Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Śr kwi 24, 2024 15:47



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 23 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
 Polykacz grzechow??? 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lip 02, 2003 11:16
Posty: 381
Post 
Jacku dla mnie odpuszczanie grzechów przez księdza jest wielkim absurdem. Jednak jeszcze większym absurdem jest dla mnie film w którym motywem jest właśnie "zjadacz grzechów" . Film to zwykła fikcja i naprawdę nie ma co się nad tym rozwodzić. Ostatnio wiele takich filmów , które mają niby podważyc czy też ośmieszyć naukę Kościoła , że też wspomnę Stygmaty czy też Dogmę. Amerykanie to taki naród , który zjada każdą papkę wystarczy tylko by była ładnie podana.Pozdrawiam

_________________
Każdy jest czarodziejem własnego życia !


Śr cze 30, 2004 20:57
Zobacz profil
Post 
JacekN napisał(a):
Techta, a jaki masz emocjonalny stosunek do tych zabobonow? :) Usuwala bys je czy pielegnowala jako dorobek kulturalny?


Szkodliwe - wytępić.
Nieszkodliwe - zlekceważyć.
Pożyteczne - pielegnować.


Śr cze 30, 2004 21:36
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N maja 02, 2004 3:18
Posty: 267
Post 
Ja sie akurat dzisiaj dowiedzialem, ze wierzba placzaca to zly znak w ogrodzie. Nalezy ja scinac. :) Ale taki modrzew juz moze rosnac. Tylko, zeby nie byl wyzszy od domu. Jak przerosnie dom, to trzeba juz sciac. :)

Natomiast w Kanadzie nigdzie nie ma pietra o numerze 13. Jest 12, a po nim 14. :)

Ale tez mialem kiedys do czynienia z takim zabobonem, ktory naprawde sporo zamieszania narobil. Podczas pobytu w Polsce, wzielem zone i pojechalismy w wycieczke po kraju. Odwiedzilismy rodzine zony, a gdy wyszlismy od ich z mieszkania spadl jakis obraz czy portret. Cos takiego. Co Ci ludzie sie o nas namartwili, to az przykro bylo sie dowiedziec pozniej... Tym bardziej, ze ja sie chyba w innej Polsce wychowywalem, bo nigdy o takich zabobonach nie slyszalem.

_________________
Panie Boże! Proszę Cię: spraw, żeby mi się chciało tak bardzo jak mi się nie chce...


Śr cze 30, 2004 22:19
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N maja 02, 2004 3:18
Posty: 267
Post 
Film to zwykła fikcja i naprawdę nie ma co się nad tym rozwodzić.

Fikcja, nie fikcja. Wiesz... To tak jak nakrecic film o topieniu marzanny. Nie twierdze, ze utopienie marzanny pomaga w przyjsciu wiosny, ale sam zwyczaj jest dla mnie ciekawy. :) Jesli Ty myslisz inaczej, to jak najbardziej rozumie, ale prosze nie mysl, ze wierze w moc zjadaczy grzechow. To Wanda nakrecila tak ton tego tematu. Ja sie przeciez tylko zapytalem co o tej sprawie wiecie.

_________________
Panie Boże! Proszę Cię: spraw, żeby mi się chciało tak bardzo jak mi się nie chce...


Śr cze 30, 2004 22:26
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 14, 2004 19:35
Posty: 796
Post 
Oj, Jacku, nie zwalaj na mnie :P

Jak się zadaje takie pytanie, to trzeba się liczyć z tym, że odpowiedzi mogą być "dogryzające" ;)


Cz lip 01, 2004 7:40
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N maja 02, 2004 3:18
Posty: 267
Post 
Wiesz... to co mnie zaczyna wnerwiac, to podwojne standarty na tym forum.

1. Nie masz nic do powiedzenia w temacie.
2. Nie interesuje Cie nawet ten temat.
3. Obrazasz mnie.

Ale mimo to, Twoje posty nie sa usuwane. A moje i Techty sa. Cos tu jest nie tak.

_________________
Panie Boże! Proszę Cię: spraw, żeby mi się chciało tak bardzo jak mi się nie chce...


So lip 03, 2004 15:32
Zobacz profil WWW
Post 
JacekN napisał(a):
Wiesz... to co mnie zaczyna wnerwiac, to podwojne standarty na tym forum.


U Orwella to się nazywa: "dwojmyslenie"

Cytuj:
1. Nie masz nic do powiedzenia w temacie.
2. Nie interesuje Cie nawet ten temat.
3. Obrazasz mnie.

Ale mimo to, Twoje posty nie sa usuwane. A moje i Techty sa. Cos tu jest nie tak.


Przyzwyczaisz się.


So lip 03, 2004 21:37
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lip 02, 2003 11:16
Posty: 381
Post 
Moje posty zostały usunięte 3 razy i nie robie afery . Wyluzujcie bracia i siostry ....frustraci krócej żyją i zwykle kończą w "Nie"ub "Faktach i Mitach" :biggrin:

_________________
Każdy jest czarodziejem własnego życia !


So lip 03, 2004 21:40
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 23 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL