Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz cze 06, 2024 11:38



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ] 
 ściąganie 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 14, 2003 15:37
Posty: 883
Post ściąganie
Dużo ludzi tu przychodzi wiec może mi pomogą...
Temat dość dziwny, jak na forum katolickie... chociaż... ;-)
Mam przygotować na "Etykę" taka jakby rozprawke w 2 osoby na temat ściągania na uczelniach wyższych... Trik polega na tym, ze ta rozmowa ma wzbudzić dyskusję reszty itd. :-/
No i trzeba powymyślać jakieś "za" i jakieś "przeciw" -macie jakieś pomysły?Licze na was :DZ góry dzieki za pomoc...

_________________
Obrazek
d(~_~)b Psałterz wrześniowy
www.polskastacja.pl


N lut 27, 2005 13:34
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): Pn sty 03, 2005 21:25
Posty: 7301
Post 
Patrzyłaś tu?

viewtopic.php?t=2513&postdays=0&postorder=asc&start=0


N lut 27, 2005 13:41
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 14, 2003 15:37
Posty: 883
Post 
Dzieki - bardzo sie przyda...

Chodzi mi też o taki jakby sposob przestawienie tej dyskusji... tzn co zrobic aby inni tez sie właczyli (tak przynajmniej dziadziuś od etyki kazał nam tworzyc te dyskucje)

_________________
Obrazek
d(~_~)b Psałterz wrześniowy
www.polskastacja.pl


N lut 27, 2005 14:22
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): Pn sty 03, 2005 21:25
Posty: 7301
Post 
Z tym włączaniem się to zawsze jest problem. Może obiecajcie im lody? ;) ;) ;)


N lut 27, 2005 14:29
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr cze 30, 2004 16:24
Posty: 3075
Post 
nie przesadzajmy... zawsze sa zdania podzielone. w sumie to najlepiej jest "przyjac" skrajne poglady, odbiegajace od tego co uznaje reszta.
moi wspolstudenci ;) uwazaja, ze w sciaganiu nie ma nic zlego, bo przeciez jak jest okazja sciagnac, to normalnie jest grzechenm z tego nie skorzystac... ;)

_________________
Niebo gwiaździste nade mną, prawo moralne we mnie...
Obrazek
Obrazek


N lut 27, 2005 14:32
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sty 03, 2005 21:25
Posty: 7301
Post 
A tak serio - chyba najlepiej wyjść od zdania, z którym się nie zgodzą. Jest szansa, że na Was naskoczą. Tylko nie jestem pewna, które to zdanie; obawiam się, że forum katolickie niekoniecznie jest w tym względzie miarodajne ;) Stawiałabym na to, że nie są przeciwni ściąganiu, ale to na podstawie moich studiów oczywiście.


N lut 27, 2005 14:34
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sty 03, 2005 21:25
Posty: 7301
Post 
:glupek2: :glupek2: :glupek2:

Jakbym patrzyła, co się dzieje, to nie pisałabym tego samego, co Julia :) Sorry.


N lut 27, 2005 14:36
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sty 29, 2005 21:19
Posty: 401
Post Re: ściąganie
Skaja napisał(a):
Mam przygotować na "Etykę" taka jakby rozprawke w 2 osoby na temat ściągania na uczelniach wyższych... Trik polega na tym, ze ta rozmowa ma wzbudzić dyskusję reszty itd. :-/
No i trzeba powymyślać jakieś "za" i jakieś "przeciw" -macie jakieś pomysły?Licze na was :DZ góry dzieki za pomoc...


.. ściąganie na egzaminach wynika głównie z poczucia własnej niekompetencji, chwilowego braku wiary w siebie lub głęboko zakorzenionego komplexu niższości .. nie ma sensu wymyslać za/przeciw tylko zmienić sposób egzekwowania wiedzy, który uniemożliwiałby prowadzenie tego typu procederu .. moim zdaniem - zapobiegać, a nie oceniać .. :cisza:

_________________
.. and still we laught / and still we run, and still we throw ourselves upon love's boats ..


N lut 27, 2005 14:45
Zobacz profil
Post 

Rozumiem, że nie rozwiązujemy tego problemu jako zagadnienia, które mamy sobie przedyskutować, a tylko mamy zastanowić się nad sposobem uaktywnienia słuchaczy.

Wydaje mi się, że można spróbować ich podzielić.
Tyle tylko, że wątpię czy znajdzie się wielu zwolenników tego, że nie wolno ściągać. Ściąganie jest niezmiernie powszechne.

Są jednak pewne, oczywiste plusy nieściągania.
Kiedyś w Wiedzy i Życie czytałem o takim eksperymencie, który trwał przez 30 lat. Wybrano grupą kilkudziesięciu dzieci i sprawdzono czy są skłonne zrezygnować z chwilowej przyjemności (zysku), po to, aby za jakiś czas uzyskać przyjemność (zysk) większą. Przykładowo mogli dostać już w tej chwili lizaka, lub poczekać dwie godziny i dostać dwa lizaki. Niektóre dzieci rzeczywiście decydowały się na odczekanie. Niekoniecznie były to lizaki i niekoniecznie mowa była o dwóch godzinach. Nie pamiętam za dobrze.
W każdym razie po 30 latach twórcy eksperymentu dotarli do tych, już dorosłych, dzieci. Ci którzy byli zdolni do tego by trochę poczekać, w życiu zawodym odnosili większe sukcesy.

Nie wielu jest zwolenników nie ściągania, gdy większość ściąga, ale nieliczni potrafią wyjść z egzaminu, gdy nie potrafią nic, po to, aby na poprawkowy się nauczyć. I przez to więcej umieć :D

Prawda, że taki tekst może wzburzyć krew w słuchaczach ? :D:D:D I nawet skoro większość z nas co najmniej co jakiś czas ściąga na egzaminach, to z takim stwierdzeniem musi się zgodzić. :D:D

No, ale Wy nie macie przekonywać do końca, że chodzi o nieściąganie. Wy macie wzbudzić dyskusję. :D:D:D:D

Jakie więc są argumenty za tym, że ściąganie nie jest aż tak nieetyczne jakby się to mogło na pierwszy rzut oka wydawać? :D

Żyjemy w okresie przemian :-D
Szkolnictwo wyższe po '89 ulega zmianon. Powstało wiele nowych uczelni. Obok uczelni państwowych powstało wiele niepaństwowych. Poziom jest nierówny. Nawet w ramach uczelni państwowych sytuacja nie jest klarowna. Uczelnie nie pilnują by wykładowcy mieli odpowiedni stosunek do studentów. Zatrudniani są często frustraci, którzy własne problemy odgrywają na studentach. Tworzy to sytuacje, że student bywa traktowany jakby był nikim. Oczekiwania nie są jasne. Wiele sytuacji z jakimi spotyka się student jest chaotycznych.
Poziom nauczania został zaniżony. Zatem czy aby rzeczywiście student tak wiele zyska, jeśli będzie nigdy nie ściągał? Któż to doceni? A prace sąsiadów, którzy ściągają ogólny, końcowy poziom wyników zawyżają.
I to wszystko w sytuacji, gdy nie ma pewności, że jest dobry kontakt z egzaminatorem.
Przeciętny polski student mniej się skupia nad samym tokiem studiów, a bardziej nad znalezieniu pracy.

:D:D:D

Skoro więc jesteście dwie, to możecie we dwie stanąć na czele dwóch przeciwnych obozów :D:D:D

BTW: To jeszcze trzeba mieć odpowiednie warunki psychiczne by się w takie zabawy bawić. Ja bym nie dał rady :lol:


N lut 27, 2005 14:51
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 14, 2003 15:37
Posty: 883
Post 
Cytuj:
.. ściąganie na egzaminach wynika głównie z poczucia własnej niekompetencji, chwilowego braku wiary w siebie lub głęboko zakorzenionego komplexu niższości .. nie ma sensu wymyslać za/przeciw tylko zmienić sposób egzekwowania wiedzy, który uniemożliwiałby prowadzenie tego typu procederu .. moim zdaniem - zapobiegać, a nie oceniać ..
Taa.... to powiem na koniec mojej rozprawki... ;-)

Po prostu musze "dziamdoleniem" o tym zając 45 min... ot i co... wiec lepiej, zeby sie inni obudzili i kłócili - bo wtedy szybciej czas leci.

_________________
Obrazek
d(~_~)b Psałterz wrześniowy
www.polskastacja.pl


N lut 27, 2005 15:16
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sty 29, 2005 21:19
Posty: 401
Post 
.. PTRqwerty też napisał niegłupi elaborat .. przeczytaj uważnie .. będziesz miała rozwinięcie .. :)

_________________
.. and still we laught / and still we run, and still we throw ourselves upon love's boats ..


N lut 27, 2005 21:41
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 11 ] 

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL