Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt kwi 16, 2024 19:12



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 67 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
 opętanie ekspiacyjne- Annelise Michel- prawdziwa historia? 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr gru 02, 2020 14:28
Posty: 536
Post Re: opętanie ekspiacyjne- Annelise Michel- prawdziwa histori
Co jest dokładnie jest oszczerstwem? Księża katoliccy zostali skazani prawomocnym wyrokiem za nieumyślnie spowodowanie śmierci, czy nie? Słowo „zabójca” oznacza po prostu „tego kto zabił” - celowo nie użyłem słowa „morderca”, które zakłada akt zabicia z premedytacją.

_________________
Hasta la Victoria Siempre


Wt sty 26, 2021 11:36
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 20, 2009 9:38
Posty: 4590
Post Re: opętanie ekspiacyjne- Annelise Michel- prawdziwa histori
Nieumyślne spowodowanie śmierci jest według polskiego prawa występkiem, więc sprawcy nie możemy nazwać zabójcą ani mordercą.
Zabicie, morderstwo jest zbrodnią.

W niemieckim prawie termin "nieumyślne spowodowanie śmierci" ma jeszcze szersze znaczenie, również kwalifikacja prawna tez jest inna, znacznie łagodniejsza, chyba, ze sprawca poprzez zaniechanie lub świadome przekroczenie pewnych norm czy przepisów przyczynił sie w sposób pośredni, niezamierzony do śmierci ofiary.
W przypadku Michel było to w rozumieniu prawodawcy nieudzielenie pomocy poprzez niezawiadomienie odpowiednich czynników o złym stanie psychofizycznym tej młodej kobiety.
Stąd prokurator zażądał kary grzywny a sędzia wydal wyrok w zawieszeniu.
Przypominam, ze w czasie każdego egzorcyzmu byli obecni jej rodzice.
Nazwanie tych egzorcystów zabójcami jest poważnym i karygodnym nadużyciem.

No_Pasaran, czekam na sprostowanie, dotyczy to także LJ91.

_________________
ksiądz


Wt sty 26, 2021 15:32
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 24, 2010 7:26
Posty: 448
Post Re: opętanie ekspiacyjne- Annelise Michel- prawdziwa histori
bramin napisał(a):
Proszę panów, to są oszczerstwa nie mające pokrycia w faktach, proszę to odwołać, jeśli tego nie zrobicie będą ostrzeżenia.


Co ja takiego oszczerczego napisałem? Przecież:
- nie tak miały się skończyć te egzorcyzmy, czyli to był wypadek;
- egzorcyści z pewnością byli przekonani o słuszności swoich wysiłków, w końcu to byli wierzący księża, czyż nie?
- czy dziewczyna umarła z głodu? z tego co piszesz, to wychodzi na to, że tak;
- czy porzucono egzorcyzmy i poddano ją przymusowemu dożywaniu? chyba nie?

Tak więc, w którym miejscu napisałem coś, co powinienem teraz wycofać pod groźbą otrzymania ostrzeżenia? Co mam cofać? Ja w żadnym swoim poście nie sugeruję, że to było morderstwo. Napisałem, że to był wypadek.

Poza tym fakt, że przy tym wszystkim byli ciągle rodzice i patrzyli jak umiera śmiercią głodową ich dziecko tylko pogrąża strony zaangażowane w tę sprawę. Zapewne rodzice też byli święcie przekonani, że ich dziecko zostało opętane przez złe moce i byli przekonani, że tylko egzorcyzmy mogą pomóc ich córce. Z pewnością autorytet księży-egzorcystów tylko ich w tym przekonaniu utwierdzał.

_________________
"Lud ten czci Mnie wargami,
ale ich serce jest daleko ode Mnie.
Daremne jednak cześć Mi oddają,
głosząc nauki, które są ludzkimi nakazami."
- Izajasz 29,13


Wt sty 26, 2021 16:02
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr gru 02, 2020 14:28
Posty: 536
Post Re: opętanie ekspiacyjne- Annelise Michel- prawdziwa histori
Cytuj:
Zabicie, morderstwo jest zbrodnią.


Po raz kolejny nie masz pojęcia o czym piszesz.
Zabójstwo jest zbrodnią - akt zabicia może ale nie musi nią być. Przykładem zabicia, które nie jest zbrodnią (w zależności od systemu prawnego), jest, eutanazja, kara śmierci, nieumyślne spowodowanie śmierci właśnie etc.

W prawie niemieckim Fahrlässige Tötung orzeka się gdy w wyniku Fahrlässigkeit (niedbalstwa, z angielska, negligence) ktoś powoduje czyjąś śmierć (StGB § 222). Sąd orzekł, iż księża w wyniku swojego niedbalstwa, spowodowali śmierć tej dziewczyny - istnieje związek przyczynowo skutkowy między ich niedbalstwem a śmiercią. W związku z tym uprawnionym jest pisać, iż spowodowali jej śmierć, jakkolwiek nieumyślnie i.e. zabili ją. Jak pisałem, nie nazwałem ich mordercami, a zabójcami (a wiec "tymi którzy zabili" [url]https://pl.wiktionary.org/wiki/zabójca[/url] ) właśnie dlatego, że śmierć, - chociaż wynikła z ich niedbalstwa - nie była ich zamiarem.

Jeśli jednak słowo zabójca w kontekście Twoich kolegów po fachu, aż tak ci przeszkadza, to mogę je łaskawie zamienić na, "niedbalców z krwią na rękach" - pasuje?
Uprzedzając kolejny wybuch świętego oburzenia, związek frazeologiczny "mieć krew na rękach" oznacza w języku polskim "pośrednio lub bezpośrednio odpowiadać za czyjąś śmierć, przyczynić się do czyjejś śmierci" [url]https://pl.wiktionary.org/wiki/mieć_krew_na_rękach#cite_note-1[/url]


Cytuj:
Przypominam, ze w czasie każdego egzorcyzmu byli obecni jej rodzice.


Tym gorzej świadczy to o nich.

_________________
Hasta la Victoria Siempre


Wt sty 26, 2021 17:16
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt gru 01, 2020 15:01
Posty: 1701
Post Re: opętanie ekspiacyjne- Annelise Michel- prawdziwa histori
Chłopaki chyba nie macie racji. Osoba która nieumyślnie spowodowała śmierć nie jest nazywana zabójcą. Tak samo nieumyślne spowodowanie śmierci nie jest definiowane jako podtyp zabójstwa tylko jako coś innego.
Egzorcyści razem z rodzicami uśmiercili tę dziewczynę ale jej nie zabili.


Wt sty 26, 2021 22:24
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr gru 02, 2020 14:28
Posty: 536
Post Re: opętanie ekspiacyjne- Annelise Michel- prawdziwa histori
Jest różnica między zabiciem a zabójstwem/morderstwem - opisałem ją w poście powyżej. Słowo „zabójca” oznacza „ten który zabił” a nie „ten który dopuścił się zabójstwa”.

Zabicie - odebranie życia człowiekowi lub zwierzęciu https://pl.wiktionary.org/wiki/zabicie
Zabójstwo - praw. Morderstwo https://pl.wiktionary.org/wiki/zabójstwo
Zabójca - ten który zabił lub zabija https://pl.wiktionary.org/wiki/zabójca

Enty raz już klaryfikuję, że pisząc o nich per zabójcy, odnosiłem się do znaczenia „ci którzy zabili” i.e dopuścili się zabicia. Celowo nie określiłem ich mianem morderców, ponieważ za morderstwo nie zostali skazani. Poza tym wspomniałem, że jeśli chodzi o mnie, to określenie „zabójcy” możecie sobie zamienić na „niedbalcy z krwią na rękach”.

_________________
Hasta la Victoria Siempre


Wt sty 26, 2021 22:48
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: opętanie ekspiacyjne- Annelise Michel- prawdziwa histori
Oczywiście demony to dla Ciebie bajki.

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Wt sty 26, 2021 22:52
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr gru 02, 2020 14:28
Posty: 536
Post Re: opętanie ekspiacyjne- Annelise Michel- prawdziwa histori
Oczywiście tak.

_________________
Hasta la Victoria Siempre


Wt sty 26, 2021 22:52
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt gru 01, 2020 15:01
Posty: 1701
Post Re: opętanie ekspiacyjne- Annelise Michel- prawdziwa histori
A Ty wierzysz w demony? Jeśli tak to kto dał demonom moc opętania ludzi?
Czy robią to zgodnie z wolą Boga? Czy wbrew jego woli? Jeśli wbrew, to dlaczego do wypędzenia potrzebny jest egzorcysta a nie wypędzi ich wszystkich hurtem?

Na szczęście nie na żadnych dowodów ani nawet przesłanek świadczących o tym że demony istnieją.


Wt sty 26, 2021 23:20
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 20, 2009 9:38
Posty: 4590
Post Re: opętanie ekspiacyjne- Annelise Michel- prawdziwa histori
Usunąłem posty niezwiązane z wątkiem.
Recydywiści poniosą konsekwencje.

_________________
ksiądz


Śr sty 27, 2021 16:39
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: opętanie ekspiacyjne- Annelise Michel- prawdziwa histori
afilatelista napisał(a):
A Ty wierzysz w demony? Jeśli tak to kto dał demonom moc opętania ludzi?
Czy robią to zgodnie z wolą Boga? Czy wbrew jego woli? Jeśli wbrew, to dlaczego do wypędzenia potrzebny jest egzorcysta a nie wypędzi ich wszystkich hurtem?
Na szczęście nie na żadnych dowodów ani nawet przesłanek świadczących o tym że demony istnieją.

Zwykle opętanie jest skutkiem grzechu i dopuszczenia do siebie demonów. U Annelise Michel było za zgodą Boga, po to by ludzie uwierzyli w demony, albo by przynajmniej dać im do myśłenia.

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Śr sty 27, 2021 16:48
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 24, 2010 7:26
Posty: 448
Post Re: opętanie ekspiacyjne- Annelise Michel- prawdziwa histori
Andy72 napisał(a):
afilatelista napisał(a):
A Ty wierzysz w demony? Jeśli tak to kto dał demonom moc opętania ludzi?
Czy robią to zgodnie z wolą Boga? Czy wbrew jego woli? Jeśli wbrew, to dlaczego do wypędzenia potrzebny jest egzorcysta a nie wypędzi ich wszystkich hurtem?
Na szczęście nie na żadnych dowodów ani nawet przesłanek świadczących o tym że demony istnieją.

Zwykle opętanie jest skutkiem grzechu i dopuszczenia do siebie demonów. U Annelise Michel było za zgodą Boga, po to by ludzie uwierzyli w demony, albo by przynajmniej dać im do myśłenia.


Aha, czyli nieskończenie miłosierny i wszechmocny Bóg postanowił zamęczyć młodą kobietę tylko po to, żeby w nieudolny (jak widać nie wszyscy w to uwierzyli) sposób udowodnić istnienie demonów?

Tak jak pisałem, niektórzy są zdolni wykonać każdy mentalny fikołek i stanąć nawet za najgorszym draństwem, byle tylko uchronić swoje przekonania przed dezintegracją w obliczu niesprzyjających faktów.

_________________
"Lud ten czci Mnie wargami,
ale ich serce jest daleko ode Mnie.
Daremne jednak cześć Mi oddają,
głosząc nauki, które są ludzkimi nakazami."
- Izajasz 29,13


Śr sty 27, 2021 16:52
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: opętanie ekspiacyjne- Annelise Michel- prawdziwa histori
"nie wszyscy w to uwierzyli" - gdyby choć jedna osoba w to uwierzyła i nie poszła do piekła, to był sukces.

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Śr sty 27, 2021 17:11
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 24, 2010 7:26
Posty: 448
Post Re: opętanie ekspiacyjne- Annelise Michel- prawdziwa histori
Andy72 napisał(a):
"nie wszyscy w to uwierzyli" - gdyby choć jedna osoba w to uwierzyła i nie poszła do piekła, to był sukces.


Uczciwy deal, jedna uratowana duszyczka kosztem jednej zamęczonej.

Pokazuje to potęgę i miłosierdzie Boga.

A tak na serio zastanowiłbym się nad pisaniem takich tekstów, bo to forum czytać mogą różne osoby i się jeszcze ktoś poczuje zgorszony. Oddali się od Boga. Wolałbyś jako wierzący nie być powodem upadku żadnego z tych najmniejszych...

_________________
"Lud ten czci Mnie wargami,
ale ich serce jest daleko ode Mnie.
Daremne jednak cześć Mi oddają,
głosząc nauki, które są ludzkimi nakazami."
- Izajasz 29,13


Śr sty 27, 2021 17:21
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: opętanie ekspiacyjne- Annelise Michel- prawdziwa histori
Andy72 napisał(a):
Zwykle opętanie jest skutkiem grzechu i dopuszczenia do siebie demonów. U Annelise Michel było za zgodą Boga, po to by ludzie uwierzyli w demony, albo by przynajmniej dać im do myśłenia.


Wiara w demony zapewnia zbawienie? Andy!!! przechodzisz sam siebie :mrgreen: to po co chrzest? po co śmierć na krzyżu za nasze grzechy? po co istnieje Kościół? wystarczy uwierzyć w demony i już?
I ja tutaj nie widzę żadnych demonów, widzę natomiast że egzorcyści oraz rodzice, przyczynili się do śmierci tej dziewczyny, i za to powinny być nieco wyższe te wyroki, w końcu za brutalne pobicie można trafić do więzienia, a tutaj dostali jedynie wyroki w zawieszeniu, to jest sprawiedliwe?

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Śr sty 27, 2021 18:49
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 67 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL