Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz cze 06, 2024 1:09



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 61 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
 Przymus edukacji a ściąganie w szkole 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr cze 30, 2004 16:24
Posty: 3075
Post 
wybacz... potraktuje to jako komplement...
to logiczne ze czlowiek nie jest komputerem... ale spoko mozemy sie zamienic... ciekawe czy uda ci sie ciekawiej przekazac ten mareiral ktory jest wymagany min. programowym... poza tym ten brak koncentracjii, wybacz, wystepuje na wszystkich lekcjach nie tylko na moich... gdyby tylko u mnie to wystepowalo, to bym sie nad soba zastanowila, a tak... jednak to nie jest moja wina (chociaz moze po czesci tez) ale jesli dziecko ogolnie ma problemy z koncentracja i zapamietywaniem, to nawet gdybym chodzila na rzesach... to ja sie za niego tego nie naucze...

_________________
Niebo gwiaździste nade mną, prawo moralne we mnie...
Obrazek
Obrazek


Pn lut 21, 2005 1:04
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lis 11, 2004 0:53
Posty: 115
Post 
Julio, napisalas:
"ciekawe czy uda ci sie ciekawiej przekazac ten mareiral ktory jest wymagany min. programowym.."

program nauczania... taaa... ksiazke mozna napisac :) (albo tragikomedie nakrecic)

"brak koncentracjii, wybacz, wystepuje na wszystkich lekcjach nie tylko na moich..."

no i? :)

"ale jesli dziecko ogolnie ma problemy z koncentracja i zapamietywaniem"
na razie ustalilismy, ze ma problemy z koncentracja i zapamietywaniem na Towich i Twoich kolegow/kolzeanek lekcjach... wybacz, ale nie jestes(cie) calym swiatem, zeby twierdzic, ze co u Was, to wszedzie

chyba zartujecie obie z Agniulka, ze normalne dziecko z checia bedzie koncentrowac sie na ... szkole podstawowej majac do dyspozycji komputer+internet+gry komputerowe, ktore dostarczaja wyjatkowo bogatego koktajlu przezyc i mozliwosci rozwoju/zagospodarowania kreatywnosci :)


Pn lut 21, 2005 1:10
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lut 11, 2004 20:26
Posty: 3027
Post 
Zacznijmy od tego, że psychologia dawno stwierdziła, że właśnie ten bogaty koktajl przeżyć jest wszystkiemu winien, nadmiar bodźców.
Natomiast sorki, ale jeżeli Quake w którego rżnie 3/4 naszej szkoły notorycznie po kilka godzin dziennie jest grą rozbudzającą kreatywność i wyobraźnię ... :hahaha:

_________________
TE DEUM LAUDAMUS !


Pn lut 21, 2005 1:12
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn cze 01, 2009 10:00
Posty: 5103
Post 
Pol :)

Tak na marginesie:

ile masz dzieci?

ile lat uczyłeś w szkole?

:)


Pn lut 21, 2005 1:14
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lis 11, 2004 0:53
Posty: 115
Post 
"Zacznijmy od tego, że psychologia dawno stwierdziła..."

zacznijmy od tego, ze psychologia to nauka mloda (stosunkowo), a komputery to zjawisko cokolwiek wczorajsze

wiec cokolwiek psychologia stwierdzic mogla, to z pewnoscia nie "dawno"

dwa: sa rozmaite zdania w tej dziedzinie, i nie cala "psychologia" twierdzi, to co napisalas, droga Agniulko

saxonie, bylem uczony przez wiele lat przez niedouczonych, przemadrzalych, bywalo ze niezwykle glupich nauczycieli

niektorzy z nich mieli dlugi staz nauczania


Pn lut 21, 2005 1:16
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn cze 01, 2009 10:00
Posty: 5103
Post 
Pol - dziękuję, taka odpowiedź mnie satysfakcjonuje w pełni :)

Nie mam więcej pytań :D


Pn lut 21, 2005 1:20
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lis 11, 2004 0:53
Posty: 115
Post 
milo mi, ze znowu mialem okazje cie zadowolic, saxonie :)


Pn lut 21, 2005 1:21
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lut 11, 2004 20:26
Posty: 3027
Post 
saxon napisał(a):
Pol - dziękuję, taka odpowiedź mnie satysfakcjonuje w pełni :)
Nie mam więcej pytań :D

Ja też :)

_________________
TE DEUM LAUDAMUS !


Pn lut 21, 2005 1:23
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lis 11, 2004 0:53
Posty: 115
Post 
Agniulka, raz, ze "ja tez" to zadna wypowiedz

dwa: co do Quake... moze Tobie po prostu nigdy nie wpadl do glowy pomysl, ktory wykorzystala nasza nauczycielka, ktora nie dosc, ze potrafila skupic na sobie uwage, to wykorzystala te growe mordobicie do integracji z uczniami :)

po prostu urzadzilismy sobie w przerwie bijatyke na wirtualne pociski, po czym wszyscy, o pare schodkow szczesliwsi wrocilismy do zajec

niektorzy po prostu "to" maja ;)

nie obraz sie tylko, nie kazdy ma powolanie do bycia nauczycielem :)

niektorym sie tylko wydaje ;)


Pn lut 21, 2005 1:29
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lut 11, 2004 20:26
Posty: 3027
Post 
polkow napisał(a):
milo mi, ze znowu mialem okazje cie zadowolic, saxonie :)

Chyba ktoś se tu pochlebia ;)
Nic więcej nie napiszę - pozdrawiam Saxona ;)

_________________
TE DEUM LAUDAMUS !


Pn lut 21, 2005 1:37
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N cze 22, 2003 8:58
Posty: 3890
Post 
mam dzieci, troje - mam brata, ktory teraz studiuje, a wczesniej nie robil nic, tylko grał w różne gry....
teraz brat juz ma osiągniecia na polu programowania... nie jest nadpobudliwy ;) aczkolwiek nie pochwalam ciągłego siedzenia przed kompem - gdyz wg mnie to po prostu niezdrowe....

co do badan psychologicznych - wlasnie niedawno mowiono, ze po przeprowadzeniu jakis tam badan okazalo sie, ze gry komputerowe nie zawsze i nie wszystkie robia z dzieci debili ;) rozwijają koncentrację, pamiec, spostrzegawczość...
zależy, jakie to gry....

zgadzam sie z polkownikiem, ze bardzo duzo zalezy od nauczyciela... dzieci są różne, mają różne zdolności i nauczyciel powinien je poznać i pomóc je rozwijać... inna rzecz, ze w polsce choruje system oświaty - przeładowane klasy nawet w nizu demograficznym :( dlatego tez rozumiem, ze nauczycielom trudno prowadzić zajęcia

wiedza ogólna, polkowie, jest bardzo ważna i mysle, że nie chcialabym, by moje dzieci byly jedynie specjalistami w wąskich dziedzinach, a nie wiedzialy nic o historii francji, czy gdzie leży kongo.... aczkolwiek nie wymagam od nich szóstek i piątek - ja tylko chcę widziec, że pracują, ze sie uczą i solidnie odrabiają zadania domowe... na jaką ocenę - to zalezy juz od ich wrodzonych predyspozycji :)

aha - i prosze powstrzymywac sie od wzajemnych uszczypliwości ;)

_________________
Staraj się o pokój serca, nie przejmując się niczym na świecie, wiedząc, że to wszystko przemija.[św. Jan od Krzyża]


Pn lut 21, 2005 8:25
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lis 11, 2004 0:53
Posty: 115
Post 
nie lubie demonizowania wiedzy ogolnej :)

to nie wkuwanie wszystkiego "byle wiecej" rozwija wiedze ogolna

ja wkuwalem, zaliczalem, zapominalem, nie pamietam prawie nic

a to co pamietam, to jest czesto nic warta wiedza, w swietle informacji, ktore sa dostepne tylko dla specjalistow

a wlasciwie, czy to zle, ze ktos bedzie specjalizowany i choc w jednej (na przyklad jakiejs potrzebnej) dziedzinie dobry?

moze juz starczy nam wszechstronnie wyksztalconych politykow spod monopola i humanistek z butikow z odzieza


Pn lut 21, 2005 14:29
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lut 11, 2004 20:26
Posty: 3027
Post 
polkow napisał(a):
moze juz starczy nam wszechstronnie wyksztalconych politykow spod monopola i humanistek z butikow z odzieza

Przede wszystkim wystarcza nam już: filologów nie umiejących logicznie zanalizować postawionego zadania i logicznie na nie odpowiedzieć; teologów, którzy nie potrafią sklecić poprawnego rozumowania i dowodu; informatyków którzy nie potrafią sklecić poprawnie zbudowanego zdania; i "dyskutantów o religii" którzy nie wiedzą kiedy powstał Islam

_________________
TE DEUM LAUDAMUS !


Pn lut 21, 2005 14:45
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lis 11, 2004 0:53
Posty: 115
Post 
"dosc juz (...) informatyków którzy nie potrafią sklecić poprawnie zbudowanego zdania"

eee... osobiscie wole, zeby serwisant potrafil naprawic telewizor, grac na klawesynie nie musi

:)


Pn lut 21, 2005 14:50
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lut 11, 2004 20:26
Posty: 3027
Post 
polkow napisał(a):
"dosc juz (...) informatyków którzy nie potrafią sklecić poprawnie zbudowanego zdania"
eee... osobiscie wole, zeby serwisant potrafil naprawic telewizor, grac na klawesynie nie musi :)

Tak, pułkowników nie czytających ze zrozumieniem też...

_________________
TE DEUM LAUDAMUS !


Pn lut 21, 2005 14:57
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 61 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL