Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So kwi 20, 2024 6:31



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 305 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 ... 21  Następna strona
 Kara śmierci 
Autor Wiadomość
Post Re: Kara śmierci
Nikczemnik napisał(a):
Po pierwsze tekst mówi o braciach, po drugie jeśli brat wykaże skruchę, chęć poprawy, po trzecie jakiś przeklęty przedofil nie jest moim prześladowcą i z miłości do niego jak i innych musi zostać osądzony i skazany. Po czwarte Jezus wymienił tam błache sprawe i nie zabraniał korzystać ze sprawiedliwości świeckiej jakbyś sobie tego życzył.

Po piąte to żaden pedofil nie jest przeklęty.

A po szóste i najważniejsze to Jezus powiedział: "Jeśli kto chce iść za mną, niech się zaprze samego siebie niech weźmie swój krzyż i niech Mnie naśladuje. Bo kto chce zachować swoje życie, straci je, a kto straci swe życie z mego powodu, ten je zachowa. "

Cytuj:
Twój analfabetyzm Biblijny nie pozwala Ci zauważyć nawet różnicy miedzy nie morduj, a nie zabijaj. Już pomijam, że negujesz większą połowę Biblii.

Bóg w kazaniu na górze wyjaśnił jak należy rozumieć piąte przykazanie .


So lip 21, 2018 16:10
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lip 12, 2018 16:50
Posty: 214
Post Re: Kara śmierci
Cytuj:
Bóg w kazaniu na górze wyjaśnił jak należy rozumieć piąte przykazanie .

:cojest: Nie rozśmieszaj mnie. Jeszcze niecała godzinę temu nie wiedziałeś nawet jak ono poprawnie brzmi :-D
Cytuj:
Po piąte to żaden pedofil nie jest przeklęty.

Oczywiście, że jest. Jak każdy bebzbożnik, a co dopiero taki predator :-D
Cytuj:
Jezus powiedział:

Dlaczego zatem starasz się jak kiedyś faryzeusze znieść przykazania i nie jesteś jak On za karą śmierci? :roll:

_________________
"To become a monster like me, is to admit you were too weak to remain a human."
"The Bird of the Hermes is my name, eating my wings to make me tame."
https://www.youtube.com/watch?v=YeeRgiT_Edo&t=130s


So lip 21, 2018 16:21
Zobacz profil
Post Re: Kara śmierci
Nikczemnik napisał(a):
Oczywiście, że jest. Jak każdy bebzbożnik, a co dopiero taki predator :-D

Po pierwsze to nie sądźcie bo będzie sądzeni, a po drugie to grzesznicy i cudzołożnice wejdą przed wami do Królestwa Bożego.

Cytuj:
Dlaczego zatem starasz się jak kiedyś faryzeusze znieść przykazania i nie jesteś jak On za karą śmierci? :roll:

Bo stosowanie kary śmierci jest zaprzeczeniem miłości o której mówił Chrystus. Jest to postępowanie typowo ludzkie. Jak długo odpowiadasz moim gustom, jak długo mnie nie niszczysz, jak długo robisz to, co ci każę, wszystko jest w porządku. Tu jest właśnie bariera miłości czysto doczesnej. Jak ją przekroczysz to odpowiem gwałtem na gwałt. Nie pozwolę niszczyć tego, co mi się należy. Czyż nie tak samo postępują poganie? Powiedz, czym taka miłość różni się od miłości pogan?
A miłość Jezusa tę barierę przekracza, nie odpowiada gwałtem na gwałt, jest miłością taką, jaką nam nakazał w Kazaniu na Górze, jest miłością, która przekreśla swoje święte prawa, która pozwala się ukrzyżować. Taka miłość jest wchodzeniem w śmierć, jest zaparciem się samego siebie, jest przekreśleniem siebie, swoich gustów, ideałów. Jest zaakceptowaniem bliźniego za to, kim jest, a nie za to, co daje, w czym jest wydajny, w czym mi przynosi korzyść. By taka miłość mogła w człowieku zaistnieć, musi w sobie pokonać lęk przed śmiercią, pokonać swój egoizm.


So lip 21, 2018 17:39
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lip 12, 2018 16:50
Posty: 214
Post Re: Kara śmierci
Cytuj:
Po pierwsze to nie sądźcie bo będzie sądzeni, a po drugie to grzesznicy i cudzołożnice wejdą przed wami do Królestwa Bożego.

Czy mógłbyś zakończyć spamowanie tematu i działu swoimi bredniami? Jezus jak już wykazałem był za sprawiedliwym sądzeniem. Nie cudzołożnice które trwają w grzechu, lecz nawrócone cudzołoźnice czyli takie które już tego grzechu nie czynią. Tylko potrafisz swoje brednie mantrować i spamować. Nie potrafisz nawet jak homo sapiens odnieść się do argumenty, czy przeczytać tekstu ze zrozumieniem - koszmar.
Cytuj:
, jest miłością taką, jaką nam nakazał w Kazaniu na Górze

Kazał nauczać wszystkich przykazań które Ty chcesz przez swoje urojenia znieść.

Cytuj:
Bo stosowanie kary śmierci jest zaprzeczeniem miłości o której mówił Chrystus

Nie jest. Cały Zakon/Prawo opiera się na dwóch przykazaniach miłości i tych przykazań też Pan Jezus nauczał i bronił przed obłudniakamii którzy próbowali je znieść. Reszty bredni na ma sensu komentować.

_________________
"To become a monster like me, is to admit you were too weak to remain a human."
"The Bird of the Hermes is my name, eating my wings to make me tame."
https://www.youtube.com/watch?v=YeeRgiT_Edo&t=130s


So lip 21, 2018 17:51
Zobacz profil

Dołączył(a): So maja 14, 2011 18:46
Posty: 2611
Post Re: Kara śmierci
Jest sens komentować. Być może to Ty, Nikczemniku, spamujesz temat i dział swoimi bredniami, które powtarzasz jak mantrę? Czemu to Ty masz rację?

_________________
MODERATOR


So lip 21, 2018 18:29
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lip 12, 2018 16:50
Posty: 214
Post Re: Kara śmierci
W porównaniu do was posiadam solidne klarowne wersety, argumenty, a wy jedynie macie wasze chciejstwo i jakieś karkołomne nadinterpretacje. Już rozumiesz jaka jest różnica międz takimi jak Ty, a JA?

_________________
"To become a monster like me, is to admit you were too weak to remain a human."
"The Bird of the Hermes is my name, eating my wings to make me tame."
https://www.youtube.com/watch?v=YeeRgiT_Edo&t=130s


So lip 21, 2018 18:31
Zobacz profil

Dołączył(a): So maja 14, 2011 18:46
Posty: 2611
Post Re: Kara śmierci
Tak - widzę. Jest na szczęście dla nas ogromna różnica pomiędzy Tobą a nami, z czego bardzo się cieszę.

_________________
MODERATOR


So lip 21, 2018 18:32
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lip 12, 2018 16:50
Posty: 214
Post Re: Kara śmierci
Tak i to gigantyczna, jak niebo i ziemia, a teraz racz się łaskawie odstosunkwać jeśli nie masz nic merytorycznego na temat.

_________________
"To become a monster like me, is to admit you were too weak to remain a human."
"The Bird of the Hermes is my name, eating my wings to make me tame."
https://www.youtube.com/watch?v=YeeRgiT_Edo&t=130s


So lip 21, 2018 18:34
Zobacz profil

Dołączył(a): So maja 14, 2011 18:46
Posty: 2611
Post Re: Kara śmierci
Mam - licytowanie się cytatami biblijnymi podpada pod złamanie drugiego przykazania. Fragmenty biblijne należy interpretować, a Ty tego nie robisz, stąd Twoje argumenty padają.
Możesz zdradzić mi swoją metodę interpretacji Biblii - wtedy może zrozumiem Twój tok rozumowania.

_________________
MODERATOR


So lip 21, 2018 18:48
Zobacz profil
Post Re: Kara śmierci
Zbigniew3991 napisał(a):
Możesz zdradzić mi swoją metodę interpretacji Biblii - wtedy może zrozumiem Twój tok rozumowania.

Nikczemnik twierdzi, że miłość polega na zabijaniu, tak więc doradzałbym daleko posuniętą ostrożność w kontaktach z tym osobnikiem.


So lip 21, 2018 19:01
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lip 12, 2018 16:50
Posty: 214
Post Re: Kara śmierci
Cytuj:
Mam - licytowanie się cytatami biblijnymi

Ależ o czym Ty zdrogi Zbyszku piszesz? Już dawno leżysz rozłożny na łopatki :-D Nic moje nie padło. Zaklinasz rzeczywistość. Załosne. https://www.youtube.com/watch?v=XeGFje_0sYQ Coś do tematu, gdyż z Tobą żadna sensowna dyskusja na temat jest raczej niemożliwa :roll: i dla przypomnienia : viewtopic.php?p=1008569#p1008569

@Felek, bredzi od rzeczy, przekłamuje to co napisano w Piśmie i kompletnie nie rozumie Prawa ani tego co się mu tłumaczy.

_________________
"To become a monster like me, is to admit you were too weak to remain a human."
"The Bird of the Hermes is my name, eating my wings to make me tame."
https://www.youtube.com/watch?v=YeeRgiT_Edo&t=130s


So lip 21, 2018 19:15
Zobacz profil

Dołączył(a): So maja 14, 2011 18:46
Posty: 2611
Post Re: Kara śmierci
Kochany Nikczemniku - dyskusja to nie walka. Nie przekonałeś nikogo.

Jeśli przyjmiemy nawet, że Paweł z Tarsu nie rzucił kamienia, to złożenie szat u jego stup oznaczało wskazanie osoby odpowiedzialnej za wykonanie wyroku.
No i zacytowane przeze mnie fragmenty Nowego Testamentu jasno wskazują na to, że Paweł wchodził do domów, porywał i zabijał Chrześcijan i Chrześcijanki.

No jasne, że chodzi o świeckie sądy i świeckie prawo. Już były sądy kościelne. Była juz inkwizycja, Święte Oficjum, Indeks Ksiąg Zakazanych. Sądy Kościelne funckjonuję nadal. Kary smierci w nich nie ma i na szczęscie nigdy nie będzie. Tak samo w świeckich.

_________________
MODERATOR


So lip 21, 2018 19:25
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lip 12, 2018 16:50
Posty: 214
Post Re: Kara śmierci
Nie chodziło o samego Pawła, ale też o kare śmierci - w tej kwestii też polegleś mój drogi to z kretesem. Paweł jak już sam przyznałeś nie zabijał, tylko wydawał, a to różnica :roll: Pewnego typu nie da rady przekonać, a trzeba mu zamknąć usta które zwodzą na manowce. Inwkizycja miała swoje dobre strony :-D To, że ktoś wykorzystał niedobrze wladzę nie oznacza, że nie powinna być wykorzystana dobrze. I nigdy nie mów nigdy :-D

_________________
"To become a monster like me, is to admit you were too weak to remain a human."
"The Bird of the Hermes is my name, eating my wings to make me tame."
https://www.youtube.com/watch?v=YeeRgiT_Edo&t=130s


So lip 21, 2018 19:31
Zobacz profil

Dołączył(a): So maja 14, 2011 18:46
Posty: 2611
Post Re: Kara śmierci
No to zamknij mi usta :)

Zabijał, zabijał, jak sam poźniej przyznawał. Polecam lekturę Jego listów oraz lekturę Dziejów Apostolskich. Zarzucasz mi, że poległem, a sam nie wczytałeś się w treść Nowego Testamentu, na który tak często się powołujesz.

_________________
MODERATOR


So lip 21, 2018 19:43
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lip 12, 2018 16:50
Posty: 214
Post Re: Kara śmierci
Już to poniekąd zrobiłem. Wykazałem jaka jest Prawda ;) Nie potrafisz podać wersetu w którym Paweł kamienuje, albo przyznaje się : kamienowałem itp. Zresztą nawet gdybyś miał to niczego nie zmienia jeśli chodzi o nauczanie Pisma w tej kwestii. Paweł był tylko naczyniem - jak nie on, to ktoś inny ;) Widzę, jak unikasz samego tematu kary śmierci, bo wiesz , że znowu będzie woda w klawiaturze ;)

_________________
"To become a monster like me, is to admit you were too weak to remain a human."
"The Bird of the Hermes is my name, eating my wings to make me tame."
https://www.youtube.com/watch?v=YeeRgiT_Edo&t=130s


So lip 21, 2018 19:47
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 305 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 ... 21  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL