Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt kwi 19, 2024 2:48



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 70 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
 Taniec brzucha 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Wt paź 16, 2012 17:55
Posty: 2
Post Taniec brzucha
Witajcie!
Co myślicie o tańcu brzucha ?
Czy jest to grzech ?
Czekam na Wasze opinie :)


Śr paź 17, 2012 9:36
Zobacz profil
Post Re: TANIEC BRZUCHA
To jedna z odmian tańca dlaczego więc miałby być grzechem?

Ja wiem, ze znajda sie tacy co będa twierdzili, ze to grzech bo to taniec przesiakniety erotyka ( a jak to juz niejednokrotnie starano sie dowieść erotyka to straszne diabelstwo ;) )....no cóz rózni ludzie (zazwyczaj straszliwie zakompleksieni) róznie sobie wszystko tłumaczą.
Gdyby jednak tak uważnie sie przyjrzeć to wiecej erotyki jest w tangu niż w tancu brzucha.

Poza tym taniec brzucha wymaga dużego wysiłku fizycznego, a co za tym idzie regularnych treningów i wysportowania tańczącego, a jak wiadomo sport to zdrowie - a w zdrowym ciele, zdrowy duch :)

Grzechem wg mnie byłoby gdyby ktoś nieudolnie zatańczył wywołując w widzach żenadę, niesmak i gwizdy dezaprobaty.


Śr paź 17, 2012 10:11

Dołączył(a): Wt sty 04, 2011 12:01
Posty: 1123
Post Re: TANIEC BRZUCHA
same tance są już grzechem


Śr paź 17, 2012 11:00
Zobacz profil

Dołączył(a): N lip 15, 2012 19:38
Posty: 77
Post Re: TANIEC BRZUCHA
zuniaaa napisał(a):
Co myślicie o tańcu brzucha ?
Czy jest to grzech ?

Po pierwsze; do czego ma służyć? I odpowiedź na to pytanie da nam odpowiedź, czy jest to grzech.
Jak wiadomo, taniec może być różny. Np taniec przy śpiewie gospel - unoszenie rąk, klaskanie, obroty z gestem wznoszenia rąk w uwielbieniu - to jest taniec ku czci Boga. A taniec brzucha - czemu ma służyć? Sportowi - jak ktoś obłudnie zauważył? Chyba nie. Jeżeli taniec brzucha służy podniecaniu mężczyzn, to jest grzechem. Mt 5:27-30


Śr paź 17, 2012 11:09
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lip 26, 2007 17:46
Posty: 2030
Post Re: TANIEC BRZUCHA
Tańczy się zwykle dla przyjemności i dobrej kondycji. Niektóre tańce mają również funkcje terapeutyczne, i tak na przykład taniec brzucha poleca się przy bolesnych miesiączkach, problemach z kręgosłupem oraz dla wzmocnienia mięśni podczas ciąży.
Dopatrywanie się we wszystkim grzechu to dla mnie dziwactwo.

_________________
Jestem panteistką.
"Nasze ciała są zbudowane z pyłu pochodzącego z gwiazd (...) Jesteśmy dziećmi gwiazd, a gwiazdy są naszym domem. Może właśnie dlatego zachwycamy się gwiazdami i Drogą Mleczną."
(Carl Sagan)


Śr paź 17, 2012 11:20
Zobacz profil
Post Re: TANIEC BRZUCHA
Cytuj:
A taniec brzucha - czemu ma służyć? Sportowi - jak ktoś obłudnie zauważył? Chyba nie. Jeżeli taniec brzucha służy podniecaniu mężczyzn, to jest grzechem. Mt 5:27-30



Cytuj:
same tance są już grzechem


No popatrz...niedługo trzeba było czekac na moje "proroctwo":

Cytuj:
no cóz rózni ludzie (zazwyczaj straszliwie zakompleksieni) róznie sobie wszystko tłumaczą.


Chyba se założe jaka stronke z "objawieniami" i ogłosze "prorokiem" :P

Do autorów tych cytatów:....kompleksy można leczyć!


Śr paź 17, 2012 13:30
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lip 26, 2007 17:46
Posty: 2030
Post Re: TANIEC BRZUCHA
Chciałabym zresztą przypomnieć, że taniec brzucha został bardzo pięknie opisany w ST.

Odwróć się, zatańcz, wdzięczna Sulamitko,
byśmy cię mogli obejrzeć dokładnie.
Chcemy osądzić: tańczysz li ty brzydko,
czy i śród mieczów zdolnaś pląsać ładnie?

Jakże są zwinne twe stopy w sandałach,
łuk twoich bioder jak spod ręki mistrza,
brzuch — czasza gładzią rozkoszną najbłystsza —
obyś już zawsze w wino opływała...
Łono jak w liliach zwięzły snop pszenicy,
piersi masz skoczne jak dwie łanie młode —
krewne gazeli...

_________________
Jestem panteistką.
"Nasze ciała są zbudowane z pyłu pochodzącego z gwiazd (...) Jesteśmy dziećmi gwiazd, a gwiazdy są naszym domem. Może właśnie dlatego zachwycamy się gwiazdami i Drogą Mleczną."
(Carl Sagan)


Śr paź 17, 2012 13:44
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lip 08, 2010 13:25
Posty: 975
Post Re: TANIEC BRZUCHA
Kiedy nikt nas nie widzi, albo tylko mąż, jest ok. Kiedy patrzą obcy faceci, ślisko, oj ślisko...


Śr paź 17, 2012 13:58
Zobacz profil
Post Re: TANIEC BRZUCHA
agvis napisał(a):
Kiedy nikt nas nie widzi, albo tylko mąż, jest ok. Kiedy patrzą obcy faceci, ślisko, oj ślisko...


To, ze niektórym zboczeńcom robi sie ślisko nie oznacza, ze należy potepic taniec brzucha....im sie robi slisko na sam widok kobiety.

Czasem mam wrażenie, ze niektórzy "nawiedzeni" katolicy byliby zadowoleni gdyby kobiety chodziły na wzór muzułmanek w czadorach....


Śr paź 17, 2012 14:04
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lip 08, 2010 13:25
Posty: 975
Post Re: TANIEC BRZUCHA
Zboczeńcom? Zawsze wydawało mi się, że seksulne zaintrygowanie mężczyzny na widok półnagiej kobiety kręcącej biodrami to oznaka zdrowia i tego, że jest normalny. Widać, myliłam się.


Śr paź 17, 2012 15:25
Zobacz profil
Post Re: TANIEC BRZUCHA
agvis napisał(a):
Zboczeńcom? Zawsze wydawało mi się, że seksulne zaintrygowanie mężczyzny na widok półnagiej kobiety kręcącej biodrami to oznaka zdrowia i tego, że jest normalny. Widać, myliłam się.


Owszem, ale np. w małzeńskiej alkowie....ale publicznie ślinić sie na widok odsłonietego brzucha tancerki :o

Zreszta jak to juz pisałem, wiecej erotyzmu ma w sobie tango...ale jak to pisał(a) merkaba:
Cytuj:
same tance są już grzechem


Cóż z tego, ze samo takie myslenie jest oznaką problemów zdrowotnych, skoro sami chorzy tego nie dostrzegają.


Śr paź 17, 2012 15:37
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lip 08, 2010 13:25
Posty: 975
Post Re: TANIEC BRZUCHA
Humalog, powiem tak. Ja osobiście nie wyobrażam sobie tak tańczyć przed obcymi facetami. Przed mężem tak. Bo kobieca intuicja mówi mi, że to jest prowokujące. Taniec sam w sobie nie jest niczym złym, ale jest taniec i taniec, że się tak wyrażę .Tak, jak dla Ciebie tango (też tak uważam) Co byś czuł, gdyby Twoja żona/dziewczyna wywijała odsłoniętym brzuchem na oczach innych mężczyzn? Może nic, nie wiem, nie znam Cię.

A Merkabie nie sugeruj choroby. To, że ktoś myśli inaczej, niż Ty, nie znaczy, że ją ma. Po prostu ma inne zdanie i inną wrażliwość.


Śr paź 17, 2012 15:48
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: TANIEC BRZUCHA
humalog napisał(a):
Zreszta jak to juz pisałem, wiecej erotyzmu ma w sobie tango...


A to już kwestia preferencji, proszę własnych innym w tonie zobowiązującym nie imputować 8)

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


Śr paź 17, 2012 17:38
Zobacz profil
Post Re: TANIEC BRZUCHA
merkaba napisał(a):
same tance są już grzechem

Czyli Jezus uczestnicząc w weselu w Kanie Galilejskiej - a trudno sądzić aby młody mężczyzna siedział i tylko przyglądał się tańcom mężczyzn - grzeszył?


Śr paź 17, 2012 18:18
Post Re: TANIEC BRZUCHA
Cytuj:
A Merkabie nie sugeruj choroby. To, że ktoś myśli inaczej, niż Ty, nie znaczy, że ją ma. Po prostu ma inne zdanie i inną wrażliwość.


Twierdzenie, że taniec jest grzechem to nie kwestia nadwrażliwości tylko kompletnej....nieodpowiedzialności (eufemistycznie to ujmując).

Na takie twierdzenie potrzebny jest dowód, a nie pseudowrażliwość.


Śr paź 17, 2012 19:38
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 70 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL