Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz kwi 25, 2024 10:53



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 33 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
 Depresja to choroba 
Autor Wiadomość
Post Depresja to choroba
Depresja to choroba

Chciałbym tym samym zwrócić uwagę na doskonały artykuł w Gościu Niedzielnym dotyczący podejścia do depresji. Najkrócej - jest to stanowcze potępienie wszystkich idiotycznych porad w rodzaju:
    Jako lekarstwo na depresję proponuje się leki antydepresyjne. A my mamy lepsze lekarstwo! Jakie? Podobno coraz więcej ludzi na świecie nie widzi sensu swojego życia. Wzrastają alarmujące statystyki ilości samobójstw, osób leczonych psychiatrycznie, chodzących do psychologa z powodu depresji. Czemu mało kto zauważa, że dzieje się to równolegle wraz z laicyzacją, odchodzeniem od Boga i Jego przykazań?


Bardzo ważny artykuł, ponieważ depresja jest chorobą i powinna być leczona przez profesjonalistów. Na naszym forum wielokrotnie się spotkałem z udzielanym poradami w stylu "pogłębionej świadomości chrześcijańskiej". Żeby daleko nie szukać:
viewtopic.php?p=832000#p832000
viewtopic.php?p=831945#p831945
viewtopic.php?p=824567#p824567
viewtopic.php?p=831957#p831957

A my się dziwimy, że ateiści z nas szydzą


Wt paź 07, 2014 14:50
Post Re: Depresja to choroba
Albo takie oceny
viewtopic.php?p=827827#p827827


Wt paź 07, 2014 16:41
Post Re: Depresja to choroba
Codziennie słyszymy o wypadkach samochodowych.
W 2013 było 3,3tys ofiar wypadków drogowych.


Codziennie na 22 ludzi próbujących popełnić samobójstwo, 16-stu się udaje.
W 2013 było ponad 6 tys. samobójstw.


Wt paź 07, 2014 20:49

Dołączył(a): So lut 26, 2011 21:18
Posty: 43
Post Re: Depresja to choroba
Chyba co niektórzy na nowo odkrywają dawno odkrytą Amerykę w konserwie...


Wt paź 07, 2014 21:36
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 17, 2006 18:47
Posty: 12979
Post Re: Depresja to choroba
I z tego właśnie powodu zawsze wielu z nas pisze wyraźny komunikat, forum nie jest miejscem na leczenie. I choć wielu ludzi tu lgnie bo szuka wsparcia, to potrzebują pomocy specjalisty. Są tacy którzy chcą dobrze, ale piszą banały w stylu - spowiedź uleczy itp. Ale sa i tacy, którzy świadomie odrzucają wszystko, uznając że tylko modlitwa itp. A jak nie działa, to znaczy że się źle modli, słabo wierzy itp. Jedni zatem chorują, a inni w swoim fundamentalizmie myślą że są zdrowi i chcą leczyć, podczas gdy mają się nie lepiej.

_________________
Pozdrawiam
WIST


Wt paź 07, 2014 22:05
Zobacz profil
Post Re: Depresja to choroba
Sprawę utrudnia to, ze w Polsce iść na psychoterapię to wielki wstyd. O tym sie nie mowi, o tym się nie pisze, o tyn sie szepcze.


Śr paź 08, 2014 11:55
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 17, 2006 18:47
Posty: 12979
Post Re: Depresja to choroba
Wydaje mi się że i wstyd i jednak nie jest to jak pójście do dentysty, albo właśnie jest. Jakiś odległy termin, chyba że dobrze zapłacisz prywatnie.

_________________
Pozdrawiam
WIST


Śr paź 08, 2014 12:08
Zobacz profil
Post Re: Depresja to choroba
WIST napisał(a):
Wydaje mi się że i wstyd i jednak nie jest to jak pójście do dentysty, albo właśnie jest. Jakiś odległy termin, chyba że dobrze zapłacisz prywatnie.

Tu akurat nie masz racji.
Syn interesuje się psychologią, więc będąc w pobliskiej placówce zdrowia dość impulsywnie zapytałem o terminy. To była kwestia max kilku dni.

Strach i wstyd - to ludzi blokuje.

p.s. Zauwaz, ze np. u mężczyzn depresję może generować np. utrata pracy. Nagle z pozycji żywiciela rodziny, "prawdziwego męzczyzny" staje się "niedojdą". Silne stereotypy potrafią mocna namieszać w głowie.


Śr paź 08, 2014 12:15
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 17, 2006 18:47
Posty: 12979
Post Re: Depresja to choroba
Koźle, ale chyba wiemy dobrze obaj że jeden przykład nie czyni reguły. Myślisz że ja sobie to wymyśliłem, nie oparłem się na realiach których doświadczyli inni ludzie? Są placówki gdzie pewnie to kilka dni, a są gdzie to długie terminy.

Ależ oczywiście że depresja może zniszczyć życie. I to jest bardzo przykre bo na dobrą sprawę wszystko trwa, leczenie trwa, szukanie nowej pracy trwa, a ludzie dookoła też nie mają nerwów ze stali. W całej tej dyskusji moim zdaniem chodzi tylko o to aby zwrócić ludziom uwagę na to, żeby nie szkodzili swoimi złotymi myślami, gdy nie mają pojęcia o sprawie. Podobnie, jeśli ktoś rozumuje na sposób "przestań się mazać, bądź twardy" to lepiej niech to zostawi dla siebie.

_________________
Pozdrawiam
WIST


Śr paź 08, 2014 12:30
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lip 03, 2009 12:01
Posty: 164
Post Re: Depresja to choroba
Kozioł napisał(a):
WIST napisał(a):
Wydaje mi się że i wstyd i jednak nie jest to jak pójście do dentysty, albo właśnie jest. Jakiś odległy termin, chyba że dobrze zapłacisz prywatnie.

Tu akurat nie masz racji.
Syn interesuje się psychologią, więc będąc w pobliskiej placówce zdrowia dość impulsywnie zapytałem o terminy. To była kwestia max kilku dni.

Strach i wstyd - to ludzi blokuje.

p.s. Zauwaz, ze np. u mężczyzn depresję może generować np. utrata pracy. Nagle z pozycji żywiciela rodziny, "prawdziwego męzczyzny" staje się "niedojdą". Silne stereotypy potrafią mocna namieszać w głowie.


Dla niektórych zwrócenie się o pomoc do psychiatry może być równoznaczne z utratą pracy. Na przykład, jeśli pracuje w służbach mundurowych, ma dostęp do broni. Z jednej strony może i dobrze, ale z drugiej strach przed marginalizacją może popchnąć do ostatecznych "rozwiązań".

_________________
.........................................................................

simplex et idiota


Cz lis 27, 2014 12:11
Zobacz profil
Post Re: Depresja to choroba
Cawilian napisał(a):
Bardzo ważny artykuł, ponieważ depresja jest chorobą i powinna być leczona przez profesjonalistów. Na naszym forum wielokrotnie się spotkałem z udzielanym poradami w stylu "pogłębionej świadomości chrześcijańskiej". Żeby daleko nie szukać:
viewtopic.php?p=832000#p832000
viewtopic.php?p=831945#p831945
viewtopic.php?p=824567#p824567
viewtopic.php?p=831957#p831957
Widać jednak trzeba szukać daleko, skoro trzy ostatnie nie są wcale o depresji. Ładnie to tak szkalować chrześcijan na forum?


Cz lis 27, 2014 12:56
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt wrz 18, 2009 9:51
Posty: 3963
Post Re: Depresja to choroba
zefciu napisał(a):
Widać jednak trzeba szukać daleko, skoro trzy ostatnie nie są wcale o depresji. Ładnie to tak szkalować chrześcijan na forum?


Coz, kiedys uwazano, ze onanizm to tez choroba. Moze o to chodzilo autorowi?

_________________
Wszystko ma swój czas
i jest wyznaczona godzina
na wszystkie sprawy pod niebem
...

(Koh 3:1nn)


Cz lis 27, 2014 13:08
Zobacz profil
Post Re: Depresja to choroba
bert04 napisał(a):
Coz, kiedys uwazano, ze onanizm to tez choroba. Moze o to chodzilo autorowi?
W ogóle w ujęciu chrześcijańskim grzech jest chorobą.


Cz lis 27, 2014 13:11
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt wrz 18, 2009 9:51
Posty: 3963
Post Re: Depresja to choroba
zefciu napisał(a):
W ogóle w ujęciu chrześcijańskim grzech jest chorobą.


Czyli co, kradzieze sie leczy pigulkami? Operacyjnie? Czy stosuje terapie grupowe?


PS: Tak, zartowalem.

_________________
Wszystko ma swój czas
i jest wyznaczona godzina
na wszystkie sprawy pod niebem
...

(Koh 3:1nn)


Cz lis 27, 2014 15:30
Zobacz profil
Post Re: Depresja to choroba
bert04 napisał(a):
PS: Tak, zartowalem.
Uffff


Cz lis 27, 2014 15:38
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 33 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL