Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N kwi 28, 2024 9:45



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12 ] 
 jakie powinny być podatki? (wątek wydzielony z wątku o WOŚP) 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr cze 23, 2004 4:34
Posty: 1814
Post jakie powinny być podatki? (wątek wydzielony z wątku o WOŚP)
Oozie ...

A co Ty byś chciał ?
Obywatelu lecz się sam...
Obywatelu broń się sam...
Obywatelu ucz się sam...
itp itd

To po jakiego grzyba ja płacę podatki, co ? Olać podatki, to sam o siebie zadbam w każdym aspekcie życia...Ale jak już płace to bym coś od Państwa wymagał...

Daje na WOŚP dorowolnie ok...ale w moim rozumieniu podwójnie się opodatkowywuję bo daję na cel, który POWINNO mi zapewnić Państwo...powinno nie znaczy, że zapewnia, jasne.

pzdr :)

_________________
http://www.odnowa.jezuici.pl/


Pt sty 07, 2005 14:40
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn paź 04, 2004 11:49
Posty: 674
Post 
Spoonman napisał(a):
A co Ty byś chciał ?
Obywatelu lecz się sam...
Obywatelu broń się sam...
Obywatelu ucz się sam...

Nie
Obywatelu płać NISKIE podatki na sfinansowanie armii, policji, straży pożarnej i niezbędnych urzędów państwowych.
Obywatelu miej więcej pieniędzy i sam wybieraj czy się ubezpieczysz w ZUSie czy gdzieś indziej.
Obywatelu sam zapłać za szkołę ale tą którą chcesz i wymagaj odpowiedniego poziomu...
I tak dalej

Słowem - żeby można decydować na co pójdą moje obecne podatki.
Uprzedzając zarzut że to nierealne i że ludzi nie stać na ubezpieczanie się etc -- minimalny ZUS obecnie wynosi około 600 złotych miesięcznie.
A pełne ubezpieczenie komercyjne z pokryciem kosztów ewentualnego szpitala i wszystkich świadczeń - 250 złotych.
Da się?


Pt sty 07, 2005 16:07
Zobacz profil
Post 
Minimalna składka ZUS to obecnie ok. 330zł, w tym składka zdrowotna na pokrycie kosztów leczenia; składka emerytalna, rentowa, wypadkowa.
600zł płacą przedsiębiorcy, rzemieślnicy.
Komercyjne ubezpieczenie jest na pokrycie kosztów leczenia, wypadku, nie ma nic wspólnego ze składką emeryt-rentową.


Pt sty 07, 2005 19:37
Post 
Cytuj:
To po jakiego grzyba ja płacę podatki, co ?


Spoon.........chłopie!!!!! Nie zadawaj głupich pytan!!!!

Po to płacisz podatki, by posłowie mieli co jeść w aresztach!!!!!!!....i spokojnie sie tam "pęczakować"

pozdrówka :P:P:P:P:P:P


Pt sty 07, 2005 21:13
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sie 21, 2008 19:19
Posty: 12722
Post 
Alus - dokładnie to są kwoty:
Cytuj:
W grudniu 2004 r. składka na ubezpieczenia społeczne nie może być niższa niż:
265,85 zł (tj. 19,52%) na ubezpieczenie emerytalne
177,05 zł (tj. 13%) na ubezpieczenia rentowe
33,37 zł (tj. 2,45%) na ubezpieczenie chorobowe

Składka na ubezpieczenie zdrowotne w grudniu 2004 r. nie może być niższa niż: 150,33 zł (tj. 8,25%)
Składka na Fundusz Pracy w grudniu 2004 r. nie może być niższa niż: 33,37 zł (tj. 2,45%)

http://www.zus.pl/niusy/inf008.htm
Razem - 660 zł

Rzeczywiście - tyle płacą "przedsiębiorcy". To znaczy - np ktoś, kto ma jednoosobową firmę i nie zarabia "z etatu" dodatkowo przynajmniej pensji minimalnej. Jeśli ktoś już gdzieś indziej pracuje, płaci "tylko" minimalne zdrowotne - nota bene od każdego miejsca pracy...

_________________
Aby we wszystkim był Bóg uwielbiony


So sty 08, 2005 9:58
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N maja 18, 2003 20:29
Posty: 165
Post 
A juz szczytem chorego systemu jest fakt, ze jestem zmuszona placic zusowi 150 zl. za leczenie (nie wspomne juz o jakosci i o kolejkach do specjalisty) mimo ze za ta kwote wolalabym byc w jakiejs prywatnej przychodni, ktora ma o wiele wyzszy standard. Ciekawa jestem , gdzie rozplywa sie te 150 zl. , bo przeciez jezeli chce sobie zrobic juz jakies konkretniejsze badania to zawsze musze za nie placic z wlasnej kieszeni.
Szczytem wszystkiego i zupelnie niezrozumialego bylo dla mnie panstwowe usg (jak bylam w ciazy). Gdy chcialam sie zarejestrowac telefonicznie, powiedziano mi,ze musze zapisac sie osobiscie na termin, ktory najwczesniej jest za miesiac. :o Spytalam sie dlaczego nie mozna telefonicznie, odpowiedz brzmiala, bo" bylby za duzy balagan",faktycznie u nas to epoka kamienia lupanego. Dodam tylko na marginesie, ze po zapisaniu na konkretna godzine (16.00)czekalam do 18.00. Strach pomyslec coby to bylo, gdyby zarejestrowano mnie przez telefon. Czekalabym pewnie do rana.
W zwiazku z powyzszym olałam panstwowa sluzbe zdrowia i chodzilam prywatnie na usg, ale haracz w kwocie 150 zl. musialam zusowi placic. Ciekawe za co?
Yasmin


So sty 08, 2005 12:14
Zobacz profil
Post 
Cytuj:
ale haracz w kwocie 150 zl. musialam zusowi placic. Ciekawe za co?
Yasmin


No Yasmin!!!!!!
Ty tez nie wiesz za co i na co???

To proste....na Pałace dla ZUS-u.......na to by urzedniczki tej "wartosciowej" instytucji, mogły w ramach odpoczynku korzystac z bezpłatnych rozrywek w postaci meskiego stripteasu......na to by w Ministerstwie Zdrowia było z czego kraść...........na leczenie dla aresztowanych i tych których wkrótce posadzą (p)osłów.....na tych błaznów z Wiejskiej.........na to całe cholerne bagno, które udaje że jest demokracja........

pozdrówka :)


So sty 08, 2005 20:50
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N cze 22, 2003 8:58
Posty: 3890
Post 
beli, masz racje, niestety, ale nie zapominaj, ze z tych pieniędzy są też finansowane operacje czy refundowane leki...


So sty 08, 2005 20:58
Zobacz profil
Post 
elka

Wiem.....bo na szczęscie jest mniej złodzieji nizli kasy która mozna rozkraść. Tylko szkoda, ze jest to czynione kosztem normalnego biednego człowieka.

pozdrówka :)


So sty 08, 2005 21:05
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr cze 23, 2004 4:34
Posty: 1814
Post 
Swoją droga cieszę, że nie płacę abonamentu za TV bo jak patrze co leci w programie to nóż się w kieszeni otwiera - i ja miałbym finansowac taki SYF !!

GR ;-)

_________________
http://www.odnowa.jezuici.pl/


Pn sty 10, 2005 9:31
Zobacz profil
Post 
Spoon

Ja nie chce niczego sugerowac......ale abonament jest radiowo-telewizyjny.
Jezeli wiec sluchasz radia to powinienes go placic......przynajmniej te radiowa czesc. :D :D :D


Pn sty 10, 2005 9:55
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr cze 23, 2004 4:34
Posty: 1814
Post 
Uderz w stół....

:D

No ja wiem, ale jakoś Pani od której wynajmuje mieszkanie nie zadbała o to...

Chyba, że płace a nie wiem o tym :clever:

pzdr :D

_________________
http://www.odnowa.jezuici.pl/


Pn sty 10, 2005 9:57
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 12 ] 

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL