Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt mar 29, 2024 2:35



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 305 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ... 21  Następna strona
 Kara śmierci 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lip 12, 2018 16:50
Posty: 214
Post Re: Kara śmierci
feelek napisał(a):
"Słyszeliście, że powiedziano: Oko za oko i ząb za ząb! A Ja wam powiadam: Nie stawiajcie oporu złemu."

Gdzie w powyższej wypowiedzi widzisz nakaz stosowania prawa odwetu?

Nigdzie. Widzę tylko odniesienie się do błędnej tradycjii żydowskiej która nauczała, że można się samemu mścić itd. Nie dyskutuj sam ze sobą.

_________________
"To become a monster like me, is to admit you were too weak to remain a human."
"The Bird of the Hermes is my name, eating my wings to make me tame."
https://www.youtube.com/watch?v=YeeRgiT_Edo&t=130s


Cz lip 19, 2018 19:16
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sty 31, 2018 23:46
Posty: 1795
Post Re: Kara śmierci
@Nikczemnik
Trochę odejdę od tematu ale pisałes, ze całe prawo obowiązuje. Było pytanie o obrzezanie i nie odpowiedziałes wprost.
Przypomne, że obrzezanie nie dotyczyło tylko dzieci. Prawo wskazywało, żeby obrzezac wszystkich meżczyzn: dzieci w po urodzeniu (aby już nalezały do przymierza) ale także i dorosłych jezeli byli przyjmowani do plemienia (kupieni niewolnicy). Sam Abraham obrzezał sie w wieku 99 lat.
Ponowię pytanie: jesteś obrzezany?

_________________
Metodyści
Polska Rada Ekumeniczna


Cz lip 19, 2018 19:23
Zobacz profil
Post Re: Kara śmierci
Nikczemnik napisał(a):
Nigdzie. Widzę tylko odniesienie się do błędnej tradycjii żydowskiej która nauczała, że można się samemu mścić itd.

To jak pogodzisz obowiązek stosowania zasady "oko za oko i ząb za ząb" z nakazem nie stawiania oporu złemu?


Cz lip 19, 2018 20:19
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lip 12, 2018 16:50
Posty: 214
Post Re: Kara śmierci
feelek napisał(a):
Nikczemnik napisał(a):
Nigdzie. Widzę tylko odniesienie się do błędnej tradycjii żydowskiej która nauczała, że można się samemu mścić itd.

To jak pogodzisz obowiązek stosowania zasady "oko za oko i ząb za ząb" z nakazem nie stawiania oporu złemu?

Taka, że jak ktoś Ci wybije oko, to nie masz mu w odwecie wybijać oka jak nauczali faryzeusze, tylko jeśli już masz iść z tym do sądów, a jeśli żyłbyś w teoakratycznym Izraelu do starszyzny - sędziów. Czy pojęcie dla Ciebie, że Jezus nie znosił Prawa oko za oko, lecz fałszywą interpretacje tejże zasady jest ponad Twoje siły? Proszę wysil swe zwoje.Jak ktoś ci wyrządzi małą krzywdę nie powinieneś robić z tego afery, ale jak ktoś ci zamorduje żonę, utnie rękę itd, to jak najbaradziej powinieneś iść z tym na policje itd.

Kozioł napisał(a):
@Nikczemnik
Trochę odejdę od tematu ale pisałes, ze całe prawo obowiązuje. Było pytanie o obrzezanie i nie odpowiedziałes wprost.
Przypomne, że obrzezanie nie dotyczyło tylko dzieci. Prawo wskazywało, żeby obrzezac wszystkich meżczyzn: dzieci w po urodzeniu (aby już nalezały do przymierza) ale także i dorosłych jezeli byli przyjmowani do plemienia (kupieni niewolnicy). Sam Abraham obrzezał sie w wieku 99 lat.
Ponowię pytanie: jesteś obrzezany?


Jak będę miał syna, to też mam go próbować złożyć w ofierze? Arkę też mam z drewna wybudować?Jakie prawo? Nie fantazjuj. Abraham dostał bezpośrednie polecenie które dotyczyło tylko go. Prawo Boże nie nakazuje obrzezać dorosłych chyba, że chcieliby zjeść baranka składanego w świątyni, ale to jak wiemy nie wchodzi w grę i chyba nie muszę tłumaczyć dlaczego? Też radzę wysilić swoje zwoje i nie serwować mi mainstreamowej papki - pliz.

_________________
"To become a monster like me, is to admit you were too weak to remain a human."
"The Bird of the Hermes is my name, eating my wings to make me tame."
https://www.youtube.com/watch?v=YeeRgiT_Edo&t=130s


Pt lip 20, 2018 13:42
Zobacz profil
Post Re: Kara śmierci
Oczywiście znowu widać, że Nikczemnik nigdy w życiu sam Biblii nie czytał:
Cytuj:
Bliski zabitego mężobójcę zabije zaraz, skoro go poima.
Lb 35, 19


Pt lip 20, 2018 13:56
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lip 12, 2018 16:50
Posty: 214
Post Re: Kara śmierci
zefciu napisał(a):
Oczywiście znowu widać, że Nikczemnik nigdy w życiu sam Biblii nie czytał:
Cytuj:
Bliski zabitego mężobójcę zabije zaraz, skoro go poima.
Lb 35, 19

Weź się znowu nie kompromituj ;) czy ja gdzieś to negowałem? nawet mnie manipulatorze nie zacytowałeś :roll: co gul Ci skacze, aż po same niebo ? uuuu takie kompromitacje "wielki" zefciu :lol: Mordercy w teokratyucznm Izraelu "wymierzyć sprawiedliwość" mógł sam bliski, ale nie musiał. Nie ośmieszaj się :badgrin:

_________________
"To become a monster like me, is to admit you were too weak to remain a human."
"The Bird of the Hermes is my name, eating my wings to make me tame."
https://www.youtube.com/watch?v=YeeRgiT_Edo&t=130s


Pt lip 20, 2018 14:10
Zobacz profil
Post Re: Kara śmierci
Nikczemnik napisał(a):
Taka, że jak ktoś Ci wybije oko, to nie masz mu w odwecie wybijać oka jak nauczali faryzeusze, tylko jeśli już masz iść z tym do sądów, a jeśli żyłbyś w teoakratycznym Izraelu do starszyzny - sędziów.

Do sądów? Nie czytałeś co dalej mówił Jezus?
"Lecz jeśli cię kto uderzy w prawy policzek, nadstaw mu i drugi! Temu, kto chce prawować się z tobą i wziąć twoją szatę, odstąp i płaszcz!", a dalej: "Nie sądźcie, abyście nie byli sądzeni.", bo: "Błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią."


Pt lip 20, 2018 14:22
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lip 12, 2018 16:50
Posty: 214
Post Re: Kara śmierci
Cytuj:
Do sądów? Nie czytałeś co dalej mówił Jezus?

Nie czytałeś co pisał dalej Nikczemnik ? Jak ktoś ci wyrządzi małą krzywdę nie powinieneś robić z tego afery, ale jak ktoś ci zamorduje żonę, utnie rękę itd, to jak najbaradziej powinieneś iść z tym na policje itd.
Cytuj:
"Nie sądźcie, abyście nie byli sądzeni.

Weź mnie nie osłabiaj i doczytaj kontekst, pomyśl przy tym. Jezus nie zabrania sądzić, tylko potępia obłudne sądzenie, a poza tym to może zlikwidujemy wiezięnia, sądy, policy i okażemy wszyskim zwyrodnialcom łaskę - jak myślisz jak to by się skońyczło?

_________________
"To become a monster like me, is to admit you were too weak to remain a human."
"The Bird of the Hermes is my name, eating my wings to make me tame."
https://www.youtube.com/watch?v=YeeRgiT_Edo&t=130s


Pt lip 20, 2018 14:28
Zobacz profil
Post Re: Kara śmierci
Nikczemnik napisał(a):
Weź mnie nie osłabiaj i doczytaj kontekst, pomyśl przy tym. Jezus nie zabrania sądzić, tylko potępia obłudne sądzenie

Skoro kontestujesz słowa Jezusa: "Nie sądźcie, abyście nie byli sądzeni" oraz: " kto chce prawować się z tobą i wziąć twoją szatę, odstąp i płaszcz" to proszę bardzo, zacytuj, kiedy Jezus nakazywał latać po sądach.

Cytuj:
a poza tym to może zlikwidujemy wiezięnia, sądy, policy i okażemy wszyskim zwyrodnialcom łaskę - jak myślisz jak to by się skońyczło?

A co ma do tego moje zastanawianie się jak by się to skończyło? Interpretujemy tylko Biblię Biblią.


Pt lip 20, 2018 15:44
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lip 12, 2018 16:50
Posty: 214
Post Re: Kara śmierci
Cytuj:
Skoro kontestujesz słowa Jezusa: "Nie sądźcie, abyście nie byli sądzeni"

Ja po prostu w porówananiu do Ciebie czytam ze zrozumieniem i kontekstem. Sam kontekst wskazuje, że jeśli nie jesteśmy obłudni, to powinniśmy wtedy osądzić go. Zresztą sam Pan Jezus nawoływał do sprawiedliwego sądzenia, ale co Ty o tym możesz wiedzieć :roll:
Cytuj:
" kto chce prawować się z tobą i wziąć twoją szatę, odstąp i płaszcz" to proszę bardzo, zacytuj, kiedy Jezus nakazywał latać po sądach.

Kwestionuje Twoją pokrętną nadinterpretacja która prowadzi do : gwałci ci żonę, to daj mu jeszcze córkę ;) Zresztą warto zwrócić uwage jak zachował się Pan Jezus gdy dostał plaskiego. Nie powiedział wal mnie w drugi przyjacielu :roll:
Cytuj:
A co ma do tego moje zastanawianie się jak by się to skończyło? Interpretujemy tylko Biblię Biblią.

Co proste pytanie zbyt ciężkie? zrozumiałeś już jak beznadziejna była treść którą wcześniej napisałeś?

_________________
"To become a monster like me, is to admit you were too weak to remain a human."
"The Bird of the Hermes is my name, eating my wings to make me tame."
https://www.youtube.com/watch?v=YeeRgiT_Edo&t=130s


Pt lip 20, 2018 15:52
Zobacz profil
Post Re: Kara śmierci
Nikczemnik napisał(a):
Sam kontekst wskazuje, że jeśli nie jesteśmy obłudni, to powinniśmy wtedy osądzić go. Zresztą sam Pan Jezus nawoływał do sprawiedliwego sądzenia

Nawoływał? No tak zapomniałem, przecież powiedział: "Nie sądźcie, abyście nie byli sądzeni"

Cytuj:
Zresztą warto zwrócić uwage jak zachował się Pan Jezus gdy dostał plaskiego. Nie powiedział wal mnie w drugi przyjacielu :roll:

Właśnie, zamiast biec do sądu, to co zrobił? Modlił się za swoich prześladowców: „Ojcze, przebacz im, bo nie wiedzą, co czynią”

Cytuj:
Co proste pytanie zbyt ciężkie?

Nie zbyt głupie.


Pt lip 20, 2018 17:22
Post Re: Kara śmierci
Nikczemnik napisał(a):
Mordercy w teokratyucznm Izraelu "wymierzyć sprawiedliwość" mógł sam bliski, ale nie musiał.
Ale mógł. Na jakiej podstawie twierdzisz, że Chrystus zniósł akurat to prawo?


Pt lip 20, 2018 17:25
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lip 12, 2018 16:50
Posty: 214
Post Re: Kara śmierci
Gdzie ja pisałem, że zniósł lub nie mógł? :roll: tak samo można było odstrzelić złodzieja który wkradł ci się noca na chatę. Izrael będący pod okupacją zgodnie z wolą Boga musiał dostosowywać się prawa świeckiego. Tak samo my. Wtedy nie było zniesione i teraz to nie jest zniesione. Chyba nawet Ty to pojmiesz :roll:

feelek napisał(a):
Nikczemnik napisał(a):
Sam kontekst wskazuje, że jeśli nie jesteśmy obłudni, to powinniśmy wtedy osądzić go. Zresztą sam Pan Jezus nawoływał do sprawiedliwego sądzenia

Nawoływał? No tak zapomniałem, przecież powiedział: "Nie sądźcie, abyście nie byli sądzeni"

Cytuj:
Zresztą warto zwrócić uwage jak zachował się Pan Jezus gdy dostał plaskiego. Nie powiedział wal mnie w drugi przyjacielu :roll:

Właśnie, zamiast biec do sądu, to co zrobił? Modlił się za swoich prześladowców: „Ojcze, przebacz im, bo nie wiedzą, co czynią”

Cytuj:
Co proste pytanie zbyt ciężkie?

Nie zbyt głupie.

Piszesz, że głupie, ale Ciebie przerosło. Czy to koniec słów Jezusa? Nie powidział nic więcej? Powiedział aby sobie obłudnik wyciągnął bele, a następnie wyciągał źbło z oka brata czyli go osądził. Znasz tylko jeden werset dotyczący sądzenia i to bez kontestku? Może przeczytasz Biblie i wrócisz za jakieś dwa lata? A z tym sądem, to już napisałeś taki ... że szkoda gadać.

http://biblia.oblubienica.eu/interlinea ... 7/verse/24

_________________
"To become a monster like me, is to admit you were too weak to remain a human."
"The Bird of the Hermes is my name, eating my wings to make me tame."
https://www.youtube.com/watch?v=YeeRgiT_Edo&t=130s


Pt lip 20, 2018 17:31
Zobacz profil
Post Re: Kara śmierci
Cytuj:
Czy to koniec słów Jezusa? Nie powidział nic więcej? Powiedział aby sobie obłudnik wyciągnął bele, a następnie wyciągał źbło z oka brata czyli go osądził.

A gdy już wyciągnie tę belę, to jakie wtedy będzie miał podejście do sądzenia innych? Widzę, że zapomniałeś jak w tej kwestii wygląda stanowisko Boga, to tak dla przypomnienia: "Błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią."


Pt lip 20, 2018 18:13
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lip 12, 2018 16:50
Posty: 214
Post Re: Kara śmierci
Cytuj:
A gdy już wyciągnie tę belę, to jakie wtedy będzie miał podejście do sądzenia innych?

No nieobłudne :roll: Sens wypowiedzi Jezusa jest taki, że jeśli jesteś obłudnikiem, to lepiej żebyś nie osądzał, bo jeszcze siebie tym pogrążasz.
Cytuj:
"Błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią."

Czyli jak ktoś seryjnie morduje, to trzeba mu okazać łaskę i zostawić samemu sobie? :-P Jak jest niereformowalnym pijakiem i nierządnikiem, to i tak trzeba go trzymać w zborze? Nie, jeśli okaże skruchę i chęć poprawy może dostać kolejną szanse.
Tak już trochę ogólniej napisałem..

_________________
"To become a monster like me, is to admit you were too weak to remain a human."
"The Bird of the Hermes is my name, eating my wings to make me tame."
https://www.youtube.com/watch?v=YeeRgiT_Edo&t=130s


Pt lip 20, 2018 18:28
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 305 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ... 21  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL