Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pn cze 17, 2024 16:10



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 427 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20 ... 29  Następna strona
 Piłka nożna :) 
Autor Wiadomość
Post Re: Piłka nożna :)
@mauger jak zwykle o polskiej reprezentacji z optymizmem...No we mnie coś te nastroje ostatnio podupadły. Piłki nożnej na co dzień nie śledzę, ale jeśli chodzi o reprezentację kraju to chyba wszyscy Polacy pokładają w niej jakieś nadzieje.
Dodatkowo te podsumowania po meczach, jak ze zdartej płyty, już chyba lepiej żeby nic nie mówili...
Skoro jednak nasze talenty diamenty jak mówisz sę ogrywają w najlepszych ligach (oby tylko nie zechcieli w nich zostać na stałe) to jedynie narodowe poszukiwania nowego trenera pora zacząć ;)


N paź 13, 2013 11:18
Post Re: Piłka nożna :)
MARIEL napisał(a):
@mauger jak zwykle o polskiej reprezentacji z optymizmem...

Oczywiście, polska reprezentacja to dla mnie źródło niewyczerpanego optymizmu ;) .
MARIEL napisał(a):
Skoro jednak nasze talenty diamenty jak mówisz sę ogrywają w najlepszych ligach (oby tylko nie zechcieli w nich zostać na stałe)

Oby zostali jak najdłużej ponieważ do naszej bieda-ligi nie mają po co wracać. Nie tak dawno jeszcze dziennikarze lubowali się w wyliczeniach ile miesięcy/lat żaden Polak nie zagrał w Serie A, Primera Division czy Premier League. Teraz nazwisk jest sporo i w większości są to przedstawiciele najmłodszego pokolenia: Zieliński, Salamon, Wszołek, Wolski, Pawłowski, do tego dochodzą jeszcze Milik i Kobylanski z Bundesligi. Jest z czego wybierać. Jeśli uda im się rozwinąć skrzydła w klubach, w których są obecnie, to będą bardzo cennymi zawodnikami dla polskiej reprezentacji. Pewnie nie wszyscy zrobią karierę, ale jakiś progres jednak jest.
MARIEL napisał(a):
jedynie narodowe poszukiwania nowego trenera pora zacząć

Być może nie będzie trzeba, jeśli we wtorek Polacy upokorzą Anglików na Wembley :P . Czasami niewiele brakuje, aby w drużynie coś zaskoczyło i zaczęła ona grać na miarę swoich możliwości. Fornalikowi na razie nie udało wynaleźć żadnego skutecznego sposobu na prowadzenie reprezentacji. Moim zdaniem nie był on przygotowany do tej roli, trochę go to przerosło, ale cały czas nabiera doświadczenia i szuka. Kto wie może jego drużyna w ostatnim spotkaniu w końcu odpali i to w taki sposób, że po meczu nie pozostanie nic innego jak tylko powiedzieć: panie Waldku, niech pan zostanie :) .


N paź 13, 2013 13:17
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt paź 14, 2011 15:34
Posty: 973
Post Re: Piłka nożna :)
Już po euro pisałem, że fajnie by było żeby naszą pierwszą reprezentację stanowili najlepsi, 100% polscy piłkarze do np.21 roku życia. Dla reszty oczywiście drzwi otwarte o ile mogliby i chcieliby pomóc. Taka kadra do Rio z pewnością by się nie zakwalifikowała, ale to byłaby druzyna budowana z myślą o następnym mundialu, ME 2016.
Od lat polska piłka stoi w miejscu i jeżeli nic się nie zmieni nadal tak będzie. Żal na to patrzeć, szkoda kibiców. A tym którzy mają już tego dosyć polecam przerzucić swój doping na polskie siatkarki, dziewczyny ostatnio też przegrywają, ale przynajmniej ładne są :)

_________________
pajacyk.pl


N paź 13, 2013 14:28
Zobacz profil
Post Re: Piłka nożna :)
mauger napisał(a):
Być może nie będzie trzeba, jeśli we wtorek Polacy upokorzą Anglików na Wembley .

:D Ech...Będę oglądać, mimo wszystko.
tanie_wino napisał(a):
A tym którzy mają już tego dosyć polecam przerzucić swój doping na polskie siatkarki, dziewczyny ostatnio też przegrywają, ale przynajmniej ładne są

Mnie damska uroda nie wzrusza (przynajmniej nic mi o tym nie wiadomo), co mi polecisz? ;) (lepiej nie odpisuj, bo znam Twoje poczucie humoru :x :D )


N paź 13, 2013 16:06

Dołączył(a): Pn paź 08, 2012 10:49
Posty: 846
Post Re: Piłka nożna :)
Mój dział a więc powiem 2 słowa.Oczywiście że oglądam mecze naszej reprezentacji.Kibicuję też mojemu klubowi,i choć grają jak grają,to jakoś mnie to wciąga.Zawsze liczę że tym razem będzie lepiej,i że wreszcie im się uda.Choć w młodszych latach bardzo dużo oglądałem koszykówką,oczywiście nie polską.NBA.To było coś.!nawet sam trochę grałem w kosza.!!! :)


N paź 13, 2013 18:24
Zobacz profil
Post Re: Piłka nożna :)
Tośmy się odkuli. Na telewizorni mogłam zasiąść dopiero w momencie, gdy Lewandowski marnował swoją pierwszą, wspaniałą szansę.
Wtedy jeszcze grali z werwą, więc znowu obudziły się we mnie nadzieje, żeby tak choć jeden honorowy gol; niestety po chwili tak skapcanieli, że wyglądało to jakby ktoś ich podmienił. Anglicy świetni, jestem pod wrażeniem.
Nasi grający w ataku - do wymiany, masakra po prostu, kompletnie nie zgrani ze sobą (czego prędzej należałoby się spodziewać po obronie, chyba tam częściej są rotacje?).
Ojej, ojej...Co by tu dobrego powiedzieć...Brawa dla Szczęsnego.


Śr paź 16, 2013 7:12

Dołączył(a): Pn paź 08, 2012 10:49
Posty: 846
Post Re: Piłka nożna :)
Zmieniam dyscyplinę po wczorajszym meczu.Pin pong.!To tez piłka,kiedyś bardzo dużo grałem,i nawet byłem dobry. :)


Śr paź 16, 2013 18:26
Zobacz profil
Post Re: Piłka nożna :)
@puszeczka :D nie taki zły pomysł.


Śr paź 16, 2013 18:32

Dołączył(a): Pn paź 08, 2012 10:49
Posty: 846
Post Re: Piłka nożna :)
Mariel ""Dziękuję""za wsparcie.Choć poczekajmy,mają wybrać nowego trenera.A poza tym wraca znowu moja ulubiona Ekstraklasa.Może tu będzie ok?!a siatkówkę kto ostatnio oglądał naszych?prawie im się udało?!
A szczypiorniści?im tez kibicujemy.Mamy co wybierać.Nie jest tak źle jeszcze. ;-) ;-) ;-)


Śr paź 16, 2013 19:02
Zobacz profil
Post Re: Piłka nożna :)
tanie_wino napisał(a):
Już po euro pisałem, że fajnie by było żeby naszą pierwszą reprezentację stanowili najlepsi, 100% polscy piłkarze do np.21 roku życia.

To jest oczywiście bardzo zły pomysł. Piłkarze do lat 21 nie są jeszcze w pełni ukształtowanymi zawodnikami. Ciągle muszą się uczyć i nabierać doświadczenia, aby osiągnąć optymalną dyspozycję. To jest wiek, w którym zawodnicy dopiero przebijają się do pierwszych jedenastek w drużynach klubowych. Nie sądzę, aby poradzili sobie z olbrzymią presją jaka ciąży na pierwszej reprezentacji, tym bardziej, że w większości spotkań byliby skazani na często dotkliwe porażki. Z takiego rozwiązania byłaby większa krzywda niż pożytek dla tych piłkarzy.

Nie wspominając już o tym, że im gorsze wyniki osiąga reprezentacja, tym niższa pozycja w rankingu FIFA, a co za tym idzie tym gorsze rozstawienie w eliminacjach i coraz trudniejsza droga do awansu.
tanie_wino napisał(a):
A tym którzy mają już tego dosyć polecam przerzucić swój doping na polskie siatkarki, dziewczyny ostatnio też przegrywają, ale przynajmniej ładne są

Coś w tym jest. Nawet po obejrzeniu przegranego meczu człowiek jakoś nie specjalnie wtedy myśli o porażce :) .
MARIEL napisał(a):
Tośmy się odkuli. Na telewizorni mogłam zasiąść dopiero w momencie, gdy Lewandowski marnował swoją pierwszą, wspaniałą szansę.Wtedy jeszcze grali z werwą, więc znowu obudziły się we mnie nadzieje, żeby tak choć jeden honorowy gol; niestety po chwili tak skapcanieli, że wyglądało to jakby ktoś ich podmienił. Anglicy świetni, jestem pod wrażeniem.Nasi grający w ataku - do wymiany, masakra po prostu, kompletnie nie zgrani ze sobą (czego prędzej należałoby się spodziewać po obronie, chyba tam częściej są rotacje?).Ojej, ojej...Co by tu dobrego powiedzieć...Brawa dla Szczęsnego.

To nie oglądałaś najlepszego fragmentu gry naszej reprezentacji :-D . Na początku nie wyglądało to tak źle. Mecz był w miarę wyrównany do momentu jak Anglicy mocniej przycisnęli. Ocena ataku chyba trochę za surowa, w końcu stworzyliśmy sobie kilka niezłych sytuacji. Brakło jak zwykle skuteczności. Dużo gorzej prezentowała się obrona, szczególnie boki.

Ale było minęło. Teraz pora na nowego selekcjonera i nowe wyzwanie – finały Euro2016. Kwalifikują się 24 zespoły, więc szanse na awans są spore :) . Oczywiście jeśli uda się co nieco pozmieniać w grze;) .


Cz paź 17, 2013 20:08
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt paź 14, 2011 15:34
Posty: 973
Post Re: Piłka nożna :)
mauger napisał(a):
To jest oczywiście bardzo zły pomysł. Piłkarze do lat 21 nie są jeszcze w pełni ukształtowanymi zawodnikami. Ciągle muszą się uczyć i nabierać doświadczenia, aby osiągnąć optymalną dyspozycję. To jest wiek, w którym zawodnicy dopiero przebijają się do pierwszych jedenastek w drużynach klubowych. Nie sądzę, aby poradzili sobie z olbrzymią presją jaka ciąży na pierwszej reprezentacji, tym bardziej, że w większości spotkań byliby skazani na często dotkliwe porażki. Z takiego rozwiązania byłaby większa krzywda niż pożytek dla tych piłkarzy.
O to właśnie chodzi żeby zestawić młodą drużynę, w miarę stałą dwudziestokilku osobową reprezentację, a trenerowi dać spokojnie czas do 2018, budować zespół z myślą o przyszłych MŚ i ME, który w 2018 roku powinien być zgrany i stanowić monolit. Zespół taki budowany od zakończenia ME2012 już w 2016 roku powinien stanowić drużynę i znać dobrze swoje możliwości.
Młodzi piłkarze nie będący gwiazdami wg mnie wykazywaliby więcej zaangażowania, mieliby chęć pokazania się na dużej imprezie i głód sukcesu. Nie wspominając o tym, że mocniej kibicowałoby się im niż "emigrantom" Smudy.
Oczywiście pierwsze dwa/trzy lata to byłyby głównie porażki, ale czy wcześniejsze i obecna reprezentacja ukształtowanych zawodników odnosi sukcesy? Nie. Od dwudziestu lat jest to samo, czyli nic ciekawego. Miejsce w rankingu między 60 a 70, a hymn kibiców to "Polacy nic się nie stało". Ile można? Trzeba konkretnej zmiany i konkretnego celu.

Cytuj:
Nie wspominając już o tym, że im gorsze wyniki osiąga reprezentacja, tym niższa pozycja w rankingu FIFA, a co za tym idzie tym gorsze rozstawienie w eliminacjach i coraz trudniejsza droga do awansu.

Żartujesz? Gwiazdy polskiej piłki niedawno były na 75 miejscu, teraz są na 69. Przed nami Honduras, Burkina Faso, Zambia i inne uznane potęgi. O jakiej gorszej pozycji piszesz?


Cytuj:
Coś w tym jest. Nawet po obejrzeniu przegranego meczu człowiek jakoś nie specjalnie wtedy myśli o porażce :) .

Piłkarze siatkarkom mogą tylko pogratulować osiągnięć z ostatnich np. dziesięciu lat.
W styczniu w Łodzi dziewczyny grają turniej eliminacyjny MŚ, a chyba w czerwcu są mistrzostwa. Liczę na to, że zobaczę wreszcie Anię Werblińską i Kasię Skowrońską w wyjściowej szóstce, gorąco życzę im zdrowia i dobrej formy zwłaszcza w przyszłym roku, wtedy reszta drużyny będzie mogła grać przeciętnie a i tak zajdziemy daleko :yes:
Poniżej wspomniane panie i ich głośne jeaaa!! Proszę jak najwięcej tego jeaaa!!


Załączniki:
news_1335961508 — kopia.jpg
news_1335961508 — kopia.jpg [ 116.05 KiB | Przeglądane 2977 razy ]

_________________
pajacyk.pl
Cz paź 17, 2013 23:58
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn paź 08, 2012 10:49
Posty: 846
Post Re: Piłka nożna :)
A może zagłosujemy na trenera naszej reprezentacji???kto mógłby być???jest jakiś konkretny waszym zdaniem kandydat????


Pt paź 18, 2013 19:15
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn paź 08, 2012 10:49
Posty: 846
Post Re: Piłka nożna :)
Daję głowę że nowym naszym trenerem reprezentacji będzie Nawałka.Choć wolałbym zdecydowanie kogo innego,ale cóż będzie co będzie?!!!


So paź 19, 2013 13:43
Zobacz profil
Post Re: Piłka nożna :)
Nie znam się na tyle, żeby opiniować kto by to, co całkiem leży najlepiej postawił na nogi, ale skoro obstawiamy to stawiam z Dudkiem na Engela.


So paź 19, 2013 16:33

Dołączył(a): Pn paź 08, 2012 10:49
Posty: 846
Post Re: Piłka nożna :)
Mariel Engel już był.!!!media stawiają na Nawałkę,ale nie wiem czy to jest dobry pomysł.?!chodzi o to że jego drużyna sobie dobrze radzi,a więc nich powinien zostać w swoim klubie.Takie jest moje zdanie.!!!może ktoś inny????co Wy na to???


So paź 19, 2013 17:26
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 427 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20 ... 29  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL