Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt kwi 26, 2024 10:21



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 Formy cywilizacji 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Pt lis 12, 2004 21:57
Posty: 2184
Post Formy cywilizacji
Temat wydzielony z wątku: viewtopic.php?t=3732
baranek


Mieszek napisał(a):
poprostu ostrzegam tylko przed propagandą
a szczególnie dziś atakuje nas odmienna cywilizacja , cywilizacja bizantyńska która jest także katolicką tak jak łacińska
tyle , że działa inaczej niż my
główne źródło jest w Niemczech , na szczęście Ratzinger tzn Benedykt XVI miał to szczęście zobaczyć jaki wpływ ma na ludzi ta cywilizacja i do czego mobilizuje przez co raczej wychował się pod okiem łacińskiej cywilizacji
jeśli tak to Kościół dał pstryka wymysłom bizantyńskim przez to i to solidnego bo prosto w siedlisko
niedziwie sie , że są przepowiednie wojny domowej w Niemczech
bo przez ten wybór na to sie zanosi




Mieszek, tak na marginesie wytlumacz mi prosze co to jest cywilizacja bizantyjska. :glupek1: :glupek2: :glupek2: :glupek2: ja barbarzynca nieokrzesany. Byc moze juz to pisales, nie natknalem sie, lub zapomnialem.

Dzieki za pozytywne ropratrzenie ponizszej prosby.


So maja 14, 2005 18:29
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lut 22, 2005 23:45
Posty: 3638
Post 
bardzo sie ciesze :D
i od razu prostuje , że nie bizantyjska tylko bizantyńska
bizancjum to coś innego

cywilizacja:
jest to metoda ustroju życia zbiorowego

wyróżnić można od początku istnienia ludzi na ziemi niewiele cywilizacji nam znanych F. Koneczny podaje , że ich jest nieco ponad dwadzieścia zaledwie
więcej trudno sie doliczyć i jego zdaniem spierać sie można o istnienie jeszcze dwóch nieodkrytych conajwyżej ...
nauka o cywilizacjach Konecznego nierozwija się raczej zbyt szybko
i jego slowa sa nadal aktualne:
"Ile cywilizacji było, ile ich jest, tego nieda się określić przy dzisiejszym stanie nauki"

do dzisiejszych czasów z najdawniejszych przetrwała cyw. żydowska i np cyw. chińska
aktywne to znaczy walczące o swoją władze jest niewiele
prawdopodobnie na nasze czasy z powodu widocznych konfliktów to będzie napewno chińska, żydowska, bizantyńska, łacińska
w Rosji była turanska ale pod naporem bizantyńskiej pada łacińska a miała by niepadać turańska?
a no i chyba arabska jeszce ale tym sie niezainteresowałem i równie dobrze może to być inna na tamtych terenach
tu potrzeba historiozofa a nie mnie

dla porównania podam kilka cech charakterystycznych dla niektórych cywilizacji:

cyw.turańska
ustrój rodowy, poligamiczna,czasomiernictwo do cyklów,społeczności niezróżniczkowane,obozowa organizacja życia publicznego z antropolatrią wodza-władcy, bezetyczna w życiu publicznym

cyw. łacińska
emancypacja rodziny,monogamiczna,posiada historyzm i poczucie narodowe,opiera państwo na społeczeństwie,od życia publicznego wymaga etyki,uznaje supremacje sił duchowych

cyw. bizantyńska
emancypacja rodziny,monogamiczna,posiada erę ale niezna historyzmu,podpożądkowuje społeczeństwo biurokracji,wytwarza etatyzm,w imię wszechwładzy państwa wprowadza antropolatrię osoby władcy, posiada odrębne prawo publiczne, w życiu publicznym jest bezetyczna, niewytwarza narodowości

dodam ,że w ZSRR widać jak Stalin albo Lenin obozowo zorganizował swoje państewko Nam sie w skóre nieźle komuchy wdały ze swoją despocją turańską
Hitler w bizantyńskiej to szczyt osiągnięć,dziś politycy tak pieknie kłamią bo są bezetyczni w życiu publicznym, prawo tak przestrzegają , że sie mysz nieprześliźnie a karierostwo jak na dłoni ...
w bizantyńskiej władza cesarza nad papieżem u nas duch nad ciałem więc odwrotnie, protestantyzm powstał na cyw. bizantyńskiej

wszystko to co napisane zrozumie właściwie więc tylko łacinnik
bizantyńczyk z tego co wiem wymiennie używa słów cywilizacja ,kultura
nijak z nim sie niedogadasz
niema tam sprecyzowanych i umówionych pojęć co za co uważać
różnice zbyt wielkie
nawet jeśli to samo powiedzą to treść może i sposób rozumienia sie niezgadzać tak jak w przypadku rozumienia tych nieszczęsnych słów cywilizacja i kultura

_________________
Niech żyje cywilizacja łacińska !!!

więc śpiewaj duszo ma... BÓG JEST MIŁOŚCIĄ...


So maja 14, 2005 20:00
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt lis 12, 2004 21:57
Posty: 2184
Post 
Dzieki za pozytywne rozpatrzenie prosby. Dzieki za Twoj trud.

Troche mi rozjasnilo, ale nie uwazasz ze tlumaczenie zla jakims systemem zawsze jest szufladkowaniem ludzi. A przeciez kazdy jest inny, chociazby nasz kod genetyczny, czy linie papilarne o tym swiadcza.

Pismo Swiete mowi ze nie ma juz greka ani zyda, tylko nowe stworzenie. Czy nie uwarzasz ze to jak wplywamy na swiat bardziej zalezy od naszego stopnia przyjecia lub odrzucenia Chrystusa, a nie od cywilizacji w ktorej sie wychowalismy. Przeciez te cywilizacje tez jakos powstaly, ktos sie przyczynil do ich powstania, ktos byl wyrzucony poza ta tworzaca sie cywilizacja.

Piszesz o monogami cywilizacji lacinskiej, czy rzeczywiscie tak bylo przed przyjeciem chrzescianstwa?


So maja 14, 2005 22:46
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lut 22, 2005 23:45
Posty: 3638
Post 
Cytuj:
Przeciez te cywilizacje tez jakos powstaly, ktos sie przyczynil do ich powstania, ktos byl wyrzucony poza ta tworzaca sie cywilizacja.


cywilizacja dotyczy współmierności tylko
bez niej niema związku tak wielkiego
musi być jakaś wolna wola w tym i zgadzanie sie
a odrzuconych nazywa sie bandytami lub barbarzyńcami
Niemcy wbili tabliczke w czasie wojny "Polaken banditen",a za czasów Jagiełły przed papieżem mówili że jesteśmy barbarzyńcami wyznającymi bożka Jagiełłę
odrzucili nas bo niebyliśmy współmierni z nimi

Cytuj:
Czy nie uwarzasz ze to jak wplywamy na swiat bardziej zalezy od naszego stopnia przyjecia lub odrzucenia Chrystusa, a nie od cywilizacji w ktorej sie wychowalismy


tu sie mylisz
niema jednej cywilizacji chrześcijańskiej , bo są dwie takie bizantyńska i łacińska
a skoro tak jest to przyjęcie wiary w Chrystusa nic niepomaga
trzeba przyjąć jego nauczanie a tu jest u bizantyńców problem
bo niemają etyki Chrystusowej w publicznym życiu , a dla nas etyka obowiązuje w każdej dziedzinie życia - publicznej i prywatnej

Cytuj:
Piszesz o monogami cywilizacji lacinskiej, czy rzeczywiscie tak bylo przed przyjeciem chrzescianstwa?


a czy była tu cywilizacja łacińska przed Kościołem budowniczym Narodów ?
poczucie Narodowe gdzieś historycy datują na chyba XIII wiek w Polsce
tak więc zanim metoda sie wyszlifuje a ludzie będą mieli te samą etykę troche trzeba czasu
po prostu współmierności i w monogamii
taka jest cyw. łacińska monogamiczna

Cytuj:
Pismo Swiete mowi ze nie ma juz greka ani zyda, tylko nowe stworzenie.


powiedz to Grekom i Żydom to sie dowiesz ...

cywilizacja grecka to także osobny problem

Cytuj:
Troche mi rozjasnilo, ale nie uwazasz ze tlumaczenie zla jakims systemem zawsze jest szufladkowaniem ludzi.


aby pomóc trzeba zrozumieć
nie tłumacze ale krytykuje
szufladkowanie biurokratyczne niewskazane
uogólnienie i podsumowanie metody życia wskazane


bez takich ludzi jak Koneczny ciągle by nas oszukiwano tak samo
historia uczy niezapominać , a miłość przebaczać co sie niezapomina
ja wole wiedzieć kiedy mnie oszukają raz , by drugi raz już tego niezrobiono
to bardzo ważne
Polacy są znani z tego "mądry Polak po szkodzie", ale to niejest wada ale zaleta i kpina ościennych oszustów nieudana zarazem

_________________
Niech żyje cywilizacja łacińska !!!

więc śpiewaj duszo ma... BÓG JEST MIŁOŚCIĄ...


N maja 15, 2005 2:54
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt lis 12, 2004 21:57
Posty: 2184
Post 
To zebym lepiej zrozumial o co chodzi napisz mi prosze kiedy sie zaczyna cywilizacja lacinka i kiedy bizantynska i na jakich ziemiach sie rozwija. Bo np. pytalem o monogamie nie tylko na terenach Polski, ale np, Wloch, Francji.

Nie rozumiem tez dlaczego Niemcy by byly pod cywilizacja bizantynska, przeciez prze wiele wiekow mielismy bardzo podobny model spoleczny


N maja 15, 2005 14:33
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lut 22, 2005 23:45
Posty: 3638
Post 
Niemcy przejeli z Azji na wojnach krzyżowych bodajze tę cywilizacje

cywilizacje choć mają swe terytorium to nachodzą na siebie
na tej samej ziemi

w Polsce według Feliksa Konecznego są cywilizacje :
żydowska, bizantyńska,turańska i oczywiście łacińska
zauważyłem ,że próbują jednak swych sił nieustannie inne cywilizacje
są agresywne , szczególnie poprzez media

każda cywilizacja silna jest jednocześnie zaczepną
bo sieje swoją propagandę
próbuje wprowadzić swoje pomysły w czyn w życiu publicznym i prywatnym
a nieżadko przymusić prawem poprzez tzw egzekwowanie prawa

jakieś przykłady :
właśnie w tej chwili reklama chyba Faktu ...zamiana żon
czyli poligamia, czyli turańska lub żydowska

ot co :lol:

_________________
Niech żyje cywilizacja łacińska !!!

więc śpiewaj duszo ma... BÓG JEST MIŁOŚCIĄ...


N maja 15, 2005 20:09
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt lis 12, 2004 21:57
Posty: 2184
Post 
Ale zaraz chyba zydowska chyba jednak wyrosla na Pismie Swietym, wiec raczej nie jest za poligamia


Pn maja 16, 2005 0:06
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lut 22, 2005 23:45
Posty: 3638
Post 
poszczególni rabini by w golusie niewywoływać zgorszenia
mówili by zachować jedną żonę , czyli o monogamii

to Żydzi pisali Pismo Święte

Kościół komentuje tak Żydzi tak biblie...
gdyby komentarz był ten sam i wnioski bylibyśmy mieli tylko
rabinów a nie księży

Żydzi nie są za poligamią bo im wygodnie
ale sama cywilizacja jest poligamiczna
i może sie to nagle zmienić ta "monogamia " u nich

_________________
Niech żyje cywilizacja łacińska !!!

więc śpiewaj duszo ma... BÓG JEST MIŁOŚCIĄ...


Pn maja 16, 2005 1:01
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N cze 22, 2003 8:58
Posty: 3890
Post 
Cytuj:
a dla nas etyka obowiązuje w każdej dziedzinie życia - publicznej i prywatnej


taaaa, to widać zwłaszcza w tym, jak pracodawca Polak [katolik-łacinnik] traktuje pracownika Polaka [katolika-łacinnika]... to widać, jak Polacy [katolicy-łacinnicy] bez oporów okradają sie nawzajem kombinując [na poziomie władzy i na poziomie wyłudzania rent]...

skoro jako przykład miłosiernego człowieka i dobrego bliźniego Jezus stawiał swoim pobratymcom - Żydom - Samarytanina, to tak, jakby teraz Jezus stawiał przed tymi wszystkimi, którzy na bliźniego patrzą przez pryzmat cywilizacji, rasy, koloru skóry, wykształcenia, nacji - kogoś, kogo się nienawidzi i oskarża o całe zło i same najgorsze cechy - co właśnie miedzy wierszami czyni mieszek... i koneczny ;)

ja tam wolę oprzeć sie na słowach Jezusa... "nie bójcie sie, Ja jestem z wami przez wszystkie dni, aż do skończenia świata"... skoro On jest ze mną, to żaden człowiek nic mi zrobić nie może :)
a wszelkie spiskowe teorie dziejów są mało Jezusowe ;) bo to człowiek jest odpowiedzialny przed Panem, a nie cywilizacje :) każdą z nich tworzą pojedynczy ludzie - i do nich mówi Bóg :)

a ciekawe, co mieszek powie, gdy Benedykt XVI zacznie sie z prawosławiem jednać :) a przeciez prawosławie jest na wskroś "bizantyńskie" :)

_________________
Staraj się o pokój serca, nie przejmując się niczym na świecie, wiedząc, że to wszystko przemija.[św. Jan od Krzyża]


Pn maja 16, 2005 7:24
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt lis 12, 2004 21:57
Posty: 2184
Post 
to byc moze kazdy z nas jest pod wplywem wielu cywilizacji, gdy grzeszymy, gdy kradniemy, oszukujemy, zabijamy jestesmy pod wplywem jedenj cywilizacji, a gdy pomagamy innym, gdy nie szukamy swego, gdy nie idziemy za innymi pokusami nalezymy do innej.

Taka wizja bardziej by sie zgadzala z "Miastem Boga" Sw Augustyna, ktory twierdzil ze jest miasto ludzi nalezacych do Boga i miasta ludzi tego swiata.

Mieszek, ja naprawde bym chcial zrozumiec ta teorie roznic cywilizacyjnych, ale przeciez zlo wyplywa z serca, nie ze struktur.

Inny problem jaki sie pojawia, to ewangelizacja. Mowi sie ze Ewangelia ma sie inkulturowac, czyli stawac czescia danej kultury, nie kultura czescia ewangelii.

Jesli sie rozumie w drugim znaczeniu to jest to w miare speczne gdyz, ile tych kultur i cywilizacji nie tylko odmienych ale tez przeciwstawnych sobie, moze sie pomiescic w Ewangelii.

Jesli sie spojrzy na ten pierwszy i prawidlowy sposob inkulturyzacji, to jak te same wartosci moga byc wyznawane przez cywilizja ktore sa sobie przeciwstawne?

Ale tak mniej teoretycznie, jesli ewangelia jest sprzeczna z jakas cywilizja wiec ewangelizujac trzeba ludzi zmuszac by wyszli ze swojej cywilizacji. Albo trzebaby stwierdzic ze niektory ludzie nie sa w stanie przyjaca ewangelii, gdyz ich cywilizacja jest z nia sprzeczna. Jak wiec interpretowac slowa Chrystusa idzcie naz caly swiat i gloscie ewangelie???


Pn maja 16, 2005 9:53
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lut 22, 2005 23:45
Posty: 3638
Post 
no cóż droga Elko chodzi jednak o to ,że ci Polacy co okradają wiedzą o tym , że źle robią i , że kradną
różnica o której pisze ma sie w tym momencie do tego tak, iż są tacy ludzie którzy uważają , że robiąc to niekradną a robią dobrą rzecz
o tym tu rozmawiamy
a nie o wyrzucaniu ludziom zła
staramy sie zrozumieć dlaczego tak się dzieje , iż ci ludzie są pewni , że czynią dobro

Cytuj:
zabijamy jestesmy pod wplywem jedenj cywilizacji, a gdy pomagamy innym, gdy nie szukamy swego, gdy nie idziemy za innymi pokusami nalezymy do innej.


nie
grzech to niejest zmiana cywilizacji
to pojęcie grzechu czym on jest , kiedy sie zaczyna a kiedy niejest coś grzechem pokazuje na małą cząstkę różnic między cywilizacjami
religia to niejest cywilizacja

Cytuj:
Mowi sie ze Ewangelia ma sie inkulturowac, czyli stawac czescia danej kultury


cywilizacja łacińska została całkowicie wybudowana przez Kościół od podstaw
Narody się tworzą tylko w niej, Kościół jest budowniczym Narodów
w innych cywilizacjach uzywane słowo naród niejest spojne z naszym pojęciem

Cytuj:
Albo trzebaby stwierdzic ze niektory ludzie nie sa w stanie przyjaca ewangelii, gdyz ich cywilizacja jest z nia sprzeczna. Jak wiec interpretowac slowa Chrystusa idzcie naz caly swiat i gloscie ewangelie?


są w stanie przyjąć ewangelię , ale niesą w stanie iść samotnie tą drogą. Trzeba im pomagać , a to jest bardzo długotrwałe.
Zanim będą powołania musi iść misja najpierw.

św.Augustyn potępil , (tak mówią )swoimi pismami cywilizację rzymską .
jak wygląda cywilizacja bizantyńska i jak bardzo jest okrutna pokazali Niemcy w czasie II wojny światowej

Cytuj:
Mieszek, ja naprawde bym chcial zrozumiec ta teorie roznic cywilizacyjnych, ale przeciez zlo wyplywa z serca, nie ze struktur


każdy jest wychowywany wedlug konkretnej etyki
my według etyki katolickiej Kościoła katolickiego cywilizacji łacińskiej
Elka nierozumie tego i dlatego sie oburza
to tak jakby porównać człowieka mającego kilka żon z takim co nigdy w życiu by jednocześnie niechciał żyć z dwoma kobietami a cóż dopiero z całym haremem na głowie...
dla niej taki grzeszy , natomiast sam zainteresowany powie ,że to normalne i moralne a pozatym zgodne z naturą
nieomieszka powiedzieć,że jest wielu świętych ...

_________________
Niech żyje cywilizacja łacińska !!!

więc śpiewaj duszo ma... BÓG JEST MIŁOŚCIĄ...


Wt maja 17, 2005 1:44
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N cze 22, 2003 8:58
Posty: 3890
Post 
nie, mieszku, ja sie nie oburzam, mnie śmieszy taki sposob przedstawiania ludzkości i jej historii ;)

Cytuj:
no cóż droga Elko chodzi jednak o to ,że ci Polacy co okradają wiedzą o tym , że źle robią i , że kradną
różnica o której pisze ma sie w tym momencie do tego tak, iż są tacy ludzie którzy uważają , że robiąc to niekradną a robią dobrą rzecz
o tym tu rozmawiamy


bo z twoich słow wynika, że np prawosławni [cywilizacja bizantynska] nie wiedza, że grzeszą ani kiedy to robią - a taki pogląd daleki jest od rzeczywistości i prawy :)
ale jeśli chcesz, możesz dalej sie w takie "szeregowanie" świata "bawić" :)

_________________
Staraj się o pokój serca, nie przejmując się niczym na świecie, wiedząc, że to wszystko przemija.[św. Jan od Krzyża]


Wt maja 17, 2005 6:59
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt lis 12, 2004 21:57
Posty: 2184
Post 
Mieszek napisał(a):
jak wygląda cywilizacja bizantyńska i jak bardzo jest okrutna pokazali Niemcy w czasie II wojny światowej


Przeciez Niemcy od poczatku prawie stanowili czesc cywilizacji lacinskiej tej opartej na Kosciele, moze my w Polsce patrzymy na nich troche inaczej, ale cywilizacja koscielna europy w duzej mierze opiera sie tez na elementach germanskich, duzo czytasz wiec chyba wiesz ze wprowadzono do liturgii bardzo duzo elemntow pod wplywem germanow, tak jak akt pokuty, przyklekanie, wyznanie wiary. Wielu swietych to germanie, czesc niemcow zostala przeciez katolikami, jak chocby Benedykt XVI. To pol narodu nalezalo do jednej cywilazcji a pol do drugiej?

Sa mieszane rodziny, to jedno nalezy do cywilazji bizantynskiej a drugie do lacinskiej?

A co jesli ktos zostaje np. muzumaninem czy budysta?


Cytuj:
każdy jest wychowywany wedlug konkretnej etyki
my według etyki katolickiej Kościoła katolickiego cywilizacji łacińskiej

ale samo wychowanie nie chroni od grzechu, to tylko Sokrates twierdzil ze wystarczy znac dobro by je czynic.

Tak apropo Sokratesa, to zawsze w szkole mnie uczyli ze cywilizacja europejska ma trzy zrodla, filozofia grecka, prawo lacinskie i monoteizm wziety od zydow, ale chyba nie wiedzieli czego ucza :diabel: zawsze mowilem ze ta szkola to do kitu :diabel:


Wt maja 17, 2005 8:49
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lut 22, 2005 23:45
Posty: 3638
Post 
Cytuj:
To pol narodu nalezalo do jednej cywilazcji a pol do drugiej?


ja bym powiedział nawet , że większość Niemców należy do bizantyńskiej

Cytuj:
A co jesli ktos zostaje np. muzumaninem czy budysta?


wiem , że buddyzm ma tą osobliwą właściwość , że niewpływa tak jak Kościół na zmianę etyki ale się "wkręca" w cywilizacje i przyjmuje to co jest
możliwe , że będą w przyszłości łacińscy buddyści
w każdym bądź razie po rozmowach w internecie zauważyłem, że bizantyńska cywilizacja juz ma inplant buddyzmu w sobie
więc dwie religie są w niej , ale to moje zdanie


Cytuj:
cywilizacja europejska


pisałem ,że według Konecznego są różne cywilizacje w Europie
żydowska,łacińska,bizantyńska,turańska ...
tak więc niema cywilizacji europejskiej
tak samo jak niema chrześcijańskiej cyw. ani też cyw. miłości
ani technokratycznej cyw.
to wszystko pojęcia bardzo nieścisłe naukowo nadające się raczej do powieści i bajek
tłumy jednak lubią takie powiedzonka

na mój rozum żeby kogo niurazić bo papież mówił o cyw.miłości to powiem,że dla nas nią jest łacińska a dla innych zapewne się niepomyle jak powiem , że ich własna w której są
podsumowując "każdy sobie rzepke skrobie"

polecam :
http://biblio.ojczyzna.pl/HTML/KONECZNY ... arodow.htm

_________________
Niech żyje cywilizacja łacińska !!!

więc śpiewaj duszo ma... BÓG JEST MIŁOŚCIĄ...


Wt maja 17, 2005 17:37
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt lis 12, 2004 21:57
Posty: 2184
Post 
Wracajac do tematu, ktorego musze sie przyzanc nie zrozumialem duzo lepiej niz na poczatku. Chcialem zacytowac slowo kardynala Kacpra na kongresie Eucharystycznym w Bari:
"prawoslawni i katolicy sa dziecicami wspolnej kultury europejskiej i maja te same wartosci etyczne, ktore sa podstawowe dla dobra naszych spoleczenstw i ludzi je tworzacych"


Śr cze 01, 2005 12:09
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL