Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N kwi 28, 2024 12:26



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
 taka ciekawostka 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): So cze 05, 2004 9:43
Posty: 7
Post taka ciekawostka
w Chorwacji zabroniono posaidania przez ksiezy dobrych samochodo(marki typu Audi , BMW , Mercedes itp.)
Sprawiedliwe czy nie ?


So cze 05, 2004 17:28
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 14, 2004 19:35
Posty: 796
Post 
Nie wiem czy sprawiedliwie, ale przynajmniej nie będzie koliło w oczy wiernych i niewiernych, a co za tym idzie, poprawi ogólna reputację księży...


So cze 05, 2004 19:43
Zobacz profil
Post 
Kolego

Zakaz dotyczy zakonnikow, a nie wszystkich ksiezy. Zakaz prawdopodobnie wydaly wladze zakonu.
Czy sprawiedliwe?
Z wladzami zakonu sie nie dyskutuje.......zakonnikow obowiazuje posluszenstwo...........
Ja jako osoba swiecka, nie podejmuje sie oceny tego faktu, bo mnie on nie dotyczy.

pozdrowka


So cze 05, 2004 19:49
Post 
A co ma ten wątek wspólnego z działem 'Duchowość' ?


So cze 05, 2004 19:54
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt maja 20, 2003 19:39
Posty: 182
Post ubóstwo
Co ten wątek ma wspólnego z działem "Duchowość"? Luksusowe samochody i duchowość łączą się w zagadnieniu... ubóstwa i nieprzywiązywania się do świata materialnego. O ile mnie pamięć nie myli, ten zakaz dotyczył zakonników, chyba franciszkanów. Czy to nie jest czasem zakon ŻEBRACZY?!

Pamiętacie, co mówił Jezus do apostołów, kiedy ich posyłał w świat? Żeby nie brali ze sobą na drogę trzosów z pieniędzmi, dwóch sukien, ani nawet laski. Nie mówił im, że mogą być noszeni w lektykach, jeżeli będą mieli pełne trzosy - mówił: w ogóle nie bierzcie z sobą pieniędzy!! Bogactwo niektórych zakonów i zakonników, którzy ślubowali ubóstwo, jest dla mnie naprawdę dość osobliwym zjawiskiem. Może jakiś zakonnik albo ksiądz zechce to wyjaśnić?

Pozdrawiam!

_________________
Wino i muzyka rozweselają serce,
ale wyżej od tych obu rzeczy stoi umiłowanie mądrości.


Wt cze 08, 2004 9:49
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 5 ] 

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL