Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt mar 29, 2024 7:16



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 305 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 21  Następna strona
 Kara śmierci 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Cz cze 09, 2005 16:37
Posty: 10694
Post 
Pozwolę sobie jeszcze dorzucić tu kilka fragmentów z doświadczeń z bardziej restrykcyjnym prawem w USA:
Cytuj:
W USA jest coraz bezpieczniej
(...)
Od początku lat 90., gdy liczba przestępstw osiągnęła szczyt, w Ameryce jest coraz spokojniej. Liczba przestępstw z użyciem przemocy (czyli zabójstwa, gwałty i pobicia) spadła o ponad 60 proc. Liczba włamań spadła w tym czasie trzykrotnie.
(...)
Wielu specjalistów spodziewało się jednak, że w ostatnim roku - wraz z wybuchem kryzysu gospodarczego, a co za tym idzie zwiększającymi się obszarami biedy i rosnącym bezrobociem - przestępczość też zacznie rosnąć. Tymczasem, jak wynika z niepełnych jeszcze danych z wielu amerykańskich miast, jest odwrotnie.
(...)
Ale już teraz eksperci są właściwie zgodni, że powszechne mniemanie iż wzrost biedy oznacza więcej przestępstw, jest błędne.
(...)
Większość ekspertów uważa, że jedna z przyczyn spadku przestępczości (prócz takich czynników jak starzenie się społeczeństwa i spadek zażywania powodujących agresję narkotyków) jest coraz lepsza praca policji. W ostatnich 20 latach znacznie wzrosła wykrywalność sprawców zabójstw - do ponad 70 proc. Przestępcy dostają też większe wyroki zgodnie z obowiązującą w większości stanów zasadą ostrzejszego karania recydywistów. To powoduje, że USA mają rekordową liczbę więźniów na świecie, ale na wolności jest mniej notorycznych przestępców.
(...)


Jak widać na tym przykładzie, restrykcyjne prawo wcale nie musi oznaczać zaniechania innych działań, a już w żadnym wypadku nie musi oznaczać spadku wykrywalności.


Śr lip 22, 2009 12:12
Zobacz profil

Dołączył(a): So lip 18, 2009 7:43
Posty: 52
Post 
Sługa Bozy Karol Wojtyła walczył z karą śmierci


Pt lip 24, 2009 11:13
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz cze 12, 2008 18:56
Posty: 1927
Post 
A Nemcy walczyli np. z polakami. i co z tego wynika?

_________________
...lecz kiedy Jedyny opuścił swych czcicieli, jego Słowo pozostało...

...i nadejdzie dzień, kiedy powróci Jedyny. I znów rozlegnie się dźwięk Sarenetha...


Pt lip 24, 2009 13:09
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 31, 2008 22:30
Posty: 1191
Post 
Dla mnie Hitler w przeciwieństwie do Wojtyły nie jest żadnym autorytetem.

_________________
O Tobie mówi serce moje;
szukaj Jego oblicza...


N lip 26, 2009 22:29
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt mar 31, 2009 4:54
Posty: 1993
Post 
A psy które posmakują ludzkiej krwi się usypia. Czy nie podobnie powinno się robić z ludźmi którzy maja tak zwichrowana psychikę że stanowią zagrożenie dla innych ? Jeden będzie rzeczonego hołubił gładził, trzymał w więzionku i wypuszczał na przepustki a drugiemu on w tym czasie zarżnie dziecko. Czy ci ludzie którzy tak są za utrzymywaniem chwastów dadzą radę wskrzesić komuś czy oddać, wynagrodzić zamordowaną ukochana osobę ? Bo co Bóg tak chciał ? (censored). Ludzie do tego doprowadzili bo zamiast wyrwać chwasta to mu pozwolili wychodzić i zabijać. Pora siąść przed lustrem i powiedzieć:
- Tak jestem winny temu że wychodzący na przepustki mordercy zabijają i powinienem płacić odszkodowanie ich ofiarom.

No bo przecież jestem przeciw karze śmierci nie ?


N sie 16, 2009 1:50
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt sie 14, 2009 19:59
Posty: 149
Post 
Oczywistym jest, że ochrona ludzkiego życia, jakim jest także postawa na 'nie' w kwestii kary śmierci nie jest w żadnym wypadku grzechem, a za to, co czyni wypuszczony ma woloność morderca, odpowiedzialność ponosi tylko i wyłącznie on sam.

Każdy opowiadający się za karą śmierci zmieniłby zdanie, gdyby sam został niesłusznie skazany na śmierć.[/b]


N sie 16, 2009 9:31
Zobacz profil
zbanowany na stałe

Dołączył(a): Cz paź 02, 2008 11:06
Posty: 561
Post 
Cytuj:
Tak jestem winny temu że wychodzący na przepustki mordercy zabijają i powinienem płacić odszkodowanie ich ofiarom.

No bo przecież jestem przeciw karze śmierci nie ?


Dlatego włąśnie jestem zwolennikiem bezwzględnego dożywocia z zupełnym brakiem jakichkolwiek przepustek. Od momentu skazania zamykaja sie za takim bandziorem żelazne bramy i otwieraja tylko po to by go wypuścic w postaci zwłok na cmentarz. Żadnych wyjątków od tej zasady.
Gdyby te zasady zostały wprowadzone, KS byłby niepotrzebny, a i dyzkusja nad jej zasadnościa straciłaby sens. Jestem na 100 % pewien, że kazdy taki skazaniec wolałby czapę od całkowitego braku nadzieji na wolność.

Niestety tzw fachowcy od ludzkiej psychologii nie pozwalaja na wprowadzenie tego rodzaju kary, zasłaniajac sie źle pojetym humanitaryzmem wobec zezwierzęconych bandziorów.


N sie 16, 2009 10:20
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt mar 31, 2009 4:54
Posty: 1993
Post 
No i tu bym się mógł zgodzić. Pozostaje jeszcze kwestia że my wszyscy utrzymujemy takiego kogoś ale olać to. W końcu rozkładając na całe społeczeństwo nie tak duży wydatek i właściwie demagogia bardziej niź konkretny argument. W każdym razie byłbym za.


N sie 16, 2009 10:29
Zobacz profil
zbanowany na stałe

Dołączył(a): Cz paź 02, 2008 11:06
Posty: 561
Post 
CzłowiekBezOczu napisał(a):
No i tu bym się mógł zgodzić. Pozostaje jeszcze kwestia że my wszyscy utrzymujemy takiego kogoś ale olać to. W końcu rozkładając na całe społeczeństwo nie tak duży wydatek i właściwie demagogia bardziej niź konkretny argument. W każdym razie byłbym za.


No wiesz to tez sprawa do rozwiązania. Na sniadanie i kolację chleb z margaryną w Niedziele jakis pasztet najgorszego gatunku. Na obiad zupa na smalcu z odpadkami warzywnymi. Drugie danie to czarna kasza w Niedziele i świeta okraszona trzema spyrkami. Duzo by to nie kosztowało.
Prad zbedny, cela oświetlana z okna dziennym swiatłem, a gdy zapadnie zmierzch to spać. No jeszcze higiena. Hmm kapiel raz na dwa tygodnie w zimnej wodzie wystarczy i tak nikt go wąchac nie będzie. Opieka medyczna w okrojonym zakresie (dentysta niepotrzebny, wystarczy kowal z kleszczami).
Najdorżsi będa straznicy, ale oni i tak pilnują drobnych przestepców. Tak wiec na bandytów z dozywociem i kulą u nogi zerknąc przy okazji mogą.
Zaden wychowawca-resocjalizator niepotrzebny, przecież on i tak już nigdy nie wyjdzie na wolnośc. Po co wiec resocjalizować?


Wrrrrrrr jak sobie wyobraże taka karę, to naprawde wolałbym natychmiastowa czapę :D


N sie 16, 2009 10:42
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt mar 31, 2009 4:54
Posty: 1993
Post 
No nie przesadzaj (nie wiem dlaczego ale jakoś zaleciał mi zapach ironii) Niechby sobie miał taki i dentystę i telewizor a nawet kuli by mieć nie musiał u nogi. Byle go nie puszczali żeby se ulżył i kogoś zarezał dla ulżenia zmęczonej więzieniem psychice. I może masz rację że czapka jest prostsza i mniej drastyczna. Chyba zostanę fanem przetrzymywania. Niech się chwast pomęczy. A co?


N sie 16, 2009 10:59
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt mar 31, 2009 4:54
Posty: 1993
Post 
Sprostowanie. Oczywiście mówimy o rzeźnikach dla których poderżnąć komuś gardziołko niezależnie od wieku to tyle co splunąć. Dziecko nie dziecko babka stara czy dorosły jak przeszkadza to chlastu chlastu i po sprawie. Socjopata się taki chyba nazywa nie ?


N sie 16, 2009 11:04
Zobacz profil
zbanowany na stałe

Dołączył(a): Cz paź 02, 2008 11:06
Posty: 561
Post 
Nie tam nie ma ironii. Taki mam pogląd, chociaz zgadam się, że troche przegiąłem. No niestety nasze prawo przegina w druga strone tworza tym zbirom sanatoria z więzień.

Oczywiscie, że mam na myśli zezwierzęconych zbirów, a nie np. kierowców którzy na skutek nieszczęsliwego wypadku stali się przyczyna czyjejś śmierci. Od tego są sądy by okreslac wysokośc kar.
Tak szczerze mówiąc to tych zwyrodnialców wcale tak dużo w wiezieniach nie ma. Wiekszośc to drobni przestepcy.


N sie 16, 2009 11:08
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt sie 14, 2009 19:59
Posty: 149
Post 
W Polsce po prostu przestępcy są zbyt łagodnie traktowani. Czytałem kiedyś w gazecie artykuł, w którym stwierdzono, że na więźnia państwo daje więcej kasy miesięcznie niż na sierotę w domu dziecka (i nie było to Fakt ani inne pisma tego pokroju).

Polskie więzienia i areszty popadają w ruinę, ich okolice także. Dlaczego więźniom nie każe się chociażby pozamiatać, powyrywać chwastów? Dlaczego nie posprzątają naszych parków miejskich pod opieką klawiszy ze spluwami? Dlaczego nie zostaną zaprzągnięci do prac fizycznych, np. budowy autostrad (darmowa siła robocza!) czy stadionów na Euro 2012? Jeszcze tylko płacimy na ich utrzymanie...

O karze dożywocia słyszałem tyle, że skoro nie ma kary śmierci to taki recydywa w więzieniu czuje się bezkarnie, bo co mu zrobią? Dołożą kilka lat paki do dożywocia? Śmiechu warte. Co niektóry szaleniec może pozabijać wszystkich swoich więźniów i teoretycznie nic na tym nie stracić...

Mimo to jestem przeciw karze śmierci.


N sie 16, 2009 11:14
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt mar 31, 2009 4:54
Posty: 1993
Post 
I tu masz rację z tymi robotami przymusowymi. Fajnie by było jakby jednego z drugim wygonili do roboty żeby chociaż drogę naprawiał. Ale jacyś wielbiciele osadzonych chyba z EU albo jakiejś innej organizacji załatwili że nie wypada tak dręczyć więźnia (nie mam dokładnej wiedzy ale coś takiego było) Jak widać różnych Pan Bóg ma lokatorów. I nie piszę tak sobie a muzom. Miałem w życiu różne dziwne zdarzenia i co prawda w pudełku nie byłem ale mało brakowało. No i wcale bym się nie obraził jakby przy resocjalizacji można było dziurę zasypać w jezdni żeby sobie ktoś koła nie urwał. To zawsze jakieś zajęcie jest i podejrzewam że sporo ludzi "z tamtej strony" wolało by na powietrzu łopata pomachać niż gnić w czterech ścianach. A już o kontaktach ze światem zewnętrznym nie mówię :D


N sie 16, 2009 12:08
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz cze 12, 2008 18:56
Posty: 1927
Post 
Dlatego proponuję: zamiast narażac życie górników, którzy nic nikomu nie zrobili, do pracy w kopalni wysyłać morderców. Posiedzi taki do końca życie, zarobi na swoje jedzenie itp...

_________________
...lecz kiedy Jedyny opuścił swych czcicieli, jego Słowo pozostało...

...i nadejdzie dzień, kiedy powróci Jedyny. I znów rozlegnie się dźwięk Sarenetha...


N sie 16, 2009 13:56
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 305 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 21  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL