Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt mar 19, 2024 6:23



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 427 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 25, 26, 27, 28, 29
 Piłka nożna :) 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Piłka nożna :)
białogłowa napisał(a):
Puki na pewno by się tu komuś przydały i to takie konkretne, w czerep. Piewcom wszechmocy pieniądza zawsze się wydaje, że dzięki kasie wszystko da się. Jakim cudem w innych dyscyplinach jakoś się da osiągać sukces, bez wielomiliardowych nakładów, bo przecież miliony wg robka nic nie załatwiają.


Coś mi sie wydaje, że białogłowa nie ma pojęcia o tym jak wygląda świat biznesu :mrgreen: wiec pukanie w głowę by się przydało, i w innych niszowych dyscyplinach da sie osiągnąć sukces, bo jak cała zachodnia Europa razem inwestuje w jakąś dyscyplinę, powiedzmy w przeliczeniu na nasze pieniądze 100 milionów złoty, a my zainwestujemy 300 milionów, to wtedy sukces będzie, w końcu zostały zainwestowane dużo większe pieniądze niż w zachodniej Europie, natomiast jeśli chodzi o piłkę, to zachód inwestuje w to miliardy, więc chcąc z tym konkurować, też trzeba tak samo te miliardy inwestować.

Quinque napisał(a):
Man City - wartość składu 1 mld euro - brak LM
PSG - wartość składu 1mld euro - brak LM
Athletico Madryt - wartość składu 755 mln euro - brak LM
Arsenal - wartość 550 mln - brak LM
długo by jeszcze wymieniać

Crvena Zvezda - wartość 57 mln euro - jedno trofeum LM

Zaraz Robek zarzuci ze Crvena wygrywała 30 lat temu, owszem ale w 2004 LM wygrywało FC Porto czyli w czasach gdzie triumfy odnosiły Milan, Liverpool, Real, Bayern, Barca


Tu mi chodziło o brak Ligi Mistrzów, w sensie brak fazy grupowej ligi Mistrzów, bo mówiłem że jak chcemy tylko jeden klub to chyba tylko Legia? a Legia jest źle zarządzana, jej właściciel ma średnie pojęcie o piłce, więc za 300 milionów to on by fazy grupowej nie zrobił, no chyba że miałby z 10 prób takiego awansu do tej Ligi Mistrzów, to za którymś razem by sie udało.
Nie wiem skąd pomysł że za pieniądze można wygrać Ligę Mistrzów? za pieniądze to można do tej ligi co najwyżej awansować, w sensie awansować do fazy grupowej.
Natomiast Porto, jest klubem niewiele bogatszym od Legii, jeśli chodzi o finanse to można je do siebie porównywać, tyle że w 2004 roku Porto było skrajnie dobrze zarządzane, natomiast w Legii prawie zawsze dzieje sie skrajnie źle.

bert04 napisał(a):
Korelacja wielkich budżetów z wysokimi osiągnięciami jest tylko w ścisłej czołówce, top 10. Potem jest coraz więcej rozbieżności i coraz więcej klubów, które wchodzą wysoko mimo nieporównywalnie niższch nakładów.


Może i są te rozbieżności, nie przyglądam sie temu aż tak bardzo, powiem tylko tyle, że jak przychodzi 2 runda eliminacji Ligi Europy, i Polskie kluby trafiają na przeciwników którzy mają budżet wysokości 20 może 30 milionów euro, to wtedy prawie zawszę jest tak że Polski klub odpada, ponieważ ma mniejszy budżet gorszych piłkarzy, tutaj wyjątkiem jest Legia, która często przegrywa z klubami, które mają od tej drużyny sporo mniejszy budżet, tyle tylko że Legia jest źle zarządzana, więc porażki Legii to jest kwestia braku pojęcia o piłce.

bert04 napisał(a):
Porównywałem do Belgii, to mogłeś w ten sposób tłumaczyć. Ale w powyższym linku można porównać Polskę do Ukrainy. Kraju, w którym część terenów została anektowana przez nieprzyjazne mocarstwo a inna część jest w stanie permanentnej wojny domowej, z którego robotnicy przyjeżdżają do Polski na budowy i wykopki, w którym korupcja stawia w cień nasze małe afery i aferki. A mimo to, jeden klub na miejscu 18, drugi na 27, trzeci na 100. Polska? Pierwszy klub na miejscu 111, drugi na 190, trzeci na 303.


No i co że wojny? to w Korei Północnej nie ma wojny, i jest tak dobrze? armia nie gra na boisku, grają piłkarze.
I Ukraińcy mają więcej afer, więc muszą z tej przyczyn grać gorzej w piłkę? :D trochę powagi.
Zachowujesz sie całkowicie niepoważnie, Ukraina lepiej tym zarządza, więc i ma na tym polu sukcesy, to teraz byś chciał zarządzić, że skoro u nich jest wojna to mają gorzej grać w piłkę :D

bert04 napisał(a):
Ale przecież nie tylko Ukraina wystawia kluby lepsze od Legii Warszawa, są tam i Czechy, Cypr, Chorwacja, Serbia, Bułgaria, Mołdawia, Białoruś, Azerbejdżan. Marzą Ci się zarobki klubów niemieckich, angielskich, włoskich czy hiszpańskich, ale przecież nasz poziom jest niższy niż Azerbejdżanu. Mołdawii. Białorusi. Jeżeli uważasz, że Polska gra bieda-piłkę bo jest biednym krajem, to emigruj na Ukrainę, tam to musi mleko i miód płynąć, zgodnie z Twoją logiką. Ewentualnie na Białoruś, Mołdawię lub do Azerbejdżanu.


Legia jest budżetowo mniej więcej na poziomie Białorusi czy też Chorwacji, tutaj kiepskie zarządzanie powoduje, że Legia jest niżej od klubów z krajów które wymieniłeś.
Natomiast ta bieda i beznadzieja odnosi sie do Polskiej piłki, stan Polski jako kraju też nie wygląda najlepiej, no ale nie jest tutaj aż tak źle, jak w tej całej Polskiej piłce.

bert04 napisał(a):
Daję linki do moich argumentów, nie cudzych. "Szkolenie młodzieży" to Twój argument, więc to nie ja musiałbym wrzucać na ten temat jakieś źródła. Prezentujesz tezę, że brak internatów futbolowych jest przyczyną słabości polskiej piłki więc nie przeszkadzaj sobie, syp linkami i cytatami na ten temat.


Reprezentacja na niskim poziomie, wynika albo ze złego szkolenia przyszłych potencjalnych reprezentantów, albo z braku tego szkolenia, lub szkolenie młodzieży jest dobre, tyle że jest robione w mikroskopijnych ilościach.
No chyba że masz inną wersje, i reprezentanci Polski rosną na drzewach? spadają z nieba? więc jakiekolwiek szkółki piłkarskie nie są tutaj potrzebne, bo niby po co?

bert04 napisał(a):
No to już nie masz kogo obwiniać, to wyciągasz kobiety i niepełnosprawnych. Może jeszcze
weganocyklistów dołącz i ideologię LGBT czy powszechny klerykalizm?


PZPN nie finansuje LGBT, więc to nie ma z tym związku.

bert04 napisał(a):
Winne nie są ani kobiety ani jednoręcy. Ani p. Margot ani o. Rydzyk. Brak pieniędzy tłumaczy tylko, dlaczego nie jesteśmy w pierwszej dziesiątce. A nie, dlaczego jesteśmy poza pierwszą setką Uefa. W jednym się zgodzę, jest biednie. Ale ta bieda leży przede wszystkim w strukturach.


Brak ci wyobraźni :mrgreen: niegospodarność, nieudolność może spowodować że możemy być w tych rankingach o wiele niżej, bo to jeden przypadek kiedy to ktoś wygrał wiele milionów w Lotto, i przez złe inwestycje stracił absolutnie wszystko, na dodatek sie jeszcze zadłużył.
Widzę u ciebie klasyczne Polskie podejście do piłki, działacze PZPN nakradli wiele milionów, kibole robią kolejną budre na stadionie, zniechęcając resztkę kibiców do piłki nożnej, a bert ma pretensje dlaczego nie ma sukcesów w piłcę, w końcu nie ma u nas wojny, więc sukcesy w piłce powinny być.

Quinque napisał(a):
Slavia Praga czy Spartak Moskwa są historycznie lepszymi zespołami od Sheriffa a Legia z nimi wygrała. I nie chce słyszeć że to nic nie znaczy bo to Liga Europy.


Nie ma praktycznej możliwości żeby Legia zawsze ze wszystkimi przegrywała, zawsze będą jakieś zwycięstwa, więc nie ma co na to zwracać uwagi.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Pn wrz 20, 2021 18:30
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 13:57
Posty: 933
Post Re: Piłka nożna :)
Robek napisał(a):
Coś mi sie wydaje, że białogłowa nie ma pojęcia o tym jak wygląda świat biznesu :mrgreen: wiec pukanie w głowę by się przydało, i w innych niszowych dyscyplinach da sie osiągnąć sukces, bo jak cała zachodnia Europa razem inwestuje w jakąś dyscyplinę, powiedzmy w przeliczeniu na nasze pieniądze 100 milionów złoty, a my zainwestujemy 300 milionów, to wtedy sukces będzie, w końcu zostały zainwestowane dużo większe pieniądze niż w zachodniej Europie, natomiast jeśli chodzi o piłkę, to zachód inwestuje w to miliardy, więc chcąc z tym konkurować, też trzeba tak samo te miliardy inwestować.



Dlatego rozmawiam ze znanym na forum rekinem biznesu robkiem. Żeby się czegoś nauczyć.
Niestety gra naszej reprezentacji nie chce się wpisać w narrację o kiepskim finansowaniu, bo wszyscy wiedzą, że umiejętności nie są wcale na aż tak złym poziomie. Jak się chce, to występując w zagranicznych klubach osiąga się nawet mistrzostwo strzeleckie. A jak przychodzi do reprezentowania kraju, to dwójka żelków potrafi się przerzucać piłką w nieskończoność. Przeciwnicy nie tylko zdążą pięć razy wrócić na swoją połowę i się ustawić, spokojnie w międzyczasie mogliby skoczyć na zawody lekkoatletyczne. Po prostu z jakiegoś powodu, i nie jest to brak satysfakcji finansowej, nie chce się naszym wyfioczonym spocić.
Nie wiem co mogłoby ich lepiej zmotywować, spadek lajków na instagramach?

_________________
Tylko Bogu chwała


Wt wrz 21, 2021 6:27
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt wrz 18, 2009 9:51
Posty: 3963
Post Re: Piłka nożna :)
Znowu mi wcięło długi post, więc znowu komentarz będzie skrótowy:

Robek napisał(a):
Może i są te rozbieżności, nie przyglądam sie temu aż tak bardzo, powiem tylko tyle, że jak przychodzi 2 runda eliminacji Ligi Europy, i Polskie kluby trafiają na przeciwników którzy mają budżet wysokości 20 może 30 milionów euro, to wtedy prawie zawszę jest tak że Polski klub odpada, ponieważ ma mniejszy budżet gorszych piłkarzy, tutaj wyjątkiem jest Legia, która często przegrywa z klubami, które mają od tej drużyny sporo mniejszy budżet, tyle tylko że Legia jest źle zarządzana, więc porażki Legii to jest kwestia braku pojęcia o piłce.


Legia ma budżet 110-140 mln PLN, to odpowiada tym powyższym 20-30 mln EUR.

Cytuj:
No i co że wojny? to w Korei Północnej nie ma wojny, i jest tak dobrze? armia nie gra na boisku, grają piłkarze.
I Ukraińcy mają więcej afer, więc muszą z tej przyczyn grać gorzej w piłkę? :D trochę powagi.
Zachowujesz sie całkowicie niepoważnie, Ukraina lepiej tym zarządza, więc i ma na tym polu sukcesy, to teraz byś chciał zarządzić, że skoro u nich jest wojna to mają gorzej grać w piłkę :D


Chodziło tylko o to, że Ukraina jest BIEDNA. Reszta miała tylko uzasadnić różnicę.

Zresztą, ukraina wyprzedza nas nie tylko jeżeli chodzi o najlepsze drużyny, wyprzedza nas też w kategorii "peletonu średniaków". Ukraiński peleton jest w przedziale miejsc 183-188*. Polski peleton to miejca... 323-330. Ta średnia statystyczna potwierdza to, co wykazało porównanie najlepszych, jesteśmy gorsi od ukraińców o rzędy wielkości.

(*co onacza, że łącznie dziewięć ukraińskich drużyn jest lepszych od Lecha Poznań, naszego drugiego miejsca)

Cytuj:
Reprezentacja na niskim poziomie, wynika albo ze złego szkolenia przyszłych potencjalnych reprezentantów, albo z braku tego szkolenia, lub szkolenie młodzieży jest dobre, tyle że jest robione w mikroskopijnych ilościach.
No chyba że masz inną wersje, i reprezentanci Polski rosną na drzewach? spadają z nieba? więc jakiekolwiek szkółki piłkarskie nie są tutaj potrzebne, bo niby po co?


Odwaliłem za Ciebie robotę i znalazłem internaty piłkarskie w Niemczech. Sztuk jeden. Wśród najlepszych absolwentów ani jeden nie zasilił niemieckiej bundesligi. Jeden walczy w Austrii, jeden we Francji, paru w reprezentacjach młodzików.

Teza, że za silnymi ligami krajowymi stoją piłkarskie Hogwartsy nie znajduje tu więc potwierdzenia. A wręcz unaocznia, że nie wystarczy znaleźć talenty wśród młodzieży, trzeba jej jeszcze zatrzymać i rozwinąć w kraju. I właśnie tu widę jedną z głównych słabości polskiej piłki, mentalność badylarza. Ale o tym już pisałem wcześniej.

Cytuj:
PZPN nie finansuje LGBT, więc to nie ma z tym związku.


Finansuje piłkę kobiet, wiadomo, że to wstęp. I nie wiem jak inne kluby, ale Legia ma kapelana.

Cytuj:
Brak ci wyobraźni :mrgreen: niegospodarność, nieudolność może spowodować że możemy być w tych rankingach o wiele niżej, bo to jeden przypadek kiedy to ktoś wygrał wiele milionów w Lotto, i przez złe inwestycje stracił absolutnie wszystko, na dodatek sie jeszcze zadłużył.


To nie jest kwestia, że "może spowodować", ale że powoduje. Twój błąd w tej całej analizie jest taki, że porównujesz Polskę tylko do krajów Europy Zachodniej, z tego wniosek, że problemem jest kasa, PKB i PKBpc. Oraz jakieś dotacje i sponsoringi. Tymczasem Polska jest słabsza w kategorii państw z nami porównywalnymi, czyli Europy Srodkowej, postkomunistycznymi państwami z członkostwem w UE. Polska jest też słabsza od wielu państw Europy Wschodniej, byłymi republikami ZSRR. Azerbejdżan jest wyżej od nas, tak jeżeli chodzi o ranking krajowy (29/30) jak i o najlepszą drużynę ligii (81/111). A-zer-bej-dżan!

To, że Polska jest tak nisko świadczy o tym, że problemem nie jest tylko bieda i nie tylko historia.

Cytuj:
Widzę u ciebie klasyczne Polskie podejście do piłki, działacze PZPN nakradli wiele milionów, kibole robią kolejną budre na stadionie, zniechęcając resztkę kibiców do piłki nożnej, a bert ma pretensje dlaczego nie ma sukcesów w piłcę, w końcu nie ma u nas wojny, więc sukcesy w piłce powinny być.


No właśnie, jeżeli uwzględnić dane gospodarcze, PKB, poziom korupcji czy, nie wiem, może jakieś dane zdrowia społeczeństwa, powinniśmy być wyżej. Może nie tak wysoko, jakby marzył QQ, ale na pewno nie tak nisko, jak jest obecnie. Jeżeli więc przeciętne dane Polski nie uzasadniają wystarczająco tak niskich rankingów, to przyczyna musi być gdzieś indziej. I że tą przyczyną nie są zarobki poniżej Realu Madrid.

A to, że przyczynę widzę w post-PRL-owskim skansenie, to już wystarczająco często powtarzałem. Ładując kasę w skansen nic nie wskóramy, tu trzeba uprzedniego przeczyszczenia. Inaczej jakość nigdy nie zastąpi ilości.

_________________
Wszystko ma swój czas
i jest wyznaczona godzina
na wszystkie sprawy pod niebem
...

(Koh 3:1nn)


Wt wrz 21, 2021 10:47
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Piłka nożna :)
białogłowa napisał(a):
Dlatego rozmawiam ze znanym na forum rekinem biznesu robkiem. Żeby się czegoś nauczyć.


To trzeba być rekinem biznesu, żeby zauważyć jak biedna i amatorska jest Polska piłka klubowa? to jest aż tak trudne :D przecież gołym okiem widać jak słabe są te Polskie kluby, na co ci tutaj rekini biznesu?

białogłowa napisał(a):
Niestety gra naszej reprezentacji nie chce się wpisać w narrację o kiepskim finansowaniu, bo wszyscy wiedzą, że umiejętności nie są wcale na aż tak złym poziomie.


:D cała obrona Polskiej reprezentacji, to jest jakiś żart :biggrin: ty w ogóle oglądałaś ostatnie mistrzostwa Europy?

białogłowa napisał(a):
Jak się chce, to występując w zagranicznych klubach osiąga się nawet mistrzostwo strzeleckie.


Mistrzostwa nie osiąga sie chceniem, tutaj trzeba mieć umiejętności piłkarskie, no i trzeba mieć z kim grać.

białogłowa napisał(a):
A jak przychodzi do reprezentowania kraju, to dwójka żelków potrafi się przerzucać piłką w nieskończoność. Przeciwnicy nie tylko zdążą pięć razy wrócić na swoją połowę i się ustawić, spokojnie w międzyczasie mogliby skoczyć na zawody lekkoatletyczne.


To ciebie dziwi że słabej jakości reprezentanci Polski, słabo grają? :mrgreen: dziwne masz te przemyślenia, czy jak widzisz że nie możemy nadążyć za dość średniej jakości przeciwnikiem, to już nie powinno dać ci do myślenia, jakiej jakości mamy tą reprezentację?

białogłowa napisał(a):
Nie wiem co mogłoby ich lepiej zmotywować, spadek lajków na instagramach?


Widzę że dodajesz kolejne :mrgreen: chyba nieważny mówił że wygrywa ten kto ma większy naród, bert też coś wymyślił, ale już nie pamiętam, natomiast ty teraz dokładasz do tego motywację :D
Skro to takie proste, to dlaczego nie skorzystać z tego w innych dyscyplinach, ty białogłowa powinnaś znaleźć zmotywowanego Polaka który od tej motywacji pobiegnie 100 metrów w 8 sekund, i takiego kogoś wysłać na olimpiadę, i już mamy złoty medal, dlaczego jeszcze nikt na coś tak genialnego nie wpadł?

bert04 napisał(a):
Legia ma budżet 110-140 mln PLN, to odpowiada tym powyższym 20-30 mln EUR.


Legia jest liczona inaczej, bo kiedyś miała budżet gdzieś koło 80 milionów euro, a grała jakby miała budżet o wysokości 10 milionów albo i mniej, złe zarządzanie klubem przynosi dość tragiczne efekty.
Natomiast inne Polskie kluby, zazwyczaj grają na takim poziomie jakim powinny grać, i wygrywają z klubami finansowo słabszymi od siebie.

bert04 napisał(a):
Chodziło tylko o to, że Ukraina jest BIEDNA. Reszta miała tylko uzasadnić różnicę.


Polska również jest biedna, i do tego mało inwestuje w piłkę, która była/w jakimś stopniu pewnie cały czas jest źle zarządzana.
I Ukraina będzie nas wyprzedać, coraz więcej krajów bedzie nas wyprzedać.

bert04 napisał(a):
Finansuje piłkę kobiet, wiadomo, że to wstęp. I nie wiem jak inne kluby, ale Legia ma kapelana.


Wstęp do czego? może lepiej inwestować większość środków w kobiecą piłkę, i tam robić sukcesy?

bert04 napisał(a):
To nie jest kwestia, że "może spowodować", ale że powoduje. Twój błąd w tej całej analizie jest taki, że porównujesz Polskę tylko do krajów Europy Zachodniej, z tego wniosek, że problemem jest kasa, PKB i PKBpc. Oraz jakieś dotacje i sponsoringi. Tymczasem Polska jest słabsza w kategorii państw z nami porównywalnymi, czyli Europy Srodkowej, postkomunistycznymi państwami z członkostwem w UE. Polska jest też słabsza od wielu państw Europy Wschodniej, byłymi republikami ZSRR. Azerbejdżan jest wyżej od nas, tak jeżeli chodzi o ranking krajowy (29/30) jak i o najlepszą drużynę ligii (81/111). A-zer-bej-dżan!

To, że Polska jest tak nisko świadczy o tym, że problemem nie jest tylko bieda i nie tylko historia.


Nadal brak ci wyobraźni :mrgreen: przecież już wyjaśniłem, że można dogonić kraje Europy zachodniej, tylko trzeba w to inwestować miliardy, które prawie zbankrutowana Polska zwyczajnie nie ma, a za Azerbejdżanem nie jesteśmy z powodu biedy, to tam też pewnie za dużo w tą piłkę nie inwestują, tutaj chodzi o nieudolne i nieumiejętne zarządzanie tym biznesem.

bert04 napisał(a):
No właśnie, jeżeli uwzględnić dane gospodarcze, PKB, poziom korupcji czy, nie wiem, może jakieś dane zdrowia społeczeństwa, powinniśmy być wyżej. Może nie tak wysoko, jakby marzył QQ, ale na pewno nie tak nisko, jak jest obecnie. Jeżeli więc przeciętne dane Polski nie uzasadniają wystarczająco tak niskich rankingów,


Jak dla mnie to te rankingi uzasadniają tak niską pozycje, Polska jako kraj przez kilka dekad nie poradziła sobie z kilkoma tysiącami kiboli, więc to już pokazuje jaką tragedią jest ten kraj.

bert04 napisał(a):
A to, że przyczynę widzę w post-PRL-owskim skansenie, to już wystarczająco często powtarzałem. Ładując kasę w skansen nic nie wskóramy, tu trzeba uprzedniego przeczyszczenia. Inaczej jakość nigdy nie zastąpi ilości.


Po upadku komuny trzeba było sie rozwijać wprowadzać reformy, co oczywiście robiono, i to w dość powolnym tępię, bo z kibolami na stadionach to poradzono sobie dopiero z uwagi na Euro 2012, wtedy wprowadzono przepisy, które ograniczyły czy też przegoniły kiboli z stadionów, tyle że to trzeba było robić 20 lat wcześniej, jeśli to wszystko będzie robione w tym tempie, to my nigdy nikogo nie dogonimy.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Wt wrz 21, 2021 16:27
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt maja 10, 2022 21:11
Posty: 1
Post Re: Piłka nożna :)
witam serdecznie, myslicie, ze nasz selekcjoner zdecyduje sie na taki ruch?

https://magiapilki.pl/czeslaw-michniewi ... igi/11381/


Wt maja 10, 2022 21:07
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 09, 2008 10:19
Posty: 1245
Post Re: Piłka nożna :)
Cierpienie psychiczne mi zadało to, że 08.09.2022 Lech nie zremisował meczu z Villareal na wyjeździe w Lidze Konferencji Europy, mimo zdobycia aż trzech bramek na stadionie w Hiszpanii (co samo w sobie jest niezłym osiągnięciem), ale "liczą się punkty do rankingu UEFA i zarobione pieniądze". Na początku meczu Lech zdobył bramkę, do przerwy przegrywał 3:1, po przerwie wyrównał na 3:3, ale w 89. minucie stracił gola, przez którego przegrał i nie zdobył ani punktu. Chciałoby się, żeby drużyna z Polski wygrała wszystkie mecze z drużynami z Austrii i Izraela i wyszła z grupy, zajmując przynajmniej drugie miejsce w tabeli.

_________________
Bóg jest tylko jeden. Nie ma boga poza BOGIEM. Nie chcę iść do piekła! Nie chcę być potępiony bez końca! Wszystko, co nie jest Bogiem, jest stworzeniem jedynego Boga, jaki istnieje we wszechbycie. Bóg jest niezmienny, bez początku, bez końca.


Cz wrz 08, 2022 19:50
Zobacz profil
Post Re: Piłka nożna :)
Jak postawili się topowej Hiszpańskiej ekipie to i szanse na drugie miejsce w grupie są spore

Co do LM, jak co roku kandydatem na zwycięstwo są P$G i Man $hity. Z tym że PSG pewnie znów odpadnie w 1/8, chyba że trafi na jakieś Porto czy jakis Szachtar. City natomiast nie wygra przez Guardiolę który jest tak upośledzony że mając dwie bramki przewagi w 88 minucie, potrafi odpaść bo jego grajki muszą grać według jego stylu. Choć czasem wystarczy wykopać piłkę na palę jak najdalej od bramki. I nikt mi nie wmówi ze odpadli bo drewniak Grealish nie trafił patelni. Stracić 2 bramki w ciągu minuty? Dwóch? Nie pamiętam już. To trzeba mieć talent. Osobiście nie widzę pewnego kandydata. Może znowu Real? Teoretycznie to PSG ma najmocniejszy skład


Pn wrz 12, 2022 11:06
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 427 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 25, 26, 27, 28, 29

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL