Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt mar 29, 2024 2:54



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 305 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 21  Następna strona
 Kara śmierci 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Cz cze 09, 2005 16:37
Posty: 10694
Post Re: Kara śmierci
Kacper1996 napisał(a):
Popatrz tylko, że stany, które mają największą gęstość w ludziach zaliczają się do tych gdzie jest przeprowadzana kara śmierci. Do porównania daje ci 3 mapki.
(...)
Dobrze by było także, gdybyś wykazał jakiś diagram procentowy, a nie liczbowy. Fajnie ,też gdyby odnosił się do liczby przestępstw w którym doszło do morderstwa. Tutaj też wpływa na to wszystko legalizacja broni.

"Gęstość w ludziach" (rozumiana jako liczba mieszkańców) nie ma znaczenia, bo diagram który podałem obrazuje liczbę przestępstw na 100.000 mieszkańców, jest więc de facto procentowy. Przyznaję, że ciekawe byłyby dane o liczbie przestępstw w których doszło do morderstwa, ale takowych nie mam. Myślałem, że to Ty będziesz przedstawiał różne ciekawe zestawienia ;)

Kozioł napisał(a):
A to jest dosyc ciekawe, bo w Kanadzie gdzie dostępność broni jest dość duża, o wiele większa niz w większości stanów, jest bardzo mały wskaźnik przestępstw z uzyciem broni palnej.

:D Dokładnie ten sam argument słyszałem od przeciwników legalizacji broni. Przy czy założenie było takie, że w USA broń jest legalna i dużo łatwiej dostępna niż w Kanadzie.


Pt lis 25, 2011 15:57
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr wrz 15, 2010 19:37
Posty: 108
Post Re: Kara śmierci
Myślę, też, że dobrym rozwiązaniem byłoby przyznanie prawa powiatom, aby one decydowały czy kara śmierci powinna być wykonywana, na ich terenie. Nie jestem tym, który mówi, że kara śmierci ma być aktem zemsty czy coś, ale powinna sprzyjać obronie życia. Czyli, jeśli jakiś samorząd stwierdzi, że przydałoby się coś takiego, i przedstawi odpowiednie badania parlamentowi, a ten nie wniesie sprzeciwu, to byłoby to ciekawe.

Dla tych co twierdzą, że większość zwolenników kary śmierci jest jakimiś nieczułymi ludźmi, zapraszam do zapoznania się, chociażby z osobą Rona Paula, który jako zwolennik owej kary jest także jednym z największych obrońców życia.
Tutaj dwa ze spotów promujących jego kandydaturę - w Polsce nigdy by czegoś takiego nie wyemitowali ;/
http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... xikHJNUNQk
http://www.youtube.com/watch?v=lhyaiOZhpSg


Wt lis 29, 2011 3:26
Zobacz profil

Dołączył(a): So maja 14, 2011 18:46
Posty: 2603
Post Re: Kara śmierci
Śmierć to nie kara, ale zakończenie życia. Stąd dla mnie osobiście zabicie kogoś, kto zrobił mi krzywdę, w akcie zemsty, nie ma sensu. Mszczę się wtedy, kiedy kończę życie tego człowieka?

O ile sens kary to resocjalizacja, czyli przystosowanie Penitenta do podstawowych zasad panujących w społeczeństwie (a prawo państwowe jest takim podstawowym zbiorem zasad), to śmierć nie jest żadną resocjalizacją.

Co do obrony życia - zabicie mordercy nie jest jedyną formą ochrony jego potencjalnych ofiar.

Istnieje duży problem... o którym jest ostatnio głośno. Chodzi o chłopaka, który został niesłusznie skazany na kilka lat za gwałt. Chłopak nie był winien, ale kilka lat odsiedział. Na szczęście tylko odsiedział i wyszedł z więzienia. Takich sytuacji jest dużo, ale tylko część z nich się nagłaśnia.

Inną sprawą są zmiany prawne. Wiele wyroków, które zostały wykonane w czasach, kiedy w PRL obowiązywała kara śmierci, dziś nigdy by nie zapadło. Zmieniło się prawo...

_________________
MODERATOR


So cze 09, 2018 9:26
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Kara śmierci
Sprzeciw wobec kary śmierci to realizacja programu masonerii.

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


So cze 09, 2018 10:05
Zobacz profil

Dołączył(a): So maja 14, 2011 18:46
Posty: 2603
Post Re: Kara śmierci
Andy72 napisał(a):
Sprzeciw wobec kary śmierci to realizacja programu masonerii.


To tak, jakby stwierdzić, że aborcja to realizacja programu homoseksualistów, którzy chcą zniszczyć całą ludzkość...

Masoneria nie ma nic do rzeczy w dyskusji na temat sensowności kary śmierci.

_________________
MODERATOR


So cze 09, 2018 12:23
Zobacz profil
Post Re: Kara śmierci
Andy72 napisał(a):
Sprzeciw wobec kary śmierci to realizacja programu masonerii.
Andy, ja nie wiem, czy Ty nie zdajesz sobie sprawy, że takie wygłaszanie prawd objawionych bez uzasadnienia nie ma dla nas żadnej wartości, czy też zdajesz sobie, ale gardzisz użytkownikami forum tak bardzo, że Cię to nie obchodzi?


So cze 09, 2018 20:03

Dołączył(a): Wt maja 29, 2018 15:10
Posty: 4921
Post Re: Kara śmierci
Dla katolików, chrześcijan, osób twierdzących że 10 przykazań należy przestrzegać to chyba oczywiste że nikogo nie wolno pozbawiać życia - wyraźnie jest napisane : Nie zabijaj!

W sytuacji obrony życia własnego lub czyjegoś przed napastnikiem należy starać się go obezwładnić czyniąc mu najmniejszą możliwą krzywdę, gdy mimo to napastnik zginie mamy nieumyślną śmierć a nie morderstwo.

Kara śmierci to zwykłe morderstwo w majestacie prawa i tyle, jak komuś przeszkadza dożywotnie utrzymywanie więźnia na koszt obywateli to można pokombinować aby więźniowie np.pracowali na swoje utrzymanie ( oczywiście w godnych i bezpiecznych warunkach ).

Warto też pomyśleć co kierowało takim przestępcą którego potencjalnie ktoś mógłby chcieć skazać na karę śmierci - często ci zbrodniarze to osoby chore, psychopaci, osoby z dodatkowymi chromosomami Y, zaburzeniami w wydzielaniu neuroprzekaźników, z tragiczną przeszłością - wręcz sądzę że nie powinni trafiać do więzienia, ale na specjalistyczne badania i leczenie.

A nawet jeśli by założyć że ktoś zasługuje na karę śmierci ( osobiście nie potrafiłabym nikogo na nią skazać, a jestem ateistką twierdzącą że obiektywna moralność nie istnieje i nie uznająca ważności 10przykazań, oraz nie wierzącą w świętość życia) to fakt że można by pomyłkowo zabić kogoś niewinnego powinien być wystarczającym powodem aby tego nie robić, na szczęście na całym świecie powoli ilość wymierzanych kar śmierci ciągle spada.

Co do masonerii - może warto by zerknąć na strony loż masońskich choćby tych działających w Polsce i doczytać czym tak naprawdę się zajmują i jakimi regułami się kierują...

_________________
'Ja' to tylko zaimek wygodny w konwersacji ;)

Nazwanie czegoś/kogoś głupim lub mądrym, dobrym lub złym, prawdziwym czy fałszywym, itd, nie ma na to wpływu, tylko na to jak to subiektywnie odbieramy i jak to odbiorą inni...


So cze 09, 2018 22:53
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Kara śmierci
Cytuj:
Rzekome zniesienie kary śmierci zostało przeprowadzone w typowy dla masonerii sposób. 20 lat temu jako poseł zostałem zaalarmowany przez urzędników Ministerstwa Sprawiedliwości, że legalne wyroki śmierci, opatrzone „klauzulą natychmiastowej wykonalności", nie są wykonywane. Zgłosiłem w tej sprawie interpelację i otrzymałem z ust ministra odpowiedź, że obowiązuje nieformalne moratorium na wykonywanie wyroków śmierci! Rozumiecie państwo? Żyjemy w kraju, w którym może „obowiązywać" coś, co nigdy nie zostało przez nikogo legalnie uchwalone! W PRL też czytałem wcale grubą książeczkę pt. „Zbiór aktów prawnych obowiązujących mimo nie opublikowania ich w Dzienniku Ustaw".

http://www.uwazamrze.pl/artykul/971739/zbrodnia-i-kara/2

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


N cze 10, 2018 9:42
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt maja 08, 2018 19:35
Posty: 235
Post Re: Kara śmierci
Nie zabijaj!!! Najprostsze z możliwych przykazań, do którego nie ma jak dodawać komentarzy. Chyba, że w obronie własnej, własnej rodziny albo kraju, bo wtedy zło będzie jeszcze większe. Kara śmierci obowiązuje po śmierci, gdy idziesz do piekła.


N cze 10, 2018 10:03
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Kara śmierci
Nie nie zabijaj ale "nie morduj", Mojżesz wytracił grzeszników.

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


N cze 10, 2018 10:11
Zobacz profil

Dołączył(a): So maja 14, 2011 18:46
Posty: 2603
Post Re: Kara śmierci
Andy72 napisał(a):
Nie nie zabijaj ale "nie morduj", Mojżesz wytracił grzeszników.


Świetnie. Jestem grzesznikiem - podam adres i czekam na człowieka, który przyjdzie wykonać na mnie wyrok.

Przywołując cytat z Korwina, do którego link podałeś: "Kara śmierci to wyświadczenie dobra dla skazanego" - błagam o tę łaskę - zabijcie mnie!!!

_________________
MODERATOR


N cze 10, 2018 10:36
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Kara śmierci
Lepiej nie podawaj adresu, bo w sieci pełno jest psycholów, którzy tylko na to czekają.

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


N cze 10, 2018 10:42
Zobacz profil

Dołączył(a): So maja 14, 2011 18:46
Posty: 2603
Post Re: Kara śmierci
Każdy grzesznik zasługuje na wytracenie - Mojżesz tak robił.

_________________
MODERATOR


N cze 10, 2018 11:20
Zobacz profil
Post Re: Kara śmierci
Dzisiaj nie ma znaczenia, czy pierwotnie piąte przykazanie oznaczało nie zabijaj, czy nie morduj, bo Bóg sam przyszedł na świat i wytłumaczył jak należy je interpretować:
"Słyszeliście, że powiedziano przodkom: Nie zabijaj!; a kto by się dopuścił zabójstwa, podlega sądowi. A Ja wam powiadam: Każdy, kto się gniewa na swego brata, podlega sądowi. A kto by rzekł swemu bratu: Raka, podlega Wysokiej Radzie. A kto by mu rzekł: "Bezbożniku", podlega karze piekła ognistego. Jeśli więc przyniesiesz dar swój przed ołtarz i tam wspomnisz, że brat twój ma coś przeciw tobie, zostaw tam dar swój przez ołtarzem, a najpierw idź i pojednaj się z bratem swoim! Potem przyjdź i dar swój ofiaruj! Pogódź się ze swoim przeciwnikiem szybko, dopóki jesteś z nim w drodze, by cię przeciwnik nie podał sędziemu, a sędzia dozorcy, i aby nie wtrącono cię do więzienia. Zaprawdę, powiadam ci: nie wyjdziesz stamtąd, aż zwrócisz ostatni grosz." (Mt. 5, 21-26)


N cze 10, 2018 11:23

Dołączył(a): Wt maja 29, 2018 15:10
Posty: 4921
Post Re: Kara śmierci
Jeśli mamy dosłownie interpretować 10 przykazań to tak - zakaz obejmuje tylko mordowanie, zabijać można, nie wolno mówić fałszywego świadectwa - zwykłe kłamstwa są ok, no i zakazane jest tylko cudzołóstwo rozumiane tak jak do tego w czasach Mojżesza podchodzono, czyli panowie - możecie sobie szukać kolejnych żon i niewolnic...
Po coś jest Nowy Testament i Jezus czegoś nauczał o wybaczaniu, kochaniu bliźniego nawet gdy jest wrogiem. Serio jestem zaskoczona że osoby wierzące w przekaz Chrystusa mogą mieć jakieś wątpliwości wobec tego czy kara śmierci jest czymś złym - zabicie siebie, mimo że ktoś tego pragnie to grzech, więc tym bardziej nie wolno nikogo życia pozbawiać.

_________________
'Ja' to tylko zaimek wygodny w konwersacji ;)

Nazwanie czegoś/kogoś głupim lub mądrym, dobrym lub złym, prawdziwym czy fałszywym, itd, nie ma na to wpływu, tylko na to jak to subiektywnie odbieramy i jak to odbiorą inni...


N cze 10, 2018 14:06
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 305 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 21  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL