Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt mar 29, 2024 7:14



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
 Jak walczyc z przemoca w szkole 
Autor Wiadomość
Post przemoc w szkole
"Gwałt niech się gwałtem odciska" - pisał wieszcz. Trzeba wrócić do starej wypróbowanej, pruskiej dyscypliny.


N paź 03, 2004 10:52
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N cze 22, 2003 8:58
Posty: 3890
Post 
oj teofilu :( z tej starej pruskiej dyscypliny wyrósł m.in. faszyzm...

poza tym - zło dobrem zwyciężaj - czyz nie tak nauczał Jezus?


N paź 03, 2004 12:10
Zobacz profil
Post 
[quote="elka"]oj teofilu :( z tej starej pruskiej dyscypliny wyrósł m.in. faszyzm...

poza tym - zło dobrem zwyciężaj - czyz nie tak nauczał Jezus?[/quote]
Niezupełnie, Elko, niezupełnie. Pan Jezus uczył miłosierdzia a nie głaskania rozbójników. Do tego, aby uzyskać Boże przebaczenie, potrzeba było i nadal potrzeba, nawrócenia.
Prorok Kohelet powiada: "Kto miłuje swego syna, często używa na niego rózgi, aby na końcu mógł się nim cieszyć" [Koh 30.1].
A faszyzm nie z pruskiej dyscypliny wyrósł. Ja tak twierdzę. A czy Ty mogłabyś swoje zdanie logicznie uzasadnić? Bo ja uważam, że wyrósł z obłędnej ideologii "Ubermenscha".
Pax et Bonum!


N paź 03, 2004 18:23
Post 
Cytuj:
poza tym - zło dobrem zwyciężaj - czyz nie tak nauczał Jezus?


Sa pewne granice......poza ktorymi slowa musza amienic sie w czyny....nawet drastyczne czyny

Mt 21:12
12. A Jezus wszedł do świątyni i wyrzucił wszystkich sprzedających i kupujących w świątyni; powywracał stoły zmieniających pieniądze oraz ławki tych, którzy sprzedawali gołębie.
(BT)


Dosyc drastyczny to opis zwalczania zla ...dobrem.
Patrzac na te fakty, mozemy stwierdzic, ze sa takie momenty, ze trzeba zadzialac konkretnie...........nie tylko pokora i modlitwa, ale takze zdecydowanym CZYNEM


N paź 03, 2004 21:36
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N cze 22, 2003 8:58
Posty: 3890
Post 
oczywiście, teofilu i belizariuszu - "zło dobrem zwyciężaj" nie napisałam po to, by kogokolwiek rozgrzeszać i usprawiedliwiać bierność np policji czy dyrekcji szkoły
jednakże trudno mi sie zgodzić z logiką teofila, że remedium na przemoc bedzie powrót do przemocy - bo pruskie wychowanie (w jego potocznym rozumieniu) kojarzy mi sie z używaniem pasa czy biciem dzieci linijką za kazde przewinienie...
jesli nie to miales na mysli, teofilu, to przepraszam - moze napisz, co dla ciebie oznacza ten zwrot


Pn paź 04, 2004 7:21
Zobacz profil
Post 
elka napisał(a):
oj teofilu :( z tej starej pruskiej dyscypliny wyrósł m.in. faszyzm...

poza tym - zło dobrem zwyciężaj - czyz nie tak nauczał Jezus?


elka masz racjie ja chciłem do dac gdym ja sie zachwal tak samo gdym zastsowa metode oko z oko zab z za zab to bym stał sie taki sam jak oni byl bym bandyta a nieche chem bys dobrum chłowiekoem który pomaga innym ja sie przydeze przemocy


Pn paź 04, 2004 8:07
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL