Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pn maja 06, 2024 11:40



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 
 Wiarygodność mediów twierdzących, że są katolickie 
Autor Wiadomość
zbanowany na stałe
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lip 14, 2007 7:02
Posty: 3507
Post Wiarygodność mediów twierdzących, że są katolickie
Na stronie http://www.polonica.net firmowanej przez Polski Związek Patriotyczny O.R.K.A.N. Katolicko-Narodowy Ruch Oporu kontrjudaizacji i kontrdepolonizacji (sic!)

obok takich deklaracji jak:

Cytuj:
Portal nasz jest przeznaczony tylko dla tych, których pożera głód i miłość wiedzy, sprawiedliwości i prawdy,

...dla tych, którym nie jest obca sprawa nasza - Polska

...dla tych, którzy mają ambicję poznawać i myśleć, oraz wszystkich tych, którzy myślą lub czynem mogą wpływać na losy wspólnoty naszej - polskiej.


Cytuj:
Na każdym kroku walczyć będziemy o to, aby POLSKA Polska była, aby w Polsce po polsku się myślało"

"Dla nas po Bogu, największa miłość - to Polska!


Cytuj:
Życie katolickie można streścić następująco: „Będziesz miłował Pana Boga swego całym swoim sercem, całą swoją duszą i całym swoim umysłem. To jest największe i pierwsze przykazanie. Drugie podobne jest do niego: Będziesz miłował swego bliźniego jak siebie samego. Na tych dwóch przykazaniach opiera się całe Prawo i prorocy" (Mt 22, 37-40).

Miłość oznacza pragnienie dobra dla tych, których kochamy: dobra - to jest uwielbienia Imienia Bożego poprzez czynienie woli Bożej, oraz środków, dzięki którym człowiek może osiągnąć swe doczesne i wieczne szczęście. Zamachy przeciwko temu dobru winny być uniemożliwiane i karane przez kompetentną władzę.


z przerażeniem i głebokim niesmakiem przeczytałem takie teksty, jak:

Cytuj:
Paweł VI i jego następcy szerzyli fałszywą doktrynę Vaticanum II i wynikającą z niej fałszywą liturgię oraz dyscyplinę.

Jako, że Święta Wiara zabrania nam dopuścić się takiego bluźnierstwa o Chrystusie i Jego Kościele, jesteśmy zmuszeni do konkluzji, że w jakiś sposób osoba, która dopuszcza się takich praktyk nie cieszy się posiadaniem autorytetu Chrystusa, ani też władzą jurysdykcyjną w Kościele. Wniosek jest oczywisty, wyznawana przez nas Wiara w Boską asystencję zapewnioną Kościołowi, zmusza nas do stwierdzenia, że nie jest możliwym, aby Paweł VI, Jan Paweł I, czy też Jan Paweł II byli prawdziwymi, katolickimi papieżami.
katolicka odpowiedź na odstępstwo Jana Pawła II jest jasna, ten człowiek nie może być prawdziwym Papieżem. Wniosek ten należy wywieźć z dwóch ważkich przesłanek, a mianowicie:

z osobistego i publicznego odstępstwa Jana Pawła II od Prawdziwej Wiary, co stawia go poza Kościołem, oraz
z promowania przez Jana Pawła II błędnych doktryn, fałszywej liturgii i dyscypliny, co dowodzi, że nie posiada on wsparcia Naszego Pana Jezusa Chrystusa zapewnionego prawdziwej hierarchii Kościoła.


Cytuj:
Ochrona nienarodzonych, niewinnych, bezbronnych ...i niechcianych
usuwać narządy rodne kobietom chcącym mieć prawo do zbrodni aborcji, i nigdy więcej nie mordować niewinne i niechciane dzieci!
Kochamy i szanujemy Kobiety-Matki, nienawidzimy hedonistyczne suki-feministki
Śmierć egoizmowi pochwy i macicy, a nie maleńkim, bezbronnym i niewinnym dziecinom!


W temacie "Reiki - niebezpieczna sekta" poleca sie czytanie artykułow księdza Posackiego, publikującego własnie na tej stronie ...

http://www.forum.wiara.pl/viewtopic.php?t=5808&postdays=0&postorder=asc&start=60

Anula
Cytuj:
Jeszcze jeden link uzupełniający temat:
http://www.polonica.net/Reiki_a_chrzescijanstwo.htm


Moderator baranek akceptująco przyjęła do wiadomości to polecenie linka, mimo, ze napisałem co to jest za strona...

Zwróćcie proszę uwage by nie polecać, a zwłaszcza nie podpierać się na forum autorytetem stron prowadzonych przez ludzi emanujacych nienawiścią w tym nienawiścią do Ojca Świętego. Ojciec Święty Benedykt XVI jest tam równie opluty jak Jan Paweł II, już nie podaję cytatów....

To wszystko jest straszne.... :(


Pn sie 06, 2007 21:52
Zobacz profil
Post 
Akceptację uzyskał TEKST, nie strona (której zawartości, po 40 godzinach podróży, faktycznie całej nie czytałam).
Podważanie informacji zawartych w tekście tylko dlatego, że został on opublikowany na stronie , która głosi także tezy sprzeczne z nauką Kościoła, jest błędem. Często artykuły są wykorzystywane przez twórców takich stron bez zgody i wiedzy autorów - co nie podważa wartości samego artykułu.

Osobiście znam księdza, którego teksty były zamieszczane na stronie satanistycznej- wbrew jego woli.

A Kościół zdania w sprawie reiki od zamknięcia ostatniego tematu nie zmienił.


Pn sie 06, 2007 23:11
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 16, 2003 21:19
Posty: 5389
Post 
To, że ktoś twierdzi, że jest "katolicki" to zawsze jego prywatne zdanie... a prawda jest taka, że żeby tak się nazywać trzeba mieć zgodę biskupa. A to, że banda popaprańców używa autorytetu Kościoła do wycierania sobie twarzy po pomyjach jakie produkują to.... no cóż miejmy nadzieję, że Miłosierny Pan Bóg im kiedyś wybaczy.

Kwiatek nie przyjmuj na wiarę tego, że ktoś pisze, że jest katolicki o ile za tym nie stoi autorytet biskupa, któremu bezpośrednio podlega.

_________________
Nie nam, Panie, nie nam, lecz Twemu imieniu daj chwałę za łaskę i wierność Twoją...

Użytkownik rzadko obecny na forum.


Wt sie 07, 2007 8:37
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 01, 2004 6:57
Posty: 2427
Post 
Instytucja, stowarzyszenie, media itd. mogą używać nazwy "katolicki", gdy otrzymają na to zgodę od biskupa ordynariusza lub episkopatu; zazwyczaj w takich wypadkach wyznacza się kościelnego asystenta, którym jest ksiądz. W przeciwnym wypadku nie są to instytucje katolickie w rozumieniu prawa kanonicznego.


Wt sie 07, 2007 8:41
Zobacz profil
zbanowany na stałe
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lip 14, 2007 7:02
Posty: 3507
Post 
Ja jestem dostatecznie "katolicki", by miec pewność, że treści na cytowanej stronie i nienawiść ziejąca tam z każdego artykułu NIE SĄ katolickie.

Martwię się, że strona obrosła setkami artykułów, a Kościół w tym czasie milczał. Dopiero wczoraj, po publikacji paru fragmentów, w Rzeczpospolitej, podobno podniosły się głosy oburzenia, w tym głosy niektórych biskupów.
I to jest przerażające. Że tak późno... I że Ci ludzie nie powstrzymywani głoszą swoją nienawiść wewnątrz Kościoła ...

Swego czasu, rozluźmiły się moje więzi z Kościołem, gdy ten wpierał jawnie takie organizacje jak ZChN, Wyborcza Akcja Katolicka czy wreszcie Liga Polskich Rodzin. Nie akceptowałem polityki tych partii, nie akceptowałem nienawiści do demokracji i do różnych grup ludzi, sączącej się nieustannie przez różne media z ust liderów tych partii.

Pomyślałem racjonalnie, że nie chcę być w Niebie razem z Panem X całą wieczność .... Trzeba było wiele lat, bym przypomniał sobie, że Jezus odchodząc wyraźnie powiedział, że w Niebie jest mieszkań wiele... I nie muszę mieszkać Tam blisko z panem X ...
Dziś czuję się znowu katolikiem.
Jestem dość silnym człowiekiem, o czym mogła się przekonać moderator baranek. Moje poglądy są dość wyraziste, bo przez lata wymodlone, wymedytowane i przemyślane. Swoich poglądów na temat Boga i Kościoła nie próbuję nikomu wkręcać jako poglądy katolickie, są po prostu moje prywatne.

Otworzyłem na forum ten temat, bo media mogą być śmiertelnym niebezpieczeństwem dla wiary, dla słabej wiary zwłaszcza.
I jak widać z cytowanej strony wcale nie koniecznie szkodliwe mają być media lewicowe, czy racjonalistyczne.
Szkodliwe są media KŁAMLIWE.
Warto zwrócić uwagę na to zagadnienie, bo ludzie słabej wiary korzystają z mediów najróżniejszych, warto dla nich określać publicznie jednoznacznie i w duchu miłości - co zdaniem Kościoła jest Prawdą a co Kłamstwem.
I nie zapominać, że nienawiść jest przeciwieństwem miłości, którą przykazał nam Jezus....

Niech wszystkim czytelnikom i piszącym na forum Bóg błogosławi :-D


Wt sie 07, 2007 18:51
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sty 11, 2006 14:23
Posty: 3613
Post 
maly_kwiatek:

Celem artykułu w Rzeczpospolitej wcale nie jest troska o Kościół, ani żadne wartości które kala portal polonica. Przeciwnie, to jest typowy zabieg szczucia jednych przeciwko innym.

Zwróć uwagę na skutki. Tysiące ludzi dowiedziało się o tej stronie, tysiące tam zajrzało, by sprawdzić czy Rzepa pisze prawdę.
To jest robienie reklamy temu portalowi.
Faktyczną troską to byłoby zgłoszenie naruszeń prawa (jeśli takie są) na policję lub do prokuratury.

Moim zdanieniem, naruszeń prawa na tym portalu nie ma. A że opinie tam głoszone są żałosne? To cóż z tego. Mają autorzy do tego prawo. Jest wolność, czy jej nie ma?
Można z tymi poglądami polemizować lub je zignorować. I tyle.

Episkopat, Kościół winien ten jątrzący donos Rzepy zignorować.

Przecież to absurd przeczesywać sieć i patrzeć, kto, kiedy i w jakim celu nas zacytował lub podał link.
Cytować każdy może. Każdy też może podawać linki jakie chce.

Przecież nie z powodu zacytowanych opinii o Janie Pawle, Benedykcie Rzepa walnęła tym tekstem teraz (portal istnieje od dość dawna i to co w nim jest było już kilka miesięcy temu).

Powodem jest ANTYSEMITYZM, o. Rydzyk i zbliżająca się Konferencja Episkopatu.

Jeśli już ktoś szerzy antysemityzm, to właśnie Rzeczpospolita promując ten portal.

_________________
Obrazek
Gdy rozum śpi, budzą się po.twory.


Cz sie 09, 2007 6:17
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): Pt sie 10, 2007 12:53
Posty: 8
Post 
Stanisław Adam napisał(a):
Moim zdanieniem, naruszeń prawa na tym portalu nie ma.
Hmm jest całkiem pokaźna lista nazwisk + wymienione różnego rodzaju oszczerstwa :) To by się pewnie dało podciągnąć pod naruszenie prawa, chociaż nie jest ścigane z urzędu, więc sami wymienieni by musieli iść z tym do prokuratury :)


Cz sie 30, 2007 21:39
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 7 ] 

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL