Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N cze 16, 2024 12:17



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 372 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 ... 25  Następna strona
 Apokalipsa-czym jest przewidywanie przyszłości "proroctwo"? 
Autor Wiadomość
Post Re: Apokalipsa-czym jest przewidywanie przyszłości "proroctw
Cytuj:
Alus napisał(a):
Konkretne słowa Jezusa potępiające Judasz zapodasz?.....


Nie, Alus, nie zapodam, bo te ktore juz zapodalam sa wystarczajaco konkretne...

Przynajmniej dla mnie... :)


So lut 11, 2017 16:50
Post Re: Apokalipsa-czym jest przewidywanie przyszłości "proroctw
adaBRD napisał(a):
Cytuj:
Alus napisał(a):
Konkretne słowa Jezusa potępiające Judasz zapodasz?.....


Nie, Alus, nie zapodam, bo te ktore juz zapodalam sa wystarczajaco konkretne...

Przynajmniej dla mnie... :)

Nie zgodne z przekazem KK.....idź precz ode Mnie szatanie też zapewne poczytujesz jako słowa potępienia.


So lut 11, 2017 16:58
Post Re: Apokalipsa-czym jest przewidywanie przyszłości "proroctw
adaBRD napisał(a):
Kael napisał(a):
Czyli Pan Jezus tylko tak sobie o tym zaparciu sie Go powiedzial?
Nie grozi to zadnymi konsekwencjami przeciez. Wystarczy na Piotra popatrzec.

Ada: zajmuj sie czyms pozytecznym zamiast wmawiac innym potepienie albo zbawienie.



Kolejne klamstwa, Kael...Ale trudno...Nadstawiam drugi policzek...Wal smialo...nie krepuj sie... :)

Widac, ze jak cos nie pasuje do twojej teorii, to klamstwo.
Prawda jest, ze:
- Pan Jezus nigdzie o nikim konkretnie nie powiedzial, ze jest potepiony na wieki.
- Pan Jezus przestrzegal przed osadzaniem, potepianiem, nieodpuszczaniem win, niepojednaniem za zycia, brakiem czynnej milosci w stosunku do kazdego, a potrzebujacych szczegolnie, zbednymi slowami, zapraciem sie Go przed ludzmi i innym zachowaniami.

Dlatego i zdrada Judasza i zdrada Piotra i tchorzostwo uczniow i pycha Jana i Jakuba to wszystko sa przestrogi dla nas. “Kto stoi niech baczy aby nie upadl“.

A my zamiast dociekac kto jest w piekle martwmy sie o to, bysmy sami dorosli do wymagan Ewangelii.
Te czcze dociekania nic nam nie dadza.
Jak jest, dowiemy sie po smierci. I moze tam, ku konsternacji Ady, bedzie na nia Judasz czekal w niebie jako swiadek bezgranicznej milosci Jezusa?


So lut 11, 2017 17:19
Post Re: Apokalipsa-czym jest przewidywanie przyszłości "proroctw
[
Cytuj:
="Alus"]Nie zgodne z przekazem KK....


Alus, dla mnie prawda jest Slowo Boze :)

Powtorze za Pawlem: (...) niech Bóg okaże się prawdomówny, choćby każdy człowiek okazał się kłamcą(...) Rzym. 3, 4


So lut 11, 2017 17:34
Post Re: Apokalipsa-czym jest przewidywanie przyszłości "proroctw
Kael napisał(a):
adaBRD napisał(a):
Kael napisał(a):
Czyli Pan Jezus tylko tak sobie o tym zaparciu sie Go powiedzial?
Nie grozi to zadnymi konsekwencjami przeciez. Wystarczy na Piotra popatrzec.

Ada: zajmuj sie czyms pozytecznym zamiast wmawiac innym potepienie albo zbawienie.



Kolejne klamstwa, Kael...Ale trudno...Nadstawiam drugi policzek...Wal smialo...nie krepuj sie... :)

Widac, ze jak cos nie pasuje do twojej teorii, to klamstwo.
Prawda jest, ze:
- Pan Jezus nigdzie o nikim konkretnie nie powiedzial, ze jest potepiony na wieki.
- Pan Jezus przestrzegal przed osadzaniem, potepianiem, nieodpuszczaniem win, niepojednaniem za zycia, brakiem czynnej milosci w stosunku do kazdego, a potrzebujacych szczegolnie, zbednymi slowami, zapraciem sie Go przed ludzmi i innym zachowaniami.

Dlatego i zdrada Judasza i zdrada Piotra i tchorzostwo uczniow i pycha Jana i Jakuba to wszystko sa przestrogi dla nas. “Kto stoi niech baczy aby nie upadl“.

A my zamiast dociekac kto jest w piekle martwmy sie o to, bysmy sami dorosli do wymagan Ewangelii.
Te czcze dociekania nic nam nie dadza.
Jak jest, dowiemy sie po smierci. I moze tam, ku konsternacji Ady, bedzie na nia Judasz czekal w niebie jako swiadek bezgranicznej milosci Jezusa?



To sa twoje spekulacje, Kael...Niewiele mnie one obchodza :)


So lut 11, 2017 17:42
Post Re: Apokalipsa-czym jest przewidywanie przyszłości "proroctw
Kael, Alus, a wracając konkretnie do tematu- Apokalipsa-czym jest przewidywanie przyszłości"proroctwo? poproszę was o waszą opinię, co Św.Jan chciał powiedzieć w tym proroctwie?


I usłyszałem inny głos z nieba mówiący: Wyjdźcie z niego, ludu mój, abyście nie byli uczestnikami jego grzechów i aby was nie dotknęły plagi na niego spadające,
18:5
Gdyż aż do nieba dosięgły grzechy jego i wspomniał Bóg na jego nieprawości.
18:6
Odpłaćcie mu, jak i on odpłacił, i w dwójnasób oddajcie według uczynków jego; do kielicha, w którym napój mieszał, nalejcie mu podwójną miarę.
18:7
Ile sam siebie uwielbiał i rozkoszy zażywał, tyle udręki i boleści mu zadajcie; gdyż mówi w sercu swoim: Siedzę jak królowa, wdową nie jestem, a żałoby nie zaznam.
18:8
Dlatego w jednym dniu przyjdą jego plagi, śmierć i boleść, i głód, i spłonie w ogniu; bo mocny jest Pan, Bóg, który go osądził.
18:9
I zapłaczą nad nim, i smucić się będą królowie ziemi, którzy z nim wszeteczeństwo uprawiali i rozkoszy zażywali, gdy ujrzą dym jego pożaru.
18:10
Z dala stać będą ze strachu przed jego męką, mówiąc: Biada, biada tobie, miasto wielkie, Babilonie, miasto potężne, gdyż w jednej godzinie nastał twój sąd.
18:11
I kupcy ziemi płakać będą i smucić się nad nim, bo już nikt nie kupuje od nich towaru,
18:12
Towaru ze złota i srebra, i drogich kamieni, i pereł, i bisioru, i purpury, i jedwabiu, i szkarłatu, i żadnego drzewa tujowego, i żadnego przedmiotu z kości słoniowej, i żadnego sprzętu z najkosztowniejszego drzewa, i z miedzi, i z żelaza, i marmuru,
18:13
I cynamonu, i korzeni, i wonności, i mirry, i kadzidła, i wina, i oliwy, i najprzedniejszej mąki, i pszenicy, i bydła, i owiec, i koni, i wozów, i niewolników, i życia ludzkiego.
18:14
I owoce, których pożądała dusza twoja przepadły dla ciebie, i wszystko, co się lśni i błyszczy, zginęło dla ciebie, i nigdy już ich nie będzie.
18:15
Kupcy handlujący nimi, wzbogaciwszy się na nim, z dala stać będą ze strachu przed jego męką, płacząc i narzekając
18:16
Tymi słowy: Biada, biada, miasto wielkie, przyodziane w bisior i w purpurę, i w szkarłat, przyozdobione w złoto i drogie kamienie, i perły;
18:17
W jednej godzinie zniweczone zostało tak wielkie bogactwo! I wszyscy sternicy, i wszyscy przewoźnicy, i żeglarze, i wszyscy, którzy prowadzą handel morski, przystanęli z dala,
18:18
I widząc dym pożaru jego, krzyczeli, mówiąc: Któreż miasto podobne jest do tego miasta wielkiego?
18:19
I sypali proch na głowy swoje, a płacząc i narzekając, krzyczeli: Biada, biada, miasto wielkie, na którego skarbach wzbogacili się wszyscy właściciele okrętów morskich! W jednej godzinie spustoszone zostało!
18:20
Rozraduj się nad nim, niebo i święci, i apostołowie, i prorocy, gdyż Bóg dokonał dla was sądu nad nim.
18:21
I podniósł jeden potężny anioł kamień, duży jak kamień młyński, i wrzucił go do morza, mówiąc: Tak jednym rzutem zostanie strącone wielkie miasto Babilon, i już go nie będzie.
18:22
I już nie rozbrzmi w tobie gra harfiarzy ani muzyków, ani flecistów, ani trębaczy, już też nie będzie u ciebie mistrza jakiegokolwiek rzemiosła, ani już nie usłyszy się u ciebie huku młyna;
18:23
I nie zabłyśnie już w tobie blask świecy, i nie usłyszy się w tobie głosu oblubieńca ani oblubienicy; gdyż kupcy twoi byli wielmożami ziemi, gdyż czarami twymi dały się zwieść wszystkie narody.
18:24
W nim też znaleziono krew proroków i świętych, i wszystkich, którzy zostali pomordowani na ziemi.

19:1
Potem usłyszałem jakby donośny głos licznego tłumu w niebie, który mówił: Alleluja! Zbawienie i chwała, i moc Bogu naszemu,
19:2
Gdyż prawdziwe i sprawiedliwe są sądy jego; osądził bowiem wielką wszetecznicę, która skaziła ziemię wszeteczeństwem swoim, i pomścił na niej krew sług swoich.


So lut 11, 2017 17:53
Post Re: Apokalipsa-czym jest przewidywanie przyszłości "proroctw
adaBRD napisał(a):
[
Cytuj:
="Alus"]Nie zgodne z przekazem KK....


Alus, dla mnie prawda jest Slowo Boze :)

Powtorze za Pawlem: (...) niech Bóg okaże się prawdomówny, choćby każdy człowiek okazał się kłamcą(...) Rzym. 3, 4

Idź precz ode mnie szatanie - to według Ciebie nie Słowo Boże?

Dziwaczne Twoje i wybranej wpisy - o ile to nie jedna i ta sama osoba - cytujecie dowolnie wybrane wersy bez związku z tematem, ba, wybrana przytacza pomówienia byłego księdza jakoby hierarchowie KK sprokurowali kult Maryi dla własnej chwały i rangi, bo w kolejnym poście napisać akt wielbiący Maryję.
Ni to katolicyzm, ni protestantyzm.....jakaś mieszanka skomponowana na własny użytek.....pachnie sektą....


So lut 11, 2017 18:55
Post Re: Apokalipsa-czym jest przewidywanie przyszłości "proroctw
Alus napisał(a):
adaBRD napisał(a):
[
Cytuj:
="Alus"]Nie zgodne z przekazem KK....


Alus, dla mnie prawda jest Slowo Boze :)

Powtorze za Pawlem: (...) niech Bóg okaże się prawdomówny, choćby każdy człowiek okazał się kłamcą(...) Rzym. 3, 4

Idź precz ode mnie szatanie - to według Ciebie nie Słowo Boże?

Dziwaczne Twoje i wybranej wpisy - o ile to nie jedna i ta sama osoba - cytujecie dowolnie wybrane wersy bez związku z tematem, ba, wybrana przytacza pomówienia byłego księdza jakoby hierarchowie KK sprokurowali kult Maryi dla własnej chwały i rangi, bo w kolejnym poście napisać akt wielbiący Maryję.
Ni to katolicyzm, ni protestantyzm.....jakaś mieszanka skomponowana na własny użytek.....pachnie sektą....




Jesli czegos nie rozumiesz to nazywasz to sekta...? :)


So lut 11, 2017 19:13
Post Re: Apokalipsa-czym jest przewidywanie przyszłości "proroctw
Alus napisał(a):
adaBRD napisał(a):
[
Cytuj:
="Alus"]Nie zgodne z przekazem KK....


Alus, dla mnie prawda jest Slowo Boze :)

Powtorze za Pawlem: (...) niech Bóg okaże się prawdomówny, choćby każdy człowiek okazał się kłamcą(...) Rzym. 3, 4

Idź precz ode mnie szatanie - to według Ciebie nie Słowo Boże?

Dziwaczne Twoje i wybranej wpisy - o ile to nie jedna i ta sama osoba - cytujecie dowolnie wybrane wersy bez związku z tematem, ba, wybrana przytacza pomówienia byłego księdza jakoby hierarchowie KK sprokurowali kult Maryi dla własnej chwały i rangi, bo w kolejnym poście napisać akt wielbiący Maryję.
Ni to katolicyzm, ni protestantyzm.....jakaś mieszanka skomponowana na własny użytek.....pachnie sektą....


Alus, nie odpowiedziałaś mi na moją prośbę.
Ada i ja, to osoby zupełnie się nie znające. Nawet nie rozmawiałyśmy ze sobą na pw.
Uważam, że jesteśmy do siebie podobne duchowo. Łączy nas wiara - taka prawdziwa, której ty Alus nie jesteś wstanie zrozumieć.


So lut 11, 2017 19:17
Post Re: Apokalipsa-czym jest przewidywanie przyszłości "proroctw
Alus, dla lepszego twojego zrozumienia, napuszę ci, że ja byłam bardzo aktywną katoliczką. W każdą niedzielę starałam się uczestniczyć we mszy św.,oraz zawsze przyjmowałam Komunię świętą. Bardzo często pytałam w osobistej modlitwie Boga - dlaczego Jezu, skoro Ty stoisz na czele Kościoła - dlaczego tyle historia przedstawia zbrodni, nieprawości, okrucieństwa. Dostałam Alus szybką odpowiedz, a była była to Apokalipsa Św.Jana. Po przeczytaniu jej nie zbyt dużo rozumiałam i znów otrzymałam wskazówkę - https://www.youtube.com/watch?v=QTbd96blIG0


So lut 11, 2017 19:31
Post Re: Apokalipsa-czym jest przewidywanie przyszłości "proroctw
Cytuj:
Idź precz ode mnie szatanie - to według Ciebie nie Słowo Boże?

Dziwaczne Twoje i wybranej wpisy - o ile to nie jedna i ta sama osoba - cytujecie dowolnie wybrane wersy bez związku z tematem, ba, wybrana przytacza pomówienia byłego księdza jakoby hierarchowie KK sprokurowali kult Maryi dla własnej chwały i rangi, bo w kolejnym poście napisać akt wielbiący Maryję.
Ni to katolicyzm, ni protestantyzm.....jakaś mieszanka skomponowana na własny użytek.....pachnie sektą....


Cytuj:
Alus, nie odpowiedziałaś mi na moją prośbę.
Ada i ja, to osoby zupełnie się nie znające. Nawet nie rozmawiałyśmy ze sobą na pw.
Uważam, że jesteśmy do siebie podobne duchowo. Łączy nas wiara - taka prawdziwa, której ty Alus nie jesteś wstanie zrozumieć.

Nie wiem o jaką konkretnie prośbę Ci chodzi.
Czyja wiara jest prawdziwa WIE JEDYNIE BÓG, swobodne przypisywanie sobie posiadania jedynie prawdziwej wiary, świadczy jedynie o osobistym zadufaniu.

Opowieści o błędach, zbrodniach KK jako usprawiedliwianie i gloryfikowanie swego odstępstwa od KK, to niestety jedynie pustosłowie i zakazane przez Chrystusa osądzanie.
Jezus nie komu innemu jak swemu Kościołowi przyrzekł jestem z wami do skończenia świata.
Te Twoje "odpowiedzi i wskazówki" niestety nie mają źródła w Bogu :( :( :( :(


So lut 11, 2017 19:38
Post Re: Apokalipsa-czym jest przewidywanie przyszłości "proroctw
wybrana napisał(a):
i znów otrzymałam wskazówkę - https://www.youtube.com/watch?v=QTbd96blIG0


Otrzymałaś piękną wskazowkę od Szatana.


So lut 11, 2017 20:49

Dołączył(a): N maja 29, 2016 14:48
Posty: 3265
Post Re: Apokalipsa-czym jest przewidywanie przyszłości "proroctw
wybrana napisał(a):
Kael, Alus, a wracając konkretnie do tematu- Apokalipsa-czym jest przewidywanie przyszłości"proroctwo? poproszę was o waszą opinię, co Św.Jan chciał powiedzieć w tym proroctwie?
I usłyszałem inny głos z nieba mówiący: Wyjdźcie z niego,(...)
Odpowiedziałem Ci w tym wątku w długiej, popartej dowodami z Pisma i historii analizie viewtopic.php?p=940709#p940709 - w szczególności wskazując iż właśnie dzięki tym słowom chrześcijanie wyszli z Jerozolimy przed jej zagładą.
Jest to to samo ostrzeżenie, które sformułował Jezus:
"Skoro zaś ujrzycie Jeruzalem otoczone przez wojska, wtedy wiedzcie, że jego spustoszenie jest bliskie. Wtedy ci, którzy będą w Judei, niech uciekają w góry; ci, którzy są w mieście, niech z niego uchodzą, a ci, co po wsiach, niech do niego nie wchodzą." /Łk 21,20-21/

_________________
pozdrawiam serdecznie
Marek
Obrazek


So lut 11, 2017 23:03
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt cze 26, 2012 10:12
Posty: 848
Post Re: Apokalipsa-czym jest przewidywanie przyszłości "proroctw
Chrześcijaństwo jest wymieniane na humanizm.

'Dobre' uczynki zastępują Prawdę.

_________________
Mt.22.37-40 Miłość-na tym opiera się całe Prawo i Prorocy
Ef.4.30-32 Nie zasmucajcie Bożego Ducha Świętego, którym zostaliście opieczętowani na dzień odkupienia... Przebaczajcie sobie, tak jak i Bóg nam przebaczył w Chrystusie.


So lut 11, 2017 23:55
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lis 14, 2016 1:11
Posty: 1409
Post Re: Apokalipsa-czym jest przewidywanie przyszłości "proroctw
Sądząc po "prawdach" które ostatnio przedstawiałeś z kreacjonistycznymi bzdurami na czele, to chyba całkiem dobrze, że owe "prawdy" są przez cokolwiek zastępowane. :)


N lut 12, 2017 0:06
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 372 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 ... 25  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL