Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt mar 29, 2024 14:02



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 
 Relikwiarz - pytanie 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Śr maja 12, 2010 19:16
Posty: 1
Post Relikwiarz - pytanie
Mam pytanie odnośnie pewnej pamiątki rodzinnej - chciałem się dowiedzieć, czy jest ona czyms niezwykłym, czy moze mimo, iż ma napewno dużą wartość religijną, nie jest niczym rzadko występującym.

Mianowicie posiadam pewien krzyzyk - długosc jego jest ok. 10cm, jest on do noszenia na szyi. Krzyżyk ten jest otwierany (na śrubkę), a w srodku, na szkarłatnym "dywaniku" jest wiele niewielkich relikwii świętych ( kazda relikwia jest podpisana: s. Alacoque, s. Teresa, s. Benedikt, s. Theodore, s. Conrad, s. (nie/pamiętam). Relikwie kazdego świętego skłądają się z dwóch częsci - jedna to kość, a drugie to coś czerwonego - co podejrzewa, ze to tkanka mięsniowa - obydwie częsci są mniej więcej wielkości główki od szpilki. Kazda relikwia jest otoczona złotą "obrączką".

Ale co najbardziej zastanawiające w srodkowej cześci krzyzyka - dokładnie na skrzyżowaniu jest puste miejsce otoczone złotą "koroną" (coś tam było jak podejrzewam, ale z upływem lat moglo nieumyślnie odpaśc, wypaść i zaginąć) - w tym miejscu jest puste pole, ale zajmuje ono największą powierzchnię w centralnym miejscu krzyżyka, przez co uwazam, ze było tam coś najbardziej cennego z religijnego punktu widzenia... a skoro sa tam relikwie takich wielkich swiętych, jak chocby Małgorzata Alacoque, to aż boje się pomyśleć.... ale, czy mogł tam być np. kawalek drzewa krzyża Chrystusa? I co w/ogóle myślice o tym krzyżyku.

Historia krzyżyka jest taka../ ze teraz przejąłem go po swojej zmarłej babci, która opowiadała mi ze dostała go, kiedy opuszczała Niemcy po drugiej wojnie światowej, gdzie była na robotach przymusowych. Dostała go od zakonnika, czy księdza niemieckiego podczas spowiedzi.

[edytowano 1x... ort. i int. M.]


Śr maja 12, 2010 19:49
Zobacz profil

Dołączył(a): So maja 14, 2011 18:46
Posty: 2603
Post Re: Relikwiarz - pytanie
Trzeba pytać teologa. Wiele takich relikwii krąży, ale nie wszystkie są prawdziwe.

_________________
MODERATOR


Śr cze 13, 2018 20:23
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 2 ] 

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL