Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz kwi 25, 2024 7:02



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 
 Kwiaty w Pałacu Prezydenckim - chrześcijański kraj?! 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So maja 29, 2004 12:36
Posty: 427
Post Kwiaty w Pałacu Prezydenckim - chrześcijański kraj?!
Witam.


Niedawno zdarzyło mi się zwiedzić Pałac Prezydencki. Piękny budynek, niczym z bajki. Dla mnie-zwykłego, szarego człowieczka- niewyobrażalne jest mieszkanie w takim miejscu.
To co przykuło moją uwagę to piękne, ogromne bukiety żywych kwiatów w każdym z pomieszczeń. Ich woń roznosiła się po całych pokojach- cud natury. Taki jeden bukiet z egzotycznych kwiatów kosztuje chyba fortunę. I jak się okazało taki bukiet jest wymieniany jak tylko zaczyna wyglądać nieświeżo. Czyli tak na mój gust co 2 dni.
I rząd stać na taki przepych????!!!!Podczas gdy tylu Polków nie ma za co żyć....
Czy to nie jest skandal??


Dla jasności zmieniłem tytuł wątku - Spidy

_________________
Wiara jest to pewność bez dowodu.
Obrazek


Pt lip 02, 2004 21:23
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lip 02, 2003 11:16
Posty: 381
Post 
Nie

_________________
Każdy jest czarodziejem własnego życia !


Pt lip 02, 2004 23:02
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn sty 19, 2004 14:49
Posty: 26
Post 
To jest skandal !!
A pomyslec o tym, ze te kwiatki to tylko drobnostka... Pomyslec o tym ile nasi politycy zarabiaja (oficjalnie i na lewo) ... :o :o


Wlasnie dzisiaj sie zastanawialam, dlaczego Polacy maja na zachodzie Europy opinie zlodzieji... I co najgorsze, dochodze do wniosku ze slusznie...
Mieszkam poza granicami Polski i to co wyprawiaja niektore znajome.... :o :o (krotko mowiac: jak sie tylko nadarzy okazja, okradaja zaklad pracy... i nie maja przy tym najmniejszych wyrzutow sumienia)


Dlaczego najbardziej katolicki kraj w Europie ma taki problem z 7 przykazaniem Bozym ??


Pt lip 02, 2004 23:33
Zobacz profil
Post Re: Chrześcijański kraj???!!!
chmurka_ napisał(a):
I rząd stać na taki przepych????!!!!Podczas gdy tylu Polków nie ma za co żyć....
Czy to nie jest skandal??


Dziś na Onecie były obok siebie 2 artykuły:

1. że prezes państwowej(!) firmy dostaje odprawę w wys. 1 200 000 zł (milion dwieście tys.) + nagroda, czyli pewnie drugie tyle

2. że zmarł człowiek w karetce, bo ta przez godzinę nie mogła znaleźć szpitala który by go przyjął na oddział.

To jest odpowiedź na Twoje pytanie.

"Polska nie jest tak bogata, by w Warszawie tworzyły się korki luksusowych samochodów, ale nie jest też tak biedna by dzieci chodziły głodne do szkoły. Musimy zlikwidować te oburzające niesprawiedliwości społeczne" (tow. Piotr Ikonowicz)


So lip 03, 2004 0:50
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn maja 19, 2003 8:14
Posty: 487
Post 
Chmurko – przepraszam z góry za porównanie. Może ono nie jest najbardziej trafne ale Judasz tez się oburzał na wydanie pieniędzy – choć nie pogrubioną czerwoną czcionką. Znam takich którzy oburzaja sie z powodu kwiatów w Kościele i to też jest takim samym absurdem.

Wybacz mi mocne słowa. Ale akurat to co podałaś za powód Twojej złości uważam za nieprzemyślany.

Sprawa pierwsza. Przecież to jest „Pałac Prezydencki” - napisałaś zresztą z dużej litery.
Następna sprawa – otwarty dla zwiedzających więc powinno być ładnie i przyjemnie - takie zresztą odniosłaś wrażenie - i dobrze.
Przygotowany na podjęcie wizyty głów innych państw.

Jak ma wyglądać Twoim zdaniem pałac prezydencki?

Skąd Wies, że kwiaty nie są specjalnie w tym celu hodowane w ogrodzie prezydenckim – skąd Wiesz, że tak właśnie nie jest?

Czy Ty zapraszając do swojego mieszkania dbasz o to by pozbyć się wszystkiego co ładne czy raczej starasz się zaakcentować Twoją radość z przybycia „miłego gościa" ?

Trochę mniej przesady Chmurko i nie wywołuj wojny piętnując , to co w zakresie Twojej domowej tradycji jest na mniejsza skalę jednak takie samo. Chyba, że jest odwrotnie, to przepraszam.

Pozdrawiam :)

_________________
Bóg zna Twoją przeszłość, ofiaruj mu teraźniejszość a On zatroszczy się o twoją przyszłość.


So lip 03, 2004 14:22
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt gru 23, 2003 0:41
Posty: 4101
Post 
:)

Nawiązując do "chrześcijańskiego kraju"...tak z innej beczki ;)

Zastanawia mnie także to, że tylu ludzi w naszym społeczeństwie tak szybko ocenia innych.
Jeżeli ktoś ma więcej ode mnie to pewnie "dorobił" się tego w nieuczciwy sposób.Przecież to niemożliwe, żeby ktoś mógłby mieć tyle kasy zarabiając ją uczciwie?Dlaczego on ma a ja nie?Jakie to życie jest niesprawiedliwe... itd...

Nie pomyśle o tym, że ten człowiek po prostu ciężko pracował na to co ma.Miał niezłe pomysły na jakiś interes i je wykorzystał.

Skoro mu się dobrze powodzi, jego sprawa :) Może pomaga innym, w taki sposób, że nikt o tym nie wie?Może daje zatrudnienie osobom, które inaczej były by bezrobotne?

Wczoraj ktoś przypomniał mi pewien kawał :

Rybak złapał złotą rybke...
- Spełnie Twoje 3 życzenia, jeżeli zgodzisz się mnie wypuścić.
- Hmmm... - zaczął się zastanawiać nad życzeniami człowiek.
- Może chcesz taką krowę jaką ma Twój sasiad?Popatrz ile ona potrafi dziennie dać mleka - podpowiedziała rybakowi rybka.
- Wiesz co rybko, to ja chce, żebyś spełniła tylko jedno moje życzenie.
- Jakie?
- Niech ta krowa mu zdechnie.

Hmm...a może czasem wystarczy poprosić o...jeszcze jedną krowę dla tego sąsiada? ;)

Przepraszam z góry, że tak uogólniłam. Zdaje sobie sprawe, że ludzie są różni. Ale taką opinie "zawistnych i zazdrosnych"ludzi mają Polacy w oczach, niektórych obcokrajowców :(

Może zacznijmy sobie "wyrabiać inną opinię"? :)

To na tyle moich luźniejszych przemyśleń. ;);)

Pozdrawiam :)

_________________
Mądremu tłumaczyć nie trzeba, głupi i tak nie zrozumie.


So lip 03, 2004 15:52
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn maja 19, 2003 8:14
Posty: 487
Post 
Świetny :rotfl2: – wymowny dowcip – ale niestety dość bliski rzeczywistości Asienkko. ;)

Sądzę jednak, że samo „wyrabianie” opinii jest rozumiane jednak powierzchownie a więc taka reklama bez pokrycia.
Mam nadzieję, że myślałaś o zmianie postawy, która zmieni opinię. Bo opinii to i Jezus nie miał dobrej.
Różne są opinie i zawsze subiektywne nawet jak zasługujemy na dobrą okazuje się, że ktoś i tak tego nie zaakceptuje. Ważne jest by postępować zgodnie z zasadami i wartościami, którymi powinniśmy żyć //nie patrząc na opinie ludzką//
A co do Polaków za granicą, to niestety prawda mamy koszmarną opinię leniuchów , kombinatorów i alkoholików.
Jednak mówi się o dobrej pracy Polaka, no i jego kreatywności jak i samodzielności w myśleniu.
Szkoda tylko, że narzekamy wszędzie i na wszystko wybrzydzając co się da – to cechuje niestety człowieka „powierzchownego”, który bez głębszej analizy papla co mu ślina na język przyniesie.

Ale jak pisze Adaś , ważne jest abyśmy zdrowi byli :clever: :czarodziej: :clever: // na ciele i umyśle – oczywiście//

Również pozdrawiam .Asienkko – więcej dowcipów proszę :D :) :D

_________________
Bóg zna Twoją przeszłość, ofiaruj mu teraźniejszość a On zatroszczy się o twoją przyszłość.


So lip 03, 2004 17:56
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt gru 23, 2003 0:41
Posty: 4101
Post 
:)

Lars napisał :

Cytuj:
Mam nadzieję, że myślałaś o zmianie postawy, która zmieni opinię.Bo opinii to i Jezus nie miał dobrej.


Nadzieja tym razem Cię nie zawiodła :D, właśnie miałam na myśli zmiane postawy. :)
Niestety to nie jest takie proste :(

Opinie faktycznie ...mamy jakie mamy.
Kiedyś oglądałam jakiś pogram w TV, mówili tam, o "naszych" rzeźnikach ;) Podobno Polacy - rzeźnicy są bardzo poszukiwani np. w pozostałych krajach UE.Mają opinie rzetelnych i pracowitych ludzi :).

Masz racje...bardzo lubimy narzekać (przyznaje się, że ja także czasem lubie sobie ponarzekac).
Znam osoby, które jeszcze bardziej ode mnie lubią narzekać, na nasz rząd(a na wybory nie pójdą...bo i po co?), na swoje "nudne życie"(ale też nic nie robią w tym kierunku, żeby ono się zmieniło),i także na to że ktoś ma, a on nie ma :(.

Jednak nie brakuje też ludzi przedsiebiorczych :), którzy mają inne hobby niż tylko narzekanie i takich też znam :):):)

Może ktoś wie...dlaczego lubimy narzekać?Kiedyś sie nad tym zastanawiałam, ale nie doszłam do tego dlaczego tak jest.Jest to dla nas wygodniejsze?Szukamy usprawiedliwienia?A może to...mamy "wrodzone"?Narzekanie...

Czy to w jakiś sposób nam pomaga?

Ok, przestaje już narzekać na...narzekanie ;)

Pozdrawiam :)

_________________
Mądremu tłumaczyć nie trzeba, głupi i tak nie zrozumie.


So lip 03, 2004 20:13
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 8 ] 

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL