Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N kwi 28, 2024 4:03



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ] 
 A Ty kobieto... 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Pt lis 14, 2003 18:48
Posty: 217
Post A Ty kobieto...
Pewnie znacie to stwierdzenie mówiące o powinnościach mężczyzny.

Mężczyzna powinien w swoim życiu zrobić trzy rzeczy: zasadzić drzewo, zbudować dom i spłodzić syna

A Ty kobieto podlewaj, sprzątaj i zmieniaj pieluchy :-D

A teraz na poważnie zapraszam do dyskusji na temat roli kobiety we współczesnym świecie. Jakie jest Wasze zdanie? Szczególnie interesuje mnie stanowisko Pań na tym forum jak widzicie swoją rolę, nie wiem posłannictwo, realizację siebie ( w czym ma się ona wyrażać )?
Co to jest "geniusz kobiety" i w czym się przedstawia? Jak postrzegacie własną osobowość, kobiecość? Może porozmawiajmy trochę o sobie?

Prosząc szczególnie o refleksję osoby płci piekniej nie zamykam oczywiście szansy i mozliwości wyrażenia swojej opinii na powyższy temat przez Panów.
Powiedzcie jak Wy drodzy Panowie nas postrzegacie i jaka Waszym zdaniem jest czy powinna być rola kobiety we współczesnym świecie?


Śr sie 11, 2004 23:23
Zobacz profil
Post 
Już gdzieś o tym dyskusja była na tym forum.

Generalnie, krew mnie zalewa gdy słyszę o roli kobiety, powinnościach kobiety, geniuszu kobiety, posłannictwie kobiety...

Nie wiem, może jakaś przewrażliwiona jestem, ale mam dość tego gadania :? . Może to wynika stad, że wszyscy mi ględza o tym co powinnam, a czego nie powinnam. A dajcie mi Wy święty spokój!

Jeśli będę chciała, to przyjmę rolę żony, matki, pracownicy, szefa, zakonnicy, starej panny (czy też Quirkyalone), albo pustelniczki.

Nie znoszę wsadzania ludzi w ramki, szufladkowania i rozwodzenia się nad tym, czy lepsza dla kobiety rola matki, czy szefa. Zależy dla jakiej kobiety, bo kobieta też człowiek, a ludzie są różni i w różnych rolach czują się lepiej bądź gorzej.


Cz sie 12, 2004 14:22
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr cze 30, 2004 16:24
Posty: 3075
Post 
zalezy od tego, jakie sie wyniosło schematy z domu. Czesto jest tak, ze to kobieta robi w domu remonty, maluje i wogóle, a mężczyzna zajmuje sie dziećmi, domem i... gotuje....

_________________
Niebo gwiaździste nade mną, prawo moralne we mnie...
Obrazek
Obrazek


Wt sie 24, 2004 12:15
Zobacz profil
Post 
I całe szczęście, jak każdy czuje się dobrze w swojej roli.
Gorzej - jeżeli którejś ze stron to nie odpowiada ...
Co wtedy ?


Wt sie 24, 2004 16:22
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr cze 30, 2004 16:24
Posty: 3075
Post 
szukając sobie partnera szukamy kogoś kto w pewien sposób będzie nas uxupełniał, tak wiec... jeśli tak nie jest, to... widocznie nie byli dla siebie....

_________________
Niebo gwiaździste nade mną, prawo moralne we mnie...
Obrazek
Obrazek


Wt sie 24, 2004 17:37
Zobacz profil
Post 
kobieta do graów hehehe


Śr wrz 08, 2004 17:43
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 14, 2003 15:37
Posty: 883
Post 
Oj luki - masz u mnie krechę jak z Gdańska do Krakowa przez Kodeń i Szczecin! :P

_________________
Obrazek
d(~_~)b Psałterz wrześniowy
www.polskastacja.pl


Śr wrz 08, 2004 18:37
Zobacz profil WWW
Post 
Skaja napisał(a):
Oj luki - masz u mnie krechę jak z Gdańska do Krakowa przez Kodeń i Szczecin! :P

przepraszam wszyski slodkie dziewcz wybacie mi prosze weim ze jestem skoczny osłem


Śr wrz 08, 2004 18:56
Post 



Szczerze to i mnie krew zalewa jak tak widzę postawiony problem :P
No bo co to jest rola kobiety? W samym pytaniu jest założenie, że da się określić i narzucić rolę :D
A możecie mi powiedzieć co to obchodzi panią Kwiatkowską z pobliskiej kwiaciarni jaką to jej rolę tu narzucicie? :P
A co to obchodzi jakąś dyrektor banku jaką jej rolę narzucicie? :P Najpierw zdołajcie im ją narzucić :D
A co to obchodzi jakąś astronautkę jaką to jej rolę narzucicie? :P

Wy nie rozumiecie podstawowej rzeczy. Tym paniom wisi i powiewa do jakiego konsensusu dojdziecie. Będą robiły w życiu to co im się widzi, bo tak się im podobać będzie 8)


Cz wrz 09, 2004 10:36
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt mar 19, 2004 19:24
Posty: 3644
Post 
PTR - czemu mówisz narzucicie, zdołacie itp. My czyli kto? :?

_________________
Co dalej za zakrętem jest?
Kamieni mnóstwo
Pod kamieniami leży szkło
Szło by się długo
Gdyby nie to szkło, to by się szło... ♪


Cz wrz 09, 2004 11:18
Zobacz profil
Post 


:biggrin: rozi ja mam rubaszny humor dziś :biggrin:
"Wy" (piszący tu) dywagujecie nad rolą kobiety.
Czyli możesz mi odpowiedzieć że mój zarzut pasuje równie dobrze do każdego wątku, że nie będzie miał on wpływu na losy świata :P



Cz wrz 09, 2004 11:32
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 11 ] 

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL