Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz kwi 25, 2024 14:48



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 13 ] 
 ... i będą znaki na niebie i ziemi... 2 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N maja 02, 2004 3:18
Posty: 267
Post ... i będą znaki na niebie i ziemi... 2
Dlaczego zablokowaliscie ten temat? Ja chcialem cos dodac. :)

Nie wiem co to jest. Moze byc jakis kawal, ale chcialem sie z Wami podzielic.

Obrazek

Co Wy na to? :)

_________________
Panie Boże! Proszę Cię: spraw, żeby mi się chciało tak bardzo jak mi się nie chce...


Cz cze 24, 2004 19:35
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 16, 2003 21:19
Posty: 5389
Post 
hmm... wiedz jakby sie uprzec to mozna powiedziec ze to... sztabka zlota :D

Za bardzo nie wiem o co sie pytasz :|
hmm... co ja na to? Wlasciwie to nic. Kilka blizej nieokreslonych ksztaltow jak dla mnie nic nie znaczoacych. Boje sie zaraz ze czegos nie widze ;) ech z mojej niskiej mrowczej perspektywy to zawsze wszystko wyglada na proste ;)

Pozdrawiam :)

_________________
Nie nam, Panie, nie nam, lecz Twemu imieniu daj chwałę za łaskę i wierność Twoją...

Użytkownik rzadko obecny na forum.


Cz cze 24, 2004 20:00
Zobacz profil
Post 
Jacek !
W ramach "SF" istnieje wiele hipotez wyjaśniających tego typu "obiekty".
Cóż z tego - nie ma żadnych naukowych dowodów rzetetelnie wyjaśniających pochodzenie tego typu "obiektów" ...


Cz cze 24, 2004 20:08
Post 
JUZ WIEM !!

Rozwiazalem te zagadke.

To po prostu miedzioryt , relikt przeszlosci z czasow "zimnej wojny".
Wykonany przez emerytowanego i nostalgicznie usposobionego zolnierza US ARMY

Oto co przedstawia:
(od lewej z gory)
1.Sztab sil strategicznych
2.Pocisk balistyczny typu Lockheed Martin UGM - 96 C - 4 Trident 1
3.Smiglowiec bojowy UH - 601 BLACK HAWK (do przewozenia oddzialow specjalnych i rannych).
4.Okret podwodny typ OHIO 726 (SSBN) - z ktorego zostal wystrzelony pocisk
(pod okretem)
5.Samolot wtywiadu strategicznego - SR-71
6.Reszta to efekt dzialan bojowych (ruiny , leje itp)

Zagadka nie byla tak trudna........


pozdrowka :D


Pt cze 25, 2004 0:25
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 16, 2003 21:19
Posty: 5389
Post 
Cytuj:
... bracie ja tam widze tylko jakies male kropki...
osiol do Shreka


Dochodze czasem do wniosku ze Shrek jest dobry w kazdej sytuacji ;) Tak naprawde widzi sie to co sie chce zobaczyc. A dalej wierzy sie w to co sie chce uwierzyc. Zadziwia mnie tylko latwosc z jaka wprowadza sie ludzi w blad, lekkie zasugerowanie, a juz tyle krzyku. Wystarczylo pokazac pozazac obrazek z pseudo egipskimi obrazkami - a Wy juz widzicie wojsko, smigla, rakiety - ja chyba czekam juz tylko na ufo :D

_________________
Nie nam, Panie, nie nam, lecz Twemu imieniu daj chwałę za łaskę i wierność Twoją...

Użytkownik rzadko obecny na forum.


Pt cze 25, 2004 0:53
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N maja 02, 2004 3:18
Posty: 267
Post 
Autor strony pisze:
Te hieroglify znaleziono w jednej ze swiatyn Nowego Krolestwa (Egipt). Swiatynia liczy okolo 3 tys lat, a znajduje sie kilkaset mil (~tysiac km) na poludnie od Kairu.
Obrazek

Kto zna angielski, to moze wejsc sam
http://www.crystalinks.com/ancientaircraft.html

Ja tam poczytam i jak cos ciekawego bedzie, to przetlumacze. Jestem troche sceptycznie nastawiony, bo do takich obrobek zdjec wystarczy Photoshop. :) Ale temat ciekawy i warty swieczki.

_________________
Panie Boże! Proszę Cię: spraw, żeby mi się chciało tak bardzo jak mi się nie chce...


Pt cze 25, 2004 3:32
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N maja 02, 2004 3:18
Posty: 267
Post 
Jacek !
W ramach "SF" istnieje wiele hipotez wyjaśniających tego typu "obiekty".
Cóż z tego - nie ma żadnych naukowych dowodów rzetetelnie wyjaśniających pochodzenie tego typu "obiektów" ...


dd, pojecia 'sf' i 'nauka' dla roznych ludzi znacza rozne rzeczy. :) Ja tam jestem otwarty na rozne sprawy. Wez otworz ST i zacznij czytac ksiege Ezechiela. ;)

_________________
Panie Boże! Proszę Cię: spraw, żeby mi się chciało tak bardzo jak mi się nie chce...


Pt cze 25, 2004 3:35
Zobacz profil WWW
Post 
Wiesz, Jacku ?
Z całego "SF" najmniej uznaję Denikena.
Uważam, że straszne głupoty wypisuje :D


Pt cze 25, 2004 6:46
Post 
Jacku

Jestem pelen podziwu dla amerykanow.......nie wiedzialem, ze juz 3 tys lat temu opanowali Egipt....w dodatku z taka technika :P:P:P:P:P:P:P:P

God Bless America !!!!!!!!

pozdrowka :P:D

P.S.
Tak na serio.....to ide o zaklad , ze to zwykla podroba.....nic wiecej


Pt cze 25, 2004 7:38
Post 

Ja takiego hierogilfa ze swoją głową mogę zrobić w Corelu w 10-15 minut.


Pt cze 25, 2004 9:17
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N maja 02, 2004 3:18
Posty: 267
Post 
Wiesz, Jacku ?
Z całego "SF" najmniej uznaję Denikena.
Uważam, że straszne głupoty wypisuje


Za duzo go nie czytalem. Kiedys chyba skrot "Chariots of Fire" czy cos takiego. Zona natomiast dostala jakas mala ksiazke w prezencie. Fantazje to on ma. Nie ma co sie dziwic. Jak ktos chce ksiazke sprzedac, to bedzie pisal 'ciekawe' rzeczy. :) Ale zauwaz, ze jak odsiejesz te fantazje, to tez idzie sie ciekawych rzeczy dowiedziec. Np. pociagniesz linie prosta od Francji do Wloch i na tej linii znajduje sie iles tam miejscowosci o nazwie Calaise. Przypadek? Fantazja? Nie! Po prostu ciekawe rzeczy. :) Pewnie spuscizna Celtow. Tak samo jak ciekawym faktem jest erozja na Sfinksie podczas, gdy meteorolodzy zgadzaja sie, ze tam nie padalo od 10-12 tys lat. :)

_________________
Panie Boże! Proszę Cię: spraw, żeby mi się chciało tak bardzo jak mi się nie chce...


N cze 27, 2004 5:05
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N maja 02, 2004 3:18
Posty: 267
Post 
Jacku

Jestem pelen podziwu dla amerykanow.......nie wiedzialem, ze juz 3 tys lat temu opanowali Egipt....w dodatku z taka technika

God Bless America


Wiedziales, wiedziales. Tylko nie wiedziales, ze wiedziales. :) Przeciez plagi egipskie to przenosnia. :)

pozdrowka
P.S.
Tak na serio.....to ide o zaklad , ze to zwykla podroba.....nic wiecej


No, ja tez pozdrawiam. A co do zakladu, to chyba nikt sie nie zalozy. :)

Jak sie w domu sytuacja wyklaruje, to postaram sie poszperac za tym hieroglifem. Czy jest to calkowita podroba czy sa takie hieroglify, a ktos dorobil pare szczegolow? Mysle, ze dojdziemy do sprawy. W kazdym razie pamietajmy, ze o maszynach latajacych mamy wiele przekazow - w tym ten Ezechiela ze ST.

_________________
Panie Boże! Proszę Cię: spraw, żeby mi się chciało tak bardzo jak mi się nie chce...


N cze 27, 2004 5:12
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N maja 02, 2004 3:18
Posty: 267
Post 
No i w sumie wychodzi na to, ze to nie jest kawal... :)

Przed retuszem.
Obrazek

Po retuszu
Obrazek

Widac tylko niewielkie zmiany, ktore najprawdopodobniej zostaly dokonane przez lowcow sensacji. Mimo wszystko jednak, jest to dosyc ciekawa ilustracja. Znalazlem kilkanascie stron, ktore jednym glosem tlumacza owe hieroglify, jako rezultat nakladania nowego tekstu na stary. A tu jest kolorowa mapka dla lepszego zrozumienia:
Obrazek



Tylko jak to jest, ze te nalozenia zlozyly sie tak idealnie, ze mamy, az cztery statki..? :)

_________________
Panie Boże! Proszę Cię: spraw, żeby mi się chciało tak bardzo jak mi się nie chce...


Wt cze 29, 2004 5:56
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 13 ] 

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL