Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 19:32



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 19 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
 Co znaczy miłość 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Pn mar 21, 2016 14:20
Posty: 10
Post Re: Co znaczy miłość
Ja jestem czysty pod tym względem, że nie jestem od niczego uzależniony.
A czy jestem niewinny? Tego nie wiem. Nie lubię zabijać, jednak jem zwierzęta ze smakiem.

_________________
https://www.facebook.com/zmyslowapoezja "Zmysłowa poezja" blog o muzyce i innych sztukach... zapraszam :)


Pn mar 21, 2016 16:28
Zobacz profil
Post Re: Co znaczy miłość
Jezus pozwólcie dzieciom przychodzić do mnie,albowiem takich jet królestwo Boże.Jezus przyznał,że dzieci są czyste i niewinne i daje nam je za wzór-jacy powinniśmy się stać.


Pn mar 21, 2016 16:38
Post Re: Co znaczy miłość
My dorośli nigdy nie dorównamy niewinności dziecka.Żyjąc trochę dłużej ocieramy się o grzech.Wznosimy się i upadamy.Najważniejsze,co w nas zwycięża i czy chcemy zwyciężać w dobru a nie w złu.Grzech jest wpisany w nasze życie ale również jesteśmy powołani do świętości.


Pn mar 21, 2016 16:45
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 28, 2014 11:03
Posty: 179
Post Re: Co znaczy miłość
Nie jest to typowy wątek dotyczący tak zwanego grzechu pierworodnego, ale związany ściśle z Bożą Miłością. Mam takie spostrzeżenie iż wniosek ten jest moim zdaniem sprzeczny z tym poniższym zapisem :
„  Ale nie tak samo ma się rzecz z przestępstwem jak z darem łaski. Jeżeli bowiem przestępstwo jednego sprowadziło na wszystkich śmierć, to o ileż obficiej spłynęła na nich wszystkich łaska i dar Boży, łaskawie udzielony przez jednego Człowieka, Jezusa Chrystusa.  I nie tak samo ma się rzecz z tym darem jak i ze [skutkiem grzechu, spowodowanym przez] jednego grzeszącego. Gdy bowiem jeden tylko grzech przynosi wyrok potępiający, to łaska przynosi usprawiedliwienie ze wszystkich grzechów.
[Rz 5;15-16 BT].

Adam z Ewą złamali jedno Boże Przykazanie, grzech pierworodny też jest jednostkowy. Zaś w tym tekście jest powiedziane że Boża Łaska sprawia wolność od wszystkich grzechów. Co myślicie w tej kwestii ?

_________________
Tak więc, jeśli ktoś jest w Chrystusie, nowym jest stworzeniem; stare przeminęło, oto wszystko stało się nowe


Wt mar 22, 2016 9:39
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 19 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL