Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 17:42



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 305 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 17, 18, 19, 20, 21
 Kara śmierci 
Autor Wiadomość
Post Re: Kara śmierci
Małgosiaa napisał(a):
akruk napisał(a):
A ktoś powiedział, że jest dogmatem?

W poniższym poście można tak odczytać:
akruk napisał(a):
Skoro od tamtego czasu nie było żadnej oficjalnej wypowiedzi pisemnej tej samej rangi, to trudno, trzeba korzystać z takiej, którą ogłoszono dawniej. Dogmat o transsubstancjacji też nie jest świeżutki. I naucz się polszczyzny albo rachunków: encyklika Leona IX została ogłoszona 154 lata temu, to nie jest żadne "kilkaset lat temu". Skądże biorą się tak pewni siebie i Kościoła wierni, jeśli nie z ignorancji? Na tym forum widać to na każdym kroku.
No i co z tego, że tak właśnie napisałem? Co z tego, pytam? Z tego nie wynika, żebym napisał lub sugerował, że kara śmierci jest dogmatem. Jak ktoś ignorant i nie wie, że dogmatów nie ogłasza się encyklikami, bo encykliki mają zbyt niską rangę, i że dogmat o transsubstancjacji też nie został ogłoszony encykliką, bo encykliki zaczęto wydawać pół tysiąca lat później, jak ktoś niekumaty i nie rozumie, że analogia nie oznacza, że wszystkie cechy w jednej rzeczy są takie same jak w drugiej, a jedynie te, o których się mówi (tutaj: oficjalność i dawność orzeczenia) to już doprawdy, doprawdy nie moja wina. (Mówiłem już, że zażartość przekonań u osób religijnych na tym forum bardzo często wiąże się z ignorancją? No więc TY SAMA tą właśnie sugestią, jakoby w mojej wypowiedzi była mowa o tym, że nauczanie o karze śmierci jest dogmatem, potwierdzasz, że tak właśnie jest. Gdyby tak nie było, nie robiłabyś tej uwagi


N sie 05, 2018 22:40
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9095
Post Re: Kara śmierci
Proszę wyciszyć emocje, o ad personam nie wspominając.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


N sie 05, 2018 22:48
Zobacz profil
Post Kara Śmierci
Nie wiem czy był taki temat, najwyżej ktoś przeniesie

To teraz tak. Bo czegoś tu nie rozumiem. Od 30 roku naszej ery do 2018 roku kara śmierci przez Kościół Katolicki była akceptowana. No i nagle papież zmienił tę wykładnię. Nagle się odmieniło? Karę śmierci akceptowal np. Św. Tomasz z Akwinu. Czyli, w XIII wieku była w porządku a dziś już nie? No ale kogo obchodzi opinia jakieś tam grubego księdza z XIII wieku...


Śr lut 20, 2019 0:36
Post Re: Kara Śmierci
Quinque napisał(a):
Nie wiem czy był taki temat, najwyżej ktoś przeniesie
A nie łaska tak poświęcić minutę na skorzystanie z wyszukiwarki? Jeśli Tobie się nie chce, to czemu moderatorom ma się chcieć?
Cytuj:
To teraz tak.
A nie możesz napisać postu po ludzku? Uporządkowanie wypowiedzi pomaga uporządkować myśli. To raz. Dwa – jak się nauczysz pisać, to przyda Ci się to w życiu i na rynku pracy. Na forum możesz za darmo trenować.
Cytuj:
Od 30 roku naszej ery do 2018 roku kara śmierci przez Kościół Katolicki była akceptowana. No i nagle papież zmienił tę wykładnię.
Wydaje mi się, że ogólna wykładnia się nie zmieniła. Jest ona taka, że KRK akceptuje KŚ, jeśli KŚ jest konieczna dla zachowania porządku społecznego. Po prostu obecnie w opinii papieża ten warunek już nie zachodzi.


Śr lut 20, 2019 7:34

Dołączył(a): So maja 14, 2011 18:46
Posty: 2603
Post Re: Kara śmierci
Czasy się zmieniły - tak, jak zauważył Zefciu. Dzisiaj mamy inne sposoby ścigania przestępstw oraz resocjalizacji. Bo więziennictwo z założenia ma prowadzić do resocjalizacji, nie do ukarania. A przynajmniej nie tylko do ukarania, ale także i resocjalizacji. W przypadku kary śmierci jest kara, ale nie ma żadnej resocjalizacji. A i czy śmierć jest karą, bym polemizował - raczej jest to zakończenie życia, niż kara...

_________________
MODERATOR


Śr lut 20, 2019 9:12
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 305 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 17, 18, 19, 20, 21

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL