Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt kwi 23, 2024 9:51



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 62 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5
 Coś na temat życia na Śląsku ... 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N wrz 19, 2004 16:33
Posty: 56
Post 
ddv163 napisał(a):
Zapewniam Cię, Erel, że od ładnych paru lat nie spotkałem się z sytuacją, by "Przyjezdny" nie zarobił bez powodu ...
Za to tylko, że pochodzi z innego regionu ...
Jeżeli natomiast próbował zachowywać się 'coś nie tak' - spięcie bywało zazwyczaj krótkie ...
Mało tego - znam kilka sytuacji w których "przyjezdny" został całkowicie zaakceptowany przez lokalną społeczność.
I to w dzielnicach o nie najlepszej reputacji ...
Po prostu - pokazał, że jest w porządku i nikt mu krzywdy nie robił.

No i dobrze. Te przypadki to większość, a ja mówie o tych pojedyńczych zachowaniach- Nie twierdze, że problem ten istnieje na skale codziennych bijatyk/demolowań i awant. Chce tylko zaprzeczyć temu, że takie rzeczy nie występują. Nie wiem, czy z wikszym nasileniem niż w innych regionach Polski (chyba jednak tak) ale występują.
Cytuj:
A naprawdę nie jest przyjemnie, gdy czterech - pięciu kopie jednego za to tylko, że jest Ślązakiem

i vice versa
Cytuj:
Wiesz co, Erel
Tak mnie zastanawia - gdzie to "zarobiłeś" u nas - od Ślązaków ...
Może coś nie tak z zachowaniem

Mieszkam w okolicach Pszczyny...jeśli to coś zmienia. Co do mojego zachowania, to ..... powiedziałem już jaka była przyczyna "nieporozumienia" Sam od siebie nic w to nie wniosłem.


Cz wrz 30, 2004 17:58
Zobacz profil
Post 
Przepraszam, Erel jeżeli w czymś doktnąłem.
W tym, co piszę mam na myśli by pokazać głównie to, co dotyczy pewnych mechanizmów.
Patrzę się głównie przez pryzmat Górnego Śląska, choć nie obca mi jest problematyka i innych rejonów - głównie Śląska Cieszyńskiego.
(Też lubię podróże :D )
Oczywiście - różne przypadki się zdarzają. Fakt, że dawno się z czymś nie spotkałem - wcale nie znaczy, że pewne zjawisko nie zaistniało ... :(
Ślązacy zamknęli się w pewnej grupie.
A zaszłości też nie brakowało. Na pewno nie skłamię, jeżeli powiem, że dochodziło tutaj niemalże do "nieregularnej wojny" pomiędzy "Hanysami" i "Gorolami". :-(
A zdarzało się również i tak, że były poszkodowane osoby niewinne. :-(

Rację miał Godunow pisząc o tym, że wiele złego wyrządził temu regionowi poprzedni system.
Regionowi - i ludziom tu zamieszkałym.
Prawdą jest jednak i to, co pisze zarówno Belizariusz, Teofil, jak i ja ...


Cz wrz 30, 2004 20:06
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 62 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL