Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt mar 19, 2024 6:31



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 30 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 Dlaczego Bóg nie opisał w dokładny sposób Nieba? 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Dlaczego Bóg nie opisał w dokładny sposób Nieba?
Chodzi mi oczywiście o Katolickie Niebo, i ciekawi mnie jedna rzecz, w końcu Bóg chce powszechnego zbawienia, chce żeby każdy trafił do Nieba, chyba z tym wszyscy się zgodzimy? więc w tej sytuacji dobrym pomysłem by było, żeby w dokładny sposób to Niebo opisać, bo jak Bóg by przedstawił jak cudowne wspaniałości w tym Niebie będą, to przecież wielu ludzi by to skusiło, i wrócili by na łono katolicyzmu, a skoro tak nie jest, to znaczy że był ku temu jakiś powód, i tutaj widzę tylko dwie możliwości.
Pierwsza jest taka, że Biblia jest wyłącznie dziełem człowieka, i autorzy Biblii nie mieli pomysłu na to, żeby przedstawić taką wizje Nieba, która będzie każdemu odpowiadać, więc nie przedstawiono żadnej.
Druga możliwość jest taka, że z tym Niebem jest coś nie tak, nie jest tam zbyt fajnie, i to do tego stopnia, że lepiej o nim nie wspominać, bo jakby to Niebo w Biblii opisać, to wielu ludzi się zrazi do tej religii, więc po co Bóg miałby to robić, skoro nie ma z tego pożytku.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Pn sty 25, 2021 16:42
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sty 03, 2015 12:30
Posty: 2000
Post Re: Dlaczego Bóg nie opisał w dokładny sposób Nieba?
Zawsze możesz wybrać religię pokoju, islam oferujący każdemu 72 dziewic, jak już potrzebujesz konkretów i liczy się dla Ciebie to co zmysłowe i znane, a to co nieodkryte jest nieinteresujące.

Nie wymieniłeś innego powodu, dla którego Bóg mógł nie podawać szczegółów nieba. Otóż, czy 3000 lat temu, w starożytności ktoś w ogóle był w stanie wyobrazić sobie życie, które będzie wieść współczesny człowiek? Gdyby Bóg pokazał zaawansowane technologie działające wedle praw nieznanych ludom pierwotnym czy dajmy na to ludom żyjącym w czasach Chrystusa, to jak myślisz, Piłat, Arystoteles czy Homer byliby w stanie zrozumieć istotę lewitujących pociągów, dzięki którym pociągi w Chinach mogą jeździć 650 km/h? Rakiety kosmiczne? Teslę? Bitcoiny?
Koło wynaleziono 3500 lat p.n.e, a przez długi czas producenci walizek nie ogarniali, że można je przymocować do walizki, żeby miliony podróżnych nie musiało ich taszczyć za sobą, więc z takim poziomem inteligencji człowieka, Bóg dobrze wiedział, że nie ma sensu pokazywać swemu dziecku wszystkiego, bo w swym ograniczonym umyśle i tak tego nie pojmie, a przecież uwzględnia ludzi wszystkich czasów. Ani oko nie widziało, ani ucho nie słyszało, ani serce człowieka nie zdołało pojąć, jak wielkie rzeczy przygotował Bóg tym, którzy Go miłują - w tych słowach zawiera się prawda o człowieku, który nieraz myśli, że wie już wszystko i wszystko zostało już odkryte, więc odrzuca myśl, jak wiele jeszcze nie wie i pojąć nie może.

_________________
Otóż nic nie znaczy ten, który sieje, ani ten, który podlewa, tylko Ten, który daje wzrost - Bóg. 1 Kor 3, 7


Pn sty 25, 2021 20:30
Zobacz profil
Post Re: Dlaczego Bóg nie opisał w dokładny sposób Nieba?
Mrs_Hadley napisał(a):
Bóg dobrze wiedział, że nie ma sensu pokazywać swemu dziecku wszystkiego, bo w swym ograniczonym umyśle i tak tego nie pojmie, a przecież uwzględnia ludzi wszystkich czasów. Ani oko nie widziało, ani ucho nie słyszało, ani serce człowieka nie zdołało pojąć, jak wielkie rzeczy przygotował Bóg tym, którzy Go miłują - w tych słowach zawiera się prawda o człowieku, który nieraz myśli, że wie już wszystko i wszystko zostało już odkryte, więc odrzuca myśl, jak wiele jeszcze nie wie i pojąć nie może.


Ciekawa koncepcja, niebo to supernowoczesna kraina, o której Bóg nie mówi, bo i tak prosty człek nie pojmie swym ograniczonym umysłem, w który nie kto inny, ale ten sam Bóg go zaopatrzył.
Zauważ, że idąc dalej, zgodnie z Twą koncepcją, to Ty również jesteś zaopatrzona w ten ograniczony umysł i tym ograniczonym umysłem tworzysz teorie, które Twój ograniczony umysł uważa za prawdziwe. Nie tylko uważa, ale również innym (według niego również ograniczonym umysłom) przekazuje, no właśnie co przekazuje, swą mądrość czy ograniczenie?
A może odkryjesz niebo, jak przestaniesz używać umysłu i jego narzędzi takich jako oka, ucha oraz nie użyjesz „serca”. Św. Paweł coś o tym napomniał, choć nie wiem czy uczeń (jego ograniczony, a może wyjątkowo nie ograniczony umysł) dobrze zrozumiał nauczyciela.


Pn sty 25, 2021 22:08
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Dlaczego Bóg nie opisał w dokładny sposób Nieba?
Mrs_Hadley napisał(a):
Zawsze możesz wybrać religię pokoju, islam oferujący każdemu 72 dziewic, jak już potrzebujesz konkretów i liczy się dla Ciebie to co zmysłowe i znane, a to co nieodkryte jest nieinteresujące.


To mam sobie wybrać taką religie, która mi najbardziej pasuje, a to która z tych religii jest prawdziwa, nie ma znaczenia?

Mrs_Hadley napisał(a):
Nie wymieniłeś innego powodu, dla którego Bóg mógł nie podawać szczegółów nieba. Otóż, czy 3000 lat temu, w starożytności ktoś w ogóle był w stanie wyobrazić sobie życie, które będzie wieść współczesny człowiek?


To nie było wtedy domów? jedzenia? małżeństw? rodzenia dzieci?

Mrs_Hadley napisał(a):
Gdyby Bóg pokazał zaawansowane technologie działające wedle praw nieznanych ludom pierwotnym czy dajmy na to ludom żyjącym w czasach Chrystusa, to jak myślisz, Piłat, Arystoteles czy Homer byliby w stanie zrozumieć istotę lewitujących pociągów, dzięki którym pociągi w Chinach mogą jeździć 650 km/h? Rakiety kosmiczne? Teslę? Bitcoiny?


O co ci w tym momencie chodzi? mówimy cały czas o tym jak wygląda Niebo, więc Bitcoin będzie w Niebie, ale nie można był o tym wspomnieć 2000 lat temu, bo nikt by tego nie zrozumiał?
No więc powiedz mi, daj przykład czegoś co mogło być w Niebie, i to coś nie mogłobyć opisane w Biblii, bo ludzie żyjący 3000 lat temu, by nie byli w stanie tego ogarnąć.

nolda napisał(a):
A może odkryjesz niebo, jak przestaniesz używać umysłu i jego narzędzi takich jako oka, ucha oraz nie użyjesz „serca”. Św. Paweł coś o tym napomniał, choć nie wiem czy uczeń (jego ograniczony, a może wyjątkowo nie ograniczony umysł) dobrze zrozumiał nauczyciela.


O czym ty teraz opowiadasz? ale nawet jakby to co mówisz, miało jakiś sen, to sam tak zrób, i zobacz jak to Niebo wygląda, wtedy wrócisz na forum i opowiesz jak tam jest.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Śr sty 27, 2021 16:44
Zobacz profil
Post Re: Dlaczego Bóg nie opisał w dokładny sposób Nieba?
Robek napisał(a):
O czym ty teraz opowiadasz? ale nawet jakby to co mówisz, miało jakiś sen, to sam tak zrób, i zobacz jak to Niebo wygląda, wtedy wrócisz na forum i opowiesz jak tam jest.

Robek, tak może po chłopsku wyłożę. Praktycznie wszelką wiedzę jesteś w stanie przekazać, ale oprócz wiedzy jaką zostaliśmy nakarmieni ( to nie jest nasze) jest jeszcze coś takiego jak doświadczenie, to jest coś twojego Doświadczenia nie jesteś w stanie przekazać, możesz o nim mówić, opowiadać rysować, śpiewać filmy kręcić, ale te działania skazane są na niepowodzenie, ktoś kto nie doświadczył, nie będzie wiedział o czym mówisz. Przekaż, jaki ból towarzyszy oparzeniu, tak bym wiedział nie doświadczając oparzenia, przekaż komuś kto nie doświadczył, czym jest orgazm, miłość, taniec. Nawet jak doświadczyłeś, w co wątpię czytając twoje wypowiedzi (nie mam na myśli oparzenia), potrafisz przkazać?
A Ty, nie mając pojęcia o czym mówię, chcesz bym ci przekazał me doświadczenie Nieba?


Śr sty 27, 2021 17:59
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 22, 2009 8:40
Posty: 2151
Post Re: Dlaczego Bóg nie opisał w dokładny sposób Nieba?
nolda
Cytuj:
A Ty, nie mając pojęcia o czym mówię, chcesz bym ci przekazał me doświadczenie Nieba?
Czy Niebo to doświadczenie zmysłowe?


Śr sty 27, 2021 18:15
Zobacz profil
Post Re: Dlaczego Bóg nie opisał w dokładny sposób Nieba?
Odpowiedz sobie sam. Mogę jedynie wskazać, że w wyniku śmierci obumiera ciało, a wraz z nim umysł. Czym będziesz po śmierci doświadczał nieba, oczywiście jeśli się do niego załapiesz?


Śr sty 27, 2021 18:49
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Dlaczego Bóg nie opisał w dokładny sposób Nieba?
nolda napisał(a):
A Ty, nie mając pojęcia o czym mówię, chcesz bym ci przekazał me doświadczenie Nieba?


Skoro nie jesteś w stanie nic przekazać? to na co to twoje gadanie?

nolda napisał(a):
Odpowiedz sobie sam. Mogę jedynie wskazać, że w wyniku śmierci obumiera ciało, a wraz z nim umysł. Czym będziesz po śmierci doświadczał nieba, oczywiście jeśli się do niego załapiesz?


Będzie zmartwychwstanie ciał, więc ciałem i umysłem.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Śr sty 27, 2021 18:58
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 22, 2009 8:40
Posty: 2151
Post Re: Dlaczego Bóg nie opisał w dokładny sposób Nieba?
nolda napisał(a):
Odpowiedz sobie sam. Mogę jedynie wskazać, że w wyniku śmierci obumiera ciało, a wraz z nim umysł. Czym będziesz po śmierci doświadczał nieba, oczywiście jeśli się do niego załapiesz?

Chcesz poważnie dyskutowac, czy się ze mną bawić? Czy Niebo to doświadczenie zmysłowe - pytam się Ciebie?


Śr sty 27, 2021 19:27
Zobacz profil
Post Re: Dlaczego Bóg nie opisał w dokładny sposób Nieba?
Robek napisał(a):
Skoro nie jesteś w stanie nic przekazać? to na co to twoje gadanie?

Roku mówią "mądrej głowie dość dwie słowie", zauważ, mądrej głowie.
Robek napisał(a):
Będzie zmartwychwstanie ciał, więc ciałem i umysłem.

No o zmartwychwstaniu umysłu to chyba u was pisali. Może masz jakieś skrypty?


Śr sty 27, 2021 19:32
Post Re: Dlaczego Bóg nie opisał w dokładny sposób Nieba?
proteom napisał(a):
nolda napisał(a):
Odpowiedz sobie sam. Mogę jedynie wskazać, że w wyniku śmierci obumiera ciało, a wraz z nim umysł. Czym będziesz po śmierci doświadczał nieba, oczywiście jeśli się do niego załapiesz?

Chcesz poważnie dyskutowac, czy się ze mną bawić? Czy Niebo to doświadczenie zmysłowe - pytam się Ciebie?

Odpowiedziałem, przykro mi, że ma odpowiedź cię nie satysfakcjonuje.


Śr sty 27, 2021 19:34
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sty 03, 2015 12:30
Posty: 2000
Post Re: Dlaczego Bóg nie opisał w dokładny sposób Nieba?
nolda napisał(a):
Ciekawa koncepcja, niebo to supernowoczesna kraina, o której Bóg nie mówi, bo i tak prosty człek nie pojmie swym ograniczonym umysłem, w który nie kto inny, ale ten sam Bóg go zaopatrzył.

Owszem, Bóg zaopatrzył nas ograniczonym umysłem, który nie jest w stanie wyzbyć się systemowych błędów myślenia, które również są "prezentem" biologicznym. Ten sam Bóg pozwala człowiekowi odkrywać nieznane, poznawać prawa fizyki, biologii, psychologii, matematyki itp.
Można zapytać, dlaczego od razu całej wiedzy nam nie przekazał(np. że Ziemia jest okrągła), bo czym gorsi są nasi przodkowie od nas, że nie wiedzieli tego, co my wiemy dziś, ale najwyraźniej miał w tym plan, podobnie jest z Objawieniem, nie znamy wszystkich szczegółów, więc żyjemy z wiedzą cząstkową. Można uznać prawdę o sobie "wiem, że nic nie wiem" lub buntować się, że wiemy wszystko, a jak nie wiemy, to zaraz sklecimy eleganckie wyjaśnienie tego, co nieznane i uznamy za prawdę.

Robek napisał(a):
To mam sobie wybrać taką religie, która mi najbardziej pasuje, a to która z tych religii jest prawdziwa, nie ma znaczenia?

Skoro religia katolicka tak Cię uwiera, to w czym problem? To dość powszechne, że wielu wybiera religię, która im pasuje lub tworzą własną wariację wyznawanej religii, w której sami decyduje co jest słuszne i sprawiedliwe, a także prawdziwe.

Cytuj:
To nie było wtedy domów? jedzenia? małżeństw? rodzenia dzieci?

W niebie nie będzie małżeństw. Co do Tesli czy Bitkojna, to już musisz zapytać Pana Boga ;).

Cytuj:
No więc powiedz mi, daj przykład czegoś co mogło być w Niebie, i to coś nie mogłobyć opisane w Biblii, bo ludzie żyjący 3000 lat temu, by nie byli w stanie tego ogarnąć.

Wymieniłam. W Niebie będzie to, czego dziś nie ogarniasz własnymi zmysłami. Zatem w niebie może być to, co wydaje się niemożliwe zgodnie ze stanem wiedzy, którą posiadamy.

_________________
Otóż nic nie znaczy ten, który sieje, ani ten, który podlewa, tylko Ten, który daje wzrost - Bóg. 1 Kor 3, 7


Śr sty 27, 2021 20:04
Zobacz profil
Post Re: Dlaczego Bóg nie opisał w dokładny sposób Nieba?
Mrs_Hadley napisał(a):
Owszem, Bóg zaopatrzył nas ograniczonym umysłem, który nie jest w stanie wyzbyć się systemowych błędów myślenia, które również są "prezentem" biologicznym. Ten sam Bóg pozwala człowiekowi odkrywać nieznane, poznawać prawa fizyki, biologii, psychologii, matematyki itp.
Można zapytać, dlaczego od razu całej wiedzy nam nie przekazał(np. że Ziemia jest okrągła), bo czym gorsi są nasi przodkowie od nas, że nie wiedzieli tego, co my wiemy dziś, ale najwyraźniej miał w tym plan, podobnie jest z Objawieniem, nie znamy wszystkich szczegółów, więc żyjemy z wiedzą cząstkową. Można uznać prawdę o sobie "wiem, że nic nie wiem" lub buntować się, że wiemy wszystko, a jak nie wiemy, to zaraz sklecimy eleganckie wyjaśnienie tego, co nieznane i uznamy za prawdę.

To, co piszesz dyktuje Ci ograniczony umysł. Mam to potraktować poważnie?
Mrs_Hadley napisał(a):
W niebie nie będzie małżeństw.

To stwierdzenie jest również utworzone przez ten ograniczony umysł.
Mrs_Hadley napisał(a):
W Niebie będzie to, czego dziś nie ogarniasz własnymi zmysłami. Zatem w niebie może być to, co wydaje się niemożliwe zgodnie ze stanem wiedzy, którą posiadamy.

I to również jest wytworem ograniczonego umysłu, nie zdolnego do wyzbycia się błędnego myślenia. Nadal przekazujesz bezwartościowe produkty swego umysłu, narzędzia, które masz odpowiednio zaprogramowane, nie przez Boga, lecz przez ludzi. Jak za pomocą takiego narzędzia śmiesz mówić o tym co będzie, a co nie będzie w Niebie, co Bóg zamierza, co i dlaczego nam dał, a czego nie dał i dlaczego.


Śr sty 27, 2021 20:48

Dołączył(a): Śr kwi 26, 2017 15:16
Posty: 2261
Post Re: Dlaczego Bóg nie opisał w dokładny sposób Nieba?
Ale tak w kwestii formalnej to czy Bog cokolwiek opisywal?
A jesli tak to jakim piorem sie poslugiwal?


Śr sty 27, 2021 22:23
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Dlaczego Bóg nie opisał w dokładny sposób Nieba?
nolda napisał(a):
Roku mówią "mądrej głowie dość dwie słowie", zauważ, mądrej głowie.


Będzie na moje pytania wierszykiem odpowiadać? a może jednak zaśpiewasz?

nolda napisał(a):
No o zmartwychwstaniu umysłu to chyba u was pisali. Może masz jakieś skrypty?


W Biblii jest to opisane, możesz sobie wyguglować.

Mrs_Hadley napisał(a):
Wymieniłam. W Niebie będzie to, czego dziś nie ogarniasz własnymi zmysłami. Zatem w niebie może być to, co wydaje się niemożliwe zgodnie ze stanem wiedzy, którą posiadamy.


Czyli same nowe rzeczy, nie dobrze nie lubię nowości.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Śr sty 27, 2021 22:59
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 30 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL