Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 21:07



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 500 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 34  Następna strona
 Prawdziwe oblicze WOŚP 
Autor Wiadomość
Post Re: Prawdziwe oblicze WOŚP
Cytuj:
Nie ograniczaj się - zacznij od milionów :-D

Gdy policzyć najbliższych uratowanych zapewne liczby pójdą w miliony.
Niezależnie maksyma kto ratuje jedno życie, ratuje cały świat nigdy nie straciły na aktualności.


Pt sty 11, 2013 18:38
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N gru 30, 2007 13:48
Posty: 1268
Post Re: Prawdziwe oblicze WOŚP
trup napisał(a):
człowiek to nie zwierze - a kto ci tyłek podcierał jak byłeś gówniarz - to co czapka ci z głowy spadnie jak podetrzesz tyłek dziadkowi albo komu innemu , rąćzki ci się zapaprają jak wymyjesz chorego człowieka czy duma ci się rozbije jak obetrzesz twarz ze śliny

Złośliwie przekręcasz to co napisałem albo nie potrafisz czytać ze zrozumieniem.
Duma mi się rozbije gdy mi będzie trzeba zmieniać pieluchy a nie ja komuś.

Człowiek jest zwierzęciem. Dowody na to są niezaprzeczalne. Np. chorujemy tak jak zwierzęta, nawet na te same choroby. Żyjemy i umieramy dokładnie tak samo jak zwierzęta.
Rozmnażamy się tak samo jak zwierzęta. Starzejemy się tak samo jak zwierzęta. Krwawimy gdy się skaleczymy tak samo jak zwierzęta. Boimy się bólu tak samo jak zwierzęta. Żyjemy w stadzie tak samo jak zwierzęta stadne. Walczymy z innymi samcami o samice tak samo jak inne zwierzęta. Mamy takie same instynkty tak jak zwierzęta. Człowiek to niezaprzeczalnie zwierze czy to się tobie podoba czy nie.
Mi w sumie też się to nie podoba. Ale tupaniem nuszkami i zagłuszaniem faktów nie zmienię tego ze urodziłem się tak jak rodzi się zwierzę.

trup napisał(a):
to przychodż na 5 godzin nawet w szpitalu możesz obsługiwać chorego , nikt ci nie zabroni .

Ty chyba jesteś pielęgniarka. Pewnie obawiasz się ze stracisz prace gdy ja wybiorę eutanazje niż trafić pod twoją opiekę.
Ale czemu według ciebie mam nie mieć do tego prawa? Czy to tak trudno zrozumieć ze ktoś może nie chcieć twojej pomocy.

A o to ze ze będę codziennie zmieniał zdanie tak jak Katolicy na łożu śmierci się nie martw.
Ja dokładnie przemyślałem sprawę już dziś póki moje myślenie nie jest zmącone bólem ani też narkotykami, które tam chorym podajecie. Wiem już teraz w jakich okolicznościach chciałbym swojej eutanazji, tak samo jak Samuraj wie kiedy popełnić seppuku.


Pt sty 11, 2013 18:46
Zobacz profil
Post Re: Prawdziwe oblicze WOŚP
Cytuj:
Ja dokładnie przemyślałem sprawę już dziś póki moje myślenie nie jest zmącone bólem ani też narkotykami, które tam chorym podajecie. Wiem już teraz w jakich okolicznościach chciałbym swojej eutanazji, tak samo jak Samuraj wie kiedy popełnić seppuku.
- może jak kamikadze .
Cytuj:
Ale czemu według ciebie mam nie mieć do tego prawa
- a kto ci zabrania ? Całe życie czyś katolik czyś ateista jest uzależnione od twojej wolnej i nieprzymuszonej woli - możesz się zabić lub zabić innego (eutanazja) , a możesz cierpieć i tego też nie zabraniaj innym .
Cytuj:
Człowiek jest zwierzęciem. Dowody na to są niezaprzeczalne. Np. chorujemy tak jak zwierzęta, nawet na te same choroby. Żyjemy i umieramy dokładnie tak samo jak zwierzęta.
Rozmnażamy się tak samo jak zwierzęta. Starzejemy się tak samo jak zwierzęta. Krwawimy gdy się skaleczymy tak samo jak zwierzęta. Boimy się bólu tak samo jak zwierzęta. Żyjemy w stadzie tak samo jak zwierzęta stadne. Walczymy z innymi samcami o samice tak samo jak inne zwierzęta. Mamy takie same instynkty tak jak zwierzęta. Człowiek to niezaprzeczalnie zwierze czy to się tobie podoba czy nie.
- jeżeli uważasz , że jesteś zwierzęciem to ja to szanuje - ja uważam ,że jestem człowiekiem - cały czas prezentujemy swoje zdanie - ja ci nie narzucam faktu że jesteś człowiekiem - chcesz być zwierzęciem to proszę bardzo .
Cytuj:
Duma mi się rozbije gdy mi będzie trzeba zmieniać pieluchy a nie ja komuś.
- nie wiem o czym mówisz - tak sobie myślę że robiąc wykład o zezwierzęceniu człowieka nie zapomniałeś o dumie (chyba zwierzę jej nie ma ) dlatego nie wiem czym sie przejmujesz.
Cytuj:
Niezależnie maksyma kto ratuje jedno życie, ratuje cały świat nigdy nie straciły na aktualności.
- piękne słowa tyle że nie w tym przypadku - napisdz o tym owsiakowi coby go wyprowadzić z błednego mniemania o eutanazji .Jako że przywołałaś JPII przytoczę ci jego słowa
Cytuj:
Świadoma i dobrowolna decyzja pozbawienia życia niewinnej istoty ludzkiej jest zawsze złem z moralnego punktu widzenia i nigdy nie może być dozwolona ani jako cel, ani jako środek do dobrego celu. Jest to bowiem akt poważnego nieposłuszeństwa wobec prawa moralnego, co więcej, wobec samego Boga, jego twórcy i gwaranta; jest to akt sprzeczny z fundamentalnymi cnotami sprawiedliwości i miłości. "Nic i nikt nie może dać prawa do zabicia niewinnej istoty ludzkiej, czy to jest embrion czy płód, dziecko czy dorosły, człowiek stary, nieuleczalnie chory czy umierający. Ponadto nikt nie może się domagać, aby popełniono ten akt zabójstwa wobec niego samego lub wobec innej osoby powierzonej jego pieczy, nie może też bezpośrednio ani pośrednio wyrazić na to zgody. Żadna władza nie ma prawa do tego zmuszać ani na to przyzwalać
- piękne nieprwdaż
A dla odmiany słowa owsiaka
Cytuj:
Osobiście dopuszczam taki sposób pomocy, bo ja to tak rozumiem - eutanazja to dla mnie pomoc starszym w cierpieniach
- zero porównania . :)


Pt sty 11, 2013 19:46

Dołączył(a): Pt sty 11, 2013 19:09
Posty: 4
Post Re: Prawdziwe oblicze WOŚP
Trafiłem na ten wątek przypadkowo. Czytałem inny temat i ujrzałem w rogu strony temat tego wątku. Przeczytałem wasze wypowiedzi! Szok! Zarejestrowałem się specjalnie po to, aby napisać ten jeden komentarz! Czy wiara.pl to portal katolicki? Bo jeśli tak to o zgrozo...! Nie wydaje mi się, że osoby popierające morderstwo i samobójstwo (a eutanazja tym jest) to katolicy. Prawdziwy katolik wie, że Pan Jezus cierpiał za grzechy ludzi i męczył się, aż do naturalnej śmierci z wycieńczenia na krzyżu. Pan Jezus nie krzyczał: ''Dobijcie Mnie szybko, bo Mnie boli!'' Nie jestem w stanie pojąć tego, że ktoś uważający się za osobę wierzącą może popierać każde masońskie, szatańskie i hitlerowskie wymysły godzące w Pana Boga i człowieka pod przykrywką humanizmu, pomocy innym itd. Nie wierzę, że tak może twierdzić katolik. Zdaje mi się, że pozytywnie o eutanazji wypowiadają się tu osoby, które nie są ani katolikami, ani chrześcijaninami i ludźmi wierzącymi w ogóle! Jest napisane: ''Nie zabijaj'' i nie ma wyjątku! Wielu świętych i mistyków w cierpieniu widziało oczyszczenie i uszlachetnianie duszy. To samo przkazywali Pan Jezus i Najświętsza Pani w objawieniach! Ci, którzy twierdzą, że morderstwo i pomaganie w samobójstwie (czyli eutanazja) to coś dobrego i nazywają to owijając w sreberka ''opieką paliatywną'', ''humanizmem'', ''pomocą innym'', ''ulgą w cierpieniu'' itp. to chyba ludzie bez wiary i sumienia! Nie chcę nikogo pouczać, bo sam jestem grzesznikiem, jak każdy, ale nie można ulegać praniu mózgu i temu, co mówią źli ludzie. To hitlerowcy wymyślili eutanazję, jest to część eugeniki. Podobnie i dzisiaj mówi się, że przymusowa sterylizacja ludzi, aborcja płodów z zespołem Downa to ''postęp'' i ''nowoczesność'', a wielu współczesnych ''katolików'' – modernistów, z wyższym wykształceniem i z dużych miast temu przyklaskuje! Tak nie wolno! To nie jest miłość, to nie jest naśladowanie Pana Jezusa, Jego miłości do ludzi, dzwigania jego krzyża przez każdy dzień! Nie wolno do grzechu zachęcać, grzechu popierać itd. pamiętacie grzechy cudze? A grzechy przeciwko Duchowi Świętemu? Czyż jednym z nich nie jest popieranie grzechu myśląc, że to nic złego i nic się nie stało? A co z grzechami wołąjącymi o pomstę do nieba, gdy ktoś popiera mordowanie i byłby gotów popełnić umyślne zabójstwo (czyli np. eutanazję)??? Czyż Dekalog i Prawo Boże nie obowiązuje nas też w stosunku do samych siebie? Jeśli jest napisane nie zabijaj to nie tylko nie wolno zabić innych ludzi, ale i samobójstwo jest zabronione! Pomyślcie o tym, jeśli tak naprawdę uważacie się za katolików, a w waszym życiu na pierwszym miejscu jest Bóg, który o wszystkim decyduje! Słusznie ktoś tu napisał, że to ludzie muszą się dostosować do Pana Boga i Jego Prawa, a nie Bóg ma się zmieniać do widzimisię ludzi! To Boga trzeba słuchać, a nie swojego widzimisię! Bogu się sprzeciwiać nie można! Liberalizm jest przeciwny Ewangelii i jest gnozą wrogą chrześcijaństwu! Jeśli ktoś jak np. pan Owsiak z części pieniędzy, które zbiera na szlachetne cele, czyli pomoc chorym organizuje imprezy dla narkomanów i sekt, to robi źle, bo nie wolno celowo i umyślnie pod przykrywką dobra czynić zła; nawet kiedy się czyni 99% dobra, a jeden zła! Pan Owsiak powinien przestać z woodstockiem, przeprosić, przyznać się do błędów i zmienić na lepsze. Ale to już jego sprawa czy się nawróci czy nie. Ja życzę wam żebyście zrozumieli oco naprawdę chodzi w eutanazji i że jest i zawsze będzie ona zła!

Z Panem Bogiem. Leszek.


Pt sty 11, 2013 19:47
Zobacz profil
Post Re: Prawdziwe oblicze WOŚP
Osobiście dopuszczam czyli toleruję, nie znaczy osobiście popieram, akceptuję.....masz rację - zero porównania.


Pt sty 11, 2013 20:18
Post Re: Prawdziwe oblicze WOŚP
Cytuj:
Osobiście dopuszczam czyli toleruję, nie znaczy osobiście popieram, akceptuję.....masz rację - zero porównania.
- manipulujesz .
Dla równowagi owsiak
Cytuj:
eutanazja to dla mnie pomoc starszym w cierpieniach
- czyli akceptuję , osobiście popieram .
:-D


Pt sty 11, 2013 20:23

Dołączył(a): Pt sty 11, 2013 19:09
Posty: 4
Post Re: Prawdziwe oblicze WOŚP
Alus napisał(a):
Osobiście dopuszczam czyli toleruję, nie znaczy osobiście popieram, akceptuję.....masz rację - zero porównania.


I jeszcze jedna ostatnia, mała uwaga: neutralność i tolerancja to przyzwalanie na zło. Szarość to nie biel, bardziej czerń. Ktoś powiedział, że ''w walce dobra ze złem nie opowiadanie się po żadnej ze stron jest staniem po stronie złego''.

Z Panem Bogiem.


Pt sty 11, 2013 20:37
Zobacz profil
Post Re: Prawdziwe oblicze WOŚP
trup napisał(a):
Cytuj:
Osobiście dopuszczam czyli toleruję, nie znaczy osobiście popieram, akceptuję.....masz rację - zero porównania.
- manipulujesz .
Dla równowagi owsiak
Cytuj:
eutanazja to dla mnie pomoc starszym w cierpieniach
- czyli akceptuję , osobiście popieram .
:-D

Czyli list KEP wyrażający zadowolenie z deklaracji Owsiaka, że nigdy nie był i nie jest zwolennikiem eutanazji, to też jakaś manipulacja?
Osobiście nie potrafię pojąć i zapewne do śmierci nie pojmę jak szybko reaguje się na słowa jednego, który powiada "osobiście dopuszczam", a udaje ślepego i głuchego gdy wieloletni działacz na rzecz legalizacji eutanazji, nazywający eutanazję obrzędem religijnym, który powinien przez Kościół zostać uświęcony, a Kościół wobec eutanazji postępuje kłamliwie i obrzydliwie występuje, głosi opinie polityczne w katolickim RM.


Pt sty 11, 2013 20:56
Post Re: Prawdziwe oblicze WOŚP
Cytuj:
Osobiście nie potrafię pojąć i zapewne do śmierci nie pojmę jak szybko reaguje się na słowa jednego, który powiada "osobiście dopuszczam",
- dalej manipulujesz
owsiak powiedział
Cytuj:
eutanazja to dla mnie pomoc starszym w cierpieniach
- i tego sie trzymajmy .
Cytuj:
Czyli list KEP wyrażający zadowolenie z deklaracji Owsiaka, że nigdy nie był i nie jest zwolennikiem eutanazji, to też jakaś manipulacja?
- nie znam listu , a nawet gdybym go znał to powyższe słowa pokazują , że owsiak kłamie , inaczej , mija się z prawdą .
Cytuj:
a udaje ślepego i głuchego gdy wieloletni działacz na rzecz legalizacji eutanazji, nazywający eutanazję obrzędem religijnym, który powinien przez Kościół zostać uświęcony, a Kościół wobec eutanazji postępuje kłamliwie i obrzydliwie występuje, głosi opinie polityczne w katolickim RM.
- nie wiem o co chodzi ???
Ale faktycznie przytaczać bzdurne słowa to rozwodzić się nad głupotą .
Cytuj:
My sami oddajemy chorych i cierpiących w wielu bardzo przypadkach pod " samotność eutanazji"
Teraz już dzisiaj eutanazja jest w pewien sposób usprawiedliwieniem dla nas , zagłuszeniem naszego sumienia - ponieważ nie mamy dla nich czasu - nie chcemy patrzeć na " coś" co drażni nasze sumienia.
- tak to jest i szukamy wszystkiego czego się można ułapić aby sobie oczyścić nasze sumienia. :-D


Pt sty 11, 2013 21:52
Post Re: Prawdziwe oblicze WOŚP
Nie wiesz o co chodzi....daruj sobie ;)
http://prawica.net/opinie/24030
List KEP znajdziesz swobodnie w necie.
Owsiak przynajmniej nie oskarża Kościoła o kłamstwa i obrzydliwość stosowaną wobec eutanazji i eutanazji nie mianuje "obrzędem religijnym".
Owsiak chapnął, a kłamią ci co dostrzegli jego zdanie udając równolegle, że nie dostrzegają lapsusu obecności w katolickim radiu gorliwego bojownika o legalizację eutanazji.


Pt sty 11, 2013 22:19
Post Re: Prawdziwe oblicze WOŚP
A no nie wiem , bo po pierwsze nie słucham rm , no może raz na miesiąc - gdy w trakcie jazdy chcę sobie posłuchać godzinek , a po drugie nie mam czasu na jakieś bzdety polityczne - kto z kim i za co .
Cytuj:
List KEP znajdziesz swobodnie w necie.
- również go nie przeczytam , bo szkoda mi czasu .Tak jak napisałem
Cytuj:
- nie znam listu , a nawet gdybym go znał to powyższe słowa pokazują , że owsiak kłamie , inaczej , mija się z prawdą .
- i mogę to powtórzyc .
Cytuj:
Owsiak chapnął, a kłamią ci co dostrzegli jego zdanie udając równolegle, że nie dostrzegają lapsusu obecności w katolickim radiu gorliwego bojownika o legalizację eutanazji.
-nie wiem jak inni ale ja o tym nie wiem a dlaczego to wyjaśniłem - dlatego mogę spokojnie powiedzieć jeszcze raz owsiak kłamie .Ot i wszystko . :-D


Pt sty 11, 2013 23:22
Post Re: Prawdziwe oblicze WOŚP
Vacarius napisał(a):
trup napisał(a):
człowiek to nie zwierze - a kto ci tyłek podcierał jak byłeś gówniarz - to co czapka ci z głowy spadnie jak podetrzesz tyłek dziadkowi albo komu innemu , rąćzki ci się zapaprają jak wymyjesz chorego człowieka czy duma ci się rozbije jak obetrzesz twarz ze śliny

Złośliwie przekręcasz to co napisałem albo nie potrafisz czytać ze zrozumieniem.
Duma mi się rozbije gdy mi będzie trzeba zmieniać pieluchy a nie ja komuś.

Człowiek jest zwierzęciem. Dowody na to są niezaprzeczalne. Np. chorujemy tak jak zwierzęta, nawet na te same choroby. Żyjemy i umieramy dokładnie tak samo jak zwierzęta.
Rozmnażamy się tak samo jak zwierzęta. Starzejemy się tak samo jak zwierzęta. Krwawimy gdy się skaleczymy tak samo jak zwierzęta. Boimy się bólu tak samo jak zwierzęta. Żyjemy w stadzie tak samo jak zwierzęta stadne. Walczymy z innymi samcami o samice tak samo jak inne zwierzęta. Mamy takie same instynkty tak jak zwierzęta. Człowiek to niezaprzeczalnie zwierze czy to się tobie podoba czy nie.
Mi w sumie też się to nie podoba. Ale tupaniem nuszkami i zagłuszaniem faktów nie zmienię tego ze urodziłem się tak jak rodzi się zwierzę.

trup napisał(a):
to przychodż na 5 godzin nawet w szpitalu możesz obsługiwać chorego , nikt ci nie zabroni .

Ty chyba jesteś pielęgniarka. Pewnie obawiasz się ze stracisz prace gdy ja wybiorę eutanazje niż trafić pod twoją opiekę.
Ale czemu według ciebie mam nie mieć do tego prawa? Czy to tak trudno zrozumieć ze ktoś może nie chcieć twojej pomocy.

A o to ze ze będę codziennie zmieniał zdanie tak jak Katolicy na łożu śmierci się nie martw.
Ja dokładnie przemyślałem sprawę już dziś póki moje myślenie nie jest zmącone bólem ani też narkotykami, które tam chorym podajecie. Wiem już teraz w jakich okolicznościach chciałbym swojej eutanazji, tak samo jak Samuraj wie kiedy popełnić seppuku.



Vacarius - posiadamy świadomość i rozum a tego nie posiadają zwierzęta - tym się różnimy


So sty 12, 2013 3:25
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt cze 15, 2012 21:23
Posty: 3341
Post Re: Prawdziwe oblicze WOŚP
I jedno i drugie nieprawda, w ogólności. Istnieją zwierzęta, które posiadają świadomość (w każdym razie wykazują ją) i istnieją zwierzęta, które posiadają (swój własny, zwierzęcy, prymitywny) rozum (-ek : ).

Uprasza się o niesprowadzanie zwierząt do postaci maszyn białkowych, bo inaczej wyjdzie nam, jak pewnemu filozofowi francuskiego Oświecenia, że można spokojnie skopać szczenną sukę - "przecież TO nic nie czuje".

_________________
In my spirit lies my faith
Stronger than love and with me it will be
For always.

Orkiestra!


Ostatnio edytowano So sty 12, 2013 3:31 przez Lurker, łącznie edytowano 1 raz



So sty 12, 2013 3:29
Zobacz profil
Post Re: Prawdziwe oblicze WOŚP
Vacarius napisał(a):
trup napisał(a):
człowiek to nie zwierze - a kto ci tyłek podcierał jak byłeś gówniarz - to co czapka ci z głowy spadnie jak podetrzesz tyłek dziadkowi albo komu innemu , rąćzki ci się zapaprają jak wymyjesz chorego człowieka czy duma ci się rozbije jak obetrzesz twarz ze śliny

Złośliwie przekręcasz to co napisałem albo nie potrafisz czytać ze zrozumieniem.
Duma mi się rozbije gdy mi będzie trzeba zmieniać pieluchy a nie ja komuś.

Człowiek jest zwierzęciem. Dowody na to są niezaprzeczalne. Np. chorujemy tak jak zwierzęta, nawet na te same choroby. Żyjemy i umieramy dokładnie tak samo jak zwierzęta.
Rozmnażamy się tak samo jak zwierzęta. Starzejemy się tak samo jak zwierzęta. Krwawimy gdy się skaleczymy tak samo jak zwierzęta. Boimy się bólu tak samo jak zwierzęta. Żyjemy w stadzie tak samo jak zwierzęta stadne. Walczymy z innymi samcami o samice tak samo jak inne zwierzęta. Mamy takie same instynkty tak jak zwierzęta. Człowiek to niezaprzeczalnie zwierze czy to się tobie podoba czy nie.
Mi w sumie też się to nie podoba. Ale tupaniem nuszkami i zagłuszaniem faktów nie zmienię tego ze urodziłem się tak jak rodzi się zwierzę.

trup napisał(a):
to przychodż na 5 godzin nawet w szpitalu możesz obsługiwać chorego , nikt ci nie zabroni .

Ty chyba jesteś pielęgniarka. Pewnie obawiasz się ze stracisz prace gdy ja wybiorę eutanazje niż trafić pod twoją opiekę.
Ale czemu według ciebie mam nie mieć do tego prawa? Czy to tak trudno zrozumieć ze ktoś może nie chcieć twojej pomocy.

A o to ze ze będę codziennie zmieniał zdanie tak jak Katolicy na łożu śmierci się nie martw.
Ja dokładnie przemyślałem sprawę już dziś póki moje myślenie nie jest zmącone bólem ani też narkotykami, które tam chorym podajecie. Wiem już teraz w jakich okolicznościach chciałbym swojej eutanazji, tak samo jak Samuraj wie kiedy popełnić seppuku.



Nie wziąłeś jednej rzeczy pod uwagę , zważywszy na fakt że już dziś wiesz jak będzie w przyszłości wyglądała Twoja eutanazja.
Jutro może Cię potrącić samochód - w wyniku takiego wypadku możesz leżeć w stanie bardzo krytycznym w szpitalu, możesz być nieprzytomny bardzo długo, kto wie, możesz też tej przytomności nie odzyskać wcale - będziesz zdany na łaskę lekarzy i pielęgniarek które siłą rzeczy będą zmieniały Ci pampersy - jak ma się do tego Twój Honor?


So sty 12, 2013 3:30
Post Re: Prawdziwe oblicze WOŚP
Cytuj:
dlatego mogę spokojnie powiedzieć jeszcze raz Owsiak kłamie. Ot i wszystko :-D

Nie wszystko - bazując na incydentalnej wypowiedzi Owsiaka i reakcji na to, można spokojnie powiedzieć - KEP kłamie, RM kłamie....ot i wszystko.


So sty 12, 2013 10:04
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 500 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 34  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL