Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt mar 19, 2024 9:20



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 427 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 24, 25, 26, 27, 28, 29  Następna strona
 Piłka nożna :) 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Piłka nożna :)
bert04 napisał(a):
Nie, nie można. Istnieje wprawdzie takie powiedzenie "zwycięski remis", ale to nie to samo co wygrana, nie nadużywajmy języka do takich przeinaczeń. No ale zermisować z takim przeciwnikiem to oczywiście już coś, świadczy więcej niż wygrana z San Marino.


Zawodowa piłka nożna, to jest biznes, i w ten biznes Polska bardzo mało inwestuje, więc nie można mieć pretensji o wyniki, bo wynik jest efektem inwestycji jakie zostały w piłce poczynione, a te inwestycje są śmiesznie małe, nie wspominając o szkoleniu młodzieży, które jest 70 lat w tyle, względem tego co jest robione na zachodzie.
Gdyby na świecie istniała sprawiedliwość, to Polska powinna z Anglią przegrać, w końcu nasz pomysł na zawodową piłkę, oraz ilość pieniędzy które są w nią inwestowane, to jest jakiś żart, a taki żart z Anglią dla sprawiedliwości, powinien przegrać.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Cz wrz 09, 2021 12:43
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 13:57
Posty: 933
Post Re: Piłka nożna :)
To sarkazm był, bert. Nie przekonują mnie rzekomo małe inwestycje w polską piłkę, kiedyś mieliśmy jeszcze mniej, a reprezentacji chciało się grać. W 73r. to niby tacy doinwestowani byli? Kto ma pretensje do zespołu, który walczy? Chyba jakiś psychopata. Pretensje się ma wtedy, kiedy chęci do gry nie widać, a kondycji starcza na 15 minut, góra pierwszą połowę meczu. Może zamiast godzin poświęconych na kreowanie imidżu przed lustrem, zająć się poprawianiem formy?

_________________
Tylko Bogu chwała


Cz wrz 09, 2021 12:50
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt wrz 18, 2009 9:51
Posty: 3963
Post Re: Piłka nożna :)
Robek napisał(a):
Zawodowa piłka nożna, to jest biznes, i w ten biznes Polska bardzo mało inwestuje


Co inwestuje to inwestuje, i tak jest to nieporównywalnie więcej, niż we wszystkie inne sporty razem wzięte. Według szybkiego gugla nasi olimpijczycy mogli liczyć na jednorazową wypłatę gigantycznej sumy 400 tys. To mniej więcej dwa miesiące zarobków Artura Jędrzejczyka z Legii Warszawa. Ustalmy więc, że w tym biznesie jakim jest piłka nożna pieniądze nie przekładają się w równym stopniu na osiągnięcia międzynarodowe, jak u konkurencji.

https://www.polsatsport.pl/wiadomosc/20 ... grzyskach/

https://sport.onet.pl/pilka-nozna/ekstr ... os/nljw962

________________________________________________


białogłowa napisał(a):
To sarkazm był, bert.


Sorry, Prawo Poego, nie załapałem. A tak na serio, należy się cieszyć z takich remisów. Szkoci jak zremisowali z Anglią, też się cieszyli. Zwłaszcza że dobrze świadczy o świeżej jednak zmianie na stołku trenerskim.

Pamiętam sprzed lat kilkunastu jednego trenera, który też chciał powtórzyć Wembley. Nawet deklarował, że specjalnie oszczędzał zawodników w grze ze Szwedami, żeby odbić na Anglikach. Nazwiska kolegi nie spomnę, dość , że nie wyszło. I tylko wstyd było tej tromtadacji na przód

_________________
Wszystko ma swój czas
i jest wyznaczona godzina
na wszystkie sprawy pod niebem
...

(Koh 3:1nn)


Cz wrz 09, 2021 13:35
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Piłka nożna :)
białogłowa napisał(a):
To sarkazm był, bert. Nie przekonują mnie rzekomo małe inwestycje w polską piłkę, kiedyś mieliśmy jeszcze mniej, a reprezentacji chciało się grać. W 73r. to niby tacy doinwestowani byli? Kto ma pretensje do zespołu, który walczy? Chyba jakiś psychopata. Pretensje się ma wtedy, kiedy chęci do gry nie widać, a kondycji starcza na 15 minut, góra pierwszą połowę meczu. Może zamiast godzin poświęconych na kreowanie imidżu przed lustrem, zająć się poprawianiem formy?


To sarkazm był? chyba jakiś żart! to ty chcesz wygrywać mecze dobrymi chęciami? :D przecież to jakaś niedorzeczność jest, na co ci piłkarze trenują, skoro wystarczą same dobre chęci.
I jeśli chodzi ci o 1973 rok, i mecz z Anglią? to niby co tak dziwnego sie stało? to jest piłka nożna, tutaj Anglia może zremisować praktycznie z każdym.
Powiem ci że ta twoja wypowiedź jest naprawdę dziwna, bo najpierw mówisz że wygrywanie zależy od chcenia, i jak ktoś chce to wygra, a później dodajesz że piłkarze powinni być w lepszej formie, to w końcu jak to jest?
No i oczywiście treningi poprawiające tą forme, mają być sponsorowane bezpośrednio przez piłkarzy? :mrgreen: w końcu jak im sie chce to wszystko sie zrobi, no aż strach sie bać! :biggrin: jeśli większość Polaków ma takie poglądy jak ty, to gdzie tu sie dziwić wynikom, jakie ma Polska reprezentacja.

bert04 napisał(a):
Co inwestuje to inwestuje, i tak jest to nieporównywalnie więcej, niż we wszystkie inne sporty razem wzięte.


To i tak są gorsze w porównaniu do krajów Europy zachodniej.
I powiedz mi ile skarb państwa inwestuje rocznie, w szkolenie polskiej młodzieży? bo jakoś nie mogę sobie tego przypomnieć.

bert04 napisał(a):
Według szybkiego gugla nasi olimpijczycy mogli liczyć na jednorazową wypłatę gigantycznej sumy 400 tys. To mniej więcej dwa miesiące zarobków Artura Jędrzejczyka z Legii Warszawa.


Nie chcę być złośliwy, ale co mają zarobki olimpijczyków, do polskiej piłki klubowej? :mrgreen:

bert04 napisał(a):
Ustalmy więc, że w tym biznesie jakim jest piłka nożna pieniądze nie przekładają się w równym stopniu na osiągnięcia międzynarodowe, jak u konkurencji.


Przecież sie przekładają Polska piłka klubowa(razem z Legią)jest na dnie, i na dnie są ich wyniki, więc i piłka międzynarodowa tak samo jest na dnie.
Wszystko sie zgadza.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Cz wrz 09, 2021 16:52
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt wrz 18, 2009 9:51
Posty: 3963
Post Re: Piłka nożna :)
Robek napisał(a):
bert04 napisał(a):
Co inwestuje to inwestuje, i tak jest to nieporównywalnie więcej, niż we wszystkie inne sporty razem wzięte.


To i tak są gorsze w porównaniu do krajów Europy zachodniej.
I powiedz mi ile skarb państwa inwestuje rocznie, w szkolenie polskiej młodzieży? bo jakoś nie mogę sobie tego przypomnieć.


Też nie wiem, ale zapewne mniej, niż Belgia. Zakładam jednak, że żadnaainna dyscyplina sportu nie może liczyć na 64miliony średnio dotacji rocznych. Czy może znasz jakąś?

https://www.google.com/amp/s/sport.onet ... xbl1es.amp

Cytuj:
Nie chcę być złośliwy, ale co mają zarobki olimpijczyków, do polskiej piłki klubowej? :mrgreen:


No chyba sam wyżej pytałeś się, jak tam w Polsce ze sportem ogólnie stoi. Można więc porównać, jakie efekty osiągamy w piłce, a jakie w innych dyscyplinach. W piłce w rankingach fifa jesteśmy na 19 miejscu. Prowadzi Belgia. Na ostatniej olimpiadzie w klasyfikacji medalowej byliśmy na 17 miejscu. Belgia na 29. Teza, że słaba jakość polskiej piłki to tylko kwestia finansów nie do końca się potwierdza. To jest zapewne jeden z czynników, ale nie ten najważniejszy.

Jeżeli to nie starcza, to można wciągnąć do porównania Chorwację. Ten "gigant gospodarczy" w fifa jest na miejscu 11. Muszą znać coś, czego polscy trenerzy nie znają.


.
Cytuj:
Przecież sie przekładają Polska piłka klubowa(razem z Legią)jest na dnie, i na dnie są ich wyniki, więc i piłka międzynarodowa tak samo jest na dnie.
Wszystko sie zgadza.


No to może lepiej zwinąć ten deficytowy interes i zamiast tego rzucić więcej kasy sztafeciarzom, szczypiornistom czy szermiercom.

_________________
Wszystko ma swój czas
i jest wyznaczona godzina
na wszystkie sprawy pod niebem
...

(Koh 3:1nn)


Cz wrz 09, 2021 18:24
Zobacz profil
Post Re: Piłka nożna :)
Żeby zrozumieć stan Polskiej piłki głównie klubowej należy cofnąć się wstecz. Otóż to co zaszkodziło Polskiej piłce to... upadek PRL. za komuny może i Polskie kluby nie wygrywały Europejskich Pucharów (owszem Polonia Bytom wygrała puchar Intertoto - dzisiejszy odpowiednik to Liga Konferencji, oraz Górnik grał w Finale pucharu zdobywców pucharów oraz Legia I Widzew w 1/2 LM) ale regularnie grały w Europie. Gdy upadła komuna najlepsi nasi grajkowie wyjechali na zachód. Do tego doszły debilne ruchy PZPN'u i mamy skutek. Dodać należy że w Polsce nie trenuje się młodzieży jak na zachodzie (choć w ostatnich latach trochę się to zmieniło vide. Akademia Lecha lub Legii ale na efekty poczekamy kilka lat). Jeszcze w 2003 roku Wisła potrafiła ograć Schalke i dopiero odpadała z Interem Mediolan. Piłka poszła do przodu. Bez grubego siana nic w Europie nie ugramy. Popatrzmy choćby na Sheriff Tiraspol który gra w LM, to klub Oligarchy z Nadniestrza. Trzeba też inwestować w szkolenie trenerów bo się to opłaca (patrz Michniewicz w Legii i awans do LE)

Bert pewnie chodziło o Leo Benchakera


Cz wrz 09, 2021 19:33
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt wrz 18, 2009 9:51
Posty: 3963
Post Re: Piłka nożna :)
Quinque napisał(a):
Otóż to co zaszkodziło Polskiej piłce to... upadek PRL.


To z pewnością związek czasowy, ale niekoniecznie przyczynowo-skutkowy. Owszem, wyjazdy nie tylko przeorały polskie rzemiosło i służbę medyczną. Niemniej takie Czechy jeszcze przez długo utrzymywały wysoką pozycję. A Chorwacja nadal się trzyma.

Przy okazji muszę się poprawić, według poniższego linku Polska jest na miejscu 27, Chorwacja na 18. Musiałem mieć jakieś stare dane a ostatni wpis był nieco w pośpiechu.

https://sportowefakty.wp.pl/pilka-nozna ... ifa/tabele

Cytuj:
Bert pewnie chodziło o Leo Benchakera


Nie, to jakiś polskojęzyczny był. Benio by się nie powoływał na jakieś mity Wembley. Wydawało mi się że Wójcik, ale może mi się coś pomerdało, bo dane się nie zgadzają.

_________________
Wszystko ma swój czas
i jest wyznaczona godzina
na wszystkie sprawy pod niebem
...

(Koh 3:1nn)


Pt wrz 10, 2021 8:30
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Piłka nożna :)
Quinque napisał(a):
Żeby zrozumieć stan Polskiej piłki głównie klubowej należy cofnąć się wstecz. Otóż to co zaszkodziło Polskiej piłce to... upadek PRL. za komuny może i Polskie kluby nie wygrywały Europejskich Pucharów (owszem Polonia Bytom wygrała puchar Intertoto - dzisiejszy odpowiednik to Liga Konferencji, oraz Górnik grał w Finale pucharu zdobywców pucharów oraz Legia I Widzew w 1/2 LM) ale regularnie grały w Europie.


Upadek komuny ma tyle do rzeczy, że na zachodzie kluby sie rozwijały, szły do przodu, a u nas bieda korupcja, brak pomocy ze strony państwa, wszystko wspólnie sie spotęgowało, i dało bardzo złe efekty.

Quinque napisał(a):
Dodać należy że w Polsce nie trenuje się młodzieży jak na zachodzie (choć w ostatnich latach trochę się to zmieniło vide. Akademia Lecha lub Legii ale na efekty poczekamy kilka lat).


Cały czas jest to samo(no może trcohę sie poprawiło) i szkolenie jest na poziomie biednego Afrykańskiego kraju, natomiast chcemy żeby z tego były wielkie sukcesy w Europie czy na Świecie, no i jak przychodzi jakaś znacząca porażka, to tak samo trzeba znaleźć winnego, i najprościej obwinić za wszystko trenera, bo przecież trenera zawsze w każdej chwili można wymienić, a jakby ktoś powiedział że szkolenie młodzieży jest złe, czy też w ogóle go nie ma, to nikt tego nie bedzie słuchał, bo na takie coś potrzeba mnóstwo kasy, której nie ma, no i na efekty trzeba czekać wiele lat.

Quinque napisał(a):
Jeszcze w 2003 roku Wisła potrafiła ograć Schalke i dopiero odpadała z Interem Mediolan. Piłka poszła do przodu. Bez grubego siana nic w Europie nie ugramy.


Przecież klika lat temu Legia miała sporo sukcesów w europejskich pucharach, to co robiła Wisła w 2003, dała radę powtórzyć.
Tutaj też widać, gdzie popełniono błąd, bo Wisła upadła na samo dno, i kto na takie coś pozwolił? przecież PZPN, powinien wprowadzić przepisy zabraniające klubą zadłużania sie, wtedy by nie było problemu, tak samo w Krakowie przydałby sie nowy stadion, na 50 może 70 tysięcy, to oczywiście byłoby sponsorowane z budżetu państwa, dokładając do tego wszelakie ulgi podatkowe, to wtedy Wisła by grała na stałe w Lidze Mistrzów, no ale niestety nic nie zostało zrobione.

bert04 napisał(a):
Też nie wiem, ale zapewne mniej, niż Belgia. Zakładam jednak, że żadnaainna dyscyplina sportu nie może liczyć na 64miliony średnio dotacji rocznych. Czy może znasz jakąś?


O jakiej dotacji mówisz? bo ten link nie działa.
No i z tego co sie orientuje to na olimpijczyków idzie kilka razy więcej niż te 64 miliny, które w dodatku nie wiem skąd wziąłeś? i żeby dogonić zachodnią czołówkę, to trzeba inwestować w piłkę z 500 milionów rocznie, albo i jeszcze więcej.

bert04 napisał(a):
No chyba sam wyżej pytałeś się, jak tam w Polsce ze sportem ogólnie stoi. Można więc porównać, jakie efekty osiągamy w piłce, a jakie w innych dyscyplinach. W piłce w rankingach fifa jesteśmy na 19 miejscu. Prowadzi Belgia. Na ostatniej olimpiadzie w klasyfikacji medalowej byliśmy na 17 miejscu. Belgia na 29. Teza, że słaba jakość polskiej piłki to tylko kwestia finansów nie do końca się potwierdza. To jest zapewne jeden z czynników, ale nie ten najważniejszy.


No to widać, że Belgia inwestuje w piłkę, a Polska w dyscypliny olimpijskie.

bert04 napisał(a):
Jeżeli to nie starcza, to można wciągnąć do porównania Chorwację. Ten "gigant gospodarczy" w fifa jest na miejscu 11. Muszą znać coś, czego polscy trenerzy nie znają.


Oczywiście pieniądze są tutaj decydujące, ale też trzeba mieć pojęcie co z tymi pieniędzmi zrobić, u nas niestety nie dość że pieniędzy zawsze było mało, to jeszcze były marnotrawione, szkolenie młodzieży jest na poziomie piłki Afrykańskiej, i takie mamy wyniki, jak typowo Afrykański kraj, bo jeśli nie ma kasy i umiejętności na wytrenowanie przyszłych piłkarzy, to nigdy Polska nie będzie w czołówce światowej.

bert04 napisał(a):
No to może lepiej zwinąć ten deficytowy interes i zamiast tego rzucić więcej kasy sztafeciarzom, szczypiornistom czy szermiercom.


Widzę typowo Polskie podejście :mrgreen: bo zamiast naprawić, to lepiej zlikwidować.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Pt wrz 10, 2021 17:54
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt wrz 18, 2009 9:51
Posty: 3963
Post Re: Piłka nożna :)
Robek napisał(a):
bert04 napisał(a):
Też nie wiem, ale zapewne mniej, niż Belgia. Zakładam jednak, że żadnaainna dyscyplina sportu nie może liczyć na 64miliony średnio dotacji rocznych. Czy może znasz jakąś?


O jakiej dotacji mówisz? bo ten link nie działa.

https://sport.onet.pl/pilka-nozna/ekstr ... xbl1es.amp

Może ten lepiej? Chodzi o te fragmenty
"Samorządy w ostatnich pięciu latach wpompowały w drużyny ekstraklasy ponad 320 mln złotych."

"Jeśli w 2018 roku samorządy w różnych formach przekazały klubom ekstraklasy prawie 70 mln złotych, to znaczy, że w ciągu dekady pośrednio pół miliarda złotych znajdzie się na koncie przeciętnych w skali Europy piłkarzy."

Cytuj:
No i z tego co sie orientuje to na olimpijczyków idzie kilka razy więcej niż te 64 miliny, które w dodatku nie wiem skąd wziąłeś? i żeby dogonić zachodnią czołówkę, to trzeba inwestować w piłkę z 500 milionów rocznie, albo i jeszcze więcej.


Nie wiem, na jakiej podstawie "się orientujesz". Ja porównuję, ile dostają najlepsi z najlepszych:

http://www.sport.pl/igrzyska-olimpijski ... niadze.amp

"2,2 miliona złotych. Tyle Polski Komitet Olimpijski przeznaczy na premie dla sportowców"

"polscy sportowcy w rywalizacji indywidualnej otrzymali 120 tysięcy złotych za zdobycie złota"


http://www.sport.pl/pilka/7,65037,27132 ... premie.amp

"Każdy z nich otrzymał 9,25 miliona euro (ponad 40 milionów złotych) za samo zakwalifikowanie się do turnieju. PZPN podzielił się już tymi pieniędzmi z piłkarzami. Otrzymali oni do podziału około 20 proc. całej kwoty, czyli 10-12 milionów złotych. "

Dzieląc to na 23 okazuje się, że piłkarze dostają od 430 do 520 tysięcy za sam przyjazd na imprezkę. Owszem, to opiera się w jakimś stopniu na dotacjach fifa /uefa a to z kolei na popularnosci sportu i sponsorach. Niemniej potwierdza to wyzej podanr informacje o miesiecznych zarobkach polskich pilkarzy. To inny rzad wielkosci.

Cytuj:
No to widać, że Belgia inwestuje w piłkę, a Polska w dyscypliny olimpijskie.


To oczywiście teza wyssana z palca. Kenia i Jamaica są wyżej od Belgii. Kenia. I Jamaica.

Cytuj:
, szkolenie młodzieży jest na poziomie piłki Afrykańskiej, i takie mamy wyniki, jak typowo Afrykański kraj, bo jeśli nie ma kasy i umiejętności na wytrenowanie przyszłych piłkarzy, to nigdy Polska nie będzie w czołówce światowej.


No może coś w tym jest, bo kraje afrykańskie też na olimpiadach sobie radzą dobrze. Może to powiedzenie o "murzynach Europy" ma coś na rzeczy?

.
Cytuj:

Widzę typowo Polskie podejście :mrgreen: bo zamiast naprawić, to lepiej zlikwidować.
[/quote][/quote]

Bzdura, typowo polskie jest jechanie na prowizorce, latanie na drzwiach od stodoły, pogarda dla pracy organicznej. Pompowanie kasy ma sens, jeżeli system.funkcjonuje. A jak nie, to czasem lepiej go.zlikwidować i zacząć od nowa. Albo przynajmniej radykalnie przyciąć i skonsolidować. Po cholerę kraków i Łódź mają dwa kluby sportowe, jeżeli jedyną ich racją.bytu jest to, żeby fani mieli pretekst do bójek i ustawek? Nie lepiej mieć jeden klub, który ma lepsze osiągi? Ale nie, przecież. Ie można być.gorszym od Manchesteru. Tak więc utrzymuje się przy życiu takie kluby, które nawet jak czasem zabłysną, to koniec końców bakrutują, czy to finansowo czy sportowo.

_________________
Wszystko ma swój czas
i jest wyznaczona godzina
na wszystkie sprawy pod niebem
...

(Koh 3:1nn)


N wrz 12, 2021 8:07
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Piłka nożna :)
bert04 napisał(a):
Może ten lepiej? Chodzi o te fragmenty
"Samorządy w ostatnich pięciu latach wpompowały w drużyny ekstraklasy ponad 320 mln złotych."

"Jeśli w 2018 roku samorządy w różnych formach przekazały klubom ekstraklasy prawie 70 mln złotych, to znaczy, że w ciągu dekady pośrednio pół miliarda złotych znajdzie się na koncie przeciętnych w skali Europy piłkarzy."


Dyskusja odnosiła sie do piłki reprezentacyjnej, a ta jest zależna od szkolenia młodzieży, a to że samorządy dotują często źle zarządzane kluby, nie m tutaj nic do rzeczy, przecież za te pieniądze co dostaną, to sobie kupią jakiego piłkarza z zagranicy, więc dla Polskiej reprezentacji, to i tak nie ma pożytku.

bert04 napisał(a):
Nie wiem, na jakiej podstawie "się orientujesz". Ja porównuję, ile dostają najlepsi z najlepszych:

http://www.sport.pl/igrzyska-olimpijski ... niadze.amp

"2,2 miliona złotych. Tyle Polski Komitet Olimpijski przeznaczy na premie dla sportowców"

"polscy sportowcy w rywalizacji indywidualnej otrzymali 120 tysięcy złotych za zdobycie złota"


http://www.sport.pl/pilka/7,65037,27132 ... premie.amp

"Każdy z nich otrzymał 9,25 miliona euro (ponad 40 milionów złotych) za samo zakwalifikowanie się do turnieju. PZPN podzielił się już tymi pieniędzmi z piłkarzami. Otrzymali oni do podziału około 20 proc. całej kwoty, czyli 10-12 milionów złotych. "

Dzieląc to na 23 okazuje się, że piłkarze dostają od 430 do 520 tysięcy za sam przyjazd na imprezkę. Owszem, to opiera się w jakimś stopniu na dotacjach fifa /uefa a to z kolei na popularnosci sportu i sponsorach. Niemniej potwierdza to wyzej podanr informacje o miesiecznych zarobkach polskich pilkarzy. To inny rzad wielkosci.


O czym ty teraz mówisz? przecież cała dyskusja tyczy sie tego, ile Polska jako kraj(czyli budżet państwa) inwestuje w sport, a inwestuje głównie w dyscypliny olimpijskie, i to te dyscypliny które realnie mogą przynieść medale, co ma do tego kwestia kto ile zarabia?
To jak da sie piłkarzom więcej pieniędzy, to będą lepiej grać? :D


bert04 napisał(a):
To oczywiście teza wyssana z palca. Kenia i Jamaica są wyżej od Belgii. Kenia. I Jamaica.


Widocznie więcej inwestują w dyscypliny olimpijskie, ewentualnie mają lepszy pomysł, i są w stanie nawet z mniejszych pieniędzy, zrobić większy medalowy sukces.



bert04 napisał(a):
No może coś w tym jest, bo kraje afrykańskie też na olimpiadach sobie radzą dobrze. Może to powiedzenie o "murzynach Europy" ma coś na rzeczy?


Jeśli chodzi o Afrykę, to mamy tutaj do czynienia z biednymi krajami, które są źle zarządzane, w Polsce jest tak samo, więc i efekty końcowe, powinny być takie same.

bert04 napisał(a):
Po cholerę kraków i Łódź mają dwa kluby sportowe, jeżeli jedyną ich racją.bytu jest to, żeby fani mieli pretekst do bójek i ustawek? Nie lepiej mieć jeden klub, który ma lepsze osiągi?


W Londynie jest kilka klubów piłkarskich, które potrafią w tym samym sezonie, jednocześnie grać w Lidze Mistrzów, i jakoś nie ma problemu.

bert04 napisał(a):
Ale nie, przecież. Ie można być.gorszym od Manchesteru.


Z kim ty sie porównujesz :mrgreen: przecież Manchester gra w bogatej dobrze zarządzanej lidzę, i dzięki temu są pieniądze sukcesy, oraz dość dobre perspektywy dla angielskiej ligi, oraz jej klubów.
Natomiast Polska ma biedną ligę, i na dodatek źle zarządzaną, a żądzą tym tak bardzo ciemni ludzie, że nawet nie są w stanie wygonić kiboli z stadionu, są w stanie co najwyżej zamknąć stadion i zlikwidować klub piłkarski, już nawet nie wspominając o tym, że coroczny budżet PZPN, jest liczony w setkach milionów, a jak jakiś klub 1 ligo ma kłopoty, bo jego stadion nie spełnia norm, i nie można na nim grać w piłkę, to oczywiście PZPN nie pomoże, nie mają 8 mionów na to by zbudować temu klubowy stadion, bo już wszystkie pieniądze zostały przeżarte i rozkradzione.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Pn wrz 13, 2021 14:48
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt wrz 18, 2009 9:51
Posty: 3963
Post Re: Piłka nożna :)
Robek napisał(a):
Dyskusja odnosiła sie do piłki reprezentacyjnej, a ta jest zależna od szkolenia młodzieży


Pośrednio. Opiera się na sile zespołów ligowych a ta na szkoleniu krajowego narybku. Moja stara teza jest taka, że za każdą skuteczną reprezentacją stoją dwa-trzy najsilniejsze kluby krajowe, w których "rdzeń" drużyny trenuje współpracę przez cały sezon. A nie tylko, jak selekcjoner wybierze jak rodzynki z ciasta.

Obecna polska reprezentacja (zgodnie z wikipedią) ma całych dwóch piłkarzy grających w polskich klubach. Podejrzewam, że żaden polski klub nie ma też tylu "zagraniczników" (choć nie sprawdzałem). Nie zauważyłem też na 23 graczy nawet dwójki, która by grała w jednym klubie. Gdzie tam do drużyny, kiedy może polskiego zespołu nie mieliśmy, ale drużyna opierała się na trójce z Dortmundu.

Cytuj:
, a to że samorządy dotują często źle zarządzane kluby, nie m tutaj nic do rzeczy, przecież za te pieniądze co dostaną, to sobie kupią jakiego piłkarza z zagranicy, więc dla Polskiej reprezentacji, to i tak nie ma pożytku.


Może dodatcje budżetowe są spore, ale nie wystarczają na 11 piłkarzy zagranicznych, zwłaszcza że poza transferem liczą się pensje i opieka lekarska.

Robek napisał(a):
O czym ty teraz mówisz? przecież cała dyskusja tyczy sie tego, ile Polska jako kraj(czyli budżet państwa) inwestuje w sport,


Ciekawe, że w końcu znalazłem pewne zestawienie porównawcze:

https://pie.net.pl/wp-content/uploads/2 ... odarka.pdf

Na str. 18 jest ciekawa tabela. Według niej Polska nie tylko iwestuje nieomal identyczną kwotę w sport jak Belgia, inwestuje też bardzo podobny procent PKB. Dlatego te dwa kraje są idealne do porównywania inwestycji i efektów.

Cytuj:
a inwestuje głównie w dyscypliny olimpijskie, i to te dyscypliny które realnie mogą przynieść medale, co ma do tego kwestia kto ile zarabia?


Twoje tezy:
1) Polska inwestuje więcej w sport olimpijski, niż w piłkę nożną
2) PZPN to skorumpowana paczka która marnotrawi to niewiele, co z państwowego garnuszka spłynie.

Moja kontrteza:

Jeżeli Polska inwestowałaby takie kokosy w olimpijczyków to by olimpijczycy zarabiali więcej. Jeżeli zarabiają mniej, i to dużo mniej, to albo PKOL jest o wiele bardziej skorumpowany niż PZPN, albo Twoja teza wyjściowa się nie zgadza. Ilość medalijczyków (25) tylko nieznacznie odbiega od drużyny piłkarskiej (z rezerwowymi). Jeżeli masz lepszą bazę porównawczą, to się nie krępuj.

Cytuj:
To jak da sie piłkarzom więcej pieniędzy, to będą lepiej grać?


Gdybyś czytał uważnie moje posty to byś wiedział, że pisałem coś zupełnie przeciwnego. Jedyny efekt "płacenia więcej" w klubach jest może taki, że na rynku międzynarodowym gracz zbyt mało opłacany może być szybciej wykupiony przez konkurencję. Poza tym polscy piłkarze w porównaniu do ich osiągów są - IMHO - przepłacani.

Robek napisał(a):
W Londynie jest kilka klubów piłkarskich


Widocznie Londyn
a) stać na posiadanie paru klubów i
b) umieją wykorzystać potencjał graczy w sposób efektywny.

Robek napisał(a):
kim ty sie porównujesz przecież Manchester gra w bogatej dobrze zarządzanej lidzę, i dzięki temu są pieniądze sukcesy, oraz dość dobre perspektywy dla angielskiej ligi, oraz jej klubów.


To był przykład na to, jakie ambicje mają miasta, które pozwalają sobie na utrzymywanie dwóch i więcej drużyn. Londyn albo Manchester.

Gdyby natomiast brać za przykład Belgię, to tam FC Brussels powstał z fuzji 6 klubów sportowych. Z czasem spadł do 2 ligi i parę lat temu uległ likwidacji. Smutne to? Może. Ale Bruksela ma inny klub, pierwszoligowy, RSC Anderlecht. I jakoś te gospodarcze konsolidacje i nawet likwidacje nie wpłynęły negatywnie na pozycję Belgii. A nawet postawiłbym tezę, że jednym z powodów skuteczności ich piłki jest właśnie to, realistyczne nastawienie do piłki jak do biznesu sportowego. A nie jak do jakiegoś dobra narodowego, które tylko przez dotacje z budżetu może być utrzymywane.

_________________
Wszystko ma swój czas
i jest wyznaczona godzina
na wszystkie sprawy pod niebem
...

(Koh 3:1nn)


Pn wrz 13, 2021 15:49
Zobacz profil
Post Re: Piłka nożna :)
Narazie nie chce mi się odnosić do wszystkiego, ale pragnę zauważyć fakt że kluby piłkarskie nie są własnością państwa tylko są to firmy prywatne


Pn wrz 13, 2021 18:57
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Piłka nożna :)
bert04 napisał(a):
Pośrednio. Opiera się na sile zespołów ligowych a ta na szkoleniu krajowego narybku. Moja stara teza jest taka, że za każdą skuteczną reprezentacją stoją dwa-trzy najsilniejsze kluby krajowe, w których "rdzeń" drużyny trenuje współpracę przez cały sezon. A nie tylko, jak selekcjoner wybierze jak rodzynki z ciasta.


Ta twoja teoria, jest oparta na Realu Barcelonie i Atletico, z których jest zbudowana znaczna część reprezentacji Hiszpanii :mrgreen: w Polsce jest inaczej, kluby kupują piłkarzy z zagranicy, i to stanowi o jakiejkolwiek sile polskich klubów, bo im niej Polaków w składzie tym lepiej dla drużyny, tym lepsze wyniki, w Polskich klubach grają Polacy, bo zwyczajnie klubów nie stać na prawdziwych piłkarzy, jeśli przyjdą lepsze czasy, i kluby sie wzbogacą, to praktycznie cała Ekstraklasa będzie sie składała z obcokrajowców, no i dobrze, w końcu będziemy mieli jakiś prawdziwych piłkarzy, zrezygnujemy z tej Polskiej tragedii.

bert04 napisał(a):
Obecna polska reprezentacja (zgodnie z wikipedią) ma całych dwóch piłkarzy grających w polskich klubach. Podejrzewam, że żaden polski klub nie ma też tylu "zagraniczników" (choć nie sprawdzałem). Nie zauważyłem też na 23 graczy nawet dwójki, która by grała w jednym klubie. Gdzie tam do drużyny, kiedy może polskiego zespołu nie mieliśmy, ale drużyna opierała się na trójce z Dortmundu.


Kiedyś mieliśmy słabych piłkarzy, którzy umieli ze sobą grać, tworzyli razem drużynę, obecnie to nie ma nic, bo co do trenera to też nie jestem aż tak bardzo przekonany.

bert04 napisał(a):
Na str. 18 jest ciekawa tabela. Według niej Polska nie tylko iwestuje nieomal identyczną kwotę w sport jak Belgia, inwestuje też bardzo podobny procent PKB. Dlatego te dwa kraje są idealne do porównywania inwestycji i efektów.


Mówimy tutaj cały czas o Polskiej reprezentacji, a ta zależy niemal wyłącznie od szkolenia młodzieży, która w Polsce jest szkolona w mikroskopijnym stopniu, względem tego co jest w Belgii, więc nie wiem co chcesz tutaj porównywać? jak już wcześniej mówiłem dużo idzie na dyscypliny olimpijskie, dzięki temu mamy te medale, a skoro starczyło na olimpiadę, to brakło na piłkę.

bert04 napisał(a):
Moja kontrteza:

Jeżeli Polska inwestowałaby takie kokosy w olimpijczyków to by olimpijczycy zarabiali więcej. Jeżeli zarabiają mniej, i to dużo mniej, to albo PKOL jest o wiele bardziej skorumpowany niż PZPN, albo Twoja teza wyjściowa się nie zgadza. Ilość medalijczyków (25) tylko nieznacznie odbiega od drużyny piłkarskiej (z rezerwowymi). Jeżeli masz lepszą bazę porównawczą, to się nie krępuj.


Inwestowanie w olimpijczyków, polega na tym że inwestuje sie w szkolenie przyszłych olimpijczyków, można by powiedzieć, że za pieniądze trzeba wyprosukować ludzki, którzy będą zdobywać medale olimpijskie.
Nie bardzo rozumiem skąd wziąłeś pomysł, że inwestowanie w sport polega na płaceniu sportowcom coraz więcej? :mrgreen: przecież to jakaś niedorzeczność jest :D nawet jakbyś każdemu z piłkarzy Legii dał 1 miliard dolarów, i za ten miliard mieliby wygrać Ligę Mistrzów, to i tak by nic nie wyszło, bo oni zwyczajnie sie do tego nie nadają.


bert04 napisał(a):
Gdyby natomiast brać za przykład Belgię, to tam FC Brussels powstał z fuzji 6 klubów sportowych. Z czasem spadł do 2 ligi i parę lat temu uległ likwidacji. Smutne to? Może. Ale Bruksela ma inny klub, pierwszoligowy, RSC Anderlecht. I jakoś te gospodarcze konsolidacje i nawet likwidacje nie wpłynęły negatywnie na pozycję Belgii. A nawet postawiłbym tezę, że jednym z powodów skuteczności ich piłki jest właśnie to, realistyczne nastawienie do piłki jak do biznesu sportowego. A nie jak do jakiegoś dobra narodowego, które tylko przez dotacje z budżetu może być utrzymywane.


Nie chodzi o dotacje, chodzi o nieudolne zarządzanie, nie jesteśmy w stanie sobie poradzić z kibolami na stadionach, to gdzie tu mowa o jakimkolwiek rozwijaniu klubowej piłki.

Quinque napisał(a):
Narazie nie chce mi się odnosić do wszystkiego, ale pragnę zauważyć fakt że kluby piłkarskie nie są własnością państwa tylko są to firmy prywatne


A co to ma do rzeczy?

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Pn wrz 13, 2021 19:26
Zobacz profil
Post Re: Piłka nożna :)
Jako że mam zamiar ustosunkować się do reszty to teraz krótko

Robek, tobie trzeba tłumaczyć jak dziecku? Otóż państwo nie ma obowiązku (A może i nawet prawa) finansować klubów piłkarskich. Leży to tylko w dobrym geście państwa. PZPN wypłaca klubom zapłatę za wyniki. I jest to niejako pieniądz który te kluby generują. Po drugie, należy zauważyć że taki np. Arsenal gdy chciał wybudować nowy stadion musiał się zapożyczyć w banku na bodaj miliard euro (ale mogę się mylić). Pragnę też zaznaczyć że np. stadion Legii Warszawa to piękny i nowoczesny obiekt. A stadion Chelsea Londyn to przy nim stodoła(a przynajmniej taki stadion mieli kilka lat temu nie wiem jak teraz). Po trzecie, same pieniądze nie grają. W Polsce piłkarzom się płaci więcej niż np. w Czechach. A to Slavia Praga(ta która ostatnio odpdła z Legią) sezon temu grała w 1/4 LE(eliminując Leicester), zresztą Dynamo Zagrzeb też(eliminując Tottenham). Warto tu spojrzeć na Siatkówkę gdzie w Polsce płaci się znacznie mniej niż w Rosji czy Włoszech, a to Zaksa Kędzierzyn wygrała Ligię Mistrzów w tym sezonie

Jedyne znane mi kluby w posiadaniu państ to P$G i Man City, ale to też nieoficjalnie


Wt wrz 14, 2021 0:07
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Piłka nożna :)
Quinque napisał(a):
Robek, tobie trzeba tłumaczyć jak dziecku? Otóż państwo nie ma obowiązku (A może i nawet prawa) finansować klubów piłkarskich.


A gdzie ja mówiłem, że państwo ma sponsorować kluby piłkarskie? :D

Quinque napisał(a):
Pragnę też zaznaczyć że np. stadion Legii Warszawa to piękny i nowoczesny obiekt. A stadion Chelsea Londyn to przy nim stodoła(a przynajmniej taki stadion mieli kilka lat temu nie wiem jak teraz).

Tutaj to teraz popadasz w jakieś mega niedorzeczności! przebijacie samych siebie :mrgreen: "niewazny122" mówił że wygrywają te kraje które mają więcej obywateli, "bert04" jest natomiast zdania że wygrywa ten kto jest lepiej opłacany, no a "Quinque" opowiada że wygrywa ten kto ma ładniejszy stadion :D to już jakiś kabaret sie robi, jak mogliśmy jedynie zremisować z Anglią, przecież mamy taki piękny stadion :D :D :D

Quinque napisał(a):
Po trzecie, same pieniądze nie grają.


Gra uroda stadionów?

Quinque napisał(a):
W Polsce piłkarzom się płaci więcej niż np. w Czechach. A to Slavia Praga(ta która ostatnio odpdła z Legią) sezon temu grała w 1/4 LE(eliminując Leicester), zresztą Dynamo Zagrzeb też(eliminując Tottenham).


Bo do tego że u nas jest bieda, to trzeba dodać niegospodarność, nieudolność, inne kraje jak Czechy są w stanie w umiejętny sposób gospodarować tym co sie ma, w Slavi Praga, nie do pomyślenia by było zatrudnić trenera za grube miliony, nie mającego większego doświadczenia na tym stanowisku, w Slavi Praga pracują inteligentni ludzie, a nie jacyś debile.

Quinque napisał(a):
Warto tu spojrzeć na Siatkówkę gdzie w Polsce płaci się znacznie mniej niż w Rosji czy Włoszech, a to Zaksa Kędzierzyn wygrała Ligię Mistrzów w tym sezonie


Jeden udany sezon, niczego nie zmienia, w Lidze Mistrzów również były sytuacje w których wygrywały kluby, z nieco słabszych lig.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Wt wrz 14, 2021 10:26
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 427 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 24, 25, 26, 27, 28, 29  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL