Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N kwi 28, 2024 8:40



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 500 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 34  Następna strona
 Prawdziwe oblicze WOŚP 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Cz cze 09, 2005 16:37
Posty: 10694
Post Re: Prawdziwe oblicze WOŚP
Jako jeden z wielu :(


Śr sty 16, 2013 16:35
Zobacz profil
Post Re: Prawdziwe oblicze WOŚP
SweetChild napisał(a):
Magdalena_i napisał(a):
Ile w takim razie dzieli człowieka po tym co się stało od stwierdzenia - " nie będę żył , bo nie warto"

:shock: Halo, tu Ziemia. Tę granicę człowiek już dawno przekroczył.



Troszkę źle ujęłam swoją myśl - po prostu widzę i własnym oczom nie wierze.
Jestem bardzo ciekawa opinii " tych " którzy tak zaciekle bronili " faktu " eutanazji.


Śr sty 16, 2013 16:50
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt cze 15, 2012 21:23
Posty: 3341
Post Re: Prawdziwe oblicze WOŚP
Proszę.

Życie człowieka leży w jego rękach i niczyich innych. Człowiek może nałożyć na siebie dowolne ograniczenia w tym względzie - np. przyjąć, że samobójstwo stanowi grzech śmiertelny - niemniej jednak jest to jego prywatna, suwerenna decyzja i nikomu nic do tego, włącznie z prokuratorem.

Decyzja o zakończeniu życia zalicza się do tej samej kategorii.

_________________
In my spirit lies my faith
Stronger than love and with me it will be
For always.

Orkiestra!


Śr sty 16, 2013 16:53
Zobacz profil
Post Re: Prawdziwe oblicze WOŚP
Lurker napisał(a):
Proszę.

Życie człowieka leży w jego rękach i niczyich innych. Człowiek może nałożyć na siebie dowolne ograniczenia w tym względzie - np. przyjąć, że samobójstwo stanowi grzech śmiertelny - niemniej jednak jest to jego prywatna, suwerenna decyzja i nikomu nic do tego, włącznie z prokuratorem.

Decyzja o zakończeniu życia zalicza się do tej samej kategorii.



Pewnie tak - jak zacznie się eutanazja " bo tego właśnie chcę" to mój wybór" moje życie " moje decyzje " " mogę zrobić z tym życiem co mi się podoba" - w obliczu faktu " dostępnej " na zawołanie śmierci - ludzie wymordują "siebie" szybciej niż wybuchnie wojna atomowa.
Ponieważ nie będą cenili wartości najwyższej życia - to jak " lek" dostępny bez recepty na złagodzenie bólu.
Paranoja....człowieka


Śr sty 16, 2013 17:02
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt cze 15, 2012 21:23
Posty: 3341
Post Re: Prawdziwe oblicze WOŚP
Najwyższą wartością, patrząc egoistycznie, jest zbawienie ciała i duszy, a patrząc szerzej - miłość do Pana Boga i bliźniego (w tej kolejności).

Uważasz, że zdecydowana większość ludzi żyje na siłę, "pchając wózek" z braku alternatywy i modli się codziennie o szybszą śmierć?

_________________
In my spirit lies my faith
Stronger than love and with me it will be
For always.

Orkiestra!


Śr sty 16, 2013 17:07
Zobacz profil
Post Re: Prawdziwe oblicze WOŚP
Lurker napisał(a):
Najwyższą wartością, patrząc egoistycznie, jest zbawienie ciała i duszy, a patrząc szerzej - miłość do Pana Boga i bliźniego (w tej kolejności).

Uważasz, że zdecydowana większość ludzi żyje na siłę, "pchając wózek" z braku alternatywy i modli się codziennie o szybszą śmierć?


Nie nie uważam tak - uważam jedynie , że ludzie otwierają sobie " furtkę" w którą w chwilach załamań - szybko wkroczą....

Dobrego popołudnia.


Śr sty 16, 2013 17:20

Dołączył(a): Cz cze 09, 2005 16:37
Posty: 10694
Post Re: Prawdziwe oblicze WOŚP
Magdalena_i napisał(a):
Nie nie uważam tak - uważam jedynie , że ludzie otwierają sobie " furtkę" w którą w chwilach załamań - szybko wkroczą....

Może i otwierają furtkę, ale zaraz obok jest otwarta od zawsze szeroka brama (możliwość samobójstwa). Przez furtkę będą się przeciskać jedynie ci nieliczni nieszczęśnicy, którzy nie mogą wyjść bramą.


Śr sty 16, 2013 17:57
Zobacz profil
Post Re: Prawdziwe oblicze WOŚP
@Magdalena_i troche pozno sie zorientowalas, ze eutanazja w Europie jest faktem.
Stowarzyszenie Exit w Szwajcarii od lat umozliwia samobojstwo na zyczenie. I ma coraz wiecej czlonkow, ktorzy nie chca czekac na naturalny zgon, ale chca sami decydowac, kiedy nastapi koniec ich zycia.

Jezeli o czyms sie nie mowi, to nie znaczy, ze tego nie ma.
Taka strusia taktyka problemu nie zalatwi.

Przez lata aborcja byla "normalna". Malo kto o niej rozmawial, a wiele kobiet jej dokonywalo. Dopiero naglosnienie tematu i otwarta rozmowa na forum publicznym pozwolila cos w tym temacie zmienic.


Śr sty 16, 2013 18:03
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N gru 30, 2007 13:48
Posty: 1268
Post Re: Prawdziwe oblicze WOŚP
Magdalena_i napisał(a):
Pewnie tak - jak zacznie się eutanazja " bo tego właśnie chcę" to mój wybór" moje życie " moje decyzje " " mogę zrobić z tym życiem co mi się podoba" - w obliczu faktu " dostępnej " na zawołanie śmierci - ludzie wymordują "siebie" szybciej niż wybuchnie wojna atomowa.
Ponieważ nie będą cenili wartości najwyższej życia - to jak " lek" dostępny bez recepty na złagodzenie bólu.
Paranoja....człowieka

Nie ma obawy aby ludzie podawali się masowej eutanazji gdy się ją zalegalizuje. Ludzie za bardzo boją się śmierci bo mają instynkt przetrwania.
Powiedz czy ty byś się poddała eutanazji gdyby była legalna? Popytaj swoich znajomych.
Ja bym się poddał eutanazji tylko gdybym miał być w dużym stopniu niepełnosprawny do końca życia. Bez jednej ręki albo nogi jeszcze bym chciał zyć ale bez wszystkich czterech kończyn to już bym nie widział sensu.
Jest bardzo małe prawdopodobieństwo ze kiedyś tak skończę a więc bardzo małe prawdopodobieństwo ze będę chciał eutanazji.
A wiec nie ma obawy ze ludzie masowo będą chcieli eutanazji.
Kilka eutanazji na rok w Polsce. W setkach by się ich nie liczyło.
Tym bardziej ze Polska to katolicki kraj i wielu katolików będzie chciało wytrwać aż śmierć sama po nich przyjdzie. Legalna eutanazja byłaby raczej tylko na użytek ateistów. A wiec nie powinnaś się obawiać ze ktoś utraci swoje życie wieczne bo nie wytrwał do końca.
Ale dla pewności można by katolikom uronić eutanazje. Jeśli by jakiś katolik chciał eutanazji to wpierw musiałby podpisać akt apostazji. I wtedy wszyscy byliby zadowoleni. Czemu tak w Polsce nie zrobią?


Śr sty 16, 2013 18:05
Zobacz profil
Post Re: Prawdziwe oblicze WOŚP
SweetChild napisał(a):
Magdalena_i napisał(a):
Nie nie uważam tak - uważam jedynie , że ludzie otwierają sobie " furtkę" w którą w chwilach załamań - szybko wkroczą....

Może i otwierają furtkę, ale zaraz obok jest otwarta od zawsze szeroka brama (możliwość samobójstwa). Przez furtkę będą się przeciskać jedynie ci nieliczni nieszczęśnicy, którzy nie mogą wyjść bramą.



Do czego w takim razie dąży ludzkość?


Cz sty 17, 2013 3:12
Post Re: Prawdziwe oblicze WOŚP
Kael napisał(a):
@Magdalena_i troche pozno sie zorientowalas, ze eutanazja w Europie jest faktem.
Stowarzyszenie Exit w Szwajcarii od lat umozliwia samobojstwo na zyczenie. I ma coraz wiecej czlonkow, ktorzy nie chca czekac na naturalny zgon, ale chca sami decydowac, kiedy nastapi koniec ich zycia.

Jezeli o czyms sie nie mowi, to nie znaczy, ze tego nie ma.
Taka strusia taktyka problemu nie zalatwi.

Przez lata aborcja byla "normalna". Malo kto o niej rozmawial, a wiele kobiet jej dokonywalo. Dopiero naglosnienie tematu i otwarta rozmowa na forum publicznym pozwolila cos w tym temacie zmienic.



Wszędzie " zabójstwa " ludzi były wprowadzane cichymi , małymi kroczkami - nigdy jednak nie " biły po oczach tak jak dziś.

Przykre to - co człowiek potrafi czynić i sobie i innym...przykre jest to , że świat podzielił się na tych którzy chcą mordować , którzy są za " samodzielną" decyzją śmierci i na tych którzy próbują bronić życia - życia które jest przecież tylko jedno...


Cz sty 17, 2013 3:16
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt cze 15, 2012 21:23
Posty: 3341
Post Re: Prawdziwe oblicze WOŚP
Magdalena_i napisał(a):
Do czego w takim razie dąży ludzkość?

Do drzewa życia wiecznego. "A jeśli Bóg go nam nie użyczy, do wszystkich diabłów, to wyhodujemy własne!"

_________________
In my spirit lies my faith
Stronger than love and with me it will be
For always.

Orkiestra!


Cz sty 17, 2013 3:18
Zobacz profil
Post Re: Prawdziwe oblicze WOŚP
Vacarius napisał(a):
Magdalena_i napisał(a):
Pewnie tak - jak zacznie się eutanazja " bo tego właśnie chcę" to mój wybór" moje życie " moje decyzje " " mogę zrobić z tym życiem co mi się podoba" - w obliczu faktu " dostępnej " na zawołanie śmierci - ludzie wymordują "siebie" szybciej niż wybuchnie wojna atomowa.
Ponieważ nie będą cenili wartości najwyższej życia - to jak " lek" dostępny bez recepty na złagodzenie bólu.
Paranoja....człowieka

Nie ma obawy aby ludzie podawali się masowej eutanazji gdy się ją zalegalizuje. Ludzie za bardzo boją się śmierci bo mają instynkt przetrwania.
Powiedz czy ty byś się poddała eutanazji gdyby była legalna? Popytaj swoich znajomych.
Ja bym się poddał eutanazji tylko gdybym miał być w dużym stopniu niepełnosprawny do końca życia. Bez jednej ręki albo nogi jeszcze bym chciał zyć ale bez wszystkich czterech kończyn to już bym nie widział sensu.
Jest bardzo małe prawdopodobieństwo ze kiedyś tak skończę a więc bardzo małe prawdopodobieństwo ze będę chciał eutanazji.
A wiec nie ma obawy ze ludzie masowo będą chcieli eutanazji.
Kilka eutanazji na rok w Polsce. W setkach by się ich nie liczyło.
Tym bardziej ze Polska to katolicki kraj i wielu katolików będzie chciało wytrwać aż śmierć sama po nich przyjdzie. Legalna eutanazja byłaby raczej tylko na użytek ateistów. A wiec nie powinnaś się obawiać ze ktoś utraci swoje życie wieczne bo nie wytrwał do końca.
Ale dla pewności można by katolikom uronić eutanazje. Jeśli by jakiś katolik chciał eutanazji to wpierw musiałby podpisać akt apostazji. I wtedy wszyscy byliby zadowoleni. Czemu tak w Polsce nie zrobią?



Zaraz - dlaczego bierzesz pod uwagę tylko katolików??
Mam na myśli wszystkich ludzi bez znaczenia czy to ateiści - katolicy - czy ludzie różnych innych wyznań - przecież to nie ma znaczenia - chodzi o życie każdej pojedynczej istoty .
Nie chodzi o to też , że się obawiam czy ktoś utraci życie wieczne - nie uważam że Ci ludzie za to co robią będą się smażyli w piekle , nie uważam też że będą za to potępieni .
Życie jest wartością ogromną - przecież to nie jest trudne do pojęcia - dlaczego odbierać sobie szansę? nadzieję ? Miłość?


Cz sty 17, 2013 3:25
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt cze 15, 2012 21:23
Posty: 3341
Post Re: Prawdziwe oblicze WOŚP
Ale eutanzję, Magdaleno, "przepisuje się" z reguły ludziom, którzy, dajmy na to, cierpią na raka jelita w fazie terminalnej i srają ustami. Za przeproszeniem.

_________________
In my spirit lies my faith
Stronger than love and with me it will be
For always.

Orkiestra!


Cz sty 17, 2013 3:26
Zobacz profil
Post Re: Prawdziwe oblicze WOŚP
Lurker napisał(a):
Magdalena_i napisał(a):
Do czego w takim razie dąży ludzkość?

Do drzewa życia wiecznego. "A jeśli Bóg go nam nie użyczy, do wszystkich diabłów, to wyhodujemy własne!"

haha cóż za determinacja!!


Cz sty 17, 2013 3:40
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 500 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 34  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL