Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz cze 06, 2024 17:50



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 19 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
 Bulwersujące reklamy 
Autor Wiadomość
Post 
Erel napisał(a):
Kościół to nie tylko wiara, ale też jeden z najważniejszych (jak nie najważniejszy) element kultury, tak więc nie ma co sie dziwić, że tak wiele razy występuje jako tło w np. czymś takim.

Prócz tego, co napisałem powyżej - naprawdę życzyłbym sobie, by elementem (najlepiej stałym) naszej kultury stało się przestrzeganie zasad Dekalogu i nauczania wynikającego z nauki Chrystusa oraz "reklamowanie", "promocja" wartości chrześcijańskich, a nie produktów, na które najwidzoczniej nie ma zbytu :?


Wt kwi 19, 2005 23:44
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N wrz 19, 2004 16:33
Posty: 56
Post 
hehe pisząc że Kościół to element kultury nie myślałem o reklamach, ale ogólnie tym że jest upowszechniony (nie w znaczeniu powszechny) Jest on wtopiony w zwyczaje, tradycje, sztuke itp. Dlatego nie ma sie co dziwić, że występuje także w tak niskich progach w jakich znajdują sie reklamy.

Cytuj:
Prócz tego, co napisałem powyżej - naprawdę życzyłbym sobie, by elementem (najlepiej stałym) naszej kultury stało się przestrzeganie zasad Dekalogu i nauczania wynikającego z nauki Chrystusa oraz "reklamowanie", "promocja" wartości chrześcijańskich, a nie produktów, na które najwidzoczniej nie ma zbytu

ufff to jednak w czymś sie zgadzamy ;-)

Jeśli możesz, to prosze byś mi odpowiedział na zadane wcześniej pytanie. Poobała ci sie ta reklama ?


Wt kwi 19, 2005 23:53
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr gru 15, 2004 15:31
Posty: 2652
Post 
Podobała mi się reklama na plaży :P
I ta z księdzem spowiadającym w korkach też :P
Ksiądz też człowiek też chce pograć, popływać,..... ;)

_________________
Obrazek Obrazek


Śr kwi 20, 2005 6:34
Zobacz profil YIM
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 26, 2004 23:12
Posty: 1036
Post 
Widziałem ostatnio reklamę.
Nie pisalbym o tym wszak gdyby nie to, że zawierała ona wiele niepokojących treści.
Większość z nas już ją widziała, lecz pozwolę sobie przytoczyc tu jej przebieg.
Otoż ubrana w różową bluzeczkę kobieta (ofkz z nieodłącznym uśmiechem, jakże typowym dla tego typu spotów)
podchodzi do niczego nie spodziewającego się mężczyzny. Przez prawie niazauważalny ułamek sekundy mierzą się
wzrokiem, po czym kobieta rusza do ataku niczym rozsierdzony dzik, wciąż jednak uśmiechaąc się błogo.
"Dziś poplamimy pana olejem" - mowi wymieniona wcześniej kobieta. po czym wylewa na tors mężczyzny trochę oleju.
Oczywiście potem, mimo jeszcze dokladniejszego poplamienia koszuli różnego rodzaju specyfikami, dopiera sie ona
cudownie i wszyscy odchodzą szczęśliwi.
Ale nie o to mi chodzi. Chodzi o nowy rozdział w stosunkach międzyludzkich. Nie ma już miejsca na "Hej! jak się miewasz ?"
czy może "Cześć, co u Ciebie ?". Pojawia sie natomiast ów wymieniony wyżej zwrot. Dziś poplamimy pana olejem.
Brzmi to trochę tak, jakby czynność ta nie była niczym nadzwyczajnym. Ba ! jakby było to najzwyklejsze zachowanie.
Wlaśnie to mnie przeraża.

_________________
Jestem człowiekiem i jedyne czego mogę być pewny, to świadomość mojego istnienia. Jakakolwiek teza wygłoszona ponadto staje się dogmatem. Nie bądźmy niczego pewni, bo stworzymy kolejną religię.


N kwi 24, 2005 18:31
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 19 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL