Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N kwi 28, 2024 21:49



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 58 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4
 Wygląd Anioła Stróża 
Autor Wiadomość
Post Re: Wygląd Anioła Stróża
iNadia napisał(a):
Jednak dla uzasadnienia swojego przekonania podajesz twierdzenia ludzi, którzy przecież nie dla wszystkich muszą być autorytetem.

Rozczaruję Cię. Nie widzę potrzeby uzasadniania tego. I nie muszę. Wyjaśniałam te sprawy w innym temacie, rozmawiając z Rutusem. Jesteś gorliwym ŚJ, więc Twoja świadomość jest wypełniona innym obrazem Boga i kompletnie zamkniętym na inne spojrzenie. Rozmowę kierujesz na znany mi teren a ja potrafię przewidzieć jej dalszy przebieg. Nihil novum sub sole.
Cytuj:
Jednocześnie nie uzasadniasz swego przekonania biblijnie - czyżby Słowo Boże miało dla Ciebie mniejsze znaczenie, niż słowo ludzi?

Nie rozumiem. Czyż nie dostarczyłam cytatów biblijnych i nie wykazałam ochoty na dalsze? Co próbujesz osiągnąć? Przemyślałaś ten zarzut i jego niezasadność?
Cytuj:
Sugeruje to także inna Twoja wypowiedź: skoro masz Anioła i z nim rozmawiasz - to masz też dobrego przewodnika duchowego? Człowieka, rozumiem? Czy sprawdzasz swoja wiarę tylko porównując ją z nauką innych ludzi? Czy sprawdzasz również porównując z nauką płynącą ze Słowa Bożego?

Nieuprawnione i powierzchowne wnioskowanie. Ze mną musisz się bardziej starać, inaczej nudzę się i nie odpowiadam.
BTW-Podstawowa zasada prowadzenia dyskusji dotyczy znajomości swego adwersarza. Ja czytuję Twe posty i mam Twój obraz . A Ty jesteś zupełnie nie przygotowana zadając mi pytania, których odpowiedzi znajdziesz w wyszukiwarce tego forum. Mam pomysleć, że zwolniono Cię zupełnie z myślenia? To nie jest poziom zarzutów, który skłoni mnie do poważnego potraktowania Ciebie. Przykro mi. Może innym razem.
Cytuj:
Mówisz, że kontakt ze sferą niematerialną potwierdza, iż jesteś córką Kościoła. Myślę, wiem, że nie tylko wyznawcy Kościoła Katolickiego mają kontakty ze sferą niematerialną, lecz również wyznawcy wszystkich innych religii.

Ustosunkowywałam się do tego w rozmowach z Rutusem. Wybacz, nudzi mnie pisanie wciąż tego samego. Ktoś zacznie czytać moje posty i zarzuci mi, że co chwilę piszę o tym samym.
Cytuj:
Czy wszyscy oni maję tę łaskę od Boga JHWH przez Jezusa Chrystusa?

Już nie Jehowa? Zmieniliście nazewnictwo? Dla nas Jezus jest Bogiem. Granice Kościoła są niewidzialne a Duch Św wieje kędy chce. Krąży też jego odwieczny przeciwnik szerząc błędne nauki wśród wielu.
Cytuj:
zupełnie już niezrozumiałe jest dla mnie twierdzenie: >Nawet, jeśliby to była szatańska robota to za nim stoi Bóg. Wszystko zostało więc odwrócone na Bożą chwałę.<
Jak kontakt z demonem może wypływać z Bożego działania? I jak może przynieść chwałę Bogu?

Nieuprawnione wnioskowanie. Należy odczytać to inaczej. Opętanie też dowodzi obecności Bożej. Bóg wyprowadza nawet ze zła dobro. Trudne, prawda?


Pt kwi 27, 2012 14:46
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 27, 2009 14:07
Posty: 8227
Post Re: Wygląd Anioła Stróża
Liza napisał(a):
Cytuj:
Czy wszyscy oni maję tę łaskę od Boga JHWH przez Jezusa Chrystusa?

Już nie Jehowa? Zmieniliście nazewnictwo?
To nie jest zmiana nazewnictwa tylko inny zapis tego samego słowa, tak jak Bóg i B-g albo Mirjam i Mrjm.

_________________
The first to plead is adjudged to be upright,
until the next comes and cross-examines him.

(Proverbs 18:17)

Słuszna decyzja podjęta z niesłusznych powodów może nie być słuszna.
(Weatherby Swann)

Ciemny lut to skupi.
(Bardzo Wielki Elektronik)


Pt kwi 27, 2012 15:39
Zobacz profil
Post Re: Wygląd Anioła Stróża
Liza napisał(a):
Cytuj:
zupełnie już niezrozumiałe jest dla mnie twierdzenie: >Nawet, jeśliby to była szatańska robota to za nim stoi Bóg. Wszystko zostało więc odwrócone na Bożą chwałę.<
Jak kontakt z demonem może wypływać z Bożego działania? I jak może przynieść chwałę Bogu?

Nieuprawnione wnioskowanie. Należy odczytać to inaczej. Opętanie też dowodzi obecności Bożej. Bóg wyprowadza nawet ze zła dobro. Trudne, prawda?

Ja bym to ujęła tak, że opętanie dowodzi istnienia świata
duchowego, czyli np. dla niewierzącego uznanie takiego
faktu byłoby już dużym przełomem.


Pt kwi 27, 2012 15:44
Post Re: Wygląd Anioła Stróża
Elbrus napisał(a):
To nie jest zmiana nazewnictwa tylko inny zapis tego samego słowa, tak jak Bóg i B-g albo Mirjam i Mrjm.

Dzięki, ale wiem. Dotąd jednak czytałam o Jehowie. Widocznie wstydzą się tego. Przez lata przynoszono nam Strażnicę. Tam był tylko Jehowa. Może na zewnątrz inaczej? Maniera pozostała ta sama.


Pt kwi 27, 2012 16:22
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 05, 2012 10:08
Posty: 147
Post Re: Wygląd Anioła Stróża
Lizo, wybacz jeśli moje słowa wydały Ci się osobistym atakiem. Nie taki był mój zamiar. I wybacz proszę, że nie znam wszystkich Twoich wypowiedzi - jestem tu nowa i nie zdążyłam (pewnie nigdy nie zdążę) przeczytać wszystkiego, co zostało powiedziane zanim Was spotkałam.

Wiem że w tej dyskusji podałaś cytaty biblijne. Potwierdzają one że aniołowie Boży istnieją, że spełniają wolę Boga i że jednym z ich zadań jest ochrona i wspieranie wiernych Jezusowi. Nie podałaś jednak fragmentów potwierdzających, ze można modlić się do aniołów (a modlitwę podałaś) oraz że słuchają one ludzi, że mogą spełniać życzenia i polecenia ludzi. Ja natomiast podałam cytaty z Biblii przeczące tym tezom.

Forma imienia Bożego którą się posługuję uzależniona jest od trzech rzeczy i jednocześnie z nich wynika:
1. szacunku dla rozmówcy
2. przekładu Biblii którym się posługuję
3. świadomości iż również forma Jahwe jest właściwa, a najsłuszniej jest posługiwać się w piśmie Tetragramem

Ustalmy jeszcze raz: i katolicy, i świadkowie wierzą że aniołowie istnieją. Wierzą że są to duchy utworzone przez Boga. Że wypełniają wolę Boga - Stwórcy. Że są dobre i złe anioły trywializując: słudzy Boży i słudzy Diabła.

Ja zapytałam, jak odróżnić, czy to boży, czy diabelski posłaniec. Ty odparłaś,parafrazuję: że nie ma różnicy, bo za oboma stoi Bóg i się nimi może posłużyć. Czy tak?

_________________
Oto bowiem, co rzekł Wysoki i Wzniosły, który mieszka na zawsze i którego imię jest święte: „Mieszkam na wysokości i na miejscu świętym, a także ze zdruzgotanym i uniżonym w duchu, by ożywić ducha maluczkich i ożywić serce zdruzgotanych. (Iz 57:15)


So kwi 28, 2012 19:06
Zobacz profil
Post Re: Wygląd Anioła Stróża
iNadia napisał(a):
Ja zapytałam, jak odróżnić, czy to boży, czy diabelski posłaniec. Ty odparłaś,parafrazuję: że nie ma różnicy, bo za oboma stoi Bóg i się nimi może posłużyć. Czy tak?

Odpowiedziałam inaczej.


So kwi 28, 2012 19:45
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 05, 2012 10:08
Posty: 147
Post Re: Wygląd Anioła Stróża
Liza napisał(a):
iNadia napisał(a):
Ja zapytałam, jak odróżnić, czy to boży, czy diabelski posłaniec. Ty odparłaś,parafrazuję: że nie ma różnicy, bo za oboma stoi Bóg i się nimi może posłużyć. Czy tak?

Odpowiedziałam inaczej.


Owszem, Lizo, właśnie tak powiedziałaś: >Nawet, jeśliby to była szatańska robota to za nim stoi Bóg. Wszystko zostało więc odwrócone na Bożą chwałę.< oraz >Opętanie też dowodzi obecności Bożej.<

Bluźnisz Bogu Lizo twierdząc, że ma On coś wspólnego z diabłem! Czyż Jezus nie powiedział:
nadchodzi władca świata. A on nic we mnie nie ma. (Jana 14:30) Lecz ty publicznie bluźnisz Bogu twierdząc że ma on z nim coś wspólnego!

Bluźnisz Bogu Lizo mówiąc: >Już nie Jehowa? Zmieniliście nazewnictwo? Dla nas Jezus jest Bogiem.< Bluźnisz jak faraon mówiąc: „Któż to jest Jehowa, żebym miał usłuchać jego głosu!"
Jak sam diabeł podważasz prawo Stwórcy do bycia Bogiem!

Dla ciebie Jezus jest Bogiem, lecz obrażasz Go lekceważąc Słowo Boże. Dla ciebie Jezus jest Bogiem, lecz zatykasz uszy gdy mówi do ciebie! Nie słuchasz, gdy mówi: „To, czego nauczam, nie jest moje, lecz należy do tego, który mnie posłał. Jeżeli ktoś pragnie wykonywać jego wolę, będzie wiedział, czy ta nauka jest od Boga, czy też ja mówię sam z siebie”( (Jana 7:16,17)

Chcesz być postrzegana jako osoba wierząca - lecz komu wierzysz? Ludziom. O tobie Jezus mówił: I tak przez waszą tradycję unieważniliście słowo Boga. 7 Obłudnicy, Izajasz trafnie prorokował o was, mówiąc: 8 ‚Lud ten okazuje mi szacunek swoimi wargami, ale ich serce jest ode mnie bardzo oddalone. 9 Lecz na próżno mnie czczą, gdyż jako nauk uczą nakazów ludzkich’”. (Mateusza 15:6-9)

Chcesz być postrzegana jako mała puszysta kotka z pazurkami na znak temperamentu. Lecz ty nie pazurki pokazujesz Lizo. Ty pokazujesz swoje owoce. I BYNAJMNIEJ NIE SĄ TO OWOCE DUCHA BOŻEGO! Bynajmniej nie jest to miłość, radość, pokój, wielkoduszna cierpliwość, życzliwość, łagodność, panowanie nad sobą. Przeciwnie: swoimi słowami okazujesz pychę, wyniosłość, nienawiść, pogardę, nieopanowanie.

Występujesz jawnie przeciwko Bogu Lizo. Bronisz Kościoła nie Boga. Jesteś córką Kościoła, i jego bronisz. Z kim walczysz Lizo, czy widzisz że z samym Stwórcą, z samym Bogiem JHWH walczysz?

Więc ogłaszam ci dziś wyroki Boże.
Dziś Jezus mówi do ciebie:

każde drzewo spróchniałe wydaje owoc bezwartościowy; drzewo dobre nie może rodzić owocu bezwartościowego ani nie może drzewo spróchniałe wydawać owocu wybornego. Każde drzewo nie wydające wybornego owocu zostaje ścięte i wrzucone w ogień.
(Mateusza 7:16-19)

A Bóg mówi do ciebie:
„Oto ja dzisiaj kładę przed tobą życie i dobro oraz śmierć i zło. 16 [Jeśli będziesz słuchał przykazań Jehowy, twego Boga], które ci dzisiaj nakazuję, byś miłował Jehowę, twego Boga, chodził jego drogami oraz zachowywał jego przykazania i ustawy oraz jego sądownicze rozstrzygnięcia, to na pewno pozostaniesz przy życiu i się rozmnożysz, a Jehowa, twój Bóg, będzie ci błogosławił w ziemi, do której idziesz, by wziąć ją w posiadanie.
„Lecz jeśli twe serce się odwróci i nie będziesz słuchał, i dasz się zwieść, i będziesz się kłaniał innym bogom, i im służył, 18 to mówię wam dzisiaj, że nieuchronnie poginiecie. Nie przedłużycie swoich dni na ziemi, do której idziecie, przeprawiając się przez Jordan, by wziąć ją w posiadanie. Powołuję dzisiaj niebiosa i ziemię na świadków przeciwko wam, że położyłem przed tobą życie i śmierć, błogosławieństwo i przekleństwo; wybierz więc życie, abyś mógł pozostać przy życiu, ty i twoje potomstwo — 20 miłując Jehowę, swego Boga, słuchając jego głosu i lgnąc do niego; bo on jest twoim życiem i długością twoich dni"

_________________
Oto bowiem, co rzekł Wysoki i Wzniosły, który mieszka na zawsze i którego imię jest święte: „Mieszkam na wysokości i na miejscu świętym, a także ze zdruzgotanym i uniżonym w duchu, by ożywić ducha maluczkich i ożywić serce zdruzgotanych. (Iz 57:15)


N kwi 29, 2012 7:41
Zobacz profil
Post Re: Wygląd Anioła Stróża
iNadia napisał(a):
Bluźnisz Bogu Lizo twierdząc, że ma On coś wspólnego z diabłem!

Problem leży w Tobie. Napisałam wyraźnie. Masz problemy z analizowaniem tekstu i wyciąganiem prawidłowych wniosków. Wersją eksportową nazwania Boga próbujesz zjednać sobie przychylność czytających i wprowadzić ich w błąd, że jesteś chrześcijanką. To manipulacja. Nie wciągaj w brak swoich umiejętności Boga. Nazywa się to (religijną) chorobą na człowieka z powodu Boga.
Próbujesz bronić Boga nie zauważając, że winą jest człowiek (Ty). I tak nie dotrze...


N kwi 29, 2012 7:58
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 05, 2012 10:08
Posty: 147
Post Re: Wygląd Anioła Stróża
Psalm 101:5. Dzieje Apostolskie 18:6.

_________________
Oto bowiem, co rzekł Wysoki i Wzniosły, który mieszka na zawsze i którego imię jest święte: „Mieszkam na wysokości i na miejscu świętym, a także ze zdruzgotanym i uniżonym w duchu, by ożywić ducha maluczkich i ożywić serce zdruzgotanych. (Iz 57:15)


N kwi 29, 2012 8:08
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 23, 2010 23:17
Posty: 8670
Post Re: Wygląd Anioła Stróża
iNadia napisał(a):
mała puszysta kotka
Po prostu padłem :D

A swoją drogą, Nadia, gdzieś Ty uchowała, że Shreka nie widziałaś?

iNadia napisał(a):
ogłaszam ci dziś wyroki Boże
Tu znowu się uśmiałem. Arbitralnie sobie uznajecie, co Bóg o kimś sądzi i co uważa za wartościowe, a co nie?

Poza tym zauważ, że wykluczanie ze społeczności nie działa na ludzi spoza tej społeczności :-)

iNadia napisał(a):
Lizo, właśnie tak powiedziałaś: >Nawet, jeśliby to była szatańska robota to za nim stoi Bóg. Wszystko zostało więc odwrócone na Bożą chwałę.<
Czy cierpienie Jezusa było złem? To chyba jasne. A czy Bóg to pokonał (zmartwychwstanie) i obrócił w dobro (odkupienie)?

Teraz już wiadomo, o co chodzi?

_________________
Don't tell me there's no hope at all
Together we stand, divided we fall

~ Pink Floyd, "Hey you"


N kwi 29, 2012 12:45
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz maja 03, 2012 11:14
Posty: 122
Post Re: Wygląd Anioła Stróża
ojej nie wiem jak wygląda. Ale podobno aniołowie nie maja skrzydeł.
Mój nic nie mówi, ale wiem, że jest przy mnie.


Cz maja 03, 2012 17:21
Zobacz profil
Post Re: Wygląd Anioła Stróża
Rafka napisał(a):
ojej nie wiem jak wygląda. Ale podobno aniołowie nie maja skrzydeł.
Mój nic nie mówi, ale wiem, że jest przy mnie.

Musi mieć skrzydła. A jak przekaże Tobie natchnienia z Góry i prośby zaniesie do Najwyższego. Oj dzieci, dzieci...już nawet w skrzydła anielskie nie wierzą. ;-)


Cz maja 03, 2012 17:36
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: Wygląd Anioła Stróża
Johnny99 napisał(a):
Więc musimy znaleźć odpowiedź na pytanie: czy wzywanie anioła, czczenie go, posługiwanie się nim - tzn posyłanie go np żeby załatwił za nas jakieś sprawy - jest w zgodzie z Pismem Świętym?


To już jest inne zagadnienie. Czym innym jest wyraźne stwierdzenie Pisma, a czym innym kwestia, czy coś pozostaje z nim w zgodzie.

Cytuj:
Słowo Boże pozwala na rozmowę z aniołem, nawet na dyskusję, spór z nim. Lecz czy pozwala na modlenie się do niego?


Modlitwa to także rozmowa. Wiele tego rodzaju sporów sprowadza się do kłótni o słowa.

Cytuj:
Na zalecanie jemu siebie samego choćby pod opiekę?


A czy pozwala prosić człowieka o opiekę bądź o pomoc? Jeśli tak, to czemu nie anioła?

Cytuj:
Na kłanianie się mu nawet w tak symboliczny sposób ja zgięcie przed nim kolan?


A czy pozwala kłaniać się partnerowi biznesowemu przed negocjacjami? Biblijni chrześcijanie przyjmują często pewnego rodzaju "mechaniczne" rozumienie gestu, bez względu na intencje. Ukłon ukłonowi nierówny.

Cytuj:
Czy pozwala na posługiwanie się aniołem jako terapeutą, doradcą, ochroniarzem?


Patrz wyżej. Zresztą, dlaczego nazywać to "posługiwaniem się"? Anioł to osoba, nie rzecz. Nie da się nim "posługiwać".

Cytuj:
To bardzo ważne. Jak sprawdzić, czy kontakt z tym aniołem jest bezpieczny? Czy to wysłannik Jedynego Boga, czy... zupełnie innej mocy?


Należy we wszystkim, co się czyni, szczerze odwoływać się do Jezusa i wierzyć, że on nie pozwoli popaść w błąd.

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Pt maja 04, 2012 7:31
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 58 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL