Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt mar 29, 2024 0:52



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 
 Andrzejkowe wróżby 
Autor Wiadomość
Post Andrzejkowe wróżby
Do napisania tego tematu sklonil mnie tekst umieszczony na glownej stronie Portalu
http://www.wiara.pl/tematcaly.php?idenart=1101475134
Wydaje mi sie, ze autor tekstu p. Piotr Filipkowski, popada w ogromna przesade.
Ja rozumiem, ze Kosciol jest przeciwny wszelkim "wrozbiarstwom". Nalezaloby jednak odroznic powazne zajmowanie sie tymi rzeczami, od niewinnej i nikomu nie szkodzacej zabawy. Zabawy, ktora tylko i wylacznie urozmaica wieczor andrzejkowy i powoduje "kupe smiechu"
Komuz to moze zaszkodzic zabawa z laniem wosku?
Dlaczego doszukiwac sie w tym zaraz demonow?

Takie wrzucanie wszystkiego do jednego worka, jest przejawem pesymizmu i zupelnego braku humoru.
W takim razie, powinno sie takze zakazac wszelkich tradycyjnych ludowych i bardzo starych zwyczajow. Przeciez one az "ociekaja" wrozbiarstwem.

P. Filipkowski w dodatku czepia sie takze Harrego Pottera, powolujac sie na "autorytet" Naszego Dziennika i Radia Maryja.
Dziwna sprawa i nieco nadszarpniety jest ten autorytet, skoro jest sprzeczny z tym co glosi sie w Watykanie.

Cytuj:
Harry Potter a Watykan

Sympatycy Harry'ego Pottera mogą być zupełnie spokojni. Watykan mówi, że książki J.K. Rowling i filmy o małym czarodzieju nie tylko nie szkodzą dzieciom, ale wręcz pomagają.

Kwestia kościelnej oceny Harry'ego Pottera pojawiła się w poniedziałek na konferencji prasowej w Watykanie przy okazji publikacji dokumentu na temat New Age.

Ojciec Peter Fleetwood, który uczestniczył w pracach nad tym dokumentem (w którym New Age uznano za zjawisko antychrześcijańskie), powiedział o małym czarodzieju: "Nie sądzę, żeby ktokolwiek z nas dorastał bez wyimaginowanego świata wróżek, czarowników, aniołów i wiedźm. Nie są one czymś złym i nie są sztandarem ideologii antychrześcijańskiej. Pomagają dzieciom zrozumieć różnicę między dobrem a złem" - odpowiedział ojciec Fleetwood na pytanie jednego z dziennikarzy.

Źródło:
www.pap.pl - 06 lutego 2003
Wojciech Nowakowski


Uwazam wiec ten artykul za przejaskrawiony i ocierajacy sie wrecz o fanatyzm. Szukanie "zlego" w kazdej najniewinniejszem zabawie, jest po prostu malostkowe i smieszne.

pozdrowka


Pt lis 26, 2004 23:11
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lut 22, 2005 23:45
Posty: 3638
Post 
"...a teraz wyznajcie wiarę ...jest to wiara...
...więc pytam was czy wyrzekacie się...
...czy wyrzekacie sie szatana...
...oraz wszystkiego tego co do zła prowadzi..."


oraz wszystkiego tego co do zła prowadzi
czasem Beli trzeba by się było zastanowić "jakie są skutki picia wódki"

ludzie piszą tak jak w tym artykule bo chcą głosić to co Boże
przeciwstawiając się bezsensownemu popadaniu w macki zła

niektórzy są silni i takie bajki nietraktują poważnie,ale jako najzwyklejszą poezję (wymysły,utopie)
jak świat światem niebrak jednak i ludzi którzy nadużywają alkoholu, albo bajke traktują jako prawde

przypomina mi się tu Feliks Koneczny :) który pisał , że parodię komunizmu w Pergamonie w 2 wieku po Chrystusie wzięto na poważnie i zaczęto ją stosować w życiu...

ale i dziś niebrak takich którzy uważają , że istnieje taka kraina(zapewne tylko dla nich) w której "gołąbki idą same do gąbki"

co to ma wspólnego z laniem wosku oprócz lania wody przeze mnie?
oj ma, ma i to bardzo dużo
jeśli człowiek poddaje sie tylko medytacji a nie indukcji historycznej czy tam nawet dedukcji to niezauważy pewnej tendencji pewnych zjawisk które prowadzą w złą strone
a które nawet odprowadzą od Boga

reasumując potrzeba nam być bardziej skrupulatnymi ze względu na innych i dawać im przykład czystości ducha nawet w maniakalnym, i choćby, i przesadnym odgraniczaniu się od tego co inni potraktować mogą raczej wątpliwie normalnie...

_________________
Niech żyje cywilizacja łacińska !!!

więc śpiewaj duszo ma... BÓG JEST MIŁOŚCIĄ...


So mar 19, 2005 2:53
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 2 ] 

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL