Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Śr cze 05, 2024 3:42



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12 ] 
 Chrześcijańskie ozdoby świąteczne. 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lip 08, 2010 13:25
Posty: 975
Post Chrześcijańskie ozdoby świąteczne.
Mieszkam na osiedlu domków jednorodzinnych i z kazdym dniem wieczorem otacza mnie coraz więcej światełek w oknach sąsiadów. Mikołaje, reniferki i inne tego typu.

Chciałabym też jakoś ozdobić dom, ale ozdobą, która skupi się na Chrześcijańskim przeżywaniu Świąt.

Czy takie ozdoby istnieją? Jak wyglądają ozdoby w Waszych katolickich domach?


Wt gru 07, 2010 15:08
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz gru 31, 2009 19:07
Posty: 361
Post Re: Chrześcijańskie ozdoby świąteczne.
Kolorowe światełka i chrześcijańskie przeżywanie świąt...?! Hmm... Ze względu na takie bajery rodem z grudniowych marketów w sposób wizualny pokazują, że może być w tym mało głębszego przeżywania Narodzenia Pańskiego, a więcej już takiej klasycznej komercji. Choć światełka mogą wisieć i wcale nie muszą być przeszkodą do prawdziwie chrześcijańskiego świętowania. Takie myśli na gorąco :razz:

_________________
[KMI ...]
------------.


Wt gru 07, 2010 17:31
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): So sty 23, 2010 14:42
Posty: 695
Post Re: Chrześcijańskie ozdoby świąteczne.
jakie to ma znaczenie jakie ozdoby wywiesisz? Święta przeżywasz dla siebie, raczej mniej dla sąsiadów czy przechodniów;)
Zresztą światełka po prostu sprawiają, że w te zimowe i chłodne wieczory jest przyjemniej. Mi się światełka ze Świętami nie kojarzą, bardziej z ciepłem i gwiazdami.

U nas wywiesza się światełka, czerwone adwentowe świece, wieniec na drzwi ze świerku i cytryn. Właściwie to nic, co by się mogło bezpośrednio kojarzyć z Bożym Narodzeniem.

_________________
Lwy pożrą Chrześcijan... a Pogan zadepczą słonie...


Wt gru 07, 2010 23:44
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lut 09, 2007 23:54
Posty: 1036
Post Re: Chrześcijańskie ozdoby świąteczne.
ja robię własne-oczywiście światełka w oknach też mam,zwisające ozdobne bombki z zimowym obrazkiem..oprócz tego przeważnie wycinam z białego kartonu sylwetki postaci Maryi,Jezusa..Józefa..anioły..i to naklejam na szybę...śniegowe gwiazdki ,choinki...---nie lubię gotowców..tak samo jak staram się nie kupować kartek świątecznych,robię je sama--często też jako dodatek do prezentu,dodaję coś zrobionego przez siebie..lub sama robię prezent..uznaję tylko zabawki dla dzieci ;)..u dorosłych staram się unikać kupowania w sklepach ;) (choć czasem jest to nieuniknione..ale rzadko)
to my wpływamy na przebieg naszych rodzinnych świąt..mikołaj..postać barwna i popularna-jednak nie zgadzam się na wywieszenie go na zewnątrz..w domu,owszem czasem w pokojach dzieci ten motyw się pojawia...ale przede wszystkim stawiam na świętą rodzinę,i anioły ;)))
a na drzwiach wejściowych,przeważnie motyw z dzwonkami (no i aniołami ;) )


Śr gru 08, 2010 1:29
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz kwi 14, 2005 9:49
Posty: 10063
Lokalizacja: Trójmiasto
Post 
U nas stoi choinka - nie za duża, bo mieszkanko małe - na stole. Kilka świeczek świątecznych, szopka. I tyle.

_________________
Wiara polega na wierzeniu w to, czego jeszcze nie widzisz. Nagrodą wiary jest zobaczenie wreszcie tego, w co wierzysz. (św. Augustyn z Hippony)

Było, więc jest... zawsze w Bożych rękach - blog | www


Śr gru 08, 2010 15:22
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lip 08, 2010 13:25
Posty: 975
Post Re: Chrześcijańskie ozdoby świąteczne.
Nurhia, masz rację, Święta są przede wszystkim "wewnętrzne". Ale podobają mi się te wszystkie światełka i ozdoby - jest ładnie, przyjemnie i czuje się, że dzieje się coś niezwykłego. Dlatego sama chciałabym dorzucić coś do ozdobienia naszej ulicy, ale właśnie chrześcijańskiego, by pokazać lub przypomnieć, na czym Święta tak naprawdę polegają. By pokazać, że można inaczej. Jeśli miałabym bawić się w mikołaje, nie zdobiłabym wcale. Szkoda, że nie ma jakichś szopek ze światełkami do okien. Ale może uda mi się znaleźć jakiegoś Aniołka:)


Pt gru 10, 2010 11:45
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz gru 31, 2009 19:07
Posty: 361
Post Re: Chrześcijańskie ozdoby świąteczne.
Te wszystkie świetlne i nie świetlne ozdoby, tworzą taki swoisty klimacik, atmosferę, taką swoistą atmosferę.
I poprzez to jest tak sielsko i rodzinnie.

_________________
[KMI ...]
------------.


So gru 11, 2010 12:40
Zobacz profil WWW
Post Re: Chrześcijańskie ozdoby świąteczne.
agvis napisał(a):
Nurhia, masz rację, Święta są przede wszystkim "wewnętrzne". Ale podobają mi się te wszystkie światełka i ozdoby - jest ładnie, przyjemnie i czuje się, że dzieje się coś niezwykłego. Dlatego sama chciałabym dorzucić coś do ozdobienia naszej ulicy, ale właśnie chrześcijańskiego, by pokazać lub przypomnieć, na czym Święta tak naprawdę polegają. By pokazać, że można inaczej. Jeśli miałabym bawić się w mikołaje, nie zdobiłabym wcale. Szkoda, że nie ma jakichś szopek ze światełkami do okien. Ale może uda mi się znaleźć jakiegoś Aniołka:)

Może zrobisz formę gwiazdy betlejemskiej.
http://dekoracje.biz/aj008-gwiazda-betl ... -p-11.html


So gru 11, 2010 12:54
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lip 08, 2010 13:25
Posty: 975
Post Re: Chrześcijańskie ozdoby świąteczne.
Dzięki za linka, Alus.


So gru 11, 2010 21:30
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz kwi 14, 2005 9:49
Posty: 10063
Lokalizacja: Trójmiasto
Post 
I się okazało - choinki nie będzie, bo pada zbyt szybko. Za to stroik sobie sami zrobimy z gałązkami :D

_________________
Wiara polega na wierzeniu w to, czego jeszcze nie widzisz. Nagrodą wiary jest zobaczenie wreszcie tego, w co wierzysz. (św. Augustyn z Hippony)

Było, więc jest... zawsze w Bożych rękach - blog | www


Wt gru 14, 2010 15:45
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): Śr lut 16, 2011 16:08
Posty: 13
Post Re: Chrześcijańskie ozdoby świąteczne.
nurhia napisał(a):
jakie to ma znaczenie jakie ozdoby wywiesisz? Święta przeżywasz dla siebie, raczej mniej dla sąsiadów czy przechodniów;)
Zresztą światełka po prostu sprawiają, że w te zimowe i chłodne wieczory jest przyjemniej. Mi się światełka ze Świętami nie kojarzą, bardziej z ciepłem i gwiazdami.

U nas wywiesza się światełka, czerwone adwentowe świece, wieniec na drzwi ze świerku i cytryn. Właściwie to nic, co by się mogło bezpośrednio kojarzyć z Bożym Narodzeniem.

No wlasnie! Swiatelka to ma byc tylko ozdoba; "ramka" swiat, ich wlasciwy sens lezy o wiele wiele glebiej i dekoracje na pewno nie wadza temu, by kazdy go dla siebie odkryl.


Pn lut 21, 2011 14:40
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt lut 09, 2016 15:02
Posty: 4
Lokalizacja: Jawornik Polski, Podkarpackie
Post Re: Chrześcijańskie ozdoby świąteczne.
Najgorzej jest jeśli ktoś przesadzi z rozmachem. Uważam że nasze dekoracje nie powinny być zbyt wyzywające. Wręcz przeciwnie - drobne i szykowne ale z gustem. Na niektórych osiedlach powstają wręcz wyścigi - czyja elewacja bardziej będzie się świecić. Ja osobiście zawsze wieszam w oknach ozdoby styropianowe (mikołaje, renifery, gwiazdki śnieżne).


Wt lut 09, 2016 15:12
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 12 ] 

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL