Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz kwi 25, 2024 16:18



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 370 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25  Następna strona
 Pogaduchy o wszystkim i niczym 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sty 07, 2014 17:15
Posty: 257
Post Re: Pogaduchy o wszystkim i niczym
ErgoProxy napisał(a):
No mówiłem, że mało wiem. : ) Z drugiej strony, czy ja Ciebie kiedyś nie pomawiałem o spoganienie właśnie? Przepraszam. Zmieniłem się widać od tamtej pory.

Co nie zmienia faktu, że hasło: budujemy drugą Japonię kusi, w sensie literackim. Bo Japonia, jak wiesz, jest pogańskim imperium właśnie; wprawdzie konfucjanizm z buddyzmem zapuściły w niej korzenie, ale szinto trzyma się mocno. Otó gdyby zluzować fantazji cugle i wypichcić coś takiego na bazie religii naszej rodzimej słowiańskiej...

A ponieważ historycznie znamy ją bardzo słabo, dla fantazji pole jest szerokie. : )



Fantazja nie jest prawdą ;) a ja uwielbiam Prawdę, pasjonuję się nią, pochłaniam ją , nic tak nie przenika w człowieka jak prawda o wszystkim. Szaleństwo życia - przepiękne , normalnie pasja !

Jeżeli kiedyś mnie pomawiałeś o spoganienie to niestety nie pamiętam :D a jeżeli nie pamiętam tzn że to nie istnieje .

Co do Japonii ..trudny kraj , może trzeba by tam być , by pojąć ich kulturę ?

_________________
" Wolność w Miłości należy do Ciebie "


So sie 20, 2016 21:22
Zobacz profil
Post Re: Pogaduchy o wszystkim i niczym
Może. Co też przemawia na korzyść literata, którego przecież czytac będą niekoniecznie japoniści. A jak jakiś japonista przeczyta i się zżymnie, to gupi. ; )

Nie, nie gupi. Własnie dlatego trzeba zrobić research, zamiast ssać grafomańsko z palucha. Co pozwala, przy okazji snucia opowieści, liznąć co nieco z prawdy o świecie. : )


So sie 20, 2016 21:32
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sty 07, 2014 17:15
Posty: 257
Post Re: Pogaduchy o wszystkim i niczym
ErgoProxy napisał(a):
Może. Co też przemawia na korzyść literata, którego przecież czytac będą niekoniecznie japoniści. A jak jakiś japonista przeczyta i się zżymnie, to gupi. ; )

Nie, nie gupi. Własnie dlatego trzeba zrobić research, zamiast ssać grafomańsko z palucha. Co pozwala, przy okazji snucia opowieści, liznąć co nieco z prawdy o świecie. : )



Wiesz co Maciek, ja sobie naprawdę skombinuję słownik wyrazów obcych , bo zaczynam mieć problem ze zrozumieniem :D
Zrób research po słowiańsku a ja u Twego boku zrobię po chrześcijańsku - będziemy nawracać Japończyków :drink:

_________________
" Wolność w Miłości należy do Ciebie "


So sie 20, 2016 21:37
Zobacz profil
Post Re: Pogaduchy o wszystkim i niczym
Tak, a potem przylecą Obcy z Tau Wieloryba, będą szukać pogan do Kontaktu, nie znajdą i przerobią nasze dzieci na mielone. : | Niech już Japończycy zostaną, jacy są; serc przecież nie wykrawają jak Aztekowie. Zresztą tego orzecha nie potrafią zgryźć tęższe głowy od dwóch naszych.

A japonista i tak się żachnie i zżymnie – jak niejaki Scurvy w Szewcach.


So sie 20, 2016 21:44
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sty 07, 2014 17:15
Posty: 257
Post Re: Pogaduchy o wszystkim i niczym
ErgoProxy napisał(a):
Tak, a potem przylecą Obcy z Tau Wieloryba, będą szukać pogan do Kontaktu, nie znajdą i przerobią nasze dzieci na mielone. : | Niech już Japończycy zostaną, jacy są; serc przecież nie wykrawają jak Aztekowie. Zresztą tego orzecha nie potrafią zgryźć tęższe głowy od dwóch naszych.

A japonista i tak się żachnie i zżymnie – jak niejaki Scurvy w Szewcach.



heh Macieju , wiedziałam że będziesz dobrym piechurem .
Kto wie, może kiedyś z Japonii kartkę mi wyślesz.
W obcych to ja nie wierzę , jak będę chciała znaleźć kosmitę to tylko wysilę wzrok trochę i między ludźmi też znajde

_________________
" Wolność w Miłości należy do Ciebie "


So sie 20, 2016 21:53
Zobacz profil
Post Re: Pogaduchy o wszystkim i niczym
Może, ale szkoda by było, gdyby Obcych nie było.

Piechurem być – będe. Ciekawe, ile sanktuariów po drodze.


So sie 20, 2016 21:58
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sty 07, 2014 17:15
Posty: 257
Post Re: Pogaduchy o wszystkim i niczym
ErgoProxy napisał(a):
Może, ale szkoda by było, gdyby Obcych nie było.

Piechurem być – będe. Ciekawe, ile sanktuariów po drodze.



Obcych nie ma ....

Ile będzie?..pojęcia nie mam ale jak będą , będziesz miał niezłe widoki do zwiedzania

_________________
" Wolność w Miłości należy do Ciebie "


So sie 20, 2016 22:02
Zobacz profil
Post Re: Pogaduchy o wszystkim i niczym
Ech, do zwiedzania; pomodlę się może przy okazji. : )

A dlaczego Obcych nie ma? Może są. Zresztą to można rozważać na kilka sposobów:
1. Obcy to są Plejadanie, telepaci z siódmej gęstości, którzy oczekują na nas po tamtej stronie Nieistnienia, kiedy nasza cywilizacja dojrzeje moralnie do wejścia w Erą Wodnika. Takich Obcych nie ma.
2. Obcy to są kosmici z Tau Wieloryba, super-zaawansowana cywilizacja naukowo-techniczna teleportująca się do innych galaktyk bez użycia radia. Tacy Obcy może są, choć niejaki pilaster twierdzi, że ich nie ma.
3. Obcy to są istoty rozumne o innej biologii niż ludzka, acz na niekoniecznie wyższym poziomie rozwoju niż człowiek – mogą stać niżej – komunikujące się między sobą w sposób dla nas niezrozumiały. Tacy Obcy istnieją na naszej planecie; są to np. słonie.


So sie 20, 2016 22:15
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sty 07, 2014 17:15
Posty: 257
Post Re: Pogaduchy o wszystkim i niczym
ErgoProxy napisał(a):
Ech, do zwiedzania; pomodlę się może przy okazji. : )

A dlaczego Obcych nie ma? Może są. Zresztą to można rozważać na kilka sposobów:
1. Obcy to są Plejadanie, telepaci z siódmej gęstości, którzy oczekują na nas po tamtej stronie Nieistnienia, kiedy nasza cywilizacja dojrzeje moralnie do wejścia w Erą Wodnika. Takich Obcych nie ma.
2. Obcy to są kosmici z Tau Wieloryba, super-zaawansowana cywilizacja naukowo-techniczna teleportująca się do innych galaktyk bez użycia radia. Tacy Obcy może są, choć niejaki pilaster twierdzi, że ich nie ma.
3. Obcy to są istoty rozumne o innej biologii niż ludzka, acz na niekoniecznie wyższym poziomie rozwoju niż człowiek – mogą stać niżej – komunikujące się między sobą w sposób dla nas niezrozumiały. Tacy Obcy istnieją na naszej planecie; są to np. słonie.



" Pomodlę się przy okazji " - piękne .

Maciek - potrafię odróżnić słonia od człowieka ;)

Powiem Ci w sekrecie , że od kiedy doszukuję się Prawdy zaglądając w Biblię i obserwując w świecie różne " nadprzyrodzone " zjawiska - dochodzę do wniosku który coraz bardziej utwierdza mnie w przekonaniu , że - obcych nie ma

_________________
" Wolność w Miłości należy do Ciebie "


So sie 20, 2016 22:20
Zobacz profil
Post Re: Pogaduchy o wszystkim i niczym
No weź. To co, Indian też nie ma? I kangurów?

Cmentarzyska słoni nie istnieją? Istnieją i słonie tam zachodzą nocami, i zachowują się jakby wspominały umarłych. Co robią naprawdę, nie wiadomo; nikt jeszcze nie złamał ich infradźwiękowego języka, wiadomo tylko, że słonie mruczą "bezgłośnie" i że to mruczenie niesie się, że hoho.

Obcego od człowieka odróżnisz bez problemu, ale takiego prawdziwego Obcego, a nie aktora w masce i makijażu. Bo to będzie, no właśnie, inna biologia, inny gatunek, w którym zalęgła się świadomość i tożsamość.

Jestem zresztą przekonany, że taki święty Franciszek braci mniejszych też rozróżniał bez problemu.


So sie 20, 2016 22:27
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sty 07, 2014 17:15
Posty: 257
Post Re: Pogaduchy o wszystkim i niczym
ErgoProxy napisał(a):
No weź. To co, Indian też nie ma? I kangurów?

Cmentarzyska słoni nie istnieją? Istnieją i słonie tam zachodzą nocami, i zachowują się jakby wspominały umarłych. Co robią naprawdę, nie wiadomo; nikt jeszcze nie złamał ich infradźwiękowego języka, wiadomo tylko, że słonie mruczą "bezgłośnie" i że to mruczenie niesie się, że hoho.

Obcego od człowieka odróżnisz bez problemu, ale takiego prawdziwego Obcego, a nie aktora w masce i makijażu. Bo to będzie, no właśnie, inna biologia, inny gatunek, w którym zalęgła się świadomość i tożsamość.

Jestem zresztą przekonany, że taki święty Franciszek braci mniejszych też rozróżniał bez problemu.



Dobra , bo widzę, że nasze zrozumienie ciut mija się ze sobą.
Słoń dla mnie oznacza zwierzę i w jakikolwiek sposób ze sobą by się nie komunikowały zawsze pozostaną zwierzętami.

Prawdziwy obcy posiadają niesamowitą inteligencję , bystrość i zmysł manipulacyjny przy których człowiek jest zwykłą małą pigułeczką w kapsułce .( o więcej mnie nie pytaj , może kiedyś podyskutujemy w drodze do Santiago )

Pisząc - " obcych nie ma " mam na myśli kosmitów wyimaginowanych przez ludzi.

_________________
" Wolność w Miłości należy do Ciebie "


So sie 20, 2016 22:37
Zobacz profil
Post Re: Pogaduchy o wszystkim i niczym
Mhm, czyli Obcy drugiego rodzaju, z lekkim powiewem rodzaju pierwszego. Tacy Obcy mogą być. Aczkolwiek pilaster twierdzi, że nie ma.

Słonie... to bardzo zależy, co właściwie sobie komunikują. Bo jeśli to są jakieś proste rzeczy przyziemne – pies też potrafi komunikować. Zachowaniem. Ale jeśli one tam wysmażyły jakąś religię? Nie wiadomo.

Nie wiadomo też, co własciwie komunikują sobie delfiny, poza tym, że nadają sobie imiona i że można je po imieniu zawołać. Też zwierzęta?


So sie 20, 2016 22:42
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sty 07, 2014 17:15
Posty: 257
Post Re: Pogaduchy o wszystkim i niczym
ErgoProxy napisał(a):
Mhm, czyli Obcy drugiego rodzaju, z lekkim powiewem rodzaju pierwszego. Tacy Obcy mogą być. Aczkolwiek pilaster twierdzi, że nie ma.

Słonie... to bardzo zależy, co właściwie sobie komunikują. Bo jeśli to są jakieś proste rzeczy przyziemne – pies też potrafi komunikować. Zachowaniem. Ale jeśli one tam wysmażyły jakąś religię? Nie wiadomo.

Nie wiadomo też, co własciwie komunikują sobie delfiny, poza tym, że nadają sobie imiona i że można je po imieniu zawołać. Też zwierzęta?


Równie dobrze słoń może się zastanawiać co oznacza komunikacja międzyludzka a delfin myśleć - dlaczego człowiek robi z siebie idiotę próbując czegoś nauczyć delfina .

Co do słońskiej religii ...Maciej na litość proszę Cię :D - choć z drugiej strony jest taki mały paradoks trudny do zdiagnozowania . Słoń klęknie i odda Chwałę Bogu choć całkowicie nie posiada świadomości Jego istnienia a człowiek z tak rozwiniętą świadomością tak wielkie ma opory - to jest dopiero filozofia !

_________________
" Wolność w Miłości należy do Ciebie "


So sie 20, 2016 22:49
Zobacz profil
Post Re: Pogaduchy o wszystkim i niczym
W mojej książce słonie będą ateistami...

Czy słoń się zastanawia? Czy pieśni humbaków niosą w sobie jakieś znaczenie? Widzisz, to jest ciekawe. : P Konsekwencje etyczne odkładam na bok, bo tak już jest przyroda skonstruowana, że się stworzenia wzajem zabijają; szkoda tylko, że człowiek jest w tym tak bezmyślnie skuteczny. Konsekwencje teologiczne też właściwie odkładam na bok, bo święty Franciszek przetarł już szlak. : )

A czy słoń klęknie przed ludzkim ołtarzem, czy zadmie tylko w swoją trąbę i każe dotknąć słoniowego szkieletu – to się dopiero okaże. : P


So sie 20, 2016 22:56
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sty 07, 2014 17:15
Posty: 257
Post Re: Pogaduchy o wszystkim i niczym
ErgoProxy napisał(a):
W mojej książce słonie będą ateistami...

Czy słoń się zastanawia? Czy pieśni humbaków niosą w sobie jakieś znaczenie? Widzisz, to jest ciekawe. : P Konsekwencje etyczne odkładam na bok, bo tak już jest przyroda skonstruowana, że się stworzenia wzajem zabijają; szkoda tylko, że człowiek jest w tym tak bezmyślnie skuteczny. Konsekwencje teologiczne też właściwie odkładam na bok, bo święty Franciszek przetarł już szlak. : )

A czy słoń klęknie przed ludzkim ołtarzem, czy zadmie tylko w swoją trąbę i każe dotknąć słoniowego szkieletu – to się dopiero okaże. : P



Tak , Franciszek przetarł szlak , szkoda tylko że spora większość ludzkiej populacji tego nie zauważyła.
To , że zwierzęta wzajemnie się zabijają to już inna bajka i dość obszerna .
Przyjrzawszy się jednak zwierzętom, człowiek wiele mógłby się nauczyć - gdyby chciał.
Obserwując jednak dzisiejszy świat , zwierzęta pokonały człowieka swoją " inteligencją "

_________________
" Wolność w Miłości należy do Ciebie "


So sie 20, 2016 23:02
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 370 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL