Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz kwi 18, 2024 2:25



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 Dusza Elvisa Presleya.. 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Cz paź 01, 2009 10:05
Posty: 2
Post Dusza Elvisa Presleya..
Witam wszystkich serdecznie,

Elvis Presley - co sądzicie o jego muzyce tzn jest dobra , czy zła (jak np muzyka hevy metal z elementami okultyzmu)
...a jego dusza jest w piekle czy czyśćcu - czy modlić się za taką duszę?
Co o tym myślicie - chciałabym poznać wasze opinie naten temat.

Pozdrawiam wszystkich.


Cz paź 01, 2009 12:17
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr cze 08, 2005 7:39
Posty: 2702
Lokalizacja: Paragwaj
Post 
Obrazek

...

Ale ok, ad meritum, choć nadal trzymam jedną rękę na twarzy w geście niewysłowionego załamania...
Heavy metal z elementami okultyzmu (o wow, zapodasz jakieś kapele?) nie jest zły. Jest świetny! Cudowny, wspaniały, relaksujący i dający energii do życia. Przynajmniej dla mnie.
Czy na prawdę trzeba oceniać każdą muzykę pod względem "dobra względem chrześcijaństwa czy nie"? Serio, czasami się zastanawiam, że ludzie nie używają własnych szarych komórek, albo nie potrafią ich odpowiednio użyć.
Powiedz jakie masz wątpliwości co do Elvis? Co w jego twórczości według Ciebie jest "złe", a co jest "dobre"? Daj jakikolwiek punkt zaczepienia do normalnej dyskusji. Sformułuj swoją myśl, nakreśl temat i kierunek w jakim on ma zmierzać...

PS- nikt nie wie, gdzie trafia dusza ludzka po śmierci i nikt się nie dowie do własnej śmierci, więc modlić się za Elvisa zawsze możesz, nikt Ci bronił nie będzie.

_________________
Shame on the night
for places I've been and what I've seen
for giving me the strangest dreams
But you never let me know just what they mean
so oh oh so shame on the night alright
And shame on you


Cz paź 01, 2009 12:25
Zobacz profil
Post 
Ja zacytuję sam siebie z innego wątku:

Dobre. Ale takie pytania są przede wszystkim skutkiem religijnej papki, jaką serwuje się kolejnym pokoleniom.

A może inaczej. Jest skutkiem intelektualno-religijnej papki, jaką serwuje się kolejnym pokoleniom.

To widać. Kolejne roczniki przechodzące przez system edukacji są coraz gorzej wyedukowane. Coraz mniej logicznego myślenia. Coraz mniej samodzielnego szukania odpowiedzi.

Efekt? Zamiast samemu stwierdzić, jak bezsensowne jest pytanie, ewentualnie samemu znaleźć sobie odpowiedź, pisze taki idiotycznego posta na forum.

To dotyczy też wiedzy z zakresu religii, pojęcia grzechu itd... jak czasem czytam posty na tym forum mające w temacie "czy to grzech" to się załamuję. Nawet jako ateista jestem w stanie udzielić odpowiedzi.

Pamiętacie taki tekst, chyba Dezertera:
"Z szeregu zer łatwiej wybudować łańcuch".

Crosis


Cz paź 01, 2009 13:21
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post 
Cytuj:
To widać. Kolejne roczniki przechodzące przez system edukacji są coraz gorzej wyedukowane. Coraz mniej logicznego myślenia. Coraz mniej samodzielnego szukania odpowiedzi.


..i jednocześnie coraz więcej ateizmu - co ateiści lubią podkreślać :D Czyżby jakiś związek ? :D

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Cz paź 01, 2009 13:27
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz paź 01, 2009 10:05
Posty: 2
Post 
Zastanawiam sie , czy człowiek nie ochrzczony - ale dobry dostępuje czyśćca czy nie...
Elvis nie zrobił chyba nic tak b.złego żeby pójść od razu do piekła.
Bardzo lubię utwory Elvisa - każdy jest wjątkowy,a kilka z nich
jest nawet o Bogu. :-)
Dobra muza pobudza do dobrego działania i daje radość życia, gdyż pochodzi w swej istocie od Boga. Natomiast złą muzykę kształtuje szatan.
Przykłady zespołów haevy metalowych : Led Zeppelin, Budgie, Deep Purple i Black Sabbath.

Chciałabym wiedzieć co myślą o tym inni ludzie wierzący,
bo ateiści to chyba więcej narobią zamiesznia niż to jest warte...

PS: zastanawia mine jeszcze jedno, a mianowicie
Co robią ateiści - na takich forach jak to "wiara.pl"
Szukają Boga , czy sieja zmęt - po co?
Oczywiście forum jest dla wszystkich.


Cz paź 01, 2009 16:43
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr cze 08, 2005 7:39
Posty: 2702
Lokalizacja: Paragwaj
Post 
Cytuj:
Zastanawiam sie , czy człowiek nie ochrzczony - ale dobry dostępuje czyśćca czy nie...

A Elvis nie był ochrzczony?

Cytuj:
zastanawia mine jeszcze jedno, a mianowicie
Co robią ateiści - na takich forach jak to "wiara.pl"
Szukają Boga , czy sieja zmęt - po co?
Oczywiście forum jest dla wszystkich.


Regulamin:
Cytuj:
§ I: Zasady ogólne:

1. Forum portalu WIARA.PL jest miejscem spotkania ludzi pragnących pogłębić swoją wiarę, poszukujących Boga, zainteresowanych problemami religii, a chrześcijaństwa w szczególności. Forum stanowi zatem miejsce rozmowy katolików i niekatolików, chrześcijan i niechrześcijan, wierzących i niewierzących.


Cała reszta ogółem powiela istniejące tematy. A tak właściwie to:

Obrazek

_________________
Shame on the night
for places I've been and what I've seen
for giving me the strangest dreams
But you never let me know just what they mean
so oh oh so shame on the night alright
And shame on you


Cz paź 01, 2009 18:20
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz gru 07, 2006 8:54
Posty: 3956
Post 
A. poległem, brechtam z tych obrazków. XDDD

Perła:

Cytuj:
Przykłady zespołów haevy metalowych : Led Zeppelin, Budgie, Deep Purple i Black Sabbath.


No i? Rozumiem, że wg Ciebie heavy metal = szatan? Jeśli tak to powiedz mi kto Cię tak skrzywdził, że wpoił Ci takie poglądy?

_________________
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln


Cz paź 01, 2009 21:43
Zobacz profil
Post 
Cytuj:
Elvis nie zrobił chyba nic tak b.złego żeby pójść od razu do piekła.


O! To jest dobre. Wypowiedź pochodząca od osoby o katolickich poglądach, która stwierdza, że:
- rozsiewania swojego nasienia na prawo i lewo,
- alkohol,
- narkotyki.

nie są niczym złym! Tak trzymać! ;)

A. - facepalm rządzi :D


Crosis


Pt paź 02, 2009 7:49
zbanowany na stałe

Dołączył(a): Cz paź 02, 2008 11:06
Posty: 561
Post 
Perła

Ile masz lat? [...]*
Crosis ma rację. Po co wprowadzono religie do szkół, skoro kształtuje ona religijnych analfabetów. A może to katecheci sa [kiepscy]* ?

* poprawiłem, kastor


Pt paź 02, 2009 19:10
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt mar 31, 2009 4:54
Posty: 1993
Post 
eu Wiesz człowiek całe życie się uczy i nie warto tak z grubej rury od razu... Sam też kiedyś byłeś młody no chyba że od razu się urodziłeś z długa siwa broda laską i wiedzą... ;)


Pt paź 02, 2009 19:16
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr cze 08, 2005 7:39
Posty: 2702
Lokalizacja: Paragwaj
Post 
Cytuj:
chyba że od razu się urodziłeś z długa siwa broda laską i wiedzą...

Czuje się, jakby ktoś o mnie napisał... Szczególnie, że większość znajomych na studiach jest święcie przekonana, że w przedszkolu miałem już brodę jak ZZ Top, a przedszkolanki mną się zajmujące to były tylko i wyłącznie laski...

Ale wracając ad meritum. Tak, człowiek uczy się całe życie, ale niektóre rzeczy powinien przyswoić bardzo wcześnie. Jak np. względna samodzielność. Rozumiem przez to samodzielne poszukiwania informacji. Ja np. jak miałem, nie wiem 7-10 lat to przeglądałem encyklopedie co jakiś czas i czytałem o wszystkim co rzuciło mi się w oczy, czy to przez obrazki, czy przez długość opisu, czy przez niezwykłą nazwę.
Możliwe, że to mnie nauczyło, żeby wpierw samemu się zastanowić, potem poszukać informacji, potem znów sam się zastanowić i dopiero potem zadawać głupie pytania na forach internetowych.

Ale niestety, rośnie nam pokolenie Neo. Które chyba tak na prawdę nie potrafi korzystać z dobrodziejstw internetu, ślepo wierząc, że warto zakładać wszędzie bezsensowne, powielające się tematy. Bo co z tego, że to już gdzieś jest? Napiszę jeszcze raz, to jeszcze raz i to powiedzą. Po co się męczyć. I inne takie.

I niestety- chyba nie tylko religia taka jest w szkole. Bo gdyby tylko religia była zrąbana, to człowiek z innych zajęć wyniesie umiejętności poszukiwania informacji, etc...

_________________
Shame on the night
for places I've been and what I've seen
for giving me the strangest dreams
But you never let me know just what they mean
so oh oh so shame on the night alright
And shame on you


Pt paź 02, 2009 19:43
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn maja 29, 2006 12:06
Posty: 4608
Post 
Ja uważam, że Elvis nadal żyje, więc nie jest ani w piekle ani w niebie ;-)

_________________
"Diabolus enim et alii daemones a Deo quidem natura creati sunt boni, sed ipsi per se facti sunt mali"
Obrazek
"Inter faeces et urinam nascimur".


So paź 03, 2009 0:09
Zobacz profil
Post 
Amen. :D


Crosis


So paź 03, 2009 0:35
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 03, 2006 17:17
Posty: 1479
Post 
Co wy? Elvis żyje ;>
http://www.youtube.com/watch?v=NX02c9T8 ... L&index=11

_________________
"Mówią, że niepełna wiedza jest rzeczą niebezpieczną, ale jednak nie tak złą, jak całkowita ignorancja."
T. Pratchett


N paź 04, 2009 9:15
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): Pt sie 14, 2009 19:59
Posty: 149
Post 
Skoro ktoś poświęca utwór szatanowi, jak np. Led Zeppelin i Stairway to Heaven to coś w tym musi być, nie?

A Elvis przecież żyje na tajemniczej wyspie wraz z Johnem Lennonem, Michaelem Jacksonem i Tupac'iem - podobno czekają tylko na jakiegoś perkusistę.


N paź 04, 2009 9:22
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL