Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz cze 06, 2024 6:53



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 16 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 Polska oczami Zachodu 
Autor Wiadomość
Post Polska oczami Zachodu

Jak myślicie czego się można dowiedzieć o naszym pięknym kraju z encyklopedii Microsoftu?
http://www.joemonster.org/article.php?sid=2905


So kwi 02, 2005 10:07
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sty 29, 2005 15:56
Posty: 1576
Post 
:hahaha: :hahaha: :hahaha: :hahaha: :hahaha:

Jak pięknie żyć w kraju gdzie czas się zatrzymał :P

_________________
Mors dicit


So kwi 02, 2005 10:10
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 23, 2004 17:34
Posty: 179
Post 
według mnie niczego. Co oni o nas wiedzą?? Co europa zachodnia o nas wie?? Przecież przez dłuższy okres czasu byliśmy ich karta przetargową i okłamywani


So kwi 02, 2005 12:23
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt mar 22, 2005 14:17
Posty: 476
Post 
Najbardziej załamały mnie te zdjęcia majace niby obrazowac zycie na wsi i pokazywac stan naszego rolnictwa.Przeciez te zdjecia sa z lat 70-tych!!! :mad: Jak je ogladam to czuje sie jak bym był na Białorusi!!!A przeciez Polska jest w UE.Duzo rolnikow ma nowoczesne gospodarstwa rolne.

Smutne jest ze kraje zachodnie maja taki falszywy obraz Polski.To pokazuje jak duzo wysilku trzeba jeszcze wlozyc w promocje naszego kraju.


So kwi 02, 2005 13:39
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sty 03, 2005 21:25
Posty: 7301
Post 
A może teraz się Białorusini obrazić powinni? ;)

Mój biedny koń wychodzi codziennie na czwarte piętro, bo windy ani people, ani animals z błotnistego lasu jeszcze nie pozyskali...

Sorry, ale jakoś się wolę pośmiać niż oburzać i zamartwiać...

:rotfl2:
:rotfl2: :rotfl2:
:rotfl2: :rotfl2: :rotfl2:

_________________
Czuwaj i módl się bezustannie,
a czyń to dla Boga, dla ludzi i dla samego siebie.
Nie ma piękniejszego zadania,
które zostałoby człowiekowi dane do wypełnienia,
niż kontemplacja.

P. M. Delfieux


So kwi 02, 2005 13:50
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 11, 2004 17:35
Posty: 1082
Post 
no co sie dziwic w koncu jak niektore "wielkie gwiazdy" z Hameryki to mysla, ze my tu misie polarne mamy :?

no a odnosnie tego artykulu ... rozbawil mnie z leksza :lol:
a jak przeczytalam to zdanie:
Cytuj:
Na przykład tak, z pomocą, kurva, mini - tjaktojo-roweru z ręczno-widłową maszyną nakładającą

i zobaczylam fotke pod spodem ... :lol: dobrze, ze nikogo w domu nie bylo bo pewnie zmartwiliby sie moim stanem psychicznym.


ps .... wiecie na kompie to ja teraz tez nie siedze u nas ( bo dopiero co mi elektrycznosc podlaczyli przeciez ) pojechalam za granice do cioci (koniem od sasiada)

_________________
Życie jest walką, z której nie możemy się wycofać, ale w której musimy odnieść zwycięstwo.


So kwi 02, 2005 16:53
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt mar 22, 2005 14:17
Posty: 476
Post 
:-D och ...Zoe :-) :biggrin: :D


N kwi 03, 2005 16:05
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr gru 15, 2004 15:31
Posty: 2652
Post 
Jak słowo honoru :D :D :D
Widły mi z ręki wyleciały jak to obejżalam :D
Ledwo dotargalam koze na 4piętro z pastwiska pod "rural " chałupką :D :D a tu takie szopki :rozfl:

_________________
Obrazek Obrazek


N kwi 03, 2005 16:53
Zobacz profil YIM
Post 
Faktycznie :) Egzaminu z geografii twórcy niniejszego "dzieła" raczej by nie zaliczyli ;)

W rzeczywistości z wiedzą o naszym kraju jest coraz lepiej. Kiedy 13 lat temu po raz pierwszy byłam we Francji w ramach wymiany między ogólniakami, rodzina, u której mieszkałyśmy z koleżanką, pod koniec pobytu zaprowadziła nas do pomieszczenia pełnego starych ubrań... żebyśmy sobie coś wybrały. Trochę trwało, zanim im wyjaśniłyśmy, że mamy się w co ubrać... ale mam wrażenie, że do końca ich nie przekonałyśmy :-D

W ubiegłym roku tylko ktoś wyraził zdziwienie słysząc, że mamy dostęp do morza :D

Pozytywne jest zainteresowanie, jakie wykazują obcokrajowcy naszym krajem. Naprawdę z zainteresowaniem słuchają , kiedy się im opowiada o polskich zwyczajach i zabytkach.

Myślę, iż ten sposób przedstawiania Polski jest nie tylko wynikiem niewiedzy autorów opracowania, ale także powracającej mody na styl ludowy, a wkrótce podobne obrazki staną się synonimem zamożności. Już obecnie dużo droższe są drewnane chaty kryte słomą ( a przede wszystkim ciężko uzyskać pozwolenie na podobną budowę ze względu na zagrożenie pożarowe) niż zwykłe szeregowce ;)

Pozatym... zawsze najchętniej oglądamy to, czego nie mamy u siebie :) - a może to swoisty sentyment Zachodu za tym, co traci ?

Mi najbardziej podobało się zdjęcie z Wieliczki. Jakbym widziała pocztówkę z Jaskini Ciemnej w Ojcowie :) ( a pocztówka wydana w Polsce :P )

No i z drugiej strony ... znam Francuzów zafascynowanych Polską. W sensie pozytywnym. Sporo wiedzą o naszym kraju, często tutaj przyjeżdżają, a nawet próbują się nauczyć polskiego :)

Myślę, że mamy szansę i powinniśmy- przełamywać stereotypy :)
A gdyby autorzy tej encyklopedii mogli poczytać ten topic, pewnie jako cechę narodową Polaków wymieniliby poczucie humoru :)


N kwi 03, 2005 20:39
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sie 21, 2008 19:19
Posty: 12722
Post 
No - te obrazki pamiętam z dzieciństwa :D:D:D Wypisz-wymaluj, dokładnie takie snopki ustawiałam i takim traktorem próbowałam podjeżdżać, jak mi zaczęło nóg do pedałów starczać... Początek lat 80-tych? :)))))))))))))))))

Poza traktoro-rowerem (widział ktoś coś takiego na oczy?)

_________________
Aby we wszystkim był Bóg uwielbiony


N kwi 03, 2005 20:53
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sty 29, 2005 21:19
Posty: 401
Post 
.. hm .. zhomogenizowane centra miast są takie same w Polsce i na Zachodzie .. małe miasteczka są również bardziej zachodnie, niż postsowieckie (chociaż tu mógłby się ktoś ze mną słusznie spierać) ..
.. natomiast duch współczesnej polskiej wsi - biednej, ale zaradnej, radzącej sobie przy pomocy capków i mototraktorów oddany jest precyzyjnie .. kogo na Zachodzie obchodzą wzorcowe farmy i zmodernizowane gospodarstwa lub tchnąca dawną CePeLią kultura agroturystyczna (takich gospodarstw jest średnio jedna lub dwie na całą wieś) .. proszę się przejechać (najlepiej rowerem) po wsiach Kielecczyzny lub innych rejonów tzw. Polski B .. być może Święte Oburzenie zamieni sie we wstyd lub przynajmniej zadziwienie ..
.. a przedmieścia dawnych miast przemysłowych .. straszące odrapaniem , brudem czy monumentalną pokracznością dawnych czasów .. proszę się rozejrzeć ..
.. to nie żadne relikty z lat siedemdziesiatych i osiemdziesiątych .. to Polska dzisiejsza .. której widzieć nie chcemy..

_________________
.. and still we laught / and still we run, and still we throw ourselves upon love's boats ..


Pn kwi 04, 2005 12:29
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt mar 25, 2005 15:52
Posty: 586
Post 
To nie śmieszne... To żałosne...
:(


Pn kwi 04, 2005 17:28
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr paź 27, 2004 18:33
Posty: 64
Post 
Zabawne bardzo :-D

_________________
Byłem młody i głupi. Proszę moje posty (starsze niż z roku 2009) nie traktować jako obecny mój tok myślenia.


Pn kwi 04, 2005 17:41
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 23, 2004 17:34
Posty: 179
Post 
G. Schroder (o umlaut) : "Bądźcie cierpliwi, ja wam zwróce wschodnie landy. Zaufajcie mojej metodzie".

Prosze co o nas myslą


Cz kwi 07, 2005 17:29
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr paź 27, 2004 18:33
Posty: 64
Post 
ö - coś takiego?
swoją drogą, ciekawe czy to forum wyświetli tę literkę nimiecką?!

_________________
Byłem młody i głupi. Proszę moje posty (starsze niż z roku 2009) nie traktować jako obecny mój tok myślenia.


Cz kwi 07, 2005 23:05
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 16 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL