Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 21:29



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 131 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Następna strona
 Wakacyjne Spotkanie ze Słowem 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Pn cze 01, 2009 10:00
Posty: 5103
Post Wakacyjne Spotkanie ze Słowem
Niniejszy temat swoim charakterem odbiega nieco od dotychczasowych na Forum. Jego założeniem bowiem jest stworzenie płaszczyzny dla rozmów, wymiany myśli, wyjaśniania wątpliwości, czy też wzajemnego poznania się osób mających wziąć udział w rekolekcyjnym Spotkaniu ze Słowem:

viewtopic.php?p=220553#220553

Dlatego też bardzo proszę, aby pamiętać o specyfice tego tematu. gdyż posty nie związane z nim będą usuwane.


Śr sty 10, 2007 21:00
Zobacz profil
Post 
Można się było spodziewać, że pierwsza zgłoszę swoje uwagi :D

Z niecierpliwością czekałam na informację o tegorocznych rekolekcjach. Dzięki Ci Księże że zdecydowałeś się podjąć ten trud...

Bardzo się cieszę , że udało mi się dostać na listę uczestników i mam nadzieję że uda mi się również, jak Bóg da, na te rekolecje pojechać.

Szczerze mówiąc ,zastanawiałam sie długo czy się wpisać. A to dlatego , że pustynia jakoś kojarzy mi się z nieprzyjaznym dla mnie klimatem...Te róznice temperatur, pustka, kuszący szatan...Może lepiej zostać w cieplutkim domku?
No ale nie ma innej drogi do Ziemi Obiecanej...

I nie ukrywam, że cieszę się też bardzo z towarzyszy wędrówki , którzy już wpisali się na listę chętnych do wyruszenia ...:)


N sty 14, 2007 12:08
Post 
Droga Majko :)

Ja na rekolekcje nie jadę :beksa: chociaż bardzo bym chciała, bo temat bardzo mi się podoba.

Dzięki kilku sesjom rekolekcyjnym, w których miałam okazję brać udział, pustynia przestała mi się kojarzyć z tym o czym piszesz. Teraz pustynia to dla mnie miejsce wyciszenia, modlitwy, spotkania z Bogiem. Świat dookoła nas, a także nasze wnętrza, są pełne hałasu. Na co dzień przygniata nas cała masa sprawi i myśli. Warto więc wybrac się na pustynię, do miejsca odosobnienia, żeby uciec od szumu zagłuszającego to co najwazniejsze - głos Boga, który mówi do nas. Bóg mówi do nas w ciszy.

Życze Ci udanych rekolekcji i odkrycia tej piękniejszej strony pustyni. :przytul:


N sty 14, 2007 12:57

Dołączył(a): Pn sty 03, 2005 21:25
Posty: 7301
Post 
Dlatego chcę ją przynęcić,
na pustynię ją wyprowadzić
i mówić jej do serca.
I będzie Mi tam uległa jak za dni swej młodości,
gdy wychodziła z egipskiego kraju.

I poślubię cię sobie na wieki,
poślubię przez sprawiedliwość i prawo,
przez miłość i miłosierdzie.
Poślubię cię sobie przez wierność,
a poznasz Pana.



To fragment, który dostałam od Pana Boga dawno dawno temu. Niby mimochodem, ale poczułam się tak, jakby był napisany specjalnie dla mnie... Wydawało mi się wręcz niemożliwością, że on istnieje, że to nie jest głupi żart, że nikt później nie będzie się śmiał, bo ja się dałam nabrać... Jednak rzeczywiście istnieje :) Istnieje i przez te wszystkie lata ciągle do mnie mówił - czasem coś całkiem nowego [ciekawe, ile jeszcze nowych rzeczy może powiedzieć kilka linijek tekstu?], czasem z uporem godnym podziwu przypominał wciąż o tym samym, a zapominanym... Wiele wyjaśniał, wiele razy też zwracał uwagę, że gdybym słuchała wcześniej, to nie byłabym tak zaskoczona i oszczędziłabym pretensji i sobie, i Panu Bogu... No i mówi oczywiście nadal - jeśli chcę słuchać. Mam nadzieję, że będzie mówił również na rekolekcjach, bo w dużym stopniu jadę tam dla niego...


A czym dla mnie jest pustynia? Pustynia, o której pisze Monika, to dla mnie trochę jak oswajanie trudnego słowa. Albo jak nazywanie oazy pustynią tylko dlatego, że się na niej znajduje... A o tej prawdziwej to aż się boję pisać ;)

_________________
Czuwaj i módl się bezustannie,
a czyń to dla Boga, dla ludzi i dla samego siebie.
Nie ma piękniejszego zadania,
które zostałoby człowiekowi dane do wypełnienia,
niż kontemplacja.

P. M. Delfieux


Pn sty 15, 2007 0:30
Zobacz profil
Post 
Żeby tylko nie było tak:
"błądziliśmy po bezdrożnych pustyniach,
a drogi Pańskiej nie poznaliśmy" (Mdr 5,7b)
Jak znaleźć tę właściwą pustynię?
I nie ulec fatamorganie. Złudnemu obrazowi, który mami, że jesteśmy blisko celu...


Pn sty 15, 2007 11:54
Post 
Taka mi się stonka o pustyni trafiła:
http://rozwazania.webpark.pl/


So sty 27, 2007 22:44
Post 
A ja się tak od dawna zastanawiam :D- dlaczego saxon jest jako uczestnik, a nie prowadzący :P :hmmm: Może trzeba przygotować dla Niego jakąś konferencję specjalną :D;) ?


Pt mar 09, 2007 16:57
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N cze 22, 2003 8:58
Posty: 3890
Post 
ponieważ do rekolekcji pozostał już tylko miesiąc chciałabym poruszyć kwestię śpiewów :)

Pieśni Wspólnoty Miłości Ukrzyżowanej

zajrzyjcie na tę stronkę - można tam wejść głębiej, np klikając na tytuły kaset wyszczególnione z lewej strony, np. "Dotyk ognia" i wtedy otwierają się strony z tekstami do pieśni, znajdujących się na danej kasecie, a co najważniejsze, są tam fragmenty pieśni - osłuchanie się z nimi to pewne ułatwienie, bo nie ukrywam, że na rekolekcjach niektóre z tych pieśni się pojawią :) na rekolekcjach będą teksty śpiewanych pieśni, ale jesli któs chciałby dość szybko zacząć razem śpiewać, mógłby już teraz sobie je posłuchać :)
może też sobie kupić te kasety :D Wspólnota na pewno by sie ucieszyła ;)

ponieważ będziemy odmawiali modlitwę brewiarzową, polecam zapoznanie się z tą stronką:

kompleta

ze szczególnym uwzględnieniem Antyfony :) jest to przepiękny chorał gregoriański i będziemy go śpiewali na zakończenie dnia, a ponieważ nie jest bardzo łatwy i prosty, to dobrze by było, gdybyście się z nim troszkę oswoili :D

_________________
Staraj się o pokój serca, nie przejmując się niczym na świecie, wiedząc, że to wszystko przemija.[św. Jan od Krzyża]


N lip 08, 2007 16:53
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N cze 22, 2003 8:58
Posty: 3890
Post 
W czasie rekolekcji będzie też czas wolny, na rekreację i wypoczynek, na zwiedzanie
Ciekawe, ile będzie osób zmotoryzowanych :) To by ułatwiło zorganizowanie trochę dalszych wędrówek, np. tu:
Rybno
o siostrach
jak dojechać

można zajechać też do Łęczycy i zobaczyć kolegiatę w Tumie, zwiedzić Łowicz i Arkadię :)

co ciekawego można zobaczyć w powiecie kutnowskim chyba każdy znajdzie coś ciekawego dla siebie :) o ile dopiszą zmotoryzowani, jak w tamtym roku ;)

a wiecie już, jak dojedziecie na rekolekcje? bo ja i peterek samochodem :)

_________________
Staraj się o pokój serca, nie przejmując się niczym na świecie, wiedząc, że to wszystko przemija.[św. Jan od Krzyża]


N lip 15, 2007 12:22
Zobacz profil
Post 
Cytuj:
a wiecie już, jak dojedziecie na rekolekcje?

Elka ja jeszcze nie wiem...
Ale może ktoś jedzie samochodem z okolic Katowic i ma jeszcze wolne miejsce?


A co do zwiedzania : Na mapie w okolicach Kutna zobaczyłam miejscowość "Boża Wola" W czasie rekolekcji poznać Bożą Wolę to by było coś

:D


N lip 15, 2007 18:27
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N maja 13, 2007 15:14
Posty: 71
Post 
Eh... pojechałbym Was odwiedzić i oprowadzić;) bo to moja okolica :D
Ale niestety... Albo stety ;) mam pielgrzymke do Częstochowy w tym czasie ;d

Jak będziecie mieć pojazdy to będziecie mieli co pozwiedzać... ;D
Jest kilka fajnych kościółków ;)

_________________
Panie, naucz nas się modlić.
Łk 11,1


Nie wiesz, że to ty jesteś nieszczęsny i godzien litości, i biedny, i ślepy, i nagi.
Apokalipsa wg św. Jana 3,17


N lip 15, 2007 20:55
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): Cz maja 24, 2007 16:10
Posty: 530
Post 
Aragg może przypadkiem się miniemy gdzieś na tej Pielgrzymce do Częstochowy :)


Cz lip 19, 2007 21:30
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz paź 02, 2003 20:44
Posty: 3436
Post 
elka napisał(a):

a wiecie już, jak dojedziecie na rekolekcje? bo ja i peterek samochodem :)

a ja, choc nielotem jestem, na skrzydlach :rotfl2: tyle, ze nadal nie wiem, czy junior zechce mi tam towarzyszyc, wyglada na to, ze nie bardzo :D

_________________
Oto wyryłem cię na obu dłoniach.
***
W swej wszechmocnej miłości BÓG ma zawsze przygotowane dla Ciebie wsparcie i pomoc na tyle, na ile tego potrzebujesz.


Śr lip 25, 2007 6:00
Zobacz profil
Post 
Ja prawdopodobnie pociągiem - jakiś się w rozkładzie już znalazł :) Do kutna dojadę- a dalej się zobaczy :D


elka- dla mnie najbardziej kuszące są drewniane kościółki :) To ten rodzaj zabytków, w którym się kilka miesięcy temu zakochałam :buja:

W ogóle przed chwilą zostałam uświadomiona, że reko zaczyna się w sobotę :D- a ja się szykowałam do wyjazdu w czwartek :glupek2:


N lip 29, 2007 14:45
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N gru 18, 2005 9:16
Posty: 289
Post 
A my mamy dwa miejsca w autku wolne, jedziemy z Katowic.

Jeśli są chętni to zapraszam:)

_________________
Synuś już jest z nami:)


Pn lip 30, 2007 14:17
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 131 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL