Nawet fajna :razz: Jest sporo innych pseudo-śmiesznych i robiących z ludzi debili sposóbów na reklame. Ukłony w strone Biedronki , Media Martk, Dosi itp.


Wt kwi 19, 2005 22:19
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lut 17, 2005 22:28
Posty: 1652
Post 
ToMu, taka rola radia Maryja :) Widząc w nazwie "Maryja" starsze panie (patrz babcie, kobiety, baby :D ) będą wpłacać dotację na ten cel, a tym samym na nowy samochód ojca Rydzyka, bo na krowie to on przecież nie będzie jedzić :biggrin:


Wt kwi 19, 2005 22:25
Zobacz profil WWW
Post 
Niektórymi audycjami Radio Maryja robi największą antyreklamę Kościołowi, jak to tylko możliwe :-(
Przykre :-(
Jednak - dlaczegoktoś chce zarabiać pieniądze na Kościele ?
Czyż nie jest to również - poza chęcią zarobienia na nieswoim - robienie antyreklamy Kościołowi ?? (Wbijanie w "podświadomość" klienta, że postacie związane z Kościołem to komercja) :co: ??


Wt kwi 19, 2005 23:00
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N wrz 19, 2004 16:33
Posty: 56
Post 
ddv163 Radia Maryja nie słuchałem, więc nie wiem jakiego typu są tam reklamy. Co do tych telewizyjnych typu Coca-Cola na plaży. to nie wydaje mi sie, by była to jakaś forma przekonywania człowika że Kościól to komercha itp. To ma śmieszyć :-) i tyle. Kościół to nie tylko wiara, ale też jeden z najważniejszych (jak nie najważniejszy) element kultury, tak więc nie ma co sie dziwić, że tak wiele razy występuje jako tło w np. czymś takim. Taki stanowczy sprzeciw wobec jakiejkolwiek roli Kościoła, to troche jak sprzeciw ornitologów wobec pokazania Orła w reklamie paliwa ;-) Jeśli jest to smaczne i na jakimś poziomie, to ja osobiście nie widze problemu


Wt kwi 19, 2005 23:19
Zobacz profil
Post 
Kościół jest zobowiązany do przekazywania nauki Chystusa, Erel, a nie komercja.
A nauka Chrystusa to bardzo często wysiłek i wyrzeczenia - a nie g... warte przyjemnostki - to sprawa ponadczasowa


Wt kwi 19, 2005 23:31
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N wrz 19, 2004 16:33
Posty: 56
Post 
No ale to nie Kościół reklamuje Coca-Cola'e :) No chyba że miślisz teraz o tych reklamach z Radja Maryja, ale jak powiedziałem już nie wiem o co tam chodzi. Jeśli teraz ktoś by wyskoczył z hasłem " Jan Paweł II prał skarpety w Dosi " to by było faktycznie żenada. Nie dziwiło by mnie to nawet, no ale na to nic nie poradzimy. Powtarzam że jeśli coś jest zrobione w dobrym smaku, to dlaczego by nie ? Nie podobała ci sie ta reklama na plaży ? :) Sorry że cały czas o tym, ale tylko to widziałem


Wt kwi 19, 2005 23:38
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 19 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL