Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz kwi 25, 2024 19:59



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 70 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
 Taniec brzucha 
Autor Wiadomość
Post Re: TANIEC BRZUCHA
Ok, ostatni post usunęłam. Nie kontynuujemy to uwag w stylu: twoje szczeniackie
zachowanie, nie to ty jesteś szczeniak. Od tego są Uwagi wzajemne.


Pt paź 19, 2012 7:38
Post Re: TANIEC BRZUCHA
OK

W takim razie czekamy na merytoryczne i spokojne odniesienie sie trupa do moich postów...


Pt paź 19, 2012 7:48
Post Re: TANIEC BRZUCHA
Nie do postów a do jednej bzdurnej lekko mówiąc - chociaż ujmę to tak - głupiej -wypowiedzi humalog
Cytuj:
Mimo szacunku do św. Jana de Vianney i jego światobliwego życia....nie wszystko co powiedział jest prawda objawioną i niezaprzeczalną. To samo dotyczy innych świetych, którzy egzystując jeszcze na ziemskim padole czasem głupstwa pisywali niemożebne

:zdrowie:


Pt paź 19, 2012 8:17
Post Re: TANIEC BRZUCHA
trup napisał(a):
Nie do postów a do jednej bzdurnej lekko mówiąc - chociaż ujmę to tak - głupiej -wypowiedzi humalog
Cytuj:
Mimo szacunku do św. Jana de Vianney i jego światobliwego życia....nie wszystko co powiedział jest prawda objawioną i niezaprzeczalną. To samo dotyczy innych świetych, którzy egzystując jeszcze na ziemskim padole czasem głupstwa pisywali niemożebne

:zdrowie:


No popatrz MARIEL.....nadal nic poza pustosłowiem.


Pt paź 19, 2012 8:19
Post Re: TANIEC BRZUCHA
trup po prostu nie pojmuje, ze żaden człowiek nie posiada waloru nieomylności.


Pt paź 19, 2012 8:46
Post Re: TANIEC BRZUCHA
merkaba napisał odnośnie tańca brzucha
Cytuj:
fragmenty z kazań św. Proboszcza z Ars:

Także bale i tańce są pod tym względem bardzo niebezpieczne. Co najmniej trzy czwarte młodych ludzi dostaje się z ich powodu w ręce nieczystego ducha. Nie muszę wam tego dowodzić, bo już to, niestety, wiecie z własnego doświadczenia. Ile złych myśli, ile brudnych pragnień i niemoralnych postępków powodują tańce! Wcale się nie dziwię, że aż osiem synodów francuskich pod ciężkimi karami zabraniało swawolnych zabaw. Ale powiecie mi: Dlaczego niektórzy księża nie traktują tego jako grzech? Powiem tylko tyle, że każdy za siebie zda rachunek przed Bogiem. Dlaczego tylu ludzi się gubi? Dlaczego nie przystępują do Sakramentów Świętych? Dlaczego opuszczają modlitwę? Powodem tego są zabawy i tańce, które przeciągają się do późna w noc. Ile dziewcząt straciło z tego powodu dobre imię – więcej: swoją biedną duszę, niebo i Boga! Św. Augustyn twierdzi, że mniejszym złem byłoby całą niedzielę pracować, niż spędzić ją na tańcach! Tak, moi bracia, dopiero na Sądzie Ostatecznym przekonamy się, że przez te zabawy dziewczęta, które tak lubią na nich bywać, popełniły więcej grzechów, niż mają włosów na głowie. Ile się wtedy zdarza nieczystych spojrzeń, ile pragnień, ile nieskromnych dotknięć, brudnych słów, roznamiętnionych uścisków, ile zazdrości i kłótni? Dobrze powiedział cierpiący Hiob: "Trzymają bęben i harfę i weselą się przy głosie muzyki. Prowadzą w dobrach dni swoje, a w mgnieniu oka do piekła zstępują" ( Hi 21, 12 – 13 ). Prorok Ezechiel z rozkazu Boga mówi do Żydów, że za tańce spadnie na nich surowa kara, żeby cały lud Izraela zaczął się tego bać. Św. Jan Chryzostom twierdzi, że patriarchowie Abraham, Izaak i Jakub nie pozwalali wyprawiać pląsów na swoich weselach, bojąc się kary niebios/ Zresztą nie potrzebują na to wyszukiwać długich dowodów. Spytam się was tylko: powiedzcie szczerze – czy chcielibyście umrzeć zaraz po powrocie z tańców? Na pewno nie. Sami jakoś tam przyznacie, że bezsensowne oddawanie się zabawom jest rzeczą zła i że trzeba się z tego spowiadać

Przekonacie się, czy miał słuszność wasz pasterz zabraniając wam tych piekielnych zabaw… Mój Boże, jakże można być zaślepionym do tego stopnia, aby przypuszczać, że nie ma nic złego w tańcu! Korowód taneczny to przecież powróz, którym szatan ściąga dusze do piekła!…

humalog spuentował
Cytuj:
Mimo szacunku do św. Jana de Vianney i jego światobliwego życia....nie wszystko co powiedział jest prawda objawioną i niezaprzeczalną. To samo dotyczy innych świetych, którzy egzystując jeszcze na ziemskim padole czasem głupstwa pisywali niemożebne

pytanko - co głupiego było w wypowiedzi św. Proboszcza z Ars:? :ziew:


Pt paź 19, 2012 8:53

Dołączył(a): N lip 15, 2012 19:38
Posty: 77
Post Re: TANIEC BRZUCHA
humalog napisał(a):
Do autorów tych cytatów:....kompleksy można leczyć!

Całe szczęście, że nie kliknąłem ci wykrzykniczka od razu, tylko przeczytałem cały wątek. Bo na drugiej stronie trochę się usprawiedliwiłeś... Poza tym; zważ, że podałem cytat z Biblii. Czy i tego Autora też miałeś na myśli mówiąc o kompleksach ? :)

Kurcze, nie było mnie dwa dni - a tu dyskusja tak zeszła...
humalog napisał(a):
I to ma być dowód na to, ze taniec jest grzechem?
Litości....

Cytat Humaloga , ale i inni też czasem źle zrozumieli, co wynika z postów. Tu nie chodzi o KAŻDY taniec, tu nie chodzi o TANGO - pytanie było o taniec brzucha. Usystematyzujmy:
Taniec brzucha (który ja znam), to taniec KOBIETY przed mężczyznami. Widziałem ich kilka (nie kilkanaście) i zawsze kobieta była ubrana - mniej, lub bardziej - ale ubrana. Zauważcie jedno - kobieta tańczy przed mężczyznami, oni nie patrzą się nigdzie indziej tylko na nią. Myślą nie o innych rzeczach, tylko o niej. A w szczegółach, o tym jak by to było z nią...
Kod:
Mt 5,27 - A ja wam powiadam, że każdy, kto patrzy na niewiastę i pożąda jej, popełnił już w sercu swym cudzołóstwo.
A treści szóstego przykazania braciom w wierze nie trzeba chyba przypominać? Tak więc widać, że tu nie chodzi o to czy ktoś podniecił się (jak to ktoś pisał o łaźniach), nie chodzi o to czy ktoś dopuścił się potem jakiegoś uczynku - chodzi o grzeszne myśli tych patrzących. I w tym przypadku, kiedy to taniec brzucha doprowadza do takich myśli patrzącego - jest grzechem. I jeszcze jedno; tańcząca też powinna przemyśleć zmianę zawodu - bo pan Jezus ostrzega tych, którzy są powodem do zgorszenia...


Pt paź 19, 2012 9:11
Zobacz profil
Post Re: TANIEC BRZUCHA
Dyskusja rozgorzała, bo od oceny zmysłowego tańca brzucha przeszła do negacji ogólnie tańca, jako źródła grzechu.
Niektórzy tak usilnie wokół dostrzegają działanie złego, aż momentami rodzi się pytanie czy oddychanie nie jest już grzechem :D


Pt paź 19, 2012 9:27
Post Re: TANIEC BRZUCHA
Cytuj:
pytanko - co głupiego było w wypowiedzi św. Proboszcza z Ars:?


Całość jest niezbyt mądra - delikatnie to ujmując.

W ten sam spsób można by oskarżyć pielgrzymki o szerzenie zła. Czyz to nie podczas pielgrzymek dziewczeta i chłopcy podrużuja razem, spia pod jednym dachem, śpiewaja i tańczą?

Purytanizm św Jana de Vianney jest nadmierny i przesadny. W ten sposób można wszystko nazywać grzechem, każde zgromadzenie ludzi...nawet jazde autobusem w ścisku można nazwać przyczyną do grzesznych mysli i zachowań.

Krótko mówiąc :
"Gdy rozum śpi, budzą sie upiory."

Zresztą dałem przykład postrzegania aktorów w czasach Proboszcza z Ars, do tego jak ich postrzegamy obecnie.

Głupstwa jakie pisali niektórzy świeci...kilka wymieniłem, a znalazłoby sie ich wiecej.

To do roboty trup....starczy tego pustosłowia i uników.


ziutecki

Chciałem odpisac, ale Alus już wyjasniła co się porobiło w tym temacie.

Co do tańca brzucha....dla mnie nie jest on bardziej erotyczny od samby.
A na podstawie cytatu, który podałeś z Ewangelii to można wyciągnąć rózne wnioski. Dla jednych "pożądliwym" może być zwrócenie uwagi na urodę kobiety, a takowe wcale nie musi mieć podtekstów erotycznych.
Czy stwierdzenie: "Ta kobieta jest piekna i zgrabna" jest grzechem? Chyba tylko dla purytanina.
Nie o to chyba chodziło Jezusowi by zabraniac podziwiania piękna ( w tym ludzkiego ciała) jakie stworzył sam Bóg, tylko o to by go nie pożądać w sposób niegodny....


Pt paź 19, 2012 9:28

Dołączył(a): N lip 15, 2012 19:38
Posty: 77
Post Re: TANIEC BRZUCHA
humalog napisał(a):
ludzkiego ciała) jakie stworzył sam Bóg, tylko o to by go nie pożądać w sposób niegodny....

Bardzo mądra puenta - brawo. I w tym zdaniu zawarta jest odpowiedź na pytanie z tematu.


Pt paź 19, 2012 9:49
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt sty 04, 2011 12:01
Posty: 1123
Post Re: TANIEC BRZUCHA
Czyli Jezus uczestnicząc w weselu w Kanie Galilejskiej - a trudno sądzić aby młody mężczyzna siedział i tylko przyglądał się tańcom mężczyzn - grzeszył?

jeszcze teraz na filmach widać jakie sa wesela żydowskie

osobno mężczyźni i osobno kobiety


Pt paź 19, 2012 12:05
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lip 08, 2010 13:25
Posty: 975
Post Re: TANIEC BRZUCHA
Trup, Humalog słusznie zauważa, że wypowiedzi Świętych nie możemy uznawać za nieomylne. Nieomylne są tylko Słowa Boga. Oni byli tylko ludźmi, mogli się mylić. Nie wiem, czy Humalog widzi coś głupiego w podanym przez Ciebie cytacie akurat, on pisał ogólnie.


Pt paź 19, 2012 12:50
Zobacz profil

Dołączył(a): N lip 15, 2012 19:38
Posty: 77
Post Re: TANIEC BRZUCHA
merkaba napisał(a):
Czyli Jezus uczestnicząc w weselu w Kanie Galilejskiej - a trudno sądzić aby młody mężczyzna siedział i tylko przyglądał się tańcom mężczyzn - grzeszył?

Trochę nie na temat - bo nigdzie nie znalazłem, aby w Kanie Galilejskiej na weselu jakaś kobieta tańczyła taniec brzucha.
A odpowiadając na pytanie - Jezus nie grzeszył nigdy w swoim pobycie na ziemi. Wziął winy nasze na siebie, ale sam żadnego nie popełnił. Nawet ziemski sędzia Piłat stwierdził "nie znajduję w Nim żadnej winy".


Pt paź 19, 2012 13:11
Zobacz profil
Post Re: TANIEC BRZUCHA
Cytuj:
jeszcze teraz na filmach widać jakie sa wesela żydowskie

osobno mężczyźni i osobno kobiety


Owszem ososbno.....ale to też taniec, a taniec wg. Twojej teorii jest grzechem.

Czy Jezus tańczył czy nie tańczył tego nie wiemy.....ale domyslam sie, ze ty oczywiscie wiesz! I to wiesz, że nie tańczył na 100 %, bo taniec jest grzechem, a Jezus nie grzeszył.....i tak w kółko Macieju plus jakies prywatne "widzonka" jako dowód :D


Pt paź 19, 2012 13:17
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lip 26, 2007 17:46
Posty: 2030
Post Re: TANIEC BRZUCHA
merkaba napisał(a):
jeszcze teraz na filmach widać jakie sa wesela żydowskie

osobno mężczyźni i osobno kobiety


Tylko u ortodoksów, a to zdecydowana mniejszość. W judaizmie konserwatywnym i reformowanym (postępowym) wcale tak nie jest:
http://www.the614thcs.com/40.1614.0.0.1.0.phtml

_________________
Jestem panteistką.
"Nasze ciała są zbudowane z pyłu pochodzącego z gwiazd (...) Jesteśmy dziećmi gwiazd, a gwiazdy są naszym domem. Może właśnie dlatego zachwycamy się gwiazdami i Drogą Mleczną."
(Carl Sagan)


Pt paź 19, 2012 13:26
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 70 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL