Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pn kwi 29, 2024 18:33



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 108 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna strona
 Czy wszyscy zasługują na nasze miłosierdzie? 
Autor Wiadomość
Post Re: Czy wszyscy zasługują na nasze miłosierdzie?
Magdalena_i napisał(a):
JedenPost napisał(a):
Innowator jakiś. Szczerze mówiąc wydaje mi się strasznie dziwne, że przy obecnym poziomie rozwoju chemii/farmacji problem stanowi pewne i bezbolesne pozbawienie człowieka życia. Co do przebiegu egzekucji swoje stanowisko przedstawiłem wcześniej - powinna być efektywna, a nie służyć zadawaniu cierpienia. Jeśli ktoś bardzo chce bandziorów torturowac, niech robi to swoją drogą. Czysto subiektywnie: w obliczu śmierci każdy powinien mieć możliwość zajęcia się wyłącznie nią jako przejściem, końcem, momentem rozliczenia - zależy, jak kto to postrzega - bez kłopotania się dodatkowym lękiem przed bólem.



Zgadzam się właśnie z tym co piszesz i dziwi mnie bardzo fakt , że pomimo tego co zrobił ten człowiek ( co nie oznacza, że nie współczuję ofiarom takiego mordu ) świadomość zdrowych podobno na umyśle ludzi dopuszcza takie bestialstwo.

Niestety kara smierci zawiera w sobie najczęściej element pokazu.
Tu sie niewiele zmieniło od czasow, gdy wielkie jarmarki i odpusty uatrakcyjniano egzekucjami.
Tak, to jest bestialstwo. W lepiej obchodzimy się ze zwierzętami w ubojni, niz z ludźmi skazanymi na smierć.


So sty 18, 2014 23:25

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Czy wszyscy zasługują na nasze miłosierdzie?
Kozioł napisał(a):
W lepiej obchodzimy się ze zwierzętami w ubojni, niz z ludźmi skazanymi na smierć.

Akurat...

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


So sty 18, 2014 23:56
Zobacz profil
Post Re: Czy wszyscy zasługują na nasze miłosierdzie?
Andy72 napisał(a):
Kozioł napisał(a):
W lepiej obchodzimy się ze zwierzętami w ubojni, niz z ludźmi skazanymi na smierć.

Akurat...

Alez tu była cała dyskusja o nowoczesnym, humanitarnym i skutecznym ubijaniu trzody, oraz jak to jest wazne dla jakości, a nawet przydatności pozyskanego mięsa. W porównaniu z tym egzekucje to czyste bestialstwo.


N sty 19, 2014 0:00

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Czy wszyscy zasługują na nasze miłosierdzie?
Bestialstwo to może było w średniowieczu

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


N sty 19, 2014 0:05
Zobacz profil
Post Re: Czy wszyscy zasługują na nasze miłosierdzie?
Andy72 napisał(a):
Bestialstwo to może było w średniowieczu

A teraz co jest? Krzesło elektryczne, trucizna, rozstrzelanie, powieszenie, ścięcie, kamieniowanie (nadal stosowana metoda!), trucie, zagazowanie.
Było wiele spartaczonych, choc skutecznych egzekucji. Najdłuższe sa przy uzyciu trucizny, jak np 50-minutowa wsród krzyków na początku lat 90-tych, czy słynna półtoragodzinna (sic!) egzekucja w 2006.
Przy nich ta zalinkowana to wręcz superekspres.

Współcześnie w Europie karę smierci wykonuje się tylko w Białorusi, strzałem w tył głowy, zwłoki nie sa wydawane rodzinie, a miejsce pochówku nieznane, objęte tajemnica państwową (jezeli w ogóle sa chowani, a nie puszczani z dymem).

Komu spieszno do takich standardów?


N sty 19, 2014 0:25

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Czy wszyscy zasługują na nasze miłosierdzie?
Nawet strzał w tył głowy to dla Ciebie bestialstwo?

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


N sty 19, 2014 0:28
Zobacz profil
Post Re: Czy wszyscy zasługują na nasze miłosierdzie?
Andy72 napisał(a):
Nawet strzał w tył głowy to dla Ciebie bestialstwo?

A wiesz, że bywa nieskuteczny? Człowiek szarpnie za spust albo ręka drgnie w emocji albo podejdzie niedbale i trzeba powtarzać lub dobijać.

Puść wodzy fantazji i opisz w jaki sposób zabiłbyś człowieka.


N sty 19, 2014 0:35

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Czy wszyscy zasługują na nasze miłosierdzie?
Jacy ci mordercy to biedacy, nawet z powodu strzału w głowę cierpią, a przecież po śmierci będą mieli gorzej. A tymczasem mordują bestialsko niewinne osoby

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


N sty 19, 2014 0:42
Zobacz profil
Post Re: Czy wszyscy zasługują na nasze miłosierdzie?
Andy72 napisał(a):
Jacy ci mordercy to biedacy, nawet z powodu strzału w głowę cierpią, a przecież po śmierci będą mieli gorzej. A tymczasem mordują bestialsko niewinne osoby

Juz o tym pisalismy. to, że ktoś postępuje bestialstwo nie oznacza, ze my także mamy tak postepować. Nie myl kary z zemstą

I jak, wymysliłes w jaki sposób chcesz usmiercić człowieka?


N sty 19, 2014 0:48

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Czy wszyscy zasługują na nasze miłosierdzie?
Dlaczego upierasz się aby sprawiedliwą karę nazywać "zemstą"?

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


N sty 19, 2014 0:52
Zobacz profil
Post Re: Czy wszyscy zasługują na nasze miłosierdzie?
Andy72 napisał(a):
Dlaczego upierasz się aby sprawiedliwą karę nazywać "zemstą"?


Unikasz odpowiedzi. Czy wymysliłeś sposób w jaki uśmierciłbys człowieka?

No i o jakich badaniach pisałeś?


N sty 19, 2014 1:07
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sty 07, 2014 17:15
Posty: 257
Post Re: Czy wszyscy zasługują na nasze miłosierdzie?
Andy72 napisał(a):
Jacy ci mordercy to biedacy, nawet z powodu strzału w głowę cierpią, a przecież po śmierci będą mieli gorzej. A tymczasem mordują bestialsko niewinne osoby




Andy - postępując w taki sam sposób jak ludzie dokonujący mordu na innych - czym się różnimy?
Przecież robimy to samo? W bestialski sposób zabijamy zbrodniarza, bądź takie bestialstwo popieramy, niczym się od niego nie różnimy...Takie ciosy okrutnie bolą , ponieważ giną niewinni ludzie, matki , dzieci, ojcowie - złość i agresja domaga się w nas zemsty w bezradności , kilkugodzinnych katuszy dla zbrodniarza , bądź powolnego umierania.
W czym wtedy różnisz się od niego? - kompletnie w niczym , Jesteś taki sam, z tą zapewne małą różnicą , że podajesz się za wyznawce Chrystusa .
Czym jest miłosierdzie , jeżeli nie jest postrzegane z miłością w każdym bez wyjątku przypadku?

_________________
" Wolność w Miłości należy do Ciebie "


N sty 19, 2014 2:27
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lip 26, 2007 17:46
Posty: 2030
Post Re: Czy wszyscy zasługują na nasze miłosierdzie?
Magdalena_i napisał(a):
Brałam ostatnio udział w dyskusji - czy taki skazaniec powinien przechodzić takie męki w związku ze śmiercią czy powinien umrzeć szybko i bezboleśnie.

W ogóle nie powinien umrzeć.
Kara śmierci to barbarzyństwo, niegodnie cywilizowanego społeczeństwa.

_________________
Jestem panteistką.
"Nasze ciała są zbudowane z pyłu pochodzącego z gwiazd (...) Jesteśmy dziećmi gwiazd, a gwiazdy są naszym domem. Może właśnie dlatego zachwycamy się gwiazdami i Drogą Mleczną."
(Carl Sagan)


So lut 15, 2014 20:55
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sty 07, 2014 17:15
Posty: 257
Post Re: Czy wszyscy zasługują na nasze miłosierdzie?
Rojza Genendel napisał(a):
Magdalena_i napisał(a):
Brałam ostatnio udział w dyskusji - czy taki skazaniec powinien przechodzić takie męki w związku ze śmiercią czy powinien umrzeć szybko i bezboleśnie.

W ogóle nie powinien umrzeć.
Kara śmierci to barbarzyństwo, niegodnie cywilizowanego społeczeństwa.



Otóż to...

_________________
" Wolność w Miłości należy do Ciebie "


N lut 23, 2014 17:54
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt cze 03, 2011 8:17
Posty: 2586
Post Re: Czy wszyscy zasługują na nasze miłosierdzie?
Magdalena_i napisał(a):
W USA wykonano egzekucję , używając niestosowanej nigdy wcześniej mieszanki trucizny.
Skazaniec okazał się " królikiem doświadczalnym " do przetestowania i sprawdzenia szybkości działania trucizny.

Czy w takich przypadkach jesteśmy ludźmi którzy potrafią okazywać miłosierdzie?
Brałam ostatnio udział w dyskusji - czy taki skazaniec powinien przechodzić takie męki w związku ze śmiercią czy powinien umrzeć szybko i bezboleśnie.
Jestem ciekawa Waszych opinii - czy powinniśmy okazać miłosierdzie człowiekowi który zamordował matkę i jej dziecko.

http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title, ... &_ticrsn=5

Jezus jest miłosierny dla wszystkich. I tyle


Wt lut 25, 2014 20:37
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 108 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL