Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt kwi 19, 2024 22:29



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 20 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
 o wielkości, pysze i konsekwencjach 
Autor Wiadomość
Post 
Anula! Jest taki dobry zwyczaj na "KATOLIKU", że wymaga się tam podawania źródła z którego cytat pochodzi. Dla przykładu podam:
Cytuj:
"Dzieci, jest już ostatnia godzina, i tak jak słyszeliście, Antychryst nadchodzi"
- skad ten cytat pochodzi? Masz przecież Biblię w domu.


Śr lis 03, 2004 14:51

Dołączył(a): Cz lip 24, 2003 10:29
Posty: 328
Post 
Są słowa, które rozkwitają jak kwiaty w ogrodzie, są i takie, które z wiatrem przemijają, i wreszcie są też takie, które w swym działaniu przypominają bombę z opóźnionym zapłonem. ..pomyśl...
---------------------------------------
Teofilu z całym szacunkim, ale nie namówisz mnie na zabawy Słowem Św.

łączę pozdrowienia
z Bogiem.


Pt lis 05, 2004 11:49
Zobacz profil
Post 
Anula, ja wcale nie proponuję Ci zabawy "Słowem Św." - jak piszesz. O to właśnie chodzi, że cytując coś, możesz mówić, że to z Biblii, a to może być z biblii ale Szatana. Dlatego jeżeli powiem, że Pan Jezus błogosławił ubogim w duchu i podam, że to Mateusza rozdz. 5 wiersz 3 - w skrócie [Mt 5,3] to każdy może sprawdzić, że Pan Jezus rzeczywście tak mówił.
Jeżeli napiszesz: "Jeśli kto naucza inaczej i nie trzyma się zdrowych słów Pana naszego Jezusa Chrystusa oraz nauki zgodnej z pobożnościa, jest nadęty, niczego nie pojmuje, lecz choruje na dociekania i słowne utarczki", to może to być moje zdanie ale skoro to ująłem w cudzysłów domyślisz się że to cytat. Ale jeżeli na końcu napiszę [1 Tm 6,3-4] to nietrudno Ci będzie sprawdzić w jakim kontekście sw. Pawel te słowa skierował do Tymoteusza.
No i jaką tu widzisz zabawę?
Pokój i dobro!


Pt lis 05, 2004 13:16

Dołączył(a): Cz lip 24, 2003 10:29
Posty: 328
Post 
Temat wyczerpałam i już mam w głowie następny.
TIS jeżeli tylko w tym problem - obiecuję się lepiej przygotować.
pozdrawiam i z Bogiem


Śr lis 10, 2004 15:41
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz lip 24, 2003 10:29
Posty: 328
Post 
Minęło trochę czasu i doszłam do wniosku, że... nie wyczerpałam tematu.

Jest napisane:
Izaj. 42:8
8. Ja, Pan, a takie jest moje imię, nie oddam mojej czci nikomu ani mojej chwały bałwanom.
(BW)

Słowa zostały zapisane w czasach Starego Testamentu. Od tego czasu w mentalności ludzi nastąpiły zmiany. Dziś te Słowa mogą brzmieć jak słowa dziecka, które nie chce oddać swojej zabawki, albo od kogoś kto uzurpuje sobie prawo do własności, na zasadzie spróbuj tylko a oberwiesz.
Dopiero Jezus uczy nas rozumieć Prawo, czyli Zakon. Wyjaśnia wiele rzeczy, które były źle rozumiane. "Otwiera oczy", rzuca światło na dawne prawdy.

Dziś Pan Jezus zdaje się mówić: Nie czyń tak, bo konsekwencje takiego działania przerosną cię. Nie mówię tego żeby cię wystraszyć, ale w trosce o twoje dobro. Zamiast znosić cierpienie przez siebie zawinione, chcę abyś był szczęśliwy i dzielił się tym szczęściem z innymi. Po prostu zaufaj Mi.

z Bogiem

_________________
„Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi i rzeczywiście nimi jesteśmy” (1 J 3, 1).


Wt cze 07, 2005 13:07
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 20 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL