Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz cze 06, 2024 16:15



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 61 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
 Przymus edukacji a ściąganie w szkole 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Pn sty 03, 2005 21:25
Posty: 7301
Post 
No, jeśli to tylko przymus ekonomiczny, to inna sprawa. Ale zauważ, że nie zawsze to on pcha ludzi na studia. A raczej on, ale inaczej rozumiany: po co iść do pracy (albo jeszcze gorzej - bezskutecznie jej szukać), jeśli można sobie troszkę postudiować, rodzice w końcu mają obowiązek zapewnić dziecku edukację.

Kredyty to sprawa kontrowersyjna - ciężko je brać, kiedy wcale nie wiadomo, czy po tych studiach praca będzie. Fakt, taki system znacznie zmniejszyłby ilość studentów --> absolwentów --> specjalistów, ale nie ilość ludzi przecież. Choć na pewno absolwentom byłoby łatwiej. Ale czy na pewno chcemy zmniejszać ich ilość?

A jeśli masz studiować z nastawieniem na jak najszybsze ukończenie uczelni, to wybierzesz minimalną ilość przedmiotów. Raz, że za nie płacisz, dwa, że przecież Ci się spieszy do zarabiania, trzy, że wcale nie wiadomo, który z nich Ci się przyda. Tak naprawdę większości i tak się człowiek uczy w pracy, po studiach, bo wtedy się okazuje, że potrzebne jest wszystko, tylko nie to, czego nauczali.

A co do Einsteina - mamy go! Się chłop jednak mylił ;). Bo jednak ginie, niestety...


Wt lut 08, 2005 21:39
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr cze 30, 2004 16:24
Posty: 3075
Post 
moze skoczylam takmszczegolnie na medykow, ale sama posrednio doswiadczylam niedouczenia lekarzy i nie wiem czy to byla kwestia ich nauki na studiach, czy tez pozniejszego niedoczytania, czyli nie uzupelniania wiedzy o nowsze wiadomosci, ale raczej sadze, ze to byla kwestia niedouczenia, ktora mogla sie skonczyc tragicznie dla pacjenta... te choroby nie sadze zey byly odkryciem ostatnich lat... pomylic migrene z padaczka to jest chyba cos i osobe chora na migrene z rozpoznaniem padaczki faszerowac psychotropami, no sory...

_________________
Niebo gwiaździste nade mną, prawo moralne we mnie...
Obrazek
Obrazek


Wt lut 08, 2005 21:46
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lis 11, 2004 0:53
Posty: 115
Post 
polska to nie USA, ok?

nie mowmy "a w USA to jest tak i tak" bo to inny swiat

edukacja w polsce jest chora i wymaga chorych metod, zeby przetrwac

ostatecznie, kazdy uczy sie tego, na co ma ochote, kazdy edukuje sie w kierunku, ktory da mu papu i suche wyrko do spania


Śr lut 16, 2005 12:47
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr cze 30, 2004 16:24
Posty: 3075
Post 
z pewnych zrodel wiem, ze na polibudzie w arszawskiej na zaliczenia przychodzi sie z indeksem i jak kogos zlapia na sciaganiu, to taki klient od razu dostaje z tego przedmiotu 2 do indeksu i powtarza semestr z tego przemiotu ;)

_________________
Niebo gwiaździste nade mną, prawo moralne we mnie...
Obrazek
Obrazek


N lut 20, 2005 17:56
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lis 11, 2004 0:53
Posty: 115
Post 
studia wyzsze to calkiem inna para kaloszuf :)

zwlaszcza politechnika

tam, nawet jak sciagasz, to brak wiedzy wyjdzie na zajeciach praktycznych

oczywiscie, sa wyjatki, no ale to i tak calkiem inna historia niz szkoly srednie/podstawowe

to tam powinno sie klasc nacisk na normalne nauczanie i normalne egzekwowanie wiedzy/umiejetnosci

kto sie nauczy oszukiwac w "pedalowie" to traci cos wiecej niz adekwatnosc ocen do wiedzy, albo sie myle :)


N lut 20, 2005 18:39
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lut 11, 2004 20:26
Posty: 3027
Post Re: Przymus edukacji a ściąganie w szkole
wpwil napisał(a):
Ściągając w szkole nie wyrządza się krzywdy nikomu, a jedynie unika się marnowania czasu (a ono z kolei jest grzechem) na naukę rzeczy często zupełnie w przyszłym życiu nieprzydatnych, do czego zmusza państwo. W takim przypadku ściąganie nie wydaje mi się żadnym grzechem, a wręcz przeciwnie - jest dobrem.
Co Państwo na ten temat sądzą?

Strasznie ciasnohoryzontowe podejście do sprawy.
A mam trochę tej "kariery naukowej" za sobą. Mam skończone dwa humanistyczne kierunki studiów mimo to do dziś dnia dziękuję Bogu że nie dał mi ani olewać ani ściągać na matematyce, fizyce, chemii i innych jak to nazwałeś "bzdurach". Bzdury to owszem mieliśmy w początkowych klasach podstawówki jeszcze - na czele z życiorysem Lenina i pochodami pierwszomajowymi...

_________________
TE DEUM LAUDAMUS !


N lut 20, 2005 22:53
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr cze 30, 2004 16:24
Posty: 3075
Post 
no tak tylko nigdy nie wiemy co sie nam moze pozniej przydac... to co nam teraz wydaje sie bez sensy w przyszlosci moze okazac sie bardzo istotne, poza tym co taki 12 czy 13 latek moze wiedziec co mu sie pozniej przyda... raczej jeszcze do konca nie wie co chcialby w zyciu robic i co bedzie mu potrzebne, nie sadze by wszyscy w tym wieku juz wiedziel na jakie studia np pojda i co tam bedzie potrzebbne ;)

_________________
Niebo gwiaździste nade mną, prawo moralne we mnie...
Obrazek
Obrazek


N lut 20, 2005 23:50
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lis 11, 2004 0:53
Posty: 115
Post 
mhm

tylko ze taki 12-latek nie jest w stanie fizycznie wpakowac do swojej glowy calej wiedzy, ktora potencjalnie moze mu sie przydac

pora sie z tym pogodzic?


Pn lut 21, 2005 0:23
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr cze 30, 2004 16:24
Posty: 3075
Post 
no wenie prosciej by bylo nie uczyc sie a potrzebny material miec tylko na dyskietkach. jesli zas chodzi o pojkemnosc pamieci to... niestety badania pojkazuja ze dzieci maja coraz wieksze problemy z zapamietywaniem, gdyz w okresie przed rozpoczesiem nauki w szkole ich pamiec nie jest cwiczona, dzieci najczesciej spedzaja czas pzed TV czy komputerem, anie tak jak dawniej rodzice czy dziadkowie czytali im bajki, dzieci uczyly sie na pamiec wierszy...

_________________
Niebo gwiaździste nade mną, prawo moralne we mnie...
Obrazek
Obrazek


Pn lut 21, 2005 0:34
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lut 11, 2004 20:26
Posty: 3027
Post 
Julia napisał(a):
no wenie prosciej by bylo nie uczyc sie a potrzebny material miec tylko na dyskietkach. jesli zas chodzi o pojkemnosc pamieci to... niestety badania pojkazuja ze dzieci maja coraz wieksze problemy z zapamietywaniem, gdyz w okresie przed rozpoczesiem nauki w szkole ich pamiec nie jest cwiczona, dzieci najczesciej spedzaja czas pzed TV czy komputerem, anie tak jak dawniej rodzice czy dziadkowie czytali im bajki, dzieci uczyly sie na pamiec wierszy...

Dodajmy do tego, że wiele problemów z zapamiętywaniem wiąze się też nie tylko z przed-szkolnym ale i szkolnym siedzeniem przed kompem i TV. Niestety wpływ zwłaszcza TV i gier komputerowych na koncentrację i umiejętność skupienia jest zabójczy

_________________
TE DEUM LAUDAMUS !


Pn lut 21, 2005 0:39
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lis 11, 2004 0:53
Posty: 115
Post 
gry komputerowe poprawiaja zdolnosci skupienia sie, koncentracje i koordynacje dzieci

prosiemy nie mowic gupot ;)

(natomiast gry edukacyjne dodatkowo rozwijaja i ksztalca dzieci)


Pn lut 21, 2005 0:52
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lut 11, 2004 20:26
Posty: 3027
Post 
polkow napisał(a):
gry komputerowe poprawiaja zdolnosci skupienia sie, koncentracje i koordynacje dzieci
prosiemy nie mowic gupot ;)
(natomiast gry edukacyjne dodatkowo rozwijaja i ksztalca dzieci)

:hahaha: A od jak długo pracujesz z dziećmi, że jesteś tak obeznany w temacie?

_________________
TE DEUM LAUDAMUS !


Pn lut 21, 2005 0:57
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr cze 30, 2004 16:24
Posty: 3075
Post 
sory pracujac z dziecmi ze wszystkich klas szkoly podstawowej wiem jak to wyglada i doswiadczylam tego mocno na wlasnej skorze... to rozwijhanie koncentracji... to bzdura. dzieci wlasnie maja prioblem z koncentracja, wiekszosc dzieci jest nadpobudliwych ruchowo. 45 min w lawce (i to nie w mlodszych klasach) jest problemem. i to jest wlasnie efekt tych podobno ponmagajacych w koncentracji gier i TV

_________________
Niebo gwiaździste nade mną, prawo moralne we mnie...
Obrazek
Obrazek


Pn lut 21, 2005 0:58
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lis 11, 2004 0:53
Posty: 115
Post 
to, ze dzieci sie nie koncentruja na lekcjach, to nie koniecznie dla tego, ze nie moga ;)

moze akurat jestes nudna i dostarczasz wiedze wolniej (pare razy) niz komputer?


Pn lut 21, 2005 0:59
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lut 11, 2004 20:26
Posty: 3027
Post 
Polkow opanuj się z tymi inwektywami

_________________
TE DEUM LAUDAMUS !


Pn lut 21, 2005 1:01
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 61 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL