Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Śr kwi 24, 2024 16:24



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 60 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4
 Denuncjacja zawsze złem? 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Śr sty 26, 2005 18:08
Posty: 51
Post 
Polkow, to co Pan teraz opowiada to już bzudury to kwadratu! Demokracja wartością??? Lewicowość Pana zeżarła!!!


Wt lut 01, 2005 16:08
Zobacz profil ICQ
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lis 11, 2004 0:53
Posty: 115
Post 
tez bym wolal jednego decydenta, ktory silna reka wprowadza silne prawo zrodzone z swiatlego umyslu

ale w pewnym wieku sie dorasta i przestaje wierzyc w bajki o dobrym krolu, a zaczyna zastanawiac, jak uniemozliwic wariatom z charyzma dojscie do realnej wladzy

zdecydowanie za duzo bylo juz hitlerow i innych stalinow na tym swiecie


Wt lut 01, 2005 17:13
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr sty 26, 2005 18:08
Posty: 51
Post 
Wiedz Pan, że ten wariat Hitler doszedł do władzy demokratycznie!


Wt lut 01, 2005 17:14
Zobacz profil ICQ

Dołączył(a): Śr sty 26, 2005 18:08
Posty: 51
Post 
Demokratycznie skazano na śmierć Sokratesa za to, że głosił swoje poglądy.

Takie przykłady można mnożyć...


Wt lut 01, 2005 17:20
Zobacz profil ICQ
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lis 11, 2004 0:53
Posty: 115
Post 
daj Pan lepsze rozwiazanie

nagroda nobla jak w kieszeni


Wt lut 01, 2005 17:48
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr sty 26, 2005 18:08
Posty: 51
Post 
Ja jestem zwolennikiem dziedzicznej, absolutnej monarchii.

Systemu idealnego nie ma. Absurdem jest jednak przyjmowanie wyroków większości w kwestiach moralności jako wytycznej w postępowaniu.


Wt lut 01, 2005 17:58
Zobacz profil ICQ
Post 
Cytuj:
Ja jestem zwolennikiem dziedzicznej, absolutnej monarchii.


Do tego trzeba właczyc wieczny problem sukcesji, kiepskiego potomstwa o malych "móżdzkach"............problem wiecznych podchodów, bratobojczych wojen....itp, itd.......

To juz bylo i sie kompletnie nie sprawdzilo.

Monarchia dziedziczna niesie za soba zbyt wielkie niebezpieczenstwo i bardzo czesto doprowadza do wyjatkowych patologii.

Demokracja nie jest idealem, ale jak do tej pory nic madrzejszego nie wymyslono.

pozdrówka


Wt lut 01, 2005 18:03
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N cze 22, 2003 8:58
Posty: 3890
Post 
Cytuj:
Rozpoczynając temat pytałem o to, czy powinno się donosić na przestępców.
- to napisal wpwil, wiec moze wroćcie do tematu? ;)


Wt lut 01, 2005 18:09
Zobacz profil
Post 
Temat sie rozwija...........
Jest rozwijany takze dzieki postom wpwil-a

Zbyt scisle trzymanie sie tematu......moze swiadczyc o cisnoscie "umyslowej" ;)

pozdrowka


Wt lut 01, 2005 22:59
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N cze 22, 2003 8:58
Posty: 3890
Post 
no coz, belizariuszu, rozwijać sie wprawdzie mozna na różne sposoby ;) ale czemu w takim razie nie wykazales powiazan miedzy pierwszym pytaniem wpwila o donosy na przestępców a demokracja czy monarchią? ;)

czesto za rozwoj tematu bierze sie to, ze zamiast wnikac w temat, zbacza sie na wątki poboczne i sie je ciągnie ;) a to sie nazywa dygresją, a nie rozwojem ;)

moze inaczej patrzyłoby sie na fakt "donoszenia" na kogokolwiek, gdyby zamiast tego słówka uzyłoby sie innego? moze własnie jedno słowo niesie w sobie tyle negatywnych skojarzen i emocji, ze wzbudza jakis taki wewnetrzny sprzeciw?

poza tym, wpwil, nie wiem, czy jestes chrzescijaninem, ale Jezus pozostawil wyrazne wskazowki co do zwracania uwagi komus, kto czyni zlo = jest przestępcą :) moze nimi sie kierowac? :)


Śr lut 02, 2005 8:26
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn paź 04, 2004 11:49
Posty: 674
Post 
Idealny system polityczny to anarchizm -- ale wymaga od członków społeczności niesamowicie wysokiego poziomu moralności i etyki -- więc chwilowo pozostaje w sferze abstrakcji.


Śr lut 02, 2005 10:20
Zobacz profil
Post 
elko

Zwiazek pomiedzy donoszeniem a monarchia absolutna jest na tyle wyrazny, ze nie uwazalem za stosowne rozwinac tego pojecia.

Monarchia absolutna opiera sie tylko i wylacznie na donoszeniu. W dodatku jest to donosicielstwo o zabarwieniu politycznym i majace tylko jeden cel........utrzymanie wladzy w rekach malenkiej grupy, oraz calkowite nie liczenie sie z potrzebami szerokich mas.
Przykladami wspolczesnej monarchii absolutnej (chociaz nie dziedzicznej) jest system komunistyczny, oraz wszelkiej masci dyktatury (chociazby Hussajn w Iraku)

Demokracja zaklada rownosc wszystkich obywateli wzgledem prawa.....zatem donoszenie na osoby przekraczajace to prawo jest jak najbardziej wlasciwe i zgodne z duchem chrzescijanstwa......czego nie mozna powiedziec o zadnej monarchii czy tez dyktaturze..

pozdrowka


Śr lut 02, 2005 10:27
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr cze 23, 2004 4:34
Posty: 1814
Post 
Mt 18:15-17
15. Gdy brat twój zgrzeszy <przeciw tobie>, idź i upomnij go w cztery oczy. Jeśli cię usłucha, pozyskasz swego brata.
16. Jeśli zaś nie usłucha, weź z sobą jeszcze jednego albo dwóch, żeby na słowie dwóch albo trzech świadków oparła się cała sprawa.
17. Jeśli i tych nie usłucha, donieś Kościołowi! A jeśli nawet Kościoła nie usłucha, niech ci będzie jak poganin i celnik!
(BT)

Myślę, że spokojnie można ten fragment rozszerzyć w kierunku ogólnie pojętej walki z niesprawiedliwością, złem wszelkiego rodzaju itp. Do czego jesteśmy zobowiązani.

1 Tes 5:14
14. Prosimy was, bracia, upominajcie niekarnych,[...] i!
(BT)

pzdr ;-)

_________________
http://www.odnowa.jezuici.pl/


Śr lut 02, 2005 10:35
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lis 11, 2004 0:53
Posty: 115
Post 
czyli jednak nie :)

nie donosic

najpierw w 4 oczy

no i sprawa wyjasniona :)


Śr lut 02, 2005 10:41
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr sty 26, 2005 18:08
Posty: 51
Post 
Zapraszam do rozmowy na ten temat w wątku, jaki przed chwilą założyłem pt. "Demokracja, równość, wspaniałość" - http://forum.wiara.pl/viewtopic.php?t=2526 .


Śr lut 02, 2005 13:02
Zobacz profil ICQ
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 60 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL