Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N kwi 28, 2024 3:40



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
 Mam cel w życiu, jaką drogą zmierzam 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lis 30, 2004 13:22
Posty: 1845
Post Mam cel w życiu, jaką drogą zmierzam
Chcę Was skusić do podjęcia tego tematu.
Cel uświęca środki, ale nie za wszelką cenę. Moim celem życia jest wychowanie dzieci na ludzi mądrych, światłych, wierzących w P. Boga. Moim celem jest doczekanie spokojnej w zdrowiu starości. Idę drogą stworzoną przez Boga, ale też stwarzaną mi przez ludzi i wskazywaną przez ludzi. Czy wobec tego poddam się tym słabościom jako zwykły człowiek? :jem3: :tancze: :spioch: :nauka: :ziew: jak każdy. My - ludzie jesteśmy najinteligentniejsi wśród ssaków. Co takiego nas wyróżnia?
Czy umiemy sobie odpowiedzieć zatem na pytanie: mam cel w życiu, jaką drogą ku niemu zmierzam?
Z P. Bogiem
teresa


So sty 15, 2005 16:11
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sty 17, 2005 18:01
Posty: 4
Post 
co nas wyróżnia :o to proste mamy największy mózg 8)


Pn sty 17, 2005 19:25
Zobacz profil
Post Re: Mam cel w życiu, jaką drogą zmierzam
bobo napisał(a):
Cel uświęca środki, ale nie za wszelką cenę.


Cel nie uświęca środków

MIRINDA.... sugerujesz, że masz większy mózg od słonia :co:
średnia masa mózgu człowieka : 1400 gramów ; masa mózgu słonia: 5 kg :D

Wyróżnia nas zdolność używania rozumu, a nie posiadanie mózgu określonej wielkości ( Homo sapiens, animal rationale- łacińska nazwa człowieka, jak i zwyczajowe określenie człowieka wyraźnie to podkreślają)

Od zwierząt odróżnia nas także posiadanie duszy.

bobo napisał(a):
Moim celem jest doczekanie spokojnej w zdrowiu starości.


bobo, obawiam się, że możesz mieć problemy z realizacją tego celu... bo Bóg jeden wie, kto z nas w ogóle starości doczeka i czy będziemy zdrowi....

Moim celem jest pełnienie woli Bożej, niezależnie od tego, w jakim miejscu i w jakiej roli On chce mnie widzieć, tak, bym mogła kiedyś się z Nim spotkać w niebie :)


Pn sty 17, 2005 19:44

Dołączył(a): Pn sty 17, 2005 18:01
Posty: 4
Post Re: Mam cel w życiu, jaką drogą zmierzam
baranek napisał(a):

MIRINDA.... sugerujesz, że masz większy mózg od słonia :co:
średnia masa mózgu człowieka : 1400 gramów ; masa mózgu słonia: 5 kg :D


Do twojej wiadomości
Mózg mężczyzny waży ok. 1500 g (1250-1750 g), kobiety ? ok. 1325 g (1100-1550 g).
Mózg stanowi ok. 2,3% ciężaru całego ciała człowieka, podczas gdy mózg słonia to zaledwie 0,25%,
szympansa ? 0,8%, ale myszy już ? 3,2%.

Ze znanych osób najcięższy mózg miał Iwan Turgieniew ? 2012 g, a najlżejszy ? Anatol France ? 1017 g.

:hahaha: :hahaha: :hahaha: :hahaha: :hahaha: :hahaha:


Wt sty 18, 2005 17:42
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lis 30, 2004 13:22
Posty: 1845
Post Cel w życiu
:-D Bądżmy szczęśliwi, że jestesmy ludżmi. Mirinda, dzięki za wiedzę o anatomii człowieka i zwierzęcia. Baranek, z tobą się zgadzam. A, że starości się boję, podkreślam boję - to tylko moje odczucia co do przyszłości. Ale wszystko w rękach Boga: moje życie, moja egzystencja tu na ziemi, moje pielgrzymowanie, i moja starość , i moja śmierć. Kiedy człowiek jest młody nie zdaje sobie sprawy, że się starzeje, ale każdy chciałby tej starości doczekać, w takiej czy innej kondycji. Gdy młody nie ustępuje miejsca siedzącego staruszce w trolejbusie, gdy wyśmiewa sie z jej laski, kiedy kpiny sobie z niej robi to... Niech taki młody uważa! Czym on zapłaci ludziom za młodu, tym jemu zapłacą ludzie na starośc.. Celem przynajmniej moim jest życie z Bogiem, w Bogu i tak tez wychować dzieci - swoje potomstwo. Bo my ludzie stworzeni jesteśmy na JEGO podobieństwo, na JEGO obraz. I jest nam skazane życie w cierpieniu. Jednym w mniejszym, innym w większym stopniu. Twierdzę, że nie ma rodziny, domu, jednostki, która mogłaby z całą stanowczością powiedzieć: " Jestem do końca szczęśliwy, spełniony, ".Człowiek całe życie się uczy, zje dużo chleba, wiele litrów wody wypije zanim cokolwiek zmądrzeje. I, choć jesteśmy tymi inteligentnymi ssakami, to i tak przychodzi nam całe życie się uczyć i wciąż czegoś doświadczać. I dlatego, że to kochane życie mamy tylko jedno, że P. Bóg pozwolił nam oglądać ten piękny świat, cieszmy sie podążając przez nie drogą wytyczoną przez NIEGO samego.
Życie jest usłane różami, ale każdemu z nas przyjdzie kiedyś stąpnąć na kolec.

Teresa
:)

_________________
Miłować Go całym sercem, całym umysłem i całą mocą i miłować bliźniego, jak siebie samego daleko więcej znaczy niż wszystkie całopalenia i ofiary. Mk12,33


Pt sty 21, 2005 19:21
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 5 ] 

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL